Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Folytószelep állás érzékelő (folytószelep potméter)? Ki hogy ismeri. A kábelt le kéne róla húzni, és beindítani, hogy akkor milyen az alapjárat.

Szia megnéztem a normál alapjáratot tartja meghúzom a gázt felpörög és úgy marad leállítottam és vissza dugtam és nem pörgette.......eggy darabig!!! ma mentem vele és folyamatosan pörgött de csak 2000-ig forog de mindig ez a baj!!! Válaszotokat előre is köszön sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

Szia megnéztem a normál alapjáratot tartja meghúzom a gázt felpörög és úgy marad leállítottam és vissza dugtam és nem pörgette.......eggy darabig!!! ma mentem vele és folyamatosan pörgött de csak 2000-ig forog de mindig ez a baj!!! Válaszotokat előre is köszön sziasztok!

Javaslom, hogy nezd meg az alapjarat vezerlo motrodat, nekem hasonlo problemam volt, amit egy tiszta uj alapjarat vezerlo motor okozott, ugy megomlott, hogy az egeszet ki tudtam huzni a hazabol mint csigat a kagylobol :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most is 100as a műszer és régen is az volt, a régi pontosan mutatott az új meg olyan tüneteket produkál mintha 110es lenne, de közben 100as a számlapja. Már az is megfordult a fejemben, hogy a számlapot cserélte le valaki 100asra 110esről. viszont akkor kéne egy 110es számlap és egy 110es jeladó.

Nekem csak számlap kellene, mert a régiről lepattogott a festék. Tud ebben segíteni valaki? Ráragasztós matrica is jó lenne...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Induláskor furcsa nyüszitő hangot hallok a kocsi bal elejéből,talán kormányzáskor...de csak kb 1 percig aztán megszünik.Van tippetek mi lehet az??

Milyen autó?

Szervós?

Ha csak kormányzáskor és szervós, akkor lehet a szervószivattyú ékszíj laza és csúszik. De lehet maga a szivattyú is hibás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Induláskor furcsa nyüszitő hangot hallok a kocsi bal elejéből,talán kormányzáskor...de csak kb 1 percig aztán megszünik.Van tippetek mi lehet az??

Véletlenül nem 16-szelepes a motorod? Mert azokban van egy szekunderlevegő kompresszor, ami induláskor megy egy kis ideig, esetleg annak lehet hangja bal oldalon.

Link to comment
Megosztás:

Ez milyen problémát tud okozni, hogy el van törve?

Kopog menet közben, meg a kasztni jobban dülöngél a kanyarokban, mivel a stanrúd ez ellen van kitalálva, és törött rögzítéssel nem tudja ellátni a feladatát.

Többféle méret van (nem csak 2), a 22-est GSi-kben, Calibrákban használták, 16-os és 18-as volt a kisebbekben.

Link to comment
Megosztás:

Kopog menet közben, meg a kasztni jobban dülöngél a kanyarokban, mivel a stanrúd ez ellen van kitalálva, és törött rögzítéssel nem tudja ellátni a feladatát.

Többféle méret van (nem csak 2), a 22-est GSi-kben, Calibrákban használták, 16-os és 18-as volt a kisebbekben.

Bocs, lehet, én csak ezzel a kettő mérettel találkoztam! Üdv

Link to comment
Megosztás:

Milyen autó?

Szervós?

Ha csak kormányzáskor és szervós, akkor lehet a szervószivattyú ékszíj laza és csúszik. De lehet maga a szivattyú is hibás.

Köszi! Meg is oldódott..Egyébként szervós.../és már a minimum alatt volt a szervóolaj/ azért volt valószinű mert már nem nyüszít,esetenként egy minimálisat

ha teljesen kitekerem a kormányt úgyhogy javaslatodra megnézetem az ékszíjat is:) Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!1.6 benzines valahova eltünik a hütóvizem,kb 2 napja fedeztem fel a jelenséget eddig semmi gondom nem volt vele.Viszont ha beinditom az autot a vezérlés felöl látom a gözt és érzem a fagyálló szagát de nem látni h h folyik,mi lehet a gond

Sztem a vízpumpád enged, minél előbb csere!

Link to comment
Megosztás:

Kopog menet közben, meg a kasztni jobban dülöngél a kanyarokban, mivel a stanrúd ez ellen van kitalálva, és törött rögzítéssel nem tudja ellátni a feladatát.

Többféle méret van (nem csak 2), a 22-est GSi-kben, Calibrákban használták, 16-os és 18-as volt a kisebbekben.

Érdemes gyárit venni, mert az utángyári pár hónapon belül eltörik. Sajnos saját tapasztalat.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Meg is oldódott..Egyébként szervós.../és már a minimum alatt volt a szervóolaj/ azért volt valószinű mert már nem nyüszít,esetenként egy minimálisat

ha teljesen kitekerem a kormányt úgyhogy javaslatodra megnézetem az ékszíjat is:) Köszi!

Na most a következő problémád az, hogy hova és miért tűnt el a hidraulika olaj a szervódból?

Nekem is ment a szervóm -azután, hogy megvettem a kocsit- még 4 évig, aztán puff elengedte az olajat. Nyüszörgött egy kicsit, aztán egyből szivattyú felújítás lett belőle.

Jobb időben meglesni, nem szivárog-e a szimmeringed?

Egy szervószivattyú generál akkor 27 ezerbe jött, ha kézben vitted a szivattyút a szervízbe. Aztán másnap mehetsz érte. Nekem szerelő intézte és szerelte, vitte, hozta és egy 50-esbe került!

Link to comment
Megosztás:

Kopog menet közben, meg a kasztni jobban dülöngél a kanyarokban, mivel a stanrúd ez ellen van kitalálva, és törött rögzítéssel nem tudja ellátni a feladatát.

Többféle méret van (nem csak 2), a 22-est GSi-kben, Calibrákban használták, 16-os és 18-as volt a kisebbekben.

Illetve nagyritkán van 20-as is. Enyémben is 20-as van.

Link to comment
Megosztás:

Utángyárit cseréltem havonta, gyárit kb 5-6 havonta. Na ekkor lett elegem, és martam fémből amibe aztán csak a gumit kell cserélgetni ha elfárad. :D

Te állandóan két keréken szoktál befordulni?

Én 2007 júniusában cseréltettem, azóta 80 ezret mentem vele, de semmi baja nincs. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.