Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Caravanban az összesnak van fényvetője, de nem foncsoros csak szürke műanyag.

Nálam (Caravan) a legalsó ráadásul még foncsoros is, van benne egy plusz műanyag betét. Nem tudjátok, a Caravan hátsó lámpát magát szét lehet szedni, hogy hozzáférjek a fényvetőkhöz, vagy ragasztott? Ragasztottnak néz ki. (Persze egy rongyikával és egy ujjacskámmal bele tudok kotorni, és a por nagyja kijön.) Köszi, Csaba

Link to comment
Megosztás:

Nálam (Caravan) a legalsó ráadásul még foncsoros is, van benne egy plusz műanyag betét. Nem tudjátok, a Caravan hátsó lámpát magát szét lehet szedni, hogy hozzáférjek a fényvetőkhöz, vagy ragasztott? Ragasztottnak néz ki. (Persze egy rongyikával és egy ujjacskámmal bele tudok kotorni, és a por nagyja kijön.) Köszi, Csaba

Én elmosogattam fürdőkádban, zsíroldó plussz erős vízsugár egész szépen kihozta a port.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem a cartársakhoz: cserélt már vki benzincsövet a kocsijában? Nekem időszerű lenne kicserélni az előremenő kemény cső és az injektorház közötti gumicsövet, mert egyszer már kilyukadt, el van öregedve. Viszont nem találok 7mm-es benzincsövet, mivel a gyári ilyen, csak néhol 8-ast. Valaki tud beszerzési forrást eredeti méretű csőre nem horror áron? Külföldi oldalakon nem olyan ritka, de onnan rendelni elég költséges lenne.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem a cartársakhoz: cserélt már vki benzincsövet a kocsijában? Nekem időszerű lenne kicserélni az előremenő kemény cső és az injektorház közötti gumicsövet, mert egyszer már kilyukadt, el van öregedve. Viszont nem találok 7mm-es benzincsövet, mivel a gyári ilyen, csak néhol 8-ast. Valaki tud beszerzési forrást eredeti méretű csőre nem horror áron? Külföldi oldalakon nem olyan ritka, de onnan rendelni elég költséges lenne.

Nem nyomja össze a csöbilincs annyira? Ott olyan roppantóbilincses az átmenet ha jól emlékszem, de ha rá van tolva 5 centit a kék műanyagra a gumi és kap 2 bilincset szeritem megbírja az 1bar nyomást. Nekem sem ártana cserélni. De szerintem ne awab bilincset vegyél, mert azt ilyen kis átmérőben nem egyszerű meghúzni hanem ilyet: http://www.magnesszelep.hu/kepek/y/13296_GBS_bilincs_kicsi_10x10.jpg Bár amikor én akartam venni nem találtam ilyen kis méretben de elméletileg létezik.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem a cartársakhoz: cserélt már vki benzincsövet a kocsijában? Nekem időszerű lenne kicserélni az előremenő kemény cső és az injektorház közötti gumicsövet, mert egyszer már kilyukadt, el van öregedve. Viszont nem találok 7mm-es benzincsövet, mivel a gyári ilyen, csak néhol 8-ast. Valaki tud beszerzési forrást eredeti méretű csőre nem horror áron? Külföldi oldalakon nem olyan ritka, de onnan rendelni elég költséges lenne.

Igaz hogy nekem vectrám van, de ezen 8-as a cső. Ezt a hetest nem is értem, nem szabvány méret. Nekem is ki kellett cserélni, met kirepedt, és folyt a benzin a forró kipufogóra... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem a cartársakhoz: cserélt már vki benzincsövet a kocsijában? Nekem időszerű lenne kicserélni az előremenő kemény cső és az injektorház közötti gumicsövet, mert egyszer már kilyukadt, el van öregedve. Viszont nem találok 7mm-es benzincsövet, mivel a gyári ilyen, csak néhol 8-ast. Valaki tud beszerzési forrást eredeti méretű csőre nem horror áron? Külföldi oldalakon nem olyan ritka, de onnan rendelni elég költséges lenne.

Én itt vettem, az ecseri piactól / autópiactól nem messze, van sokféle csövük amiből vágnak de csak min. 1 métert. "gumi üzemanyagtömlő 08/15mm 1,0Mpa" br. 852 Ft.

http://www.powerbelt.hu/search-hose/

Link to comment
Megosztás:

Igaz hogy nekem vectrám van, de ezen 8-as a cső. Ezt a hetest nem is értem, nem szabvány méret. Nekem is ki kellett cserélni, met kirepedt, és folyt a benzin a forró kipufogóra... :unsure:

Én is pont így jártam, szerencse, hogy nem gyulladt meg. Ez csak nálunk tűnik szabványtalannak, collos rendszerben szabványos (9/32) :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Én is pont így jártam, szerencse, hogy nem gyulladt meg. Ez csak nálunk tűnik szabványtalannak, collos rendszerben szabványos (9/32) :icon1:

Igaz hogy nekem vectrám van, de ezen 8-as a cső. Ezt a hetest nem is értem, nem szabvány méret. Nekem is ki kellett cserélni, met kirepedt, és folyt a benzin a forró kipufogóra... :unsure:

de hol, de hol likadt ki?

Link to comment
Megosztás:

de hol, de hol likadt ki?

Ott, ahol az injektorház csonkjára van ráhúzva, a bilincs előtt kb. 1cm-rel. Gondolom mert ott van kicsit megfeszülve a kanyar miatt. Egy kis injekciós tűnyi lyukon spriccelt a benya, pont a kipuffcsőre folyt rá a motor alatt.

Közben találtam: http://zsu.hu/webaruhaz/htmls/cikkszam?km=0&cikkkod=3225-10056+*CS&keres=3225-10056+*CS

Link to comment
Megosztás:

Ott, ahol az injektorház csonkjára van ráhúzva, a bilincs előtt kb. 1cm-rel. Gondolom mert ott van kicsit megfeszülve a kanyar miatt. Egy kis injekciós tűnyi lyukon spriccelt a benya, pont a kipuffcsőre folyt rá a motor alatt.

Közben találtam: http://zsu.hu/webaruhaz/htmls/cikkszam?km=0&cikkkod=3225-10056+*CS&keres=3225-10056+*CS

Hogyan tervezed összehozni a kék csővel? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni.

Astra f 2002 classic vagy mi a tipus 1.4 motor.

Az auto kb 3 hónapja került hozzám a km óra szerint 144ekm, olvasom a fórumot már hetek óta, de nem igazan jövök rá.

Első időben mikor hozzámerült az auto, motorféknél lejtmenetben dobott sárga lámpát ezt betudtam a zörgő kilométer spirálnak. Gondoltam lassan kicserélem, ezután teletankolás, 30 km alatt fél tank, kiszállás erős csöpögő benzin hátul, irány szerviz felemel, megállapították hogy a tank cső és a tank közti gumi csődarab a bilincsnél elrepedt, (ki tudja mikor ugye az előző gazda sose tankolt teli) mivel 9k egy ilyen 15 centis cső darab és csak rendelésre van a szerelő kicsit jobban rátolta bilincs meghúz, nm jön belőle.
2 napig semmi gond, majd reggel indítózás motor elindul de valami iszonyat rázkódással, gyakorlatilag mint valami régi orosz traktor ugy pöfögött csak (ezt a fordulatszámra értem nem hangra) gázadásra nincs reakció, 5-7 mp leáll, 3-4 hasonló inditozás után elindul és végre normál hangon jár. Ez egyre gyakrabban, van hogy 15-20 indítózás...
Menet közbe befullad gázadásnál, kuplung kinyomásra leáll.

Irány szerelő (hogy érzékeltessem a szerencsémet: akit ajánlottak egy idős úr aki 10 évig német opelnél, 10 évig a szekszárdi opelnél volt már nyugdíjas, szóval megbeszéltük mikor viszem, odaérek látom mentő a ház előtt szegények a szíve miatt kórház...)
Sebaj másik szerelő, elviszem, 1 nap hív kész, alapjárati motort tisztított meg az egyik vákuumcsövet cserélte+ mivel a km óra spirál már megvolt azt is cserélte.

Hazafelé se sárga lámpa se fulladás se semmi, öröm boldogság... 1 hét jelenség hasonló, bár az inditási probléma 1x jelentkezett ,ellenben a gázadásra fulladás azóta is, mondom sebaj itt a fórumon okulva, alapjárati motor le, féktisztító, alapos tisztítás (jelzem rendesen kormos volt vagy egy órát takarítottam, fényes szép) visszatesz, super minden bár gázadásra 1 nap után megint befullad...

Tanácsot kérnék:(
Vásárlás után (olajszűrő, olaj csere megvolt, benzinszűrő is)

(adalék, mondom nem ég a sárga lámpa biztos kiégett,kiveszem a műszerfalat, hát csodák csodája rájöttem miért nem világít..: a "profi" kivette az izzót belőle.

Link to comment
Megosztás:

Ki kellene olvasni azokat a hibakódokat. Hátha mutat valamit.

Jó lenne tudni egy motorkódot is.

Kiolvastam, sebesség jeladó hiba (gondolom a kióméterspirál miatt).

X14Nz

szerk: villogtattam ismét frissen: (3x12 ha jól tudom ez a start) majd 3x 35 és 3x 24 ezt kaptam.

ha jó listát nézek akkor:

35 Alapjárati vezérlõszelep

24 Sebesség érzékelõ

Módosítva : akos75
Link to comment
Megosztás:

Nekem is olyan, azt csak el kell fűrészelni hosszában, és lefeszíteni egy csavarhúzóval. Anno a dieselünkön is ilyen csövet kellett cserélnem, nem nagy dolog.

Akkor majd én is kicserélem, kösz.

Kiolvastam, sebesség jeladó hiba (gondolom a kióméterspirál miatt).

X14Nz

szerk: villogtattam ismét frissen: (3x12 ha jól tudom ez a start) majd 3x 35 és 3x 24 ezt kaptam.

ha jó listát nézek akkor:

35 Alapjárati vezérlõszelep

24 Sebesség érzékelõ

Nem tünnek el azonnal a hibakódok csak az X-edik (10 vagy 20) hibamentes indításra. A sebesség érzékelő hibakódja úgy gondolom a spirál berakásakor megszűnt már. Alapjárati motornál meg kellene nézni, mert az 1.4-1.6-osé más, de sokan azt hiszik egyforma, pár üzlet is így hozza. 1.4-nél szögletesebb a kúp 1.6-nél gömbölyűbb.

Az izzó kiszedésre, inkább nem mondok semmit, van egy videó ahol a kezét vágják le valakinek baltával, de túl csúnya ahhoz hogy belinkeljem. <_<

Link to comment
Megosztás:

Akkor majd én is kicserélem, kösz.

Nem tünnek el azonnal a hibakódok csak az X-edik (10 vagy 20) hibamentes indításra. A sebesség érzékelő hibakódja úgy gondolom a spirál berakásakor megszűnt már. Alapjárati motornál meg kellene nézni, mert az 1.4-1.6-osé más, de sokan azt hiszik egyforma, pár üzlet is így hozza. 1.4-nél szögletesebb a kúp 1.6-nél gömbölyűbb.

Inkább úgy mondd, hogy 1.4nek nem hegyes a kúp, 1,6nak meg hegyes :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor majd én is kicserélem, kösz.

Nem tünnek el azonnal a hibakódok csak az X-edik (10 vagy 20) hibamentes indításra. A sebesség érzékelő hibakódja úgy gondolom a spirál berakásakor megszűnt már. Alapjárati motornál meg kellene nézni, mert az 1.4-1.6-osé más, de sokan azt hiszik egyforma, pár üzlet is így hozza. 1.4-nél szögletesebb a kúp 1.6-nél gömbölyűbb.

Az izzó kiszedésre, inkább nem mondok semmit, van egy videó ahol a kezét vágják le valakinek baltával, de túl csúnya ahhoz hogy belinkeljem. <_<

Hát a spirál berakása után lehet megszünt de mióta izzot cseréltem (ezt a műszerfalt szerintem alieneknek vagy E.T.-nek tervezték lehuztam, és azóta megint zörög.

Tervben van ismételten kivenni a műszerfalat. Az alpjárati motor az eredeti ami benne van nem lett cserélve, csak tisztítva.

Kérdés, lambda szonda nem okoz ilyet?

Tudom valahogy tesztelni, mit tudom én széthúzom a csatlakozót stb.

Az kimaradt, hogy elindítom, jár normálisan, alapjárat, pöfög vagy 3 percig (kapu kinyit stb) egyszerűen leáll, és utána megint a nehezen indul és majd szétesik effekt van.

(erősen gondolkodom egy fordulatszámérő egységen, de nem igen találok :S)

Módosítva : akos75
Link to comment
Megosztás:

Hát a spirál berakása után lehet megszünt de mióta izzot cseréltem (ezt a műszerfalt szerintem alieneknek vagy E.T.-nek tervezték lehuztam, és azóta megint zörög.

Tervben van ismételten kivenni a műszerfalat. Az alpjárati motor az eredeti ami benne van nem lett cserélve, csak tisztítva.

Kérdés, lambda szonda nem okoz ilyet?

Tudom valahogy tesztelni, mit tudom én széthúzom a csatlakozót stb.

(erősen gondolkodom egy fordulatszámérő egységen, de nem igen találok :S)

Lambda szonda hiba eleinte fogyasztás növekedést szokott okozni, de arra is szokott dobni hibakódot , bár már csak akkor ha a mért érték (keverék túl dús vagy túl szegény) kimegy a jó intervallumból. Sajna ezt otthon nem nagyon lehet mérni, szkoppal szokták vagy zöld kártya méréskor. Ha mostanában volt műszaki akkor valószinűleg jó. De ennél a motornál hidegen még nem figyeli a lambda szondát ad neki egy értéket és úgy megy a motor tehát ha indulás után is produkálja a hibát az első pár kilóméteren akkor ezt ki lehet zárni.

Link to comment
Megosztás:

Igen jellemző, indítás indulás, kb 1 km és van egy hegy , ott 3-4 be simán fel szokott menni, de mostanában 3 ba simán fullad majdnem megáll padló gázon is. Vissza kettőbe és pörgetni kell hogy ne fulladozzon, konkrétan olyan mintha menet közbe levenném a gyújtást.(nem mindig csinálja ezt sem) A legszebb mikor kuplung és leáll, aztán kuplung ki és gyakorlatilag betolom. Sajnos a környékbeli szervizekkel nagyon rossz tapasztalatom van. lásd előző szerelő produkciója. Másikba (Bátaszék) A srácot kérdezem mennyiért takarítaná ki az alapjáratit, közölte 25k... mondom nem kicserélni kell, csak takarítani. Akkor még nem mertem nekilátni, most már tudom hogy levenni max 5 perc, takarítás, felrakni se több.

Széthuzott lambda csatlakozó? bár ha jól sejtem ilyenkor valami szervíz modba fogja rakni, tehát itt sem fogok értlemes dolgot kapni. Alpajáratit lehet tesztelni valahogy? (hozzáteszem miután a szerelő után le vettem gyakorlatilag kézzel tekertem a torxot, mármint simán két ujjal.

Módosítva : akos75
Link to comment
Megosztás:

Igen jellemző, indítás indulás, kb 1 km és van egy hegy , ott 3-4 be simán fel szokott menni, de mostanában 3 ba simán fullad majdnem megáll padló gázon is. Vissza kettőbe és pörgetni kell hogy ne fulladozzon, konkrétan olyan mintha menet közbe levenném a gyújtást.(nem mindig csinálja ezt sem) A legszebb mikor kuplung és leáll, aztán kuplung ki és gyakorlatilag betolom. Sajnos a környékbeli szervizekkel nagyon rossz tapasztalatom van. lásd előző szerelő produkciója. Másikba (Bátaszék) A srácot kérdezem mennyiért takarítaná ki az alapjáratit, közölte 25k... mondom nem kicserélni kell, csak takarítani. Akkor még nem mertem nekilátni, most már tudom hogy levenni max 5 perc, takarítás, felrakni se több.

Széthuzott lambda csatlakozó? bár ha jól sejtem ilyenkor valami szervíz modba fogja rakni, tehát itt sem fogok értlemes dolgot kapni. Alpajáratit lehet tesztelni valahogy? (hozzáteszem miután a szerelő után le vettem gyakorlatilag kézzel tekertem a torxot, mármint simán két ujjal.

Igen lehet tesztelni az alapjáratit ki kell szedni, rajta kell hagyni a csatlakozón, majd mintha hibakódot olvasnál, összekötöd a diagnosztikai csatiban a két lábat és gyujtást adsz. Ekkor akadásmentesen kell mozogni a kúpnak. De igazából az alapjárati léptetőmotor mást nem nagyon csinál, csak ami a nevében van, alapjáraton szabályozza a fordulatszámot a kúppal több vagy kevesebb levegőt adsz menet közben már nagy jelentősége nincs, hiszen akkor a pillangószelep nyitásával-zárásával adagolod a levegőt a motornak. De azért megnézheted:

Az a baj hogy több alkatrész is szóbajöhet, ezért vagy az "öreget" kellene megvárni reméljük komoly baja nincs vagy keresni kell egy ugyanilyan motorral szerelt astrát és átpakolni próbára egy-két alkatrészt. Mondjuk akár halódó benzinpumpa is lehet ha nem szállítt eleget (vagy a nyomás már nem elég) akkor nagy terhelésnél magas fordulatszámon visszafullad a motor.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.