Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

FAIL

Jajj!

Motorfék üzemben nincs befecskendezés! Kenés, hűtés van, hiszen forog a főtengely!

gyóvan, máskor gondolkozok is, és utána kérdezek :rolleyes: :D nemszóótam

Bazze lehet én löttem nagyon mellé és nem értem mi történt de magyarázza el már valaki, hogy nem lehetett vlna ugyanezt üresben? B)

így feszesebb volt a kötél? <_< :D -_-

Link to comment
Megosztás:

Aham, meg a 14.-kilóméterre be is melegedett a belső súrlódástól ugye? -_- És mit kell hűteni egy álló motoron? :rolleyes: :D

A sűrítési ütemek jelentős hőmennyiséget termelnek, gondold át a dízel működési elvet! B) <_<

+Ha vissza olvasol, akkor ezt a kérdést nem is nekem kellett volna feltenned...

Link to comment
Megosztás:

kivan szakadva a bal első gumiharang, nézegettem egy cégnél(fridcar), de egy csomó fajta van, melyiket lenne érdemes megvennem?? nemakarok úgyjárni hogy rosszat veszek, azt szerelő aztmondja ülj le, egyes :rolleyes:

ugyanígy vagyok az olajteknő borítással, ott milyet érdemes venni?? meg azzal 1ütt olajat is cserélek, milyen olajjal érdemes megitatni a kicsikét?? (1.4 8v c14nz) <_<

köcce a segítséget

Link to comment
Megosztás:

kivan szakadva a bal első gumiharang, nézegettem egy cégnél(fridcar), de egy csomó fajta van, melyiket lenne érdemes megvennem?? nemakarok úgyjárni hogy rosszat veszek, azt szerelő aztmondja ülj le, egyes :rolleyes:

ugyanígy vagyok az olajteknő borítással, ott milyet érdemes venni?? meg azzal 1ütt olajat is cserélek, milyen olajjal érdemes megitatni a kicsikét?? (1.4 8v c14nz) <_<

köcce a segítséget

Gumiharangot a jobb autósboltokban alvázszám alapján meg tudják mondani, melyik a jó, gyártmány mindegy. Olajteknő borítás alatt a tömítését érted? Annak se számít a márkája, igazából arra kell ügyelni, hogy összerakásnál zsír- és olajmentesek legyenek a felületek, és mindkét oldalán tömítőpasztával kell összerakni!

Olajból a GM/Opel kivételével szinte bármelyik 10W40-es megfelel, pl. Castrol, Mobil1, Valvolin.

Link to comment
Megosztás:

Gumiharangot a jobb autósboltokban alvázszám alapján meg tudják mondani, melyik a jó, gyártmány mindegy. Olajteknő borítás alatt a tömítését érted? Annak se számít a márkája, igazából arra kell ügyelni, hogy összerakásnál zsír- és olajmentesek legyenek a felületek, és mindkét oldalán tömítőpasztával kell összerakni!

Olajból a GM/Opel kivételével szinte bármelyik 10W40-es megfelel, pl. Castrol, Mobil1, Valvolin.

huhh nemtudom miért borítást írtam, tömítést akartam :rolleyes: akkor megy bele a valvolin, előző tulaj is azt vett bele, cora-ba meg pont láttam akcióba a nagykiszerelést <_<

Link to comment
Megosztás:

kivan szakadva a bal első gumiharang, nézegettem egy cégnél(fridcar), de egy csomó fajta van, melyiket lenne érdemes megvennem?? nemakarok úgyjárni hogy rosszat veszek, azt szerelő aztmondja ülj le, egyes :rolleyes:

ugyanígy vagyok az olajteknő borítással, ott milyet érdemes venni?? meg azzal 1ütt olajat is cserélek, milyen olajjal érdemes megitatni a kicsikét?? (1.4 8v c14nz) <_<

köcce a segítséget

Az nem olyan rossz cég, elég jól benne van a top 10 ben, igaz én nem onnan vásárolok. Gumiharang meg létezik unverzális fajta is, amit csak méretre kell vágni. Aligha lehet rosszat venni, csak nem mindegy belsős vagy külsős. Jól mondom?

Link to comment
Megosztás:

Az nem olyan rossz cég, elég jól benne van a top 10 ben, igaz én nem onnan vásárolok. Gumiharang meg létezik unverzális fajta is, amit csak méretre kell vágni. Aligha lehet rosszat venni, csak nem mindegy belsős vagy külsős. Jól mondom?

szerintem se, ahogy nézegettem 1-2 oldalt, ottkapnám a legjobb kedvezményeket ( asszem a közép dob és ahhoz tartozó kipufogórészt megkapom 12 000ért, máshol 18 vagy felett, vagy alapjárati vezérlőszelep(az is kell majd:) ), abba is 5-8 ezer ft különbség, ugyanaz a termék esetében, szal minden meg1ezik)

Link to comment
Megosztás:

szerintem se, ahogy nézegettem 1-2 oldalt, ottkapnám a legjobb kedvezményeket ( asszem a közép dob és ahhoz tartozó kipufogórészt megkapom 12 000ért, máshol 18 vagy felett, vagy alapjárati vezérlőszelep(az is kell majd:) ), abba is 5-8 ezer ft különbség, ugyanaz a termék esetében, szal minden meg1ezik)

http://www.autoalkatreszklub.hu/index.php?...=77&ev=1994

Az árakat érdemes megnézni. Hátha akad a te gépedhez is alkalmas darab...

függetlenül attól hogy ajánlom, nem dolgozom nekik, nem kapok a rekiért pénzt..etc

Link to comment
Megosztás:

Múltkor valaki kérdezte az ablaktörlő lapátokat.

Tegnapelőtt Valeo-t vettem, de nem vagyok elragadtatva tőle. Spriccni, hogy lássam milyen, erre nyikorogva ment. Emlékszem, anno a Bosch, és a Champion ilyent nem csinált. De jön az eső, majd kiderül.

Egyébként egy évnél többet egyik sem bírt nálam.

Link to comment
Megosztás:

Múltkor valaki kérdezte az ablaktörlő lapátokat.

Tegnapelőtt Valeo-t vettem, de nem vagyok elragadtatva tőle. Spriccni, hogy lássam milyen, erre nyikorogva ment. Emlékszem, anno a Bosch, és a Champion ilyent nem csinált. De jön az eső, majd kiderül.

Egyébként egy évnél többet egyik sem bírt nálam.

Nekm már fél év után csíkozott a 3000Ft/pár Bosch. Aztán mérgemben vettem a tecsóban 500-ért egy párt. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekm már fél év után csíkozott a 3000Ft/pár Bosch. Aztán mérgemben vettem a tecsóban 500-ért egy párt. :rolleyes:

Úgy tapasztaltam, van egy alsó kategória, de van egy max. is.

Az a tecsós meg alapból nem biztos hogy jó.. Tapasztaltam már.

Pl. 5 rugót sem nem adnék egy párért.. valami Michlen..

Link to comment
Megosztás:

Úgy tapasztaltam, van egy alsó kategória, de van egy max. is.

Az a tecsós meg alapból nem biztos hogy jó.. Tapasztaltam már.

Pl. 5 rugót sem nem adnék egy párért.. valami Michlen..

Nekem michelinek voltak fent. Alig egy év után meghót a két első, a hátsó bírja, mert alig használom.

Vettem 950-ért tuskósat, az egyiknek félig kiugrott egyszer a gumija a felfogatóból, de vissza lehetett rakni. Szerencsére időben észrevettem, így nem rajzoltam egy szép ívet a szélvédőre. :rolleyes: Annyi van velük, hogy figyelni kell őket, mert hajlamosak kicsúszni a gumik, de egyébként már fél éve tökéletesen töröl. <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekem a zöldön vmi Type R volt....olcsó volt de a telet kibírta s tavasszal sem csíkozott. Most a gyári, ami a szürkén van nagyon szépen töröl de ha nem elég nedves a szélvédő olyat oda berreg hogy a tömés kiesik a fogamból. Most rendeltem spray szórófejeket az ablakmosóhoz, az jobban fog teljesíteni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a zöldön vmi Type R volt....olcsó volt de a telet kibírta s tavasszal sem csíkozott. Most a gyári, ami a szürkén van nagyon szépen töröl de ha nem elég nedves a szélvédő olyat oda berreg hogy a tömés kiesik a fogamból. Most rendeltem spray szórófejeket az ablakmosóhoz, az jobban fog teljesíteni.

Milyen az a spray szórófej ?

mesélj róla.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a zöldön vmi Type R volt....olcsó volt de a telet kibírta s tavasszal sem csíkozott. Most a gyári, ami a szürkén van nagyon szépen töröl de ha nem elég nedves a szélvédő olyat oda berreg hogy a tömés kiesik a fogamból. Most rendeltem spray szórófejeket az ablakmosóhoz, az jobban fog teljesíteni.

Szerintem az a szárazon berregés mindegyiknél megvan, végülis ha nem vizes az üveg, akkor mitől csúszna?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.