Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Igen.

Ha nem vagy gyakorlott szerelő akkor legegyszerűbb talán egyenként leszedni az érintett alkatrészeket, mindegyiket csak pár csavar rögzíti, illetve csati. Aztán takarítás után mehetnek vissza. A pucoláshoz féktisztító ajánlott vagy benzin, és kis ecset. Arra ügyelj hogy a torokba ne jusson be kosz, érdemes oda egy rongyot tönködni, persze annyira hogy ki is tudd szedni utánna. Mondjuk annyira nem vagyok képben hengerenkénti injektorosnál.

Link to comment
Megosztás:

A pumpa mindíg a tank legaljáról szívja a benzint mindegy mennyi van benne. Egy dobozkában található, ezt a visszafolyó ág tölti, tehát he megállsz , vagy emelkedőn parkolsz akkor sem folyik el a pumpa alól, a dobozban marad 1-2 liter benzinnel is lehet üzembiztosan indítani a motort. Az a kis zöld csapóajtó a csőben arra is való ha fejreállsz akkor ne tudjon kijutni a benzin a tankból. van belőle mégegy a cső végén szóval szerintem nem olyan gáz ha ez nincs meg. A sokáig állás utáni hosszabb indítózás attól is lehet hogy elengedi a rendszer a nyomást. Ha jól tudom neked 3 baros pumpád van ami egyben van építve egy visszacsapó szeleppel. Meg kellene nézni mi lett a bajuk a rossz pumpáknak. Elektromos gondjuk volt, vagy esetleg a kerék kopott el bennük?

Köszi!

Csapóajtó: nem zöld, hanem fekete műanyag darabokat mutatott a szaki, aki kihalászta a tankból.

Nem a sokáig állás után kell többet indítózni, sík terepen pöccre indul 4-5 nap után. Csak "üres" tanknál orral felparkolva csinálja: ezen akkor ne agyaljak, ha jól értem.

Sajnos nem tudom hány báros az AC pumpám, mert nem néztem meg. A halott pumpákról mindig csak azt mondták a szakik, hogy "megállt". Gondoltam mechanikus hiba.

Lenne más kérdésem is: vezérléscsere óta kevesebbet mutatott a főfokjelző (már kaptam itt tanácsot ezügyben), de nem mertem a hőgombát piszkálni, és mikor más ügyek miatt*** vittem szerelőhöz, ezt is mondtam. Új hőgombát kapott, másnap már meg se mozdult a jelző :omg: még nem találtam meg a jeladóját (X14XE) majd ha nem esik megkeresem. DE AMIT KÉRDEZNÉK: az lett a szakvélemény, hogy nem megy fel a hőfokjelző motor-melegítésre, ergo el van tömődve a radiátor, valahol középtájon. Mosassam át a radiátort 8-10 ezerért, vagy vegyek bele újat 14-18 ezerért. Mit javasoltok?

Kösz szépen, Csaba

***Ezt elmesélem: olajcserekor mondja a szakember, hogy folyások vannak a vízpumpa környékén, meg kéne nézni. Szétszedettem velük, állítólag a vízpumpa tömszelencéje engedett, eláztatta a szíjat meg a görgőket, utóbbiakon már állítólag látszott is. Csere. Össz-vissz 37 ezret ment az autó ezzel a szettel (szíj-görgő-vízpumpa).

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Csapóajtó: nem zöld, hanem fekete műanyag darabokat mutatott a szaki, aki kihalászta a tankból.

Nem a sokáig állás után kell többet indítózni, sík terepen pöccre indul 4-5 nap után. Csak "üres" tanknál orral felparkolva csinálja: ezen akkor ne agyaljak, ha jól értem.

Sajnos nem tudom hány báros az AC pumpám, mert nem néztem meg. A halott pumpákról mindig csak azt mondták a szakik, hogy "megállt". Gondoltam mechanikus hiba.

Lenne más kérdésem is: vezérléscsere óta kevesebbet mutatott a főfokjelző (már kaptam itt tanácsot ezügyben), de nem mertem a hőgombát piszkálni, és mikor más ügyek miatt*** vittem szerelőhöz, ezt is mondtam. Új hőgombát kapott, másnap már meg se mozdult a jelző :omg: még nem találtam meg a jeladóját (X14XE) majd ha nem esik megkeresem. DE AMIT KÉRDEZNÉK: az lett a szakvélemény, hogy nem megy fel a hőfokjelző motor-melegítésre, ergo el van tömődve a radiátor, valahol középtájon. Mosassam át a radiátort 8-10 ezerért, vagy vegyek bele újat 14-18 ezerért. Mit javasoltok?

Kösz szépen, Csaba

***Ezt elmesélem: olajcserekor mondja a szakember, hogy folyások vannak a vízpumpa környékén, meg kéne nézni. Szétszedettem velük, állítólag a vízpumpa tömszelencéje engedett, eláztatta a szíjat meg a görgőket, utóbbiakon már állítólag látszott is. Csere. Össz-vissz 37 ezret ment az autó ezzel a szettel (szíj-görgő-vízpumpa).

Akkor mondd meg annak, aki ezt a "szakvéleményt" adta, hogy a hőgomba, ami a műszernek adja a jelet, a motorblokkba (általában a szívócsonkba) van becsavarva, ergo ha a radiátor eldugul, a motor melegedését úgyanúgy jelzi. Ezek után azon se csodálkoznék, ha emiatt a hiba miatt a ventillátor hőgombáját cserélték volna ki, az van a hűtőbe csavarva. Szerintem keress értelmesebb szerelőt, aki ezt mondta, vagy nem ért a kocsihoz, vagy csak pénzt szeretne lehúzni rólad.

Így már elgondolkodnék azon a sok cserélt AC-pumpán is, hogy most vajon kinek a kocsijában működnek...

A hőfokjelző mutathat kevesebbet több okból is, pl. érintkezési hiba a hőgombára menő sarunál, vagy ami esélyesebb, légbuborék van a hőgomba alatt, ami a vezérléscserekor ment oda. Fel kell lazítani, és kiderül, hogy van-e alatta levegő (hideg motornál, és nem árt meglazítani a kiegyenlítő tartály kupakját).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy 1993-as, 8 szelepes benzines, 100 Le-s masinához szeretnék segítséget kérni.

A tünet az, hogy indítás után brutális alapjárat lesz, néha még fél óra utazás után is csinálja, néha meg 50 másodperc után "észhez tér". Mostanában a motorhiba visszajelző is világít, van úgy, hogy akár fél órán át is, néha csak pár percig az indítás után.

Kivillogtatva a " folytószelep potenciométer feszültség magas és a folytószelep potenciométer feszültség alacsony -számomra kicsit ellentmondó-" hibákat adja csak.

Már láttam, több helyen is itt a fórumon, hogy esetleg a folytószelepet kéne pucolni, lehetőleg leszerelve a folytószelep házat. Ezért szeretnék pontosabb segítséget kérni a "pucolható" dolgok elhelyezkedéséről és a tisztítás miben létéről. Azt hiszem, folytószelepet, EGR szelepet és alapjárat állító motort láttam, amit írtatok, és talán köze lehet a dologhoz. De semmi pontosabbat nem találok, mert a pdf file-ra pl. error 404 jön ki. Így meg nem merek belevágni, mert annyira nem értek a lovakho'. Úgyhogy minden segítségnek örülnék.

Tisztelettel és köszönettel: Széll Zsolt

FoJtószelep potit vegyél bele és cseréld ki, öt perc. Nekem ez oldotta meg, de amit vettem újat az is szar volt, vettem egy drágábbat, azzal jó lett.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez sem teljesen igaz, volt a későbbi NZ szériában olyan motor 1.4 és 1.6 is amiben volt EGR, kizárólag csak F Astra-ban úgy tudom.

Ezekben még nem az elektromos EGR volt hanem a kezdetleges vákuumos, a lényeg ugyan az volt, csak a vákuum szabályozta.

Maga a kütyü úgy nézett ki mint egy UFO űrhajó.

Nekem x14nz-m van, 98-as, és abban sincs. Szerintem csak az XE-ben volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Néminemű oktatást kérnék Tőletek. Néha kétségbeesek, mennyire nem tudom logikusan nézni az autó működését!!!

X14XE 1996

Megtenné valaki, hogy számba rágja a hűtőventilátor működését? Ugye amikor indulok, nem kezd forogni. Amikor a motor bemelegszik, akkor sem. Ha a hőmérséklet 92°C fölé megy, nyit a termosztát és kering a víz a radiátorban is(?), de nem forog még akkor sem(?). Amikor még melegebb lesz a motor (x°C) akkor indítja a radiátorban lévő hőgomba/kapcsoló a ventilátort, és az jár jó esetben 1-2 percig. Eddig hányat tévedtem?...

Leállításkor ha épp akkor nem járt a ventilátor, akkor nincs kérdésem. :D Ha épp akkor járt a ventilátor, akkor leállításkor tovább kell működnie, amíg jelet nem kap, hogy visszahült a radiátor. Ez stimmel?

Namost nekem a szerelő kicserélte a ventilátor hőgombáját (ő úgy mondta, hogy "kapcsolóját") mert nem állt le a ventilátor. Most amikor tegnap hazaértem az autóval melóból, amikor leállítottam, épp forgott a ventilátor, leállításra leállt. Gyújtást adtam, pörgött, levettem, leállt. "Most akkor mi van"? Ugye nem fő meg nekem a leállított motor?

Ja és ugye klímázás közben - az enyém klímás - van olyan, hogy lassabb fodulaton jár a hűtőventilátor a klímaventilátorral együtt, ha jól tudom.

Előre is köszönöm a türelmet és a támogatást. Ha tudtok olyan honlapot ajánlani, ami leírja ezeket az összefüggéseket, hogy egy (10-20 évvel ezelőtti technológiájú) autóban mi mit kapcsol miért és mikor, azt nagyon megköszönném.

Csaba

Link to comment
Megosztás:

Sokat nem tévedtél, de ezek a ventik leállnak, ha leveszed a gyújtást. Épp ezért úgy szokás megállni velük, hogy klíma kikapcs, ventije leáll. Ha megy a vízhűtő venti, akkor alapjáraton ketyegsz amíg le nem áll, és csak utána állítod le.

Köszi! A klímát azt mindig kikapcsolom megállás előtt pár perccel, hogy lefújja a lamelláiról a párát a szellőzőventilátor. Komolyan járatnom kéne a motort mielőtt leállítom? Hány fok felett / milyen mutatóállásnál illene?

Link to comment
Megosztás:

Azt neked kell kitapasztalnod, hogy hol kapcsol be és hol kapcsol ki a ventilátor. Nyilván ha épp a kikapcsolás előtt jár a mutató, akkor nyugodt szívvel leállíthatod, nemlesz baj. Ha még bőven bennevan, akkor ráadod a fűtést, szellőzőt felkapcsolod maxra, így a radiátor is hűtőként fog üzemelni, közbe egyszer egyszer felpörgetheted a motort, hogy jobban megforduljon a víz. Pillanatok alatt le fog kapcsolni a hűtő is ;)

Köszi! A klímát azt mindig kikapcsolom megállás előtt pár perccel, hogy lefújja a lamelláiról a párát a szellőzőventilátor. Komolyan járatnom kéne a motort mielőtt leállítom? Hány fok felett / milyen mutatóállásnál illene?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sokat nem tévedtél, de ezek a ventik leállnak, ha leveszed a gyújtást. Épp ezért úgy szokás megállni velük, hogy klíma kikapcs, ventije leáll. Ha megy a vízhűtő venti, akkor alapjáraton ketyegsz amíg le nem áll, és csak utána állítod le.

Fosvágennél van ha jól tudom elektromos vízpumpa, ami keringet motorleállás után is, és járatja a ventit ha szükséges. Mondjuk 1-es Golfon a pumpát nem szoktam hallani csak a ventit.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem mér a km órám. Próbáltam kitekerni a spirált a váltóból de nem ment.

Mi a trükk? Nálam (F18) egy kb 5cm hosszú csőbe megy be a spirál, és a cső tetején van egymással szemben egy kb 1cm bevágás.Ennél fogva lehet esetleg kitekerni? Alul nem láttam kulcsnyilást, bár most elég olajsáros a szelepfedél tömitetlensége miatt!

Link to comment
Megosztás:

Nem mér a km órám. Próbáltam kitekerni a spirált a váltóból de nem ment.

Mi a trükk? Nálam (F18) egy kb 5cm hosszú csőbe megy be a spirál, és a cső tetején van egymással szemben egy kb 1cm bevágás.Ennél fogva lehet esetleg kitekerni? Alul nem láttam kulcsnyilást, bár most elég olajsáros a szelepfedél tömitetlensége miatt!

Kombinált fogóval fogtam rá és tekertem ki a spirált a váltóból. Ha elszakadt, lehetőleg bontóból szerezzél gyárit, az utángyáriak sokszor kattognak és ugrálnak, bár volt akinek bőséges olajozás segített, (nekem nem, szóval ha akarsz vele kínlódni itt van az utángyárim valahol a pincében :D )olcsóbb és egyszerűbb is, ha bontottat veszel.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! A klímát azt mindig kikapcsolom megállás előtt pár perccel, hogy lefújja a lamelláiról a párát a szellőzőventilátor. Komolyan járatnom kéne a motort mielőtt leállítom? Hány fok felett / milyen mutatóállásnál illene?

Igen.

Én egy B corsán tanultam, úgy is azt kellett csinálnom, ha járt a venti, megvártuk míg leáll.

A sajátommal is így teszek, mindig, megvárom míg lehül és leáll a venti. Max 1-2 perc.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem csak VWnél, ilyen van nekem a V6 Caliban is. B Veki B Omega v6okban is, de lehet nem csak a v6okban. Gyújtás nélkül is megy a venti, egy kis elektromos szivattyú kiszippantja a vizet a hűtő aljából, majd a másik oldal tetejébe betolja.

Fosvágennél van ha jól tudom elektromos vízpumpa, ami keringet motorleállás után is, és járatja a ventit ha szükséges. Mondjuk 1-es Golfon a pumpát nem szoktam hallani csak a ventit.

Link to comment
Megosztás:

Kombinált fogóval fogtam rá és tekertem ki a spirált a váltóból. Ha elszakadt, lehetőleg bontóból szerezzél gyárit, az utángyáriak sokszor kattognak és ugrálnak, bár volt akinek bőséges olajozás segített, (nekem nem, szóval ha akarsz vele kínlódni itt van az utángyárim valahol a pincében :D )olcsóbb és egyszerűbb is, ha bontottat veszel.

Jól tudom a G astráig bezárólag mindegyikben ugyanaz a spirál volt!??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.