Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

De azt írja nincs szikra, átt kéne mozgatni a csatikat, gyertyakábeleket lehúzni-visszadugni, hátha csak kontakt.

A csatik rendben vannak,minden vezeték át lett mozgatva,még sincs szikra.Nincs kiugró kapcsoló sem a motortérben,próbáltam lezárt motortérrel is indítózni,nem indult.Szikra fogalmam sincs mi lehet az oka. :huh:

Link to comment
Megosztás:

A csatik rendben vannak,minden vezeték át lett mozgatva,még sincs szikra.Nincs kiugró kapcsoló sem a motortérben,próbáltam lezárt motortérrel is indítózni,nem indult.Szikra fogalmam sincs mi lehet az oka. :huh:

Nem volt véletlenül rajta hagyva a gyujtás, amikor levettétek a sarut? Mert ilyenkor tönkre mmehet az ECU. Nem túl nagy rá az esély, de előfordulhat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy C14NZ motorszámú f-es astrám,ami akksi-cserén esett át,úgy,hogy teljesen le lett véve a sarukról.

A gépkocsi ezután csak egyszer indult be,ezután az alapjáratot sem tudta megtartani,azóta be sem indul.

Nem ismert,hogy volt-e benne riasztó,vagy indításgátló,de nincs szikra a gyertyákon.A műszerfalon semmi változás,az indítómotor hiába pörög.Motorikusan elvileg rendbe van a gépkocsi,mert pöccre indult,üzemanyagszivattyú is megy,szikra viszont nincs.

Mégis hogyan tudnám beindítani a gépkocsimat?

Előre is köszönöm a segítséget! :huh:

Írtad, hogy a semmi változás nincs a műszerfalon, de azért megkérdezem, hogy a gyári indításgátlót ki lehessen zárni a szikrahiány miatt. Gyújtás ráadása után világít a szervizlámpa és indítózás közben folyamatosan világít, nem pedig villog? (Csak pontosítás végett)

Sajnos meg kell egy kicsit bontani, nyomozni riasztó, vagy valami rejtett házi indításgátló nyomai után. Egy "bennefelejtett", nem használt régi riasztó sajnos tud ilyet okozni.

Link to comment
Megosztás:

Nem volt véletlenül rajta hagyva a gyujtás, amikor levettétek a sarut? Mert ilyenkor tönkre mmehet az ECU. Nem túl nagy rá az esély, de előfordulhat.

A gépkocsi beindult az akku csere után,aztán az alapjáraton állt meg.A motorgyújtás nem volt rajta,terhelést mértünk a magnósrádión és az órán,amit újra be kellett állítani.

Link to comment
Megosztás:

Írtad, hogy a semmi változás nincs a műszerfalon, de azért megkérdezem, hogy a gyári indításgátlót ki lehessen zárni a szikrahiány miatt. Gyújtás ráadása után világít a szervizlámpa és indítózás közben folyamatosan világít, nem pedig villog? (Csak pontosítás végett)

Sajnos meg kell egy kicsit bontani, nyomozni riasztó, vagy valami rejtett házi indításgátló nyomai után. Egy "bennefelejtett", nem használt régi riasztó sajnos tud ilyet okozni.

A szervízlámpa folyamatosan világít,gyújtás közben is.A bontást délután végzem el,központi záras a gépkocsi,lehetett benne riasztó is,de nem találtam eddig rejtett kapcsolót,az utastérben sem.

Link to comment
Megosztás:

A szervízlámpa folyamatosan világít,gyújtás közben is.A bontást délután végzem el,központi záras a gépkocsi,lehetett benne riasztó is,de nem találtam eddig rejtett kapcsolót,az utastérben sem.

Akkor olvass ki hibakódot, hátha utána többet tudunk. Egyébként ha riasztó volt is benne, és azzal van gebasz az is inkább tüzelőanyag-szivattyúra van kötve, nem a "szikrát veszi el".

Link to comment
Megosztás:

Akkor olvass ki hibakódot, hátha utána többet tudunk. Egyébként ha riasztó volt is benne, és azzal van gebasz az is inkább tüzelőanyag-szivattyúra van kötve, nem a "szikrát veszi el".

Igazad van, általában oda kötik. Általában. :huh:

Bakmer, próbáltad leáramtalanítani megint? Egy próbát megér.

Link to comment
Megosztás:

Igazad van, általában oda kötik. Általában. :lol:

Bakmer, próbáltad leáramtalanítani megint? Egy próbát megér.

Hibakódot nem olvastam,de kaptam műszaki segítséget:

Az áramtalanítás nem segített,ugyanaz a hiba.A Hall jeladó viszont úgy néz ki meghalt,a csatlakozón még van feszültség,de a jeladó nem működik.Így a komplett gyújtás nem is megy,nem tudom miért halt meg ez a jeladó sem.A kérdés csak az,hogy a trafó alatti gyújtásmodul működik-e.Mibe van most egy Hall jeladó és egy gyújtásmodul "F"-astrába? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hibakódot nem olvastam,de kaptam műszaki segítséget:

Az áramtalanítás nem segített,ugyanaz a hiba.A Hall jeladó viszont úgy néz ki meghalt,a csatlakozón még van feszültség,de a jeladó nem működik.Így a komplett gyújtás nem is megy,nem tudom miért halt meg ez a jeladó sem.A kérdés csak az,hogy a trafó alatti gyújtásmodul működik-e.Mibe van most egy Hall jeladó és egy gyújtásmodul "F"-astrába? :huh:

:lol: Azért szívatósak ezek a pont akkor romlik el valami, mikor egy másik dolgot cserélek című játékok.

jeladó

pl

http://www.unixauto.hu/UnixOnline/Unix_Cik...mp;cMegnNr=5922

Itt utána tudsz egy kicsit olvasni:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=713&st=260

modul

Pl

http://www.unixauto.hu/UnixOnline/Unix_Cik...mp;cMegnNr=1706

Itt pedig utána tudsz ennek is olvasni: Igaz más hiba kapcsán, de a módszer ua.

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=252&st=8540

Link to comment
Megosztás:

Hibakódot nem olvastam,de kaptam műszaki segítséget:

Az áramtalanítás nem segített,ugyanaz a hiba.A Hall jeladó viszont úgy néz ki meghalt,a csatlakozón még van feszültség,de a jeladó nem működik.Így a komplett gyújtás nem is megy,nem tudom miért halt meg ez a jeladó sem.A kérdés csak az,hogy a trafó alatti gyújtásmodul működik-e.Mibe van most egy Hall jeladó és egy gyújtásmodul "F"-astrába? :huh:

Én bontott gyujtásmodult vettem 4 ezerért. Kicseréltem ott az út szélén, és azóta műkszik a gépezet.

Link to comment
Megosztás:

Én bontott gyujtásmodult vettem 4 ezerért. Kicseréltem ott az út szélén, és azóta műkszik a gépezet.

Urak!

Kérdésem a következő:

A Hall jeladó az a gyújtáselosztóba van építve,vagy a szelepfedelet is le kell venni,beleértve a vezérműtengelyt?

Ha bontottan veszem,mire kell figyelnem?

Válaszokat előre is köszönöm,és persze az eddigi szíves segítségeteket is! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Urak!

Kérdésem a következő:

A Hall jeladó az a gyújtáselosztóba van építve,vagy a szelepfedelet is le kell venni,beleértve a vezérműtengelyt?

Ha bontottan veszem,mire kell figyelnem?

Válaszokat előre is köszönöm,és persze az eddigi szíves segítségeteket is! :huh:

Nekem (c14nz) le kell venni az elosztót, kihúzni a rotort, és emlékeim szerint ott még azt a hengerfejre tögzített villás alakú biszbaszt, és ott van alatta a Hall-jeladó. Azt a villás rögzitőt nem tuti, hogy le kell venni, de ha benézel a rotor alá,, már látod a jeladót asszem. Igazából nekem azt mondta a bontós csávó ne is keressem nála, mert le sem teszi a polcra kikapják a kezéből. De mivel a gyujtásmodul olcsóbb, állítólag gyakoribb a meghibásodása, és egyszerűbb cserélni a helyszinen 5 perc alatt kiderül, hogy az-e a bűnös célszerűbb ezzel kezdeni.

Link to comment
Megosztás:

Csak nem? :huh: :lol: *De érdekes, hgy nekem ha már elindult soha nem állt le, és csak hidegen nem akart elindulni. És volt hogy csati cibállásra megjavult.

Akkoriban mindenkinek azt irtam a problémájára, hogy "gyújtásmodul" - mert nekem ez a fóbiám - hát valakinél be kellett hogy jöjjön a tipp. :D

*Nyilván attól függ, hogy a modulon belül melyik része lesz kuka - de ez nem biztos, csak gondolom. Az is lehet, hogy csak idő kérdése lett volna a többi tünet is a fulladást is beleértve. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, és emlékszem először én sem hittem neked. :huh:

Okés,értem,tisztában vagyok vele,hogy lehet mindkettőt cserélnem kell.A gyújtásmodul egyszerűbb cseréje egyenlőre jobban megéri,ha kapok bontottan.Ha ezután sem indul,akkor be kell szereznem a Hall jeladót.Ha pedig ezután sem indul,akkor nagy lehet a baj,mert akkor az ECU egység nem működik,bár ezt egyenlőre kizárnám ,mert az új akkuval simán indult,aztán szépen leállt.(azért valaki nyugtasson meg!) :lol:

Köszönöm a segítségeteket,majd megírom mire jutottam! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A mai nap volt egy érdekes esetem. Totál aggódva jött egy tulaj, hogy az astrája (c14nz) be-be rángat menet közben, és néha egyenetlen az alapjárat. A kocsijára nagyon igényes gazdit iszonyatosan megviselte, hogy valami nem úgy muzsikál a gépen, ahogy kell. Tehát nagy aggódással jött és röhögve távozott javítás után. Persze én is dőltem a röhögéstől.

A hiba a következő volt:

Lelkiismeretes gazdiként gyakran nézte az olajszintet és a nívó bowden része minden kihúzásnál fűrészelte a 4. henger gyertyakábelét :lol:

Szabályosan befűrészelte a kábelt. Egészen addig, hogy már szépen szikrázott járó motornál. Kicseréltem neki és hiba megoldva. :huh:

Azért a biztonság kedvéért tettem az újra egy védőcsövet azon a szakaszon ahol a nívó van :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol: Az mi? Az enyémben nincs bowdenre még hasonlító dolog se a nívópálca környékén, pláne nem a gyertyakábelek közelében :lol:

De még csak nem is éles a pálca fémrésze!

Meglehet, hogy abban olyan sodronyos drótszerű izé - bowden - szára van a pálcának. Mondjuk én sem láttam még olyat csak elképzelem, hogy lehet olyan is mivel eléggé kanyargós a pálca "útja". :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét szeretnék segítséget kérni a következőkben C14NZ opelomhoz:(Astra Guruk előnyben :huh: )

1.milyen olajat kell a váltóba tenni?(van aki szerint ATF-et,én mobilube GX-A 80W api:GL-4 olajat gondoltam)

2.a nagyobbik gond:a fordulatszámom ingadozik,hideg inditásnál a kulungot lenyomva felpörög 2000ig,majd szépen visszaáll.ha üresben van és a kuplungot nem nyomom le inditásnál akkor semmi gond,1000 körüli a fordulat.Ez a jelenség jellemző üzemmeleg motornál is,de csak akkor jelentkezik amikor a kuplungot lenyomom(és nem mindig),főként parkolásoknál,tolatásoknál amikor az 1-est,2 est haszánlom.Tuti a kuplungnak köze van a dologhoz.Mivel városban használjuk gyakran,gondolom ez a fogyasztást is megviseli(13literből 150 km-t megyek:elszomorító).hosszu távon semmi probléma(autopálya)

3.a műszerfal alatti csobogásról már nem beszélek........

Bementem ma egy un. gyorsszervizbe,megkérdezetem....hát oda sem térek be többet.azt sem tudták miről beszélek.

Remélem sikerült érthetően megfogalmaznom a gondomat.Előre is köszönök mindent!

Link to comment
Megosztás:

:lol: Az mi? Az enyémben nincs bowdenre még hasonlító dolog se a nívópálca környékén, pláne nem a gyertyakábelek közelében :lol:

De még csak nem is éles a pálca fémrésze!

Azt hiszem az enyém is olyan bowdenos, de mindjárt megnézem és nyomok egy képet róla.

Itt van: (ez az enyém)

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=73f568f39...&aid=167351

Még jó hogy megnéztem (látszik gyakran húzom ki a pálcát). :huh:

Csak belegondolni tudok, hogy a tagnak hányszor kellett kiráncigálni a pálcát ahhoz, hogy ez belenyiszáljon a kábelba. Lehet minden reggel megnézte.

Igaz neki jobban kifele állt a gy.kábele, mint az enyémben. Még mindig vigyorgok, ha rá gondolok. Sajnos nem lett lefotózva a régi kábel, mert azt elvitte magával :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét szeretnék segítséget kérni a következőkben C14NZ opelomhoz:(Astra Guruk előnyben :huh: )

1.milyen olajat kell a váltóba tenni?(van aki szerint ATF-et,én mobilube GX-A 80W api:GL-4 olajat gondoltam)

2.a nagyobbik gond:a fordulatszámom ingadozik,hideg inditásnál a kulungot lenyomva felpörög 2000ig,majd szépen visszaáll.ha üresben van és a kuplungot nem nyomom le inditásnál akkor semmi gond,1000 körüli a fordulat.Ez a jelenség jellemző üzemmeleg motornál is,de csak akkor jelentkezik amikor a kuplungot lenyomom(és nem mindig),főként parkolásoknál,tolatásoknál amikor az 1-est,2 est haszánlom.Tuti a kuplungnak köze van a dologhoz.Mivel városban használjuk gyakran,gondolom ez a fogyasztást is megviseli(13literből 150 km-t megyek:elszomorító).hosszu távon semmi probléma(autopálya)

3.a műszerfal alatti csobogásról már nem beszélek........

Bementem ma egy un. gyorsszervizbe,megkérdezetem....hát oda sem térek be többet.azt sem tudták miről beszélek.

Remélem sikerült érthetően megfogalmaznom a gondomat.Előre is köszönök mindent!

1, Csakis gyári váltóolajat.

2, Valszeg nem véletlenül akarsz váltóolajat cserélni, előbb cseréld le az olajat, aztán figyeld a felpörgéseket. Ha nem javul a helyzet, akkor alapjárati takarítás.

3, Ha egy pár oldalt visszaolvasol akkor pont most volt szó a kis patakról a műszerfal alatt, elvileg segít a megfelelő hűtőfolyadékszint és légtelenítés az egyvezetékes hőjeladónál, de van akinek egyszerűen nem akar megszűnni.

Ja és majd el felejtettem: az a bő 8,5-es fogyi ilyenkor városban rövidtávokra nem annyira magas. Nekem 7,2 körül alakul jelenleg, elég rossz körülmények között. Ha országúton jelenősen visszaesik, akkor nincs semmi gond, csak nem érzi jól magát a városban.

Link to comment
Megosztás:

1, Csakis gyári váltóolajat.

2, Valszeg nem véletlenül akarsz váltóolajat cserélni, előbb cseréld le az olajat, aztán figyeld a felpörgéseket. Ha nem javul a helyzet, akkor alapjárati takarítás.

3, Ha egy pár oldalt visszaolvasol akkor pont most volt szó a kis patakról a műszerfal alatt, elvileg segít a megfelelő hűtőfolyadékszint és légtelenítés az egyvezetékes hőjeladónál, de van akinek egyszerűen nem akar megszűnni.

Hozzátenném, hogy nekem 1-1,5 hónapja volt hűtőfolyadék cserélve és nagy ívben ... a légtelenítésre. Annyi, hogy járattuk az első teletöltés után és dolgozta ki magából a rendszer a levegőt a kiegyenlítőn keresztül és nem hallható nálam csobogás. Lehet ekkor légtelenítette magát, vagy a tapasztalatokból kiindulva automatikusan légteleníti magát a rendszer, nem tudom, de nálam így történt. Ez persze nem szent írás. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.