Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Nem biztos, hogy forralná a vizet, mert a vízkörben még nagyobb a nyomás mivel beledolgozik a moci, és pont ezért nem is forr fel. Igen, ennek más tünetei is vannak, általában amikor nem jár a motor azon a résen ahol a kipufgáz bejut a vízkörbe a víz szokott beleszivárogni a hengerbe, ugye víz fogy a henger nem jár, vagy ha működik is erősen fehér füstöt ereget a kocsi.

Gondolom ha ilyen problémám lenne és ha esetleg még az amikor jár minden henger akkor észrevenném a vízfogyást mert ha már fehéren füstöl akkor szerintem 100km en 1l eltünne nem? :lol: mert akkor ezek szerint hogy üzemmeleg motornál bekeményedik a vizcső normális dolog .. meg ha beledolgozna a kipufgáz akkor bugyorogna alapjáraton is a kiegyenlítő tartály nem? Olyat már láttam "szerencsére nem az én automnál" hogy gáz adásra lement a vízszint úgy kb eltünt a tartályból az összes és mikor visszaesett a fordulat (gázelvátel) visszajött... egyébként azért gondoltam rá mert bugyorog a fűtőradiátor + kemény a cső de akkor mégsem ez lesz a probléma :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gondolom ha ilyen problémám lenne és ha esetleg még az amikor jár minden henger akkor észrevenném a vízfogyást mert ha már fehéren füstöl akkor szerintem 100km en 1l eltünne nem? :lol: mert akkor ezek szerint hogy üzemmeleg motornál bekeményedik a vizcső normális dolog .. meg ha beledolgozna a kipufgáz akkor bugyorogna alapjáraton is a kiegyenlítő tartály nem? Olyat már láttam "szerencsére nem az én automnál" hogy gáz adásra lement a vízszint úgy kb eltünt a tartályból az összes és mikor visszaesett a fordulat (gázelvátel) visszajött... egyébként azért gondoltam rá mert bugyorog a fűtőradiátor + kemény a cső de akkor mégsem ez lesz a probléma :lol:

Persze ha beledolgozik a motor a vízkörbe az nem működik túl sokáig, egyértelmű tönetek a vízfogyás a fehér füst, eldurranó csövek...nem hiszem, hogy erről van szó.

Link to comment
Megosztás:

Persze ha beledolgozik a motor a vízkörbe az nem működik túl sokáig, egyértelmű tönetek a vízfogyás a fehér füst, eldurranó csövek...nem hiszem, hogy erről van szó.

megnyugodtam :lol:

Úgynézki a szivatyúfedelen az egyik csavaron azért állt a benzin mert a menet mellett jött fel... nyomtam oda ilyen gumipasztacuccost a menetre (remélem a tnakba nem jutott :lol: ) aztán visszacsavartam most nemlátok anyagot rajta... benzinszag még kicsit érezhető gondolom párologni kell mert kicsit már volt a tankon is. Máshol nemlátam hogy eresztene..... csak gondoltam leírom hátha küzd valaki ilyen problémával. Annyi ha felszedem az ülés alatt azt a műanyag borítást akkor 1 perc sem kell hogy tömény benzinszag legyen a kocsiba...

Link to comment
Megosztás:

Nemrég írtam itt problémámról, miszerint eléggé melegedett a padlólemez a kipufogó felett. Azóta megoldódott a problem: a hátsó dob belseje volt összeszakadva és az fojtotta le a kipufogó gázok - így a hő - távozását. Hát nem hiába, a több mint fél éves napi 5 km-es munkahelyre autózás megtette hatását. Gondolom sosem tudott teljesen kiszáradni a rendszer és a víz megette a belsejét. Középdobot is cseréltettem, mivel a katalizátor felőli csatlakozása már időzített bomba volt, hátsó cső része pedig már javítva volt. Szerintem a fojtás még az EGR szelepre is hatással volt, mivel előtte igen sokat rángatott és akkor az EGR szelep tipikus be-be csörgő hangját hallottam. Most ez is megszűnt. Szerelés közben hátsó rugótörésemre is fény derült, így lettek új rugók is.

Link to comment
Megosztás:

Két dolgot tudok elképzelni:

- letört a négyszögletes vége a spirálnak és ezért nem hajtja. Hogy néz ki a váltó felöli vége a spirálnak? szépen lekerekített végű négyszög keresztmetszetű vagy inkább törött felület? nincs egy darab a spirálból az ellendarabban?

- tönkrement a kihajtás ami egy műanyag fogaskerekes alkatrész (erre tekered a bovden váltó felöli végét). Egy darab M6-os csavar rögzíti a váltóhoz. Ha azt kitekered utána felfelé kihúzható az egész a váltóból. Lehet a fogaskerekek koptak el, de lehet a négyszöges rész ment tönkre ami a spirált hajtaná.

Nah kicseréltem kihajtást is,de a probléma nem oldodott meg.:D most már csak arra tudok tippelni h a váltóban van vmi gebasz. De ezért biztos nem fogom szétszedetni a váltót,ugyhogy marad továbbra is a gps-es sebességmérés.

Link to comment
Megosztás:

Nah kicseréltem kihajtást is,de a probléma nem oldodott meg.:D most már csak arra tudok tippelni h a váltóban van vmi gebasz. De ezért biztos nem fogom szétszedetni a váltót,ugyhogy marad továbbra is a gps-es sebességmérés.

Az órát próbáltad kiszerelt állapotban? nincs nagyon megkopva a csatlakozási részen? (az óránál, elképzelhető, hogy nem is a spirállal van a baj, hanem az órával.

Hajtja a spirált a váltó? :P Én felbakkolnám, és kipróbálnám valahogy... vagy beindítva, sebességbe téve, vagy csak simán hajtanám a kereket...

Valahogyan csak rá tudnánk jönni a dolog nyitjára! :D Nem ugrált régebben a km mutató? :P az kezdődő kopásra utalt volna..

Link to comment
Megosztás:

Hajtja a spirált a váltó? :D Én felbakkolnám, és kipróbálnám valahogy... vagy beindítva, sebességbe téve, vagy csak simán hajtanám a kereket...

Elég megemelni, és alábakolni az egyik oldalon, sebességbe rakni és go. A difi elintézi a többit. Természetesen a megfelelő biztonsági előkészületek után!!! Kézifék rendesen behúzva, a földön levő oldal kitámasztva. Én leszedtem a kereket is a felemelt oldalon, mert nagyon rángatta a bakot. Álló helyben mentem 60-nal :P

Link to comment
Megosztás:

Elég megemelni, és alábakolni az egyik oldalon, sebességbe rakni és go. A difi elintézi a többit. Természetesen a megfelelő biztonsági előkészületek után!!! Kézifék rendesen behúzva, a földön levő oldal kitámasztva. Én leszedtem a kereket is a felemelt oldalon, mert nagyon rángatta a bakot. Álló helyben mentem 60-nal :P

Valami ilyesmire gondoltam, nem egy nagy meló az előkészület sem, így kb 20-30 perc összesen a teszt. :D

Még egy ilyen lehetőséget azért kipróbálnék utoljára.

Link to comment
Megosztás:

Az órát próbáltad kiszerelt állapotban? nincs nagyon megkopva a csatlakozási részen? (az óránál, elképzelhető, hogy nem is a spirállal van a baj, hanem az órával.

Hajtja a spirált a váltó? :P Én felbakkolnám, és kipróbálnám valahogy... vagy beindítva, sebességbe téve, vagy csak simán hajtanám a kereket...

Valahogyan csak rá tudnánk jönni a dolog nyitjára! :D Nem ugrált régebben a km mutató? :P az kezdődő kopásra utalt volna..

Fúrógéppel megpörgettem a spirált,az ora müküdött,majd utána kivettem az órát is,ugy is mentem vele,de a spirál megsem mozdult. Ebböl gond h a váltoban van a hiba.

Link to comment
Megosztás:

bocs h ide irok de sehol nemtudom ezt megkérdezni! egy kondenzátort hogy tudok kimérni hogy jó e vagy rossz? van multiméterem. de farad jelzést nemigen találok rajta. :D vagy hogy van az jelölve rajta?

Hááát szerintem sehogy...a kondi általában úgyis nagyot "csap " amikor kisül, lehet nem is bírná a multiéméter.

Link to comment
Megosztás:

bocs h ide irok de sehol nemtudom ezt megkérdezni! egy kondenzátort hogy tudok kimérni hogy jó e vagy rossz? van multiméterem. de farad jelzést nemigen találok rajta. :D vagy hogy van az jelölve rajta?

Úgy. Az enyém 2000p-20mikro-ig tudja mérni a kondikat. Ha nincs a műszereden ilyen mértékegység, akkor kapcsold a legalacsonyabb ellenállásmérésbe, és tedd rá a kondit a két zsinórra, előtte nem árt "kisütni", nehogy szétvágja a műszert! Folyamatosan változó értéket kéne látni, akkor jó (az ujjad ne legyen rajta). Max annyit tudsz mérni, hogy jó, vagy rossz a kondi, az értékét nem fogod tudni meghatározni.

Link to comment
Megosztás:

Úgy. Az enyém 2000p-20mikro-ig tudja mérni a kondikat. Ha nincs a műszereden ilyen mértékegység, akkor kapcsold a legalacsonyabb ellenállásmérésbe, és tedd rá a kondit a két zsinórra, előtte nem árt "kisütni", nehogy szétvágja a műszert! Folyamatosan változó értéket kéne látni, akkor jó (az ujjad ne legyen rajta). Max annyit tudsz mérni, hogy jó, vagy rossz a kondi, az értékét nem fogod tudni meghatározni.

köszi csak annyira vagyok kíváncsi h jó e vagy rossz e!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ilyen polcot honnan lehetne szerezni?

http://www.astra.auto.pl/images/stories/manual/fot1075.jpg

Érdekes kis polcocska, nekem olyan, mintha egy TID keretet felragasztottak volna rá fordítva. :D

(nem is tudom, egy G astráét, vagy ilyesmit, ami nagyobb, vagy egy BC-s Corsáét.)

De ilyet még sosem láttam eddig... Honnan sikerült előkeríteni a képet? :P

Amúgy praktikus. :P

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet hogy egy tranzitból vagy vivaróbol szerezte vagy valami dobozosból szerválta? :P

Az is meglehet. :P

Eléggé méretpontos.

A tartója akkorra, mint a napfénytetősöké, lehet valami GM-es cucc, és pont bepasszol. :D

Kis átalakítással, és hozzáértéssel megoldható, azután már csak egy szép színt kell adni neki. :D

Bár én ezért nem vágnám meg a tetőkárpitom... (ezt akartam én beoperálni, de letettem róla)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Februárba vettem egy 1.6.i opelt eddig tökéletesen müködöt semmi gond nem volt vele,aztán jott a bibi.Csütörtökön elmntem rokonlátogatoba leálitom a kislányt,hazaindulásnál nm akar elindulni,hát betoltuk akkor elindult,azota viszont .el sem indul a gyertyák jók kiszdtem atnéztem,szikra van de az autó nem indul.Mi lehet a probléma oka?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Februárba vettem egy 1.6.i opelt eddig tökéletesen müködöt semmi gond nem volt vele,aztán jott a bibi.Csütörtökön elmntem rokonlátogatoba leálitom a kislányt,hazaindulásnál nm akar elindulni,hát betoltuk akkor elindult,azota viszont .el sem indul a gyertyák jók kiszdtem atnéztem,szikra van de az autó nem indul.Mi lehet a probléma oka?

Üzemanyag van?

Lehet AC gond, egyszerűen behalt az üzemanyag szivattyú. :D

Amikor ráadod a gyújtást, hallasz valami hangot hátulról? (a tank felől az ülés alól?)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Februárba vettem egy 1.6.i opelt eddig tökéletesen müködöt semmi gond nem volt vele,aztán jott a bibi.Csütörtökön elmntem rokonlátogatoba leálitom a kislányt,hazaindulásnál nm akar elindulni,hát betoltuk akkor elindult,azota viszont .el sem indul a gyertyák jók kiszdtem atnéztem,szikra van de az autó nem indul.Mi lehet a probléma oka?

Vagy AC vagy hall jeladó hagy ki.

Link to comment
Megosztás:

Üzemanyag van?

Lehet AC gond, egyszerűen behalt az üzemanyag szivattyú. :D

Amikor ráadod a gyújtást, hallasz valami hangot hátulról? (a tank felől az ülés alól?)

Lehet halani h dolgozik,szerintem nem az a gond mert akarbiba betolja az anygot már megnéztem!lehet a vezérmű átugrása esetlg?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.