Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Azért bele mert pont az egyik csonkal szemben volt a kis csövecske aminek a szélénél eresztett. befújtam alvázvédőt ami tömítette.Elméletilg 100foknál nem folyik meg az alvázvédő, de ha mégis nincs benne akkora mennyisség ami a motorig eljusson szerintem és azok a kis csövecskék majdnem 1 centi átmérőjűek a motorban. Legalábbis én így gondolom.

Majd a termosztátot fogja meg. Nekem a termosztáton gyűlt fel minden apró kis sz.r, és azért nem zárt a nyomorultja. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Majd a termosztátot fogja meg. Nekem a termosztáton gyűlt fel minden apró kis sz.r, és azért nem zárt a nyomorultja. :rolleyes:

Hát ahhoz végig kell mennie a hűtőn a csöveken a motoron....de az tény hogy a termosztát a lekisebb átmérő a rendszerben. Bízom benne hogy nem kenődik el, úgyis észreveszem mert akkor megint elkezd folyatni. Tavasszal meg vezérlés csere akkor majd kiveszem a termosztátot ránézek.

Link to comment
Megosztás:

Azért bele mert pont az egyik csonkal szemben volt a kis csövecske aminek a szélénél eresztett. befújtam alvázvédőt ami tömítette.Elméletilg 100foknál nem folyik meg az alvázvédő, de ha mégis nincs benne akkora mennyisség ami a motorig eljusson szerintem és azok a kis csövecskék majdnem 1 centi átmérőjűek a motorban. Legalábbis én így gondolom.

Mé' nem inkább lenmagliszt?

100 éve bevált.

Link to comment
Megosztás:

Valahogy ódzkodok az ilyen hűtőtömítőktől. Úgy voltam vele megróbálom megfoltozni aztán ha nem jön össze veszek újat, ha összejön akkor kap egy kis haladékot a nyavalyás. :D

Pedig 1 dkg lenmagliszt nem okozhat problémát a hűtőkörben, viszont ahol szivárog, ott jól tömít.

Nekem 30 évvel ezelőtt jól bevált, még évekig használtam úgy.

Szóval akkor nem segíthetek. :sick:

Link to comment
Megosztás:

Pedig 1 dkg lenmagliszt nem okozhat problémát a hűtőkörben, viszont ahol szivárog, ott jól tömít.

Nekem 30 évvel ezelőtt jól bevált, még évekig használtam úgy.

Szóval akkor nem segíthetek. :sick:

Na ha elkezd megint szivárogni akkor veszek lenmagot és megőrlöm, vissza a természethez! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki mondjon nekem valami okosat mert már befonom a hajam! :blink: olyan problémával küszködök hogy nehezen indult a paripa meg meg volt hogy be se indult. Lett cserélve generátor mert meghalt egy darabig ment annak nincs baja mert tölt. De megint elöjött a gond. gyújtás modul csere oké megy megint halál van hogy beindul van hogy nem. Gyújtás kábelek csere pöcre indul megy szépen egy kis idő és leáll nehezen indul menet közbe rángat. Benzinszűrő csere aksi fullra feltöltve pöcre indul megy gond nélkül töbször inditoztam mindig pöcre indult fél nap mulva inditom pöc megy 150m-t mentem leállt és be se indult! Mi lehet a gond?

Astra F 1.4 Benzin C14NZ

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki mondjon nekem valami okosat mert már befonom a hajam! :blink: olyan problémával küszködök hogy nehezen indult a paripa meg meg volt hogy be se indult. Lett cserélve generátor mert meghalt egy darabig ment annak nincs baja mert tölt. De megint elöjött a gond. gyújtás modul csere oké megy megint halál van hogy beindul van hogy nem. Gyújtás kábelek csere pöcre indul megy szépen egy kis idő és leáll nehezen indul menet közbe rángat. Benzinszűrő csere aksi fullra feltöltve pöcre indul megy gond nélkül töbször inditoztam mindig pöcre indult fél nap mulva inditom pöc megy 150m-t mentem leállt és be se indult! Mi lehet a gond?

Astra F 1.4 Benzin C14NZ

Hall jeladó esetleg?

Check lámpa van?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki mondjon nekem valami okosat mert már befonom a hajam! :blink: olyan problémával küszködök hogy nehezen indult a paripa meg meg volt hogy be se indult. Lett cserélve generátor mert meghalt egy darabig ment annak nincs baja mert tölt. De megint elöjött a gond. gyújtás modul csere oké megy megint halál van hogy beindul van hogy nem. Gyújtás kábelek csere pöcre indul megy szépen egy kis idő és leáll nehezen indul menet közbe rángat. Benzinszűrő csere aksi fullra feltöltve pöcre indul megy gond nélkül töbször inditoztam mindig pöcre indult fél nap mulva inditom pöc megy 150m-t mentem leállt és be se indult! Mi lehet a gond?

Astra F 1.4 Benzin C14NZ

Mintha benzin hiány, vagy nyomás gyanús lenne!

Mivel eltelt idő az indítások között, (ez csere, az csere) utána próbáltad, és indult, ment egy darabig, majd Off..

....Szerintem.

De lehet valami érzékelő, vagy jeladó hiba is...

Esetleg ECU?

De vannak tapasztaltabbak nálam...Cartársak?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki mondjon nekem valami okosat mert már befonom a hajam! :blink: olyan problémával küszködök hogy nehezen indult a paripa meg meg volt hogy be se indult. Lett cserélve generátor mert meghalt egy darabig ment annak nincs baja mert tölt. De megint elöjött a gond. gyújtás modul csere oké megy megint halál van hogy beindul van hogy nem. Gyújtás kábelek csere pöcre indul megy szépen egy kis idő és leáll nehezen indul menet közbe rángat. Benzinszűrő csere aksi fullra feltöltve pöcre indul megy gond nélkül töbször inditoztam mindig pöcre indult fél nap mulva inditom pöc megy 150m-t mentem leállt és be se indult! Mi lehet a gond?

Astra F 1.4 Benzin C14NZ

AC-re gyanakszom. velem mar eljatszotta egyszer. Ha leall legkozelebb erosem kopogtasd meg az AC-t!

Vagy gyujto trafo.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki mondjon nekem valami okosat mert már befonom a hajam! :blink: olyan problémával küszködök hogy nehezen indult a paripa meg meg volt hogy be se indult. Lett cserélve generátor mert meghalt egy darabig ment annak nincs baja mert tölt. De megint elöjött a gond. gyújtás modul csere oké megy megint halál van hogy beindul van hogy nem. Gyújtás kábelek csere pöcre indul megy szépen egy kis idő és leáll nehezen indul menet közbe rángat. Benzinszűrő csere aksi fullra feltöltve pöcre indul megy gond nélkül töbször inditoztam mindig pöcre indult fél nap mulva inditom pöc megy 150m-t mentem leállt és be se indult! Mi lehet a gond?

Astra F 1.4 Benzin C14NZ

Mire gondolsz, hogy nehezen indult? :

-Alig hajtotta az önindító, éppen csak átforgatta a motort?

-Vagy teker mint a hülye és nem akar indulni "nem kapja el" ???

Link to comment
Megosztás:

Mintha benzin hiány, vagy nyomás gyanús lenne!

Mivel eltelt idő az indítások között, (ez csere, az csere) utána próbáltad, és indult, ment egy darabig, majd Off..

....Szerintem.

De lehet valami érzékelő, vagy jeladó hiba is...

Esetleg ECU?

De vannak tapasztaltabbak nálam...Cartársak?

ez az ecu ez van 93-as ba is mert sötét vagyok ezekhez a dolgokhoz!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki mondjon nekem valami okosat mert már befonom a hajam! :blink: olyan problémával küszködök hogy nehezen indult a paripa meg meg volt hogy be se indult. Lett cserélve generátor mert meghalt egy darabig ment annak nincs baja mert tölt. De megint elöjött a gond. gyújtás modul csere oké megy megint halál van hogy beindul van hogy nem. Gyújtás kábelek csere pöcre indul megy szépen egy kis idő és leáll nehezen indul menet közbe rángat. Benzinszűrő csere aksi fullra feltöltve pöcre indul megy gond nélkül töbször inditoztam mindig pöcre indult fél nap mulva inditom pöc megy 150m-t mentem leállt és be se indult! Mi lehet a gond?

Astra F 1.4 Benzin C14NZ

Ac pumpát kizárnám. Az, ha beindult nem fog megragadni menetközben. Valószínűleg nem kap szikrát. Ha menetközben (pl. nagyobb fordulatnál) berángat lehetne gyertya probléma, de ha cserélve lett az is, akkor a rossz főtengely jeladó is okozhat leállást, motor kihagyást. Nem ártana egy villamosságishoz elvinni, mert csak tippelgetünk itt látatlanban.

Link to comment
Megosztás:

Ac pumpát kizárnám. Az, ha beindult nem fog megragadni menetközben. Valószínűleg nem kap szikrát. Ha menetközben (pl. nagyobb fordulatnál) berángat lehetne gyertya probléma, de ha cserélve lett az is, akkor a rossz főtengely jeladó is okozhat leállást, motor kihagyást. Nem ártana egy villamosságishoz elvinni, mert csak tippelgetünk itt látatlanban.

Dehogyneeem!! Pont így jártam! Az egyetlen szerencsém volt, hogy nem a puszta közepén állt meg, hanem 100 méterre egy autószerető műhelytől. Eltoltuk odáig, aztán 1 perc alatt féktisztítóval elindították.

AC csere lett természetesen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.