Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

A következő problémám adódott: van egy 1993-as Opel Astra F-em 175 000 kilométerrel (használtan vettem néhány hete); pénteken gond nélkül mentem vele 160 kilométert, semmi probléma nem volt. Aznap este a szokásos helyen, a szokásos benzint tankoltam bele, majd szombaton nekivágtam egy negyven kilométeres útnak; ekkor az történt, hogy egyenes úton, négyesben, 70 km/h-nál rángatni kezdett a kocsi, mintha vissza kellene váltanom, amit megtettem, és megoldódott a dolog. Ma viszont a visszaúton egyszercsak fogta magát a motor, és leállt menet közben, előtte azonban kigyúlt az összes lámpa, ami indítás előtt is látható a műszerfalon. Miután leállt, egy-két kulcsfordításra még nem történt semmi, majd a harmadikra egyből indult. A két nap alatt (amikor a probléma jelentkezett) nem mentem bele semmilyen nagyobb gödörbe, illetve nem erőltettem meg semmilyen módon az autót - kvázi üres volt minden alkalommal).

Szerintetek mi lehet a baj?

Köszönettel!

Most működik? Hibakódot kellene villogtatni.

Link to comment
Megosztás:

Most működik? Hibakódot kellene villogtatni.

Sikerült újra beindítani, és többször nem produkálta a hibát, de nem hiszem, hogy ideiglenes volna. Ami a hibakódot illeti: sajnos nincs benne számítógép, ami jelezhetné (ha ezzel marhaságot mondtam, elnézést, de nemigen értek hozzá)...

Link to comment
Megosztás:

Sikerült újra beindítani, és többször nem produkálta a hibát, de nem hiszem, hogy ideiglenes volna. Ami a hibakódot illeti: sajnos nincs benne számítógép, ami jelezhetné (ha ezzel marhaságot mondtam, elnézést, de nemigen értek hozzá)...

Az astrákban van motorvezérlő(ECU) ami el tudja tárolni az elektromos jellegű hibákat azonban a rövid ideig fenálló hibákat nem tárolja. A hibatároló kiolvasható a diagnosztikai csatlakozó megfelelő lábait összekötve és a gyujtást ráadva. Ilyenkor a motorkontrol sárga lámpa villog a műszerfalon. A villogások száma adja a hibakódot. Pölö egy villanás szünet két villanás az 12. Minden hibakódot 3X ismétel, és 3X12-val kezdi és fejezi be a listát. Ha csak 12-őket villog akkor nincs eltárolt hibakód. A diagnosztikai csati a biztosítékdoboz bal oldalán található, pölö ilyen:

356804-20111009-gNkddk.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sikerült újra beindítani, és többször nem produkálta a hibát, de nem hiszem, hogy ideiglenes volna. Ami a hibakódot illeti: sajnos nincs benne számítógép, ami jelezhetné (ha ezzel marhaságot mondtam, elnézést, de nemigen értek hozzá)...

Az nem baj, hogy nincs benne fedélzeti számítógép, motorhiba visszajelző lámpa az van. Az ki tudja villogni a hibakódot, erről lehet leírást találni a neten, de talán a gyik-ban is van.

Egyébként vagy szikrát nem kapott a motor vagy benzint. Ez a két legjellemzőbb hiba van ilyenkor. Vagy elektromos hiba van és kimaradt a gyújtás, vagy halódik a benzinpumpa.

Nekem is volt ilyen már, hogy lefulladtam a Hungária körúton a pénteki csúcsforgalomban. Aztán 5 perc múlva elindult, pedig tulajdonképpen semmit se csináltam vele...

Link to comment
Megosztás:

Az astrákban van motorvezérlő(ECU) ami el tudja tárolni az elektromos jellegű hibákat azonban a rövid ideig fenálló hibákat nem tárolja. A hibatároló kiolvasható a diagnosztikai csatlakozó megfelelő lábait összekötve és a gyujtást ráadva. Ilyenkor a motorkontrol sárga lámpa villog a műszerfalon. A villogások száma adja a hibakódot. Pölö egy villanás szünet két villanás az 12. Minden hibakódot 3X ismétel, és 3X12-val kezdi és fejezi be a listát. Ha csak 12-őket villog akkor nincs eltárolt hibakód. A diagnosztikai csati a biztosítékdoboz bal oldalán található, pölö ilyen:

356804-20111009-gNkddk.jpg

És esetleg azt nem tudod megmondani, hogy melyek a megfelelő lábak:)? Mert akkor holnap leolvasnám a kódot, és megkeresnélek, ha megengeded...

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm, holnap megpróbálom. Annyit még kérdeznék, hogy ha véletlenül rossz lábakat kötök össze, mi lehet a legrosszabb, ami történik?

Lehetőség szerint ne kössél össze rossz lábakat. Zotya képén lehet látni, hogy melyik lábakat kell összekötni. Ha netán más fajta csatlakozód van, akkor fényképezd le a csatlakozódat, vagy pedig írd le pontosan, hogy hány lába (érintkezője) van a csatlakozódnak, és majd segítünk, hogy melyik lábat kell összekötni. De ha jól tudom akkor 2 fajta csatlakozó van.

Link to comment
Megosztás:

Lehetőség szerint ne kössél össze rossz lábakat. Zotya képén lehet látni, hogy melyik lábakat kell összekötni. Ha netán más fajta csatlakozód van, akkor fényképezd le a csatlakozódat, vagy pedig írd le pontosan, hogy hány lába (érintkezője) van a csatlakozódnak, és majd segítünk, hogy melyik lábat kell összekötni. De ha jól tudom akkor 2 fajta csatlakozó van.

Köszönöm szépen, akkor holnap jelentkezem hibakóddal, vagy fényképpel:).

Link to comment
Megosztás:

És te milyen kérpitot vettél rá hogy szivacsos az alja? mi a neve? vagy hogy van ez? látom debrecenbe vetted énis itt lakok.

Bemész abba a kárpitos üzletbe, amelyet be is jelöltem ott a térképen, és tetőkárpit anyagot kérsz autóba, bemutatnak vagy 4-5 félét kapásból. :D Kiválasztod a színt, ami tetszik, és megveszed. Tudsz ott helyben venni ragasztót is hozzá.

Én ezt a fajta dupla rétegű anyagot választottam. nem üt át rajta a ragasztó, és ez is lényeges.

Link to comment
Megosztás:

Leginkább semmi, de oda kell figyelni...pár infó még:Klikk.

Sziasztok:)!

Sikerült összekötni a megfelelő lábakat a diagnosztikai csatlakozón, azonban semmilyen hibakód nincs eltárolva, azaz csak a 3x12-t villogtatta újra meg újra. Ennek fényében van ötletetek, hogy mi okozhatta a problémát?

Ismét köszönettel...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok:)!

Sikerült összekötni a megfelelő lábakat a diagnosztikai csatlakozón, azonban semmilyen hibakód nincs eltárolva, azaz csak a 3x12-t villogtatta újra meg újra. Ennek fényében van ötletetek, hogy mi okozhatta a problémát?

Ismét köszönettel...

Benzinpumpa, ahogy már tegnap is írtam. (Persze így látatlanban ez csak tipp) Elektromosan jó, de a belsejében megszorulnak a szénkefék, vagy mik és megáll. A kocsid meg lefullad. Aztán mikor megint újra érintkezik akkor megy tovább úgy mint ha semmi se történt volna. A baj az, hogy ez a hiba megismétlődhet bármikor.

Link to comment
Megosztás:

Benzinpumpa, ahogy már tegnap is írtam. (Persze így látatlanban ez csak tipp) Elektromosan jó, de a belsejében megszorulnak a szénkefék, vagy mik és megáll. A kocsid meg lefullad. Aztán mikor megint újra érintkezik akkor megy tovább úgy mint ha semmi se történt volna. A baj az, hogy ez a hiba megismétlődhet bármikor.

Akár ez is, de engem pölö kontaktos AC-csati szivatott sokáig.

Link to comment
Megosztás:

Pallasz!

Milyen autóról is beszélünk? Mármint a motorkód mi?

Ha van benne EGR szelep akkor az is elég gyanús. Igaz azt (ha elektromos) mint hibakód azért el szokta tárolni az ECU.

Szia:)!

A motorkódot nem tudom megmondani, mivel nem tudom, hol keressem, viszont az autó egy 1993-as Opel Astra F hatchback. A probléma közben változott, és támadt egy gyanúm: valahányszor új üzemanyagot tankolok (kúttól függetlenül), előjön a motorleállás egyszer-kétszer, majd minden megy rendesen. Legutóbb mindössze két litert tankoltam, és egy kilométer után le is állt a motor. Lehetséges volna, hogy szennyeződés került a tankba, és az kavar be? Emellett ma hármasban, egy kaptatón egy pillanatra kigyúlt a "check engine" lámpa, majd ki is aludt. Ezt vajon mi okozhatta? Lehet összefüggés?

Köszönettel!

Link to comment
Megosztás:

Szia:)!

A motorkódot nem tudom megmondani, mivel nem tudom, hol keressem, viszont az autó egy 1993-as Opel Astra F hatchback. A probléma közben változott, és támadt egy gyanúm: valahányszor új üzemanyagot tankolok (kúttól függetlenül), előjön a motorleállás egyszer-kétszer, majd minden megy rendesen. Legutóbb mindössze két litert tankoltam, és egy kilométer után le is állt a motor. Lehetséges volna, hogy szennyeződés került a tankba, és az kavar be? Emellett ma hármasban, egy kaptatón egy pillanatra kigyúlt a "check engine" lámpa, majd ki is aludt. Ezt vajon mi okozhatta? Lehet összefüggés?

Köszönettel!

szia!

a motorkód a motorszám eleje, forgalmiban, illetve a motoron is rajta van:D meg kell próbálni kivillogtatni a hibát, ha bevillant akkor azt hiszem el is tárolja, akkor meg már könnyebb is a helyzet

Link to comment
Megosztás:

szia!

a motorkód a motorszám eleje, forgalmiban, illetve a motoron is rajta van:D meg kell próbálni kivillogtatni a hibát, ha bevillant akkor azt hiszem el is tárolja, akkor meg már könnyebb is a helyzet

Szia:)!

Igazad volt, eltárolta a hibát: a kódja 13, ami egy fentebb küldött hibakód-lista alapján ezt jelenti: Lambda szonda – nincs feszültségváltozás

Ez mit jelent(het)?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet egy kis segítség kellene:

Az autó rángatás-fuldoklás közepette leállt, még néhányszor elindult, de úgy rázkódott mintha nem is 3,de csak 2 henger menne. Most egyáltalán nem indul el. Szikra mind a 4 hengernél van az injektor rendesen porlasztja be az üanyagot. A vezérlés jelen van, hibakód nincs. A vezérműtengely ép, a szelepek szabályosan emelkednek-süllyednek. A motor indítózáskor néha visszalő a pillangószelepen keresztül. Néha mintha megindulna de csak egy pillanatra, és le is áll.Levett szelepfedéllel forgatva a motor szabályos ütemben szívó-szörcsögő hangot ad, bár ez nem tudom jelent-e valamit.

Esetleg valami ötlet? Köszönet.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet egy kis segítség kellene:

Az autó rángatás-fuldoklás közepette leállt, még néhányszor elindult, de úgy rázkódott mintha nem is 3,de csak 2 henger menne. Most egyáltalán nem indul el. Szikra mind a 4 hengernél van az injektor rendesen porlasztja be az üanyagot. A vezérlés jelen van, hibakód nincs. A vezérműtengely ép, a szelepek szabályosan emelkednek-süllyednek. A motor indítózáskor néha visszalő a pillangószelepen keresztül. Néha mintha megindulna de csak egy pillanatra, és le is áll.Levett szelepfedéllel forgatva a motor szabályos ütemben szívó-szörcsögő hangot ad, bár ez nem tudom jelent-e valamit.

Esetleg valami ötlet? Köszönet.

Ez valami gyújtás problémára utal.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet egy kis segítség kellene:

Az autó rángatás-fuldoklás közepette leállt, még néhányszor elindult, de úgy rázkódott mintha nem is 3,de csak 2 henger menne. Most egyáltalán nem indul el. Szikra mind a 4 hengernél van az injektor rendesen porlasztja be az üanyagot. A vezérlés jelen van, hibakód nincs. A vezérműtengely ép, a szelepek szabályosan emelkednek-süllyednek. A motor indítózáskor néha visszalő a pillangószelepen keresztül. Néha mintha megindulna de csak egy pillanatra, és le is áll.Levett szelepfedéllel forgatva a motor szabályos ütemben szívó-szörcsögő hangot ad, bár ez nem tudom jelent-e valamit.

Esetleg valami ötlet? Köszönet.

Gyújtáselosztó? :D Lehet, hogy van szikra mind a 4 hengerben, de vajon az időzítése is jó?

(Csak tippelek...)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.