Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Hali!

'98-as F astra kombim van! reggelente,hűvösben nehezen indul a kocsi,még így nyáron is! Harmadjára ha elkapja,akkor felpörög mint állat,majd rángatva le akar fulladni,majd ismét felpörög és így megy addig amíg be nem áll kb. 900-as fordulatra!

De érdekes ha süti a nap a kocsit reggel, akkor pöccre indul! Igaz akkor is felpörög, de hamarabb beáll!

Na ez mi lehet?

Gyári rádióm van még a kocsiban,pár napja azt történt,hogy ha Budapest táblát elhagytam, megszűnt minden rádió adó! Sehol nem fogtam semmit vele!

Na és ezzel mi történt?

A klíma bekapcsoláskor erősen szuszogó hangot ad ki a középső levegő beömlőn, majd halkabbra áll,de megmarad a hang! És a vezető oldalt felől full hideg a levegő, viszont középen közepes és jobb oldalt semmi,meleg levegő jön!

Mi lehet a baj?

Köszi a válaszokat, már ha lesz! ;)

Milyen motorral rendelkezik az autód?

Benzines? Dízel?

benyásnál lehet alapjárati moci, és szerintem AC is. :icon4:

Kicsúszott az antenna? :D

Klímafeltöltés? :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ecotech motor, 1.6 benzines!

A klímát 1 hete töltöttem fel! Hűt is felőlem rendesen,de az utas oldalon meleg a levegő!

Az antenna nem csúszott ki, minden ok, a helyén, de mégsem müxik!

szerintem akkor is alapjárati motor, vagy AC. :icon4:

Nincs szétcsúszva valamilyen cső, ami az anyósoldal felé megy? :D

Antenna csatlakozó a rádió hátánál? :icon4:

Link to comment
Megosztás:

A klíma csőrendszeréről kellene valami leírás,vagy képek, hogy megfejtsem, hol lehet a baj!

A rádiót körbevizsgáltam,minden a helyén! Pesten nincs is gond,tök jól jön minden! Azon kívül,viszont semmi!

Akkor valahol szakadt lehet a kábeled, ami megy hátra.. szerintem :D Ha gyengébb a jel, akkor már nem úgy jön be rajta!

Antenna nélkül is van amit befog (az enyém a gyári legalábbis 1-2 adót fogott antenna nélkül is - román adókat persze, azok az erősebbek errefelé).

Link to comment
Megosztás:

Hali!

'98-as F astra kombim van! reggelente,hűvösben nehezen indul a kocsi,még így nyáron is! Harmadjára ha elkapja,akkor felpörög mint állat,majd rángatva le akar fulladni,majd ismét felpörög és így megy addig amíg be nem áll kb. 900-as fordulatra!

De érdekes ha süti a nap a kocsit reggel, akkor pöccre indul! Igaz akkor is felpörög, de hamarabb beáll!

Na ez mi lehet?

Gyári rádióm van még a kocsiban,pár napja azt történt,hogy ha Budapest táblát elhagytam, megszűnt minden rádió adó! Sehol nem fogtam semmit vele!

Na és ezzel mi történt?

A klíma bekapcsoláskor erősen szuszogó hangot ad ki a középső levegő beömlőn, majd halkabbra áll,de megmarad a hang! És a vezető oldalt felől full hideg a levegő, viszont középen közepes és jobb oldalt semmi,meleg levegő jön!

Mi lehet a baj?

Köszi a válaszokat, már ha lesz! :D

A rádiód nem véletlenül helyi adókra van beállva?

részlet a Blaupunkt car 300 kezelési leírásából:

...

Helyi adások

Néhány RDS-adó különböző helyi adást sugároz. Ahhoz hogy a készülék csak a kívánt helyi adás alternativ frekvenciáit válassza :

az adókat az állomásjelző gombokra kell programozni. Azután nyomja meg kb. 5 másodpercig az állomásjelző gombot, amíg a

kijelzőn megjelenik a „REG ON“ felirat. A funkció kikapcsolása: A mindenkori állomásjelző gombot nyomja meg kb. 5 másodpercig, amíg a kijelzőn

megjelenik a „REG OFF“ felirat. A készülék bekapcsolásakor rövid időre megjelenik a kijelzőn a „REG ON“. A „REG OFF“ felirat nem jelenik meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szedte már ki valaki a hátsó ablaktörlő motort a ferdehátú F Astrájából?

Meg tudnátok írni, hogy milyen alkatrészek vannak a tengelyen?

Vettem egy bontott motort, de nem kaptam hozzá a tengelyen lévő alkatrészeket, és mivel nekem eddig le volt falazva a helye (így másik csomiajtót tettem fel), nincs régi sem, amit feltehetnék.

Ha lenne esetleg fotó, az még jobb lenne.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szedte már ki valaki a hátsó ablaktörlő motort a ferdehátú F Astrájából?

Meg tudnátok írni, hogy milyen alkatrészek vannak a tengelyen?

Vettem egy bontott motort, de nem kaptam hozzá a tengelyen lévő alkatrészeket, és mivel nekem eddig le volt falazva a helye (így másik csomiajtót tettem fel), nincs régi sem, amit feltehetnék.

Ha lenne esetleg fotó, az még jobb lenne.

Köszi.

Mennyiért szerezted a motort?

Link to comment
Megosztás:

Szép estét mindenkinek

Jöttem ma hazafelé és a szemembe villant a motorkontroll lámpa.

Nem világított teljesen,csak fordulatszám arányosan.Alapjáraton épp,hogy látni lehetett,de nagyobb fordulaton erősödött.

Mitől lehet ez?Mire számítsak?

Én először ellenőrizném a generátor töltését.

Link to comment
Megosztás:

Szép Napot!

Van egy 98-as f-caravan-om.A jelenség a következő:alapjárat alapból van,de amikor gyorsulás után meg akarok állni akkor a motor leáll.Gondoltam,megint elkoszolódott az alapjáratot szabályzó,a torokba beépített kis egység.Sajnos a kitakarítás után sem változott a helyzet.Honnan tudhatom meg,ha ezzel az egységgel van probléma,vagyis hogyan tudom ezt tesztelni?Hibajelzés nincs.A gumicsöveket átnéztem,korábban kellett egyet már cserélnem.Az EGR szelepet korábban már lehúztam,mivel gyorsításkor rángatott.Bár most kitakarítottam,/s nem tapasztalom a korábbi jelenséget,így visszakötöttem a rendszerbe/de a hiba maradt sajnos.Ráadásul eltört a kilóméteróra spirálom is a csatlakozásnál.Jön még valami mára??Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Szép Napot!

Van egy 98-as f-caravan-om.A jelenség a következő:alapjárat alapból van,de amikor gyorsulás után meg akarok állni akkor a motor leáll.Gondoltam,megint elkoszolódott az alapjáratot szabályzó,a torokba beépített kis egység.Sajnos a kitakarítás után sem változott a helyzet.Honnan tudhatom meg,ha ezzel az egységgel van probléma,vagyis hogyan tudom ezt tesztelni?Hibajelzés nincs.A gumicsöveket átnéztem,korábban kellett egyet már cserélnem.Az EGR szelepet korábban már lehúztam,mivel gyorsításkor rángatott.Bár most kitakarítottam,/s nem tapasztalom a korábbi jelenséget,így visszakötöttem a rendszerbe/de a hiba maradt sajnos.Ráadásul eltört a kilóméteróra spirálom is a csatlakozásnál.Jön még valami mára??Köszi a segítséget!

Akkor meg is van a hiba, nem érzékeli a sebesség jelet, és ezért áll le.

Ha kicseréled a spirált sztem jóó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Szép Napot!

Van egy 98-as f-caravan-om.A jelenség a következő:alapjárat alapból van,de amikor gyorsulás után meg akarok állni akkor a motor leáll.Gondoltam,megint elkoszolódott az alapjáratot szabályzó,a torokba beépített kis egység.Sajnos a kitakarítás után sem változott a helyzet.Honnan tudhatom meg,ha ezzel az egységgel van probléma,vagyis hogyan tudom ezt tesztelni?Hibajelzés nincs.A gumicsöveket átnéztem,korábban kellett egyet már cserélnem.Az EGR szelepet korábban már lehúztam,mivel gyorsításkor rángatott.Bár most kitakarítottam,/s nem tapasztalom a korábbi jelenséget,így visszakötöttem a rendszerbe/de a hiba maradt sajnos.Ráadásul eltört a kilóméteróra spirálom is a csatlakozásnál.Jön még valami mára??Köszi a segítséget!

hááát, le is lemezelted az EGR szelepet? Sztem ne húzd le elektromosan hadd próbáljon dolgozni csak lemezeld le. Az alapjárati motort meg ki tudod mérni valamennyire - autodatában vannak ábrák meg ellenállás-értékek amiket lehet ellenőrizni. Egyébként ha kiveszed a helyéről de a csatlakozója be van dugva, gyújtáskor mozdulnia kell a kis kúpjának.

Link to comment
Megosztás:

hááát, le is lemezelted az EGR szelepet? Sztem ne húzd le elektromosan hadd próbáljon dolgozni csak lemezeld le. Az alapjárati motort meg ki tudod mérni valamennyire - autodatában vannak ábrák meg ellenállás-értékek amiket lehet ellenőrizni. Egyébként ha kiveszed a helyéről de a csatlakozója be van dugva, gyújtáskor mozdulnia kell a kis kúpjának.

Köszönöm a segítséget.Egyébként ha beteg az EGR és úgy van lelemezelve akkor okozhat bármilyen vezérlési hibát,vagy ez már nem hat a motor egyenletes működésére?Milyen anyaggal célszerű ezeket az egységeket tisztítani?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.