Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Üdvözlet!

Lenne kérdésem, és remélem, tudtok segítséget adni, amit előre is köszönök.

1.6 16v Ecotec F Astrám-nál két probláma is felmerült de még nem sikerült rájönni mi a gond.

Az egyik dolog: reggeli indításnál azt csinálja, hogy miután beindul és az automata szívató elkezd dolgozni, akkor ingadozik az alapjárat és leáll. Csak kb. harmadik indítás után, indul be normálisan, viszont utána egész nap ha indítom semmi baja.

A másik dolog: torpan az autó alacsony fordulaton ez is főleg hideg motornál érezhető igazán. Nagyobb fordultnál már nem észlelhető a torpanás.

Ha esetleg valaki már találkozott a problémáimmal és/vagy tippje van a megoldásra, azt akkor szívesen veszem.

Üdv mindenkinek: Laci

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Lenne kérdésem, és remélem, tudtok segítséget adni, amit előre is köszönök.

1.6 16v Ecotec F Astrám-nál két probláma is felmerült de még nem sikerült rájönni mi a gond.

Az egyik dolog: reggeli indításnál azt csinálja, hogy miután beindul és az automata szívató elkezd dolgozni, akkor ingadozik az alapjárat és leáll. Csak kb. harmadik indítás után, indul be normálisan, viszont utána egész nap ha indítom semmi baja.

A másik dolog: torpan az autó alacsony fordulaton ez is főleg hideg motornál érezhető igazán. Nagyobb fordultnál már nem észlelhető a torpanás.

Ha esetleg valaki már találkozott a problémáimmal és/vagy tippje van a megoldásra, azt akkor szívesen veszem.

Üdv mindenkinek: Laci

Helló!

Újoncként nem szeretnék egyből észt osztani, de nálam volt ilyen jelenség az elmúlt 10 nap birtoklása alatt ugyanezzel a motorral. :)

Én a következőket tettem. A biztonság kedvéért kiszedtem az alapjáratimotort/szelepet és kifújtam féktisztítóval. Valamit javult, de még nem volt teljesen hibátlan. Azután csütörtökön kapott egy üzemanyagba való tablettát, ami szépen ki tudja takarítani a rendszert. Egy Gyöngyös-Bp pályás menet után már lényegesen jobb volt, nem nagyon volt bizonytalanság. Visszafelé már talán plusz erő is érződött. Sima járás, torpanás nélkül. Másnap reggel már majdnem elkapta elsőre, de 2-ra már ment a korábbi 4. helyett.

Ma reggel már 1. indításra szépen ketyegett.

Nálam ez segített...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

az ilyen löttyök meg tabletták inkább csak ártanak mint használnak.

inkább az tett jót a szekérnek hogy ki lett kormolva :)

Helló!

Újoncként nem szeretnék egyből észt osztani, de nálam volt ilyen jelenség az elmúlt 10 nap birtoklása alatt ugyanezzel a motorral. :)

Én a következőket tettem. A biztonság kedvéért kiszedtem az alapjáratimotort/szelepet és kifújtam féktisztítóval. Valamit javult, de még nem volt teljesen hibátlan. Azután csütörtökön kapott egy üzemanyagba való tablettát, ami szépen ki tudja takarítani a rendszert. Egy Gyöngyös-Bp pályás menet után már lényegesen jobb volt, nem nagyon volt bizonytalanság. Visszafelé már talán plusz erő is érződött. Sima járás, torpanás nélkül. Másnap reggel már majdnem elkapta elsőre, de 2-ra már ment a korábbi 4. helyett.

Ma reggel már 1. indításra szépen ketyegett.

Nálam ez segített...

Link to comment
Megosztás:

az ilyen löttyök meg tabletták inkább csak ártanak mint használnak.

inkább az tett jót a szekérnek hogy ki lett kormolva :)

Biztosan van olyan, amelyik nem használ vagy inkább árt, de ez tényleg működik.

Ez mindenkinek a saját döntése, de én másképpen tapasztaltam, sőt mások is az ismeretségi körömből. Sokáig én is az ördögtől valónak tartottam, de ez a legutóbbi is igazolja, hogy használt. Direkt nem írok semmi adatot róla, mielőtt még az jönne le, hogy forgalmazom. :)

Nekem a 25d-ben is működött, amikor épp nem a megszokott kutamnál tankoltam, hanem egy másik nem névtelennél. Attól a naftától néha egyenetlen volt az alapjárat. Megvolt a procedúra és elmúlt a jelenség is. ;)

Előtte pár nappal is voltam vele Bp-n ugyanígy pályán, de az sajna nem oldotta meg a dolgot. Biztosan el lehetett lustulva, mert az előző tulaj kb 2 év alatt ment vagy 20 000km-t, szerintem azt is városban, mert anyuka használta.

A lényeg, hogy a kezdetekhez képest kezd normalizálódni. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nem akarom feltalálni a meleg vizet, de "felújítottam" a vezetőülést, és jobb lett, mint vártam. Szóval érdemes vele foglalkozni! A régi állapotában mintha az üleprész és a támla közt egy lyukban ültem volna.

Egy anyósülést vettem bontóban (az gyakrabban kapható). Szétszedtem a nagy állítógomb lehúzása, két takaró műa.lemez lepattintása után (a közepükön van szintben egy rejtett műanyag stift, amit meg kell találni és a kárpit felől kicsit kinyomni, hogy elengedjen). Két zéger-gyűrű jellegű fémpatent és két 15-ös kulccsal oldható csavar tartja a háttámlát. Miután a támla kijött, kiderülhet, hogy (mint az én 96. évi 04. havi autómon) a balos és jobbos ülés (támla) felcserélhető, mivel az állítógomb tengelye (ha kb. torx alakú) kihúzható, a végét csak egy műanyag stift tartja, és a tengely fordítva is visszamegy (az állító/tekerőgomb átkerülhet a túloldalra). Későbbi évjáratokon más megoldás is van/lehet.

Az üleprészt és a fémszerkezetet nem vettem ki, mert fostam amiatt, hogy új csavarokat ír elő a szervizkönyv a visszaszereléshez. Ezért lefejtettem körben az ülőkárpitot és kiemeltem csak a szivacsot a kárpittal. Körben szét volt szakadva, a fémkeret a szivacsból kilógott és el volt törve. Eddig azt hittem azért túl mély az ülés, mert a szivacs van ellapulva, de nem: a lényeg, hogy a szivacs alatti hullámrugók voltak elnyúlva. Kiderült az is, mért lógott néha az ülés előre-hátra pozíciója a bal oldalán: a rugók úgy el voltak gyengülve, hogy már azon a pálcán ültem, ami kihúzza a sínből baloldali fogakat előre-hátra állításkor, így a pálcát lehajlítva nyitott volt a bal oldalon a sín-fog kapcsolat. Szorosabbra és síkba hajtottam a rugókat plusz egy kanyart ("U") mindegyikben megpatkoltam, hogy jobban feszüljenek. (A kárpitot megfoltoztam a bontott ülés kárpitjából anyósom varrógépén. A kárpit lebontása a szivacsról és visszarakása, az egy rémálom volt.) Összeszerelés előtt kenést kapott a 2 sín meg a pozíciót beállító rudazat forgópontjai.

A háttámlában a jutaszövetet cseréltem. Ott a fejtámlatartók (tiplik?) kivétele okozhat gondot, nekem vízpumpafogóval sikerült a pöcköket a juta alá nyúlva elől-hátul megfogni és kinyomni őket a vázból. Pótoltam az elporlott szivacsokat a hátoldalon, ha valaki egy fékezéskor ott koppanna a térdével, ne fájjon. A háttámla kárpit is megmaradt, mert ilyen színt sehol se találok, mint az enyém. Üdv. Csaba

Link to comment
Megosztás:

A beázás témájához, hátha mást is érint: Caravan tetősín.

A pollenszűrő nálam is gond volt, a szélvédő alatti köténylemez is feltáskásodott, én azt is leragasztottam szilikonnal, előtte gázégővel rábeszéltem hogy gömbölyödjön és ne homorodjon, a gumiprofilt meg a kötényhez ragasztottam gumi-pillanatragasztóval. 2 éve bírja. Idén viszont az derült ki, hogy a Caravan tetősínjeiek csavarjainál is jött be a víz, és ez csak tetőn való bicikliszállítás után jött ki, vagy durvult el. Ott felül pedig a víz szépen előre tud csorogni az A oszlopig, aztán le a kitudjahová. Mire észbe kaptam, a tetőkárpit kampec. (Beázásilag egy havas télen arra is érdemes figyelni, hogy kilyukad a gumiszőnyeg, alatta meg a filc az ember sarka alatt, oszt meg sem áll a víz a szivacsig, meg a padlóig.) Üdv. Csaba

Link to comment
Megosztás:

A beázás témájához, hátha mást is érint: Caravan tetősín.

A pollenszűrő nálam is gond volt, a szélvédő alatti köténylemez is feltáskásodott, én azt is leragasztottam szilikonnal, előtte gázégővel rábeszéltem hogy gömbölyödjön és ne homorodjon, a gumiprofilt meg a kötényhez ragasztottam gumi-pillanatragasztóval. 2 éve bírja. Idén viszont az derült ki, hogy a Caravan tetősínjeiek csavarjainál is jött be a víz, és ez csak tetőn való bicikliszállítás után jött ki, vagy durvult el. Ott felül pedig a víz szépen előre tud csorogni az A oszlopig, aztán le a kitudjahová. Mire észbe kaptam, a tetőkárpit kampec. (Beázásilag egy havas télen arra is érdemes figyelni, hogy kilyukad a gumiszőnyeg, alatta meg a filc az ember sarka alatt, oszt meg sem áll a víz a szivacsig, meg a padlóig.) Üdv. Csaba

Nekem a hátsó lámpák diszkóztak ott jutott be a víz a tetősín hátsó csavarjánál, és szépen összezárta a lámpa csatiban a pineket.

A vezetőülésem "csak" a beülő résznél van kikopva megvarrtam egyszer már de megint szétjött.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Újoncként nem szeretnék egyből észt osztani, de nálam volt ilyen jelenség az elmúlt 10 nap birtoklása alatt ugyanezzel a motorral. :)

Én a következőket tettem. A biztonság kedvéért kiszedtem az alapjáratimotort/szelepet és kifújtam féktisztítóval. Valamit javult, de még nem volt teljesen hibátlan. Azután csütörtökön kapott egy üzemanyagba való tablettát, ami szépen ki tudja takarítani a rendszert. Egy Gyöngyös-Bp pályás menet után már lényegesen jobb volt, nem nagyon volt bizonytalanság. Visszafelé már talán plusz erő is érződött. Sima járás, torpanás nélkül. Másnap reggel már majdnem elkapta elsőre, de 2-ra már ment a korábbi 4. helyett.

Ma reggel már 1. indításra szépen ketyegett.

Nálam ez segített...

Köszönöm, hogy írtál, megpróbálom én is megcsinálni ezeket és hátha javul a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

ma levettem a kipufogót mert sajnos katalizátort kell cserélnem :S vissza álltam kipuff néélkül a garázsba akkor villant fel motorvezérlés hibajelzője gondolom mert lambdaszonda nért össze vissza mindent, ha összszerelek remélem elmúlik, vagy így tönkre tudom tenni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

ma levettem a kipufogót mert sajnos katalizátort kell cserélnem :S vissza álltam kipuff néélkül a garázsba akkor villant fel motorvezérlés hibajelzője gondolom mert lambdaszonda nért össze vissza mindent, ha összszerelek remélem elmúlik, vagy így tönkre tudom tenni?

Eltűnik a hiba, nem volt meg a megfelelő tömítettség a rendszerben, túl sok oxigént kapott a lambda, azt hitte szegény a keverék.

Link to comment
Megosztás:

Hali, A szervó szivattyúm elkezdett szólni, kiváncsiságképp befújtam WD40-el a szíjtárcsa felöl a tengelyt és elhalgatott, ezt lehet valahogy javítani vagy cserélni kell az egész szivattyút? előre is köszi a segítséget (astra f 1998 X16SZR)

Sürgősen ki kell javítani, mert hamarosan elfossa magát és akkor a rásegítést elfelejtheted!

Szakszervizben nekem 27 ezerbe került a felújítás, de vinni, hozni kellett a szivattyút.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Rángatott néha a kuplung, elvittem szervizbe az autót (meg összegyűlt egy A4-es oldalnyi egyéb hiba is). Mondta a mester, hogy nagyon szar a kuplungom, cserés. Kaptam bele "Luk" kuplungszettet. Egy a bajom vele, szinte beesik a pedál a lábam súlya alatt. Hiányzik az ellenállása. Jó mélyen már fog, ez oké, hosszabb az útja, ez is rendben. Csakhogy tűnik, nagyon megszoktam a szart. A könyv ("Így csináld") azt írja, a tárcsa kopásával a kuplungpedál a vezető felé emelkedik. Ezt úgy értsem, hogy a végponti helyzete, vagy ahol fog, az emelkedik majd?

A mester szerint viszont "ez automata kuplung, ahogy kopik, úgy fog keményedni a pedál". Mit szóltok? A könyv megadja a lenyomott-kiengedett pedál útja hosszát, ez 125-132mm. Meg hogy "legyen a kuplungpedál a fékpedálnál magasabban". Nekem az útja most 136mm, a max. értéknél 4 milivel több, azaz kb. jó. De ha ez még feljebb jön nekem, az már kényelmetlen lesz. Hozzápiszkálni viszont nem akarnék, ha hülyeség. Köszi, Csaba

(1996-os X14XE 16V Caravan, polgári nevén Lajos)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Rángatott néha a kuplung, elvittem szervizbe az autót (meg összegyűlt egy A4-es oldalnyi egyéb hiba is). Mondta a mester, hogy nagyon szar a kuplungom, cserés. Kaptam bele "Luk" kuplungszettet. Egy a bajom vele, szinte beesik a pedál a lábam súlya alatt. Hiányzik az ellenállása. Jó mélyen már fog, ez oké, hosszabb az útja, ez is rendben. Csakhogy tűnik, nagyon megszoktam a szart. A könyv ("Így csináld") azt írja, a tárcsa kopásával a kuplungpedál a vezető felé emelkedik. Ezt úgy értsem, hogy a végponti helyzete, vagy ahol fog, az emelkedik majd?

A mester szerint viszont "ez automata kuplung, ahogy kopik, úgy fog keményedni a pedál". Mit szóltok? A könyv megadja a lenyomott-kiengedett pedál útja hosszát, ez 125-132mm. Meg hogy "legyen a kuplungpedál a fékpedálnál magasabban". Nekem az útja most 136mm, a max. értéknél 4 milivel több, azaz kb. jó. De ha ez még feljebb jön nekem, az már kényelmetlen lesz. Hozzápiszkálni viszont nem akarnék, ha hülyeség. Köszi, Csaba

(1996-os X14XE 16V Caravan, polgári nevén Lajos)

A kuplung felső helyzete vándorol felfelé az enyém már jó magasan van.

Link to comment
Megosztás:

És szerinted ez a "fokozatosan keményedik" dolog IS igaz? Ez a "pedálállítás" egy 36ezer(anyag)+25ezer(munka) Ft-os tétel volt most nekem a héten. Működik szépen.

Ami nem javult meg, fojtószelep-tisztítás után is megmaradt, hogy az alapjárat ingázik 900 és kb. 1400 között, néha csinálja fél percig, aztán nyugszik. Izgassam magam rajta, vagy ne?

Link to comment
Megosztás:

És szerinted ez a "fokozatosan keményedik" dolog IS igaz? Ez a "pedálállítás" egy 36ezer(anyag)+25ezer(munka) Ft-os tétel volt most nekem a héten. Működik szépen.

Ami nem javult meg, fojtószelep-tisztítás után is megmaradt, hogy az alapjárat ingázik 900 és kb. 1400 között, néha csinálja fél percig, aztán nyugszik. Izgassam magam rajta, vagy ne?

Legtöbbször az alapjárat ingadozás hátterében tömítetlenség áll. Érdemes a vákuum csöveket átnézni.

Bár az egyik hétvégén a nagybátyám azt tapasztalta, hogy egy ilyen ingadozás hátterében a túl nagy töltőfeszültség állt.

Mikor alapjáratnál felkapcsolta a lámpákat és a fűtőmotort is teljesre kapcsolta, szépen beállt az alapjárat. Rámért a feszültségre, kiderült hogy nagyon magas. Ergo feszszabályzó csere lett...

Érdemes ezt is megnézned, mert egy X16XEL motornál volt. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

És szerinted ez a "fokozatosan keményedik" dolog IS igaz? Ez a "pedálállítás" egy 36ezer(anyag)+25ezer(munka) Ft-os tétel volt most nekem a héten. Működik szépen.

Ami nem javult meg, fojtószelep-tisztítás után is megmaradt, hogy az alapjárat ingázik 900 és kb. 1400 között, néha csinálja fél percig, aztán nyugszik. Izgassam magam rajta, vagy ne?

Hát ezt nem tudom....lassan 100ezer kilómétert mentem a kocsival és nem vettem észre hogy keményedett volna a kuplung csak azt hogy vándorol felfele, és egyre leljebb fog.

Link to comment
Megosztás:

És szerinted ez a "fokozatosan keményedik" dolog IS igaz? Ez a "pedálállítás" egy 36ezer(anyag)+25ezer(munka) Ft-os tétel volt most nekem a héten. Működik szépen.

Ami nem javult meg, fojtószelep-tisztítás után is megmaradt, hogy az alapjárat ingázik 900 és kb. 1400 között, néha csinálja fél percig, aztán nyugszik. Izgassam magam rajta, vagy ne?

Igaz.

Ha új kuplungszerkezetet kap a kocsi olyan lágy lesz a kuplung, mintha tehén tehénfo$ba lépnél.

Nálam Astrában egy szerkezet kb 180 ezret bír ki. Nem egyszeri tapasztalatom.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, hogy válaszoltatok, utánanézek hol kell vákuumcsöveket ellenőriznem az alapjárat miatt (tök kezdő vagyok, könyvből "szerelek"). Ráadásul elkezdett alacsony fordulaton gyenge lenni az ótó, aztán 1szercsak húz. Nem ehhez vagyok szokva! :-) 800-as fordulaton is húzzon mint egy traktor, aszondom.

A kuplung tényleg tehénfos-fíling, ahogy a szervizmester mondta, "ugye hogy egész más élmény". Az.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, hogy válaszoltatok, utánanézek hol kell vákuumcsöveket ellenőriznem az alapjárat miatt (tök kezdő vagyok, könyvből "szerelek"). Ráadásul elkezdett alacsony fordulaton gyenge lenni az ótó, aztán 1szercsak húz. Nem ehhez vagyok szokva! :-) 800-as fordulaton is húzzon mint egy traktor, aszondom.

A kuplung tényleg tehénfos-fíling, ahogy a szervizmester mondta, "ugye hogy egész más élmény". Az.

800-as fordulaton max egy V8-as fog húzni...nem egy kis köbcentis autó.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, hogy válaszoltatok, utánanézek hol kell vákuumcsöveket ellenőriznem az alapjárat miatt (tök kezdő vagyok, könyvből "szerelek"). Ráadásul elkezdett alacsony fordulaton gyenge lenni az ótó, aztán 1szercsak húz. Nem ehhez vagyok szokva! :-) 800-as fordulaton is húzzon mint egy traktor, aszondom.

A kuplung tényleg tehénfos-fíling, ahogy a szervizmester mondta, "ugye hogy egész más élmény". Az.

EGR szelep le van már zárva? :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.