Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Halihó!

Mitől lehet az h nehezen indul a verda? c16nz

Önindító jó,aksi jó,gyújtás jó... ha indítózok van amikor pöccre elkapja,van mikor indít,egy pillanatra megáll és beröffen és van amikor indítok,teker az önindító de annyira nehezen kapja el... és nyomni kell a gázt h felpörögjön a motor.... remélem érthető volt valaki számára! :D

Mire utalhat a tünet?

Apropó, az gond lenne ha az 1.4es gyújtó trafóját tenném be?Persze kábel cserével együtt!

Link to comment
Megosztás:

repp yo

anukám aztmondta leesik a hátsó ablaktörlője... kimentem, megnéztem és körbe tudom forgatni akadály nélkül. ez egy full cserét jelent vagy van vmi praktika a hiba kiküszöbölésére?

Valószínűleg valaki egy faviccet mesélt az ablaktörlő mellett, ezért kiakadt belül a mozgató lemez.

Link to comment
Megosztás:

a kovetkező probélmám van, teljesen össze vissza el kezd rángatni a motor egy ideje. Arra gondoltam hogy valami gyújtás gond van, cseréltem a gyertyákat a gyújtáskábelt és az elosztó fedelet de még mindig előjön és egyre rosszabb amikor rájön. várom az ötleteket hogy mi lehet a gond.Én trafóra vagy gyújtás modulra gondoltam esetleg a rotorra, bár lehet hogy tévúton járok. És hogy tudom szűkíteni a kört nem szeretnék minden alkatrész megvenni.

Link to comment
Megosztás:

a kovetkező probélmám van, teljesen össze vissza el kezd rángatni a motor egy ideje. Arra gondoltam hogy valami gyújtás gond van, cseréltem a gyertyákat a gyújtáskábelt és az elosztó fedelet de még mindig előjön és egyre rosszabb amikor rájön. várom az ötleteket hogy mi lehet a gond.Én trafóra vagy gyújtás modulra gondoltam esetleg a rotorra, bár lehet hogy tévúton járok. És hogy tudom szűkíteni a kört nem szeretnék minden alkatrész megvenni.

Mindig rángat,hidegen,melegen,kigyorsításkor nagyon vagy csak kicsit?Nekem a gyújtás test vezetéke lazult meg akkor csinált ilyent!

Link to comment
Megosztás:

most már mindig hol erösebben hol kevésbé inkább alacsonyabb fordulaton jobban, kilistáztam a hibakódokat egy volt is benne 33 AGR szelep – feszültség túl alacsony

Az vicces, a C14NZ-ben nincs AGR szelep :huh:

Viszont a gyújtásmodul tud ilyen dolgokat művelni, próbáld meg, hogy járó motornál megmozgatod a gyújtásmodul csatiját. Ha változik a motor járása (kisimul, vagy leáll) akkor tuti az a hibás. Okozhat ilyet a Hall jeladó hibája is, ami a gyújtáselosztó fém házában van, a rotor alatt, annak is megmozgathatod a csatiját , alul jön ki az elosztóházból, 3 pólusú, ha jól rémlik.

Link to comment
Megosztás:

akkor ez a leírás amit találtam egy generációval fiatalabb f astrákoz való -.-" akkor csak annyit tudok 33as kód. Köszi ezeket holnap megnézem. A gyújtásmodulnak jobban örülnék azért kicsit olcsóbb mint a jeleadó, Bár egy egyszerű test gond jobb lenne.

Link to comment
Megosztás:

akkor ez a leírás amit találtam egy generációval fiatalabb f astrákoz való -.-" akkor csak annyit tudok 33as kód. Köszi ezeket holnap megnézem. A gyújtásmodulnak jobban örülnék azért kicsit olcsóbb mint a jeleadó, Bár egy egyszerű test gond jobb lenne.

nálunk a 33 elméletileg MAP szenzor

Link to comment
Megosztás:

Hello! Egy olyan kérdésem lenne f astra belső térrel kapcsolatban, hogy a hátsó kapaszkodóhoz jó az "A" illetve a "B" vectra kapaszkodója is? Mert olvasólámpásra akarom kicserélni de fúrni faragni nem szeretnék az autóba csak ahogy figyeltem elvileg minden probléma nélkül beszerelhető. És ugyan ez a kérdésem lenne a napellenzőre is mert láttam, hogy az "A" és a "B" vectrának volt lámpával ellátot napellenző. A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!Kérnék egy kis segítséget.

Hogy lehet levenni az ablakemelő kart? Már mindent fel tudtam szabadítani(ajtókárpit) csak ezt nem.

Amúgy a fő gond,hogy a zárnyelvet visszahúzó kis feszítő rugó mindíg kiugrik a helyéből.Mi lehet ennek az oka?

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!Kérnék egy kis segítséget.

Hogy lehet levenni az ablakemelő kart? Már mindent fel tudtam szabadítani(ajtókárpit) csak ezt nem.

Amúgy a fő gond,hogy a zárnyelvet visszahúzó kis feszítő rugó mindíg kiugrik a helyéből.Mi lehet ennek az oka?

Előre is köszönöm a segítséget!

Van egy omega gyűrű a akar alatt, legegyszerűbb ha egy rongyot fűzöl be mögé, és körbehúzod az majd beleakad.

Link to comment
Megosztás:

én csináltam egy rendkívül bonyolult ablaktekerõ-eltávolító eszközt :D egy utángyartott központizárhoz adott pálca végét elkalapáltam teljesen laposra, aztán kis kampót hajlítottam belõle. Nekem ezzel a legegyszerűbb levenni. (Meg gondolom másnak se túl nehéz vele, mert idõnként kölcsönkérik :D )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.