Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok urak!!

MA voltam testvéremnél és a következő hiba fordult elő. Ez egy f astra kombi a z5 lovas c16nz. NEkem ugyan ilyenem van csak a csapott seggű.

Beindítja az auót össze vissza mennek a hengerek. Mondom neki biztos gyújtás. Lehajolok a motortérbe és a gyújtás elosztóból ilyen furcsa zizegő hangok jönnek ki. De az is rendszertelenül. Szerintetek ötlet mi lehet a baja? CSerélve lett az elosztó 2 hónapja de ilyen utángyártott szar került vissza rá. szóval nagyon kaki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok urak!!

MA voltam testvéremnél és a következő hiba fordult elő. Ez egy f astra kombi a z5 lovas c16nz. NEkem ugyan ilyenem van csak a csapott seggű.

Beindítja az auót össze vissza mennek a hengerek. Mondom neki biztos gyújtás. Lehajolok a motortérbe és a gyújtás elosztóból ilyen furcsa zizegő hangok jönnek ki. De az is rendszertelenül. Szerintetek ötlet mi lehet a baja? CSerélve lett az elosztó 2 hónapja de ilyen utángyártott szar került vissza rá. szóval nagyon kaki.

Elosztó -rotoros gyujtású? Le kell venni meg kell nézni van hogy az elosztóban található grafitrúd eltörik. Ha a tiéd is ilyen átt kell tenni egy próbára.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem,nem tudom mi lehet a baj, egy F Astrám van,és indításkor mielőtt beálna az alapjárat,leáll és villog a motordiagnosztika kis sárga jel.Ezután ujraindítom és semmi baja.Az első autóm,így szeretném ha segítenétek!

Köszi

Ha már villog a check lampa, akkor tárol hibakódot. Itt a forumon megtalálod, hogy kell kivillogtatni a hiba okát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem,nem tudom mi lehet a baj, egy F Astrám van,és indításkor mielőtt beálna az alapjárat,leáll és villog a motordiagnosztika kis sárga jel.Ezután ujraindítom és semmi baja.Az első autóm,így szeretném ha segítenétek!

Köszi

A check lámpa nem szokott villogni egy egyszerű hiba esetén, erre csak az immo problémája miatt képes tudtommal. A hibakiolvasás mikéntjéről itt olvashatsz: http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.pdf

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!rem jó helyre irok,lenne 1olyan problémám hogy pár napja nem müködik a jobb oldali tompitottam,de reflektor az müxik!izzó cserét probáltam,nem vele van a baj!biztositék is jó,meg is mozgatam kicsit de semmi:( nem tudnák vele kezdeni valamit ithon?nem nagyon van idöm szerelöhöz menni!köszi elöre aki tud vmit!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!rem jó helyre irok,lenne 1olyan problémám hogy pár napja nem müködik a jobb oldali tompitottam,de reflektor az müxik!izzó cserét probáltam,nem vele van a baj!biztositék is jó,meg is mozgatam kicsit de semmi:( nem tudnák vele kezdeni valamit ithon?nem nagyon van idöm szerelöhöz menni!köszi elöre aki tud vmit!

Lehet vezetékszakadás is akár, de ugye ahhoz hogy keresgélni tudj kapcsolási rajz kell, azon látszik hogy az adott vezeték hova megy. Halkan megjegyzem, mert erősen gányolás, de ha én járnék így és nagyon kellene a kocsi átvinném a másik lámpától a tápot. Aztán hogy a bizti mit szól a dupla terheléshez az már más kérdés.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!rem jó helyre irok,lenne 1olyan problémám hogy pár napja nem müködik a jobb oldali tompitottam,de reflektor az müxik!izzó cserét probáltam,nem vele van a baj!biztositék is jó,meg is mozgatam kicsit de semmi:( nem tudnák vele kezdeni valamit ithon?nem nagyon van idöm szerelöhöz menni!köszi elöre aki tud vmit!

De megnézhetnéd, hogy kint van a 12V... Ha nincs akkor nézegetném a vezetékeket.

Link to comment
Megosztás:

De megnézhetnéd, hogy kint van a 12V... Ha nincs akkor nézegetném a vezetékeket.

A lámpáig kötegben, bebandázsolva, rögzítve megy a kábel, így védve van, nem hiszem hogy baja eshet, viszont közvetlen a lámpánál általában szabadon van az összes szál, kiszárad a szigetelés, merev lesz és minden vezérléscserekor is meg van nyomkodva alaposan. A fényszóró csatijába is ha nagyon akar be tud folyni a víz. Nekem a jobb oldali index kábele tört meg és testelt le folyton, meg volt repedezve a kábel és pont ott a sárvédő..

Link to comment
Megosztás:

A lámpáig kötegben, bebandázsolva, rögzítve megy a kábel, így védve van, nem hiszem hogy baja eshet, viszont közvetlen a lámpánál általában szabadon van az összes szál, kiszárad a szigetelés, merev lesz és minden vezérléscserekor is meg van nyomkodva alaposan. A fényszóró csatijába is ha nagyon akar be tud folyni a víz. Nekem a jobb oldali index kábele tört meg és testelt le folyton, meg volt repedezve a kábel és pont ott a sárvédő..

Nekem meg a jobb oldali lámpánál a foglalatot kellett cserélnem, mert a rossz érintkezés miatt szétégett a műanyag.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Olyan problémám lenne hogy van egy 2001-es 1.4-es astrám (x14nz) mostanában egyre sűrűben csinálja azt mikor elösször elindulok vele engedem ki a kuplungot az autó gázadás nélkül gyorsul mikor váltok kinyomom a kuplungot a motor felpörög felváltok 4-ig kb 50-nél már tudok gázt adni de kell 1 km vagy nagyobb sebesség mire ez megszünik.

Amit nem értek hogy ezt csak az első elindulásnál csinálja ha már másodszor is indulok vele akkor már nincs kuplungolásnál ez a motor felpörgés.

Módosítva : forumadmin
teljes motorszámot ne írj!
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.