Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Úgy látszik a szakértők elmentek nyaralni...

85 hiba fogalmam sincs mi lehet, 43 egr le van zárva szerintem azt jelzi,35 alapjárati motor talán, 13 lambda szonda, 63-64 EST B vezeték feszültség kicsi,hát fogalmam sincs mi lehet ez :( olyan hangja van a kocsinak mintha V6 lenne,remélem nem hengerfejezni kell :( valakinek ötlet?

Én itt vagyok, csak én meg nem értek hozzá, úgyhogy csak kérdezek.

Azt próbáltad, hogy hengerenként 1-2mp-re lehúzod a gyertyakábelt, hogy melyik henger nem megy? A 85 az nem immobiliser hiba? Injektorházpucolás? Talán ECU=kuka? Félórára lekötni az aksit, ettől ECU-> reset, aztán megnézni micsinál? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Te ez alatt mán bőven van annyi hely, hogy ha leengeded a kipuff. csövet kényelmesen bűvészkedhetsz a teknővel.

Igen, igazából már nem emlékszem annak idején miért nem vettem le a csövet, szerintem akkor még nagyon az elején járrtam, és nem mertem egyszerre sokmindent megbontani. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Helló olyan problémával küzdök az f astrámmal 1999 es hogy megyek vele 5-10 km és elkezd rángatozni és bevillan a motor diagnosztikai lámpa és megáll ez mitől lehet??? De van egy kütyü a beömlön elektromos valami szonda szerü azt kitekertem akkor elég sok viz folyt ki belőle üzemmeleg víz az természetes dolog??? ha nem akkor mitől van ez a jelenség????

Link to comment
Megosztás:

Helló olyan problémával küzdök az f astrámmal 1999 es hogy megyek vele 5-10 km és elkezd rángatozni és bevillan a motor diagnosztikai lámpa és megáll ez mitől lehet??? De van egy kütyü a beömlön elektromos valami szonda szerü azt kitekertem akkor elég sok viz folyt ki belőle üzemmeleg víz az természetes dolog??? ha nem akkor mitől van ez a jelenség????

Ott nagyon nem kéne víznek lennie. Őszinte részvétem, a hengerfej tömítésed átköltözött az örök vadászmezőkre. AZ autó használatát ne nagyon erőltesd, vontassátok el egy szerelőhöz.

Link to comment
Megosztás:

Helló olyan problémával küzdök az f astrámmal 1999 es hogy megyek vele 5-10 km és elkezd rángatozni és bevillan a motor diagnosztikai lámpa és megáll ez mitől lehet??? De van egy kütyü a beömlön elektromos valami szonda szerü azt kitekertem akkor elég sok viz folyt ki belőle üzemmeleg víz az természetes dolog??? ha nem akkor mitől van ez a jelenség????

Ott nagyon nem kéne víznek lennie. Őszinte részvétem, a hengerfej tömítésed átköltözött az örök vadászmezőkre. AZ autó használatát ne nagyon erőltesd, vontassátok el egy szerelőhöz.

Ha jól értem: beömlőn szondaszerű és víz folyik alóla...vissza kell tekerni a vízhőfok jeladót és pótolni kell a kieresztett hűtőfolyadékot. :D Ha kivillant a diagnosztikai lámpa akkor van hibakód:http://www.opel-magazin.hu/technika/szereld-magad/152/427-hibakod-leolvasas.html és:http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm#gm

Link to comment
Megosztás:

Ha jól értem: beömlőn szondaszerű és víz folyik alóla...vissza kell tekerni a vízhőfok jeladót és pótolni kell a kieresztett hűtőfolyadékot. :D Ha kivillant a diagnosztikai lámpa akkor van hibakód:http://www.opel-magazin.hu/technika/szereld-magad/152/427-hibakod-leolvasas.html és:http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm#gm

Link to comment
Megosztás:

Értem köszönöm a válaszokat de kifolyt1.5dl viz és azóta nem rángat és nem áll meg.

Másfél deci az nem vészes. Ha a kétvezetékes vízhőfok jeladót tekerted ki, akkor lehet csak kontakthibás volt, amikor lehúztad és visszaraktad a csatit meg is javult.

Rálinkeltem amit küldtél de az a baj hogy nekem nem ilyen a csatlakozóm van és nem tudom hogyan kell kiolvastatni a hiba kódot ilyenkor mi a teendő?

A második linkben van egy másik csati is, csak görgess feljebb mert valamiért az oldal közepét adja be.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában a nejem használja az F Astra Caravant (1,6 8V SZR), de ma én is beleültem valamiért és rögtön hallottam egy erős sziszegést a motor felől. Még lecsukott géptetővel is markáns volt a hang.

Felnyitottam majd egyből láttam, hogy a légszűrő és a pillangószelep közötti gumicső széthasadt, Összebarkácsoltam széles szigetelőszalaggal, de a hang nem múlt el és a pollenszűrőt is eltakaró elem alól jött a szélvédő tövéből.

Leszedtem a takarót és azt láttam, hogy ha szemből nézzük a pollenszűrőtől balra van egy kis fekete négyszögletű kütyü amiből két gumicső jön ki. Az egyik valahová az indítótarfó alá megy innen, a másik meg csak lógott a levegőben. Amelyik az indítótrafó alá megy az szintén szét volt repedve. Szigszalaggal körbetekertem, de nem az igazi még így is sziszeg egy kicsit.

Tudja valaki mi ez a kütyü a pollenszűrő mellett és hova tartanak belőle a csövek valamint mi a szerepük? Amelyik lóg azt is visszakötném, ha tudnám hova kellene...

Köszi:

neeshow

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában a nejem használja az F Astra Caravant (1,6 8V SZR), de ma én is beleültem valamiért és rögtön hallottam egy erős sziszegést a motor felől. Még lecsukott géptetővel is markáns volt a hang.

Felnyitottam majd egyből láttam, hogy a légszűrő és a pillangószelep közötti gumicső széthasadt, Összebarkácsoltam széles szigetelőszalaggal, de a hang nem múlt el és a pollenszűrőt is eltakaró elem alól jött a szélvédő tövéből.

Leszedtem a takarót és azt láttam, hogy ha szemből nézzük a pollenszűrőtől balra van egy kis fekete négyszögletű kütyü amiből két gumicső jön ki. Az egyik valahová az indítótarfó alá megy innen, a másik meg csak lógott a levegőben. Amelyik az indítótrafó alá megy az szintén szét volt repedve. Szigszalaggal körbetekertem, de nem az igazi még így is sziszeg egy kicsit.

Tudja valaki mi ez a kütyü a pollenszűrő mellett és hova tartanak belőle a csövek valamint mi a szerepük? Amelyik lóg azt is visszakötném, ha tudnám hova kellene...

Köszi:

neeshow

Fűtéscsaphoz megy. Vákuummal vezéreled a vízcsapot. Csak klímásoknál van beépítve.

Link to comment
Megosztás:

Helómegvannak a hibák a 13. meg a 34 es csak azt nemtom h hol találom meg az egrszelepet tudna valaki egy képet küldeni h hol találhato?

Akkor mér azt a hiba kódot adja ki?

13 Oxygen sensor No change in voltage/open circuit.

34 Manifold Absolute Pressure (MAP) sensor Low voltage

Nem azt dobta ki. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nem azt dobta ki. :icon1:

Erről jut eszembe, először én is rossz hibakód-táblát nézegettem. Fogom a könyvet, aszongya X14XE -> Multec-S. Aztán kiderül, hogy 16 pines csatija (ami az enyémben virít) a Simtec 56.5-nek van (ami a könyvem szerint X18XE meg 2.0-ás motoroknál szokott lenni). :blink: Hibrid... :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Oké köszi de az enyémen nem találom 99es1.4benzin f astra merre kutassam van ötletetek?

Kellene egy motorkód is. Mert 1.4-esből van egy pár fajta...

C14SE

C14NZ

X14NZ

X14XE

Asszem ennyiből lehet válogatni... :D De EGR csak az X14XE motoron vanm ha jól tévedek.

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a katalizátort végül, toroknál továbbra is kifujj, mostmár azt is mondták a leömlön hajszálrepedés van, továbbra is torpan az autó, hangja mint egy traktor, az új kati (univerzális), elkezdett hazafele jövet ciripelni, vagy nem tom mi, aksimat is lehuzta valami, kb 10 db inditózás volt hirtelenjébe, szval nem hiszem hogy az....
Elkeseredett vagyok, nem lehet normális szerelőt találni,...
Kifujj a kipuff, minden tömítést kicseréltnek még is uyganolyan.
Torpan az autó katalizátrot cseréltetnek.....jah és nem is látszik rajta h szétt lenne törve belülről...na mind1 de még mindig lomha, és semmi húzása sincs....Egy élesebb hegymenet az 2esbe váltással bírok feljutni....de ott is vánszorogva.....
Alapjáratom menetközeb ingadozik, majd ha megállok visszaesik normálisra....cseréljem alapjáratit,lambdaszondát,map szenzort.....én már nem tudom....

:((((

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.