Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Az lehet de figyelj,mert két fajta van,a másik a műszeregységhez kell,annak csak egy drótja van. Azért mérd ki mielőtt kicseréled.

szia kimértem és azokat kaptam amiket irtál, akkor mitől lehet még hogy melegen alig akar húzni,viszont amikor hideg még a motor megy mint a meszes.:)

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

szia kimértem és azokat kaptam amiket irtál, akkor mitől lehet még hogy melegen alig akar húzni,viszont amikor hideg még a motor megy mint a meszes. :)

Köszi előre is.

Lehet hogy kezdődő lambda szonda hiba, az csak melegen figyel hidegen nem, és amikor még csak kezdődő halódás akkor nem jelzi hibalámpával sem a motorvezérlő. A gyujtás alkatrészek is van hogy melegen rosszalkodnak nálam pölö a gyujtásmodul is ilyen volt.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy kezdődő lambda szonda hiba, az csak melegen figyel hidegen nem, és amikor még csak kezdődő halódás akkor nem jelzi hibalámpával sem a motorvezérlő. A gyujtás alkatrészek is van hogy melegen rosszalkodnak nálam pölö a gyujtásmodul is ilyen volt.

az normális hogy amikor járt a motor és levettem a sarút kimérni akkor lentebb esett a fordulat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan kérdésem lenné hogy elsö szélvédöt menyire körülményes cserélni ,kell e speciális szerszám ,ragasztó vagy valami? Ha nem muszáj akkor inkább nem viszem ezért szerelöhöz(amugy sincs müszaki az autón)

Ragasztva van lehet házilag cserélni, de szerintem nem érdemes kínlódni vele. De ha magad akarod csinálni akkor veszel ragasztót, bontott szélvédőt és beragasztod.

az normális hogy amikor járt a motor és levettem a sarút kimérni akkor lentebb esett a fordulat.

Igazából sosem próbáltam még levenni járó motornál a sarut szóval nem tudom ez így jó-e....de előfordul hogy normális, lehet alapjáraton nem elég a töltés a motor működéséhez, de mivel leválasztottad az akkut hát megérezte a feszültségesést.

Link to comment
Megosztás:

Abból kiindulva, hogy idönként még szélvédösnek se sikerül normálisan, és beázós/párásodós/perepedös/szélvédökeretrohadós eredménye lesz, én se csinálnám otthon, föleg hogy egyáltalán nem csinálják drágán, de biztos van aki nekiáll otthon, csak elég kérdéses az eredmény.

Link to comment
Megosztás:

Aki látott már ilyet, van tapasztalata meg szerszámai, meg segítője, az nyilván meg tudja csinálni otthon. Az eredeti kérdésből viszont nekem az jött le, hogy pár dolog hiányzik... :icon1:

Abból kiindulva, hogy idönként még szélvédösnek se sikerül normálisan, és beázós/párásodós/perepedös/szélvédökeretrohadós eredménye lesz, én se csinálnám otthon, föleg hogy egyáltalán nem csinálják drágán, de biztos van aki nekiáll otthon, csak elég kérdéses az eredmény.

Hát ugye én nem értek hozzá, de nyilván a fórum sem létezne ha mindenre azt válaszolnánk hogy vidd el szerelőhöz. ^_^ Amúgy én sem csinálnám magam, mert új szélvédőt vennék, és gondolom akkor van rá gari ha ők rakják be. De ez szerintem minden új alkatrészre igaz.

Link to comment
Megosztás:

Hát ugye én nem értek hozzá, de nyilván a fórum sem létezne ha mindenre azt válaszolnánk hogy vidd el szerelőhöz. ^_^ Amúgy én sem csinálnám magam, mert új szélvédőt vennék, és gondolom akkor van rá gari ha ők rakják be. De ez szerintem minden új alkatrészre igaz.

Ez jó! :D :D Igaz.

Én ma pl motorblokkot bontottam és tisztogattam. Sokat javult, holnap kapja a bricégiolt, aztán már egész motor formája lesz. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Ez jó! :D :D Igaz.

Én ma pl motorblokkot bontottam és tisztogattam. Sokat javult, holnap kapja a bricégiolt, aztán már egész motor formája lesz. :icon1:

A szelepfedél alól szivárog újból az olaj, na meg a váltó körben olajos. Cserélem majd az alsó-felső-oldalsó tömítést és a váltókulissza rúdjánál is. Meg ugye akkor már váltóolaj csere.

Link to comment
Megosztás:

Ha alapjáraton lassú a kattogás, akkor inkább hidrotőke.

Alapjáraton lassú , fordulatra gyorsul. Ma reggel mentem a géppel, és teljesen abbahagyta. Viszont olyat csinált, az utóbbi napokban, hogy több alkalommal menet közben 4-5 mp-re világított az olajnyomás-hiba lámpácskája. De el is aludt úgy ahogy jött. Nem lehet hogy valami kosz van a rendszerben ?

Link to comment
Megosztás:

Alapjáraton lassú , fordulatra gyorsul. Ma reggel mentem a géppel, és teljesen abbahagyta. Viszont olyat csinált, az utóbbi napokban, hogy több alkalommal menet közben 4-5 mp-re világított az olajnyomás-hiba lámpácskája. De el is aludt úgy ahogy jött. Nem lehet hogy valami kosz van a rendszerben ?

Olajszintet szoktál ellenőrizni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan kérdésem lenné hogy elsö szélvédöt menyire körülményes cserélni ,kell e speciális szerszám ,ragasztó vagy valami? Ha nem muszáj akkor inkább nem viszem ezért szerelöhöz(amugy sincs müszaki az autón)

Ha szertnél gyakorolni,akkor rajta próbáld meg. kb 15 év az e kadettben kivágtuk,beragasztottuk a régit,lett amilyen lett

Inkább vidd el szélvédőshőz,nem egy rettenetes költség.

Link to comment
Megosztás:

Ha szertnél gyakorolni,akkor rajta próbáld meg. kb 15 év az e kadettben kivágtuk,beragasztottuk a régit,lett amilyen lett

Inkább vidd el szélvédőshőz,nem egy rettenetes költség.

Inkább akkor nem próbálkozok meg vele. :icon1: De még egy olyan kérdésem van hogy mennyivel másabb a színtelen üvegtől a " zöld üveg kék napvédő sávval"?Most kaptam árajánlatot mindkettöre és az utóbbi 2000Ftal olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

Inkább akkor nem próbálkozok meg vele. :icon1: De még egy olyan kérdésem van hogy mennyivel másabb a színtelen üvegtől a " zöld üveg kék napvédő sávval"?Most kaptam árajánlatot mindkettöre és az utóbbi 2000Ftal olcsóbb.

Sokkal jobb a színezett, bár ha világosból mész be pl egy mélygarázsba, meglepődhetsz a különbségen, hogy mennyivel sötétebb a világ...

Azt nem tudom, hogy milyen érzés ha az oldalüvegek nem színesek és a szélvédő meg az. Lehet, hogy fura lesz.

Nekem gyárilag színezett (zöld sávos) és természetesen körbe olyan, ami nyáron óriási különbség a színezetlenhez képest. Egyszerűen nem ég le a csupasz karom a napon.

Ja, és már cseréltettem szélvédőt kínai üvegre. 3 éve tökéletes. Beszerelve, garanciával 16 ezer volt.

Link to comment
Megosztás:

Inkább akkor nem próbálkozok meg vele. :icon1: De még egy olyan kérdésem van hogy mennyivel másabb a színtelen üvegtől a " zöld üveg kék napvédő sávval"?Most kaptam árajánlatot mindkettöre és az utóbbi 2000Ftal olcsóbb.

Mindenképp azt válaszd amiben benne van a zöldes kék szinezés.

Link to comment
Megosztás:

Szóval erre a hidrotőke-csattogós, olajhiba-jelzős dologra nincs ötlet?! Mondjuk 1000 km múlva olajcsere lesz időszerű, majd meglátom mi jön ki a gépből. De más ! :

1., Olajcserénél a leeresztőcsavar alátétjét kell cserélni minden alkalommal ?

2., Hengerfejtömítés megint ereszti az olajat, sima parafás lett rátéve. Néztem ki Elringet, meddig fog kitartani ? Mert ha az is fél évet tud, akkor nem veszem meg a drágábbat.

3., Hengerfejtömítés cseréjénél a hengerfejcsavarokat is kell cserélni, vagy azokat gond nélkül visszarakhatom ?

Link to comment
Megosztás:

Szóval erre a hidrotőke-csattogós, olajhiba-jelzős dologra nincs ötlet?! Mondjuk 1000 km múlva olajcsere lesz időszerű, majd meglátom mi jön ki a gépből. De más ! :

1., Olajcserénél a leeresztőcsavar alátétjét kell cserélni minden alkalommal ?

2., Hengerfejtömítés megint ereszti az olajat, sima parafás lett rátéve. Néztem ki Elringet, meddig fog kitartani ? Mert ha az is fél évet tud, akkor nem veszem meg a drágábbat.

3., Hengerfejtömítés cseréjénél a hengerfejcsavarokat is kell cserélni, vagy azokat gond nélkül visszarakhatom ?

2-3: Te nem kevered véletlenül a hengerfejtömítést a szelepfedél tömítéssel?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.