Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

10 órája, peacetrang írta:

Felső 7es? :-)

Az F7-es biztosíték kiolvadása okozhat műszeregység hibát, ámbár a klímának mennie kéne, ha gyári. Egyedül a klímagomb nem világít ekkor. A klímának az F14 (klímavezérlés, szellőztető ventilátor) és F21-es (klímakompresszor és az egyik hűtőventilátor, F15 a másik ventié) biztosítékok szolgáltatják a villanyt. Tehát ha gyári, akkor ha működik a szellőzőmotor, akkor a kompresszor is kap villanyt. Bár ha amúgy el sem indul a vezérlése a klímának, akkor ott valami más lesz. Ezt onnan tudni, hogy a ventilátorok beindulnak, ahogy bekapcsolod a gombbal a klímát, de max a kompresszor nem kapcsol be. Ekkor viszont a vízhűtő aljában lévő 3 pólusú gombát kell cserélni, mert az döglött meg és maradt tiltó módban. Az tiltja a kompresszort, ha rossz vagy túl meleg a víz már alul is. Én így jártam.

De mondom, csak gyári esetén van így. Utólagos bemókolt Diavia klíma vezérlést nem ismerem (és nem is akarom).

Módosítva : daykiller
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, daykiller írta:

Az F7-es biztosíték kiolvadása okozhat műszeregység hibát, ámbár a klímának mennie kéne, ha gyári. Egyedül a klímagomb nem világít ekkor. A klímának az F14 (klímavezérlés, szellőztető ventilátor) és F21-es (klímakompresszor és az egyik hűtőventilátor, F15 a másik ventié) biztosítékok szolgáltatják a villanyt. Tehát ha gyári, akkor ha működik a szellőzőmotor, akkor a kompresszor is kap villanyt. Bár ha amúgy el sem indul a vezérlése a klímának, akkor ott valami más lesz. Ezt onnan tudni, hogy a ventilátorok beindulnak, ahogy bekapcsolod a gombbal a klímát, de max a kompresszor nem kapcsol be. Ekkor viszont a vízhűtő aljában lévő 3 pólusú gombát kell cserélni, mert az döglött meg és maradt tiltó módban. Az tiltja a kompresszort, ha rossz vagy túl meleg a víz már alul is. Én így jártam.

De mondom, csak gyári esetén van így. Utólagos bemókolt Diavia klíma vezérlést nem ismerem (és nem is akarom).

Köszönöm a válaszokat, megnézünk mindent! Gyári, bár utólag raktuk bele, de eddig működött.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumozók!

Adott egy 2001-s Opel Astra F Classic 1.4 /X14NZ/. Külföldi útra készülök, és gondoltam teli tankolom. A üzemanyag visszajelző a piros jelzés,és a 25 liter között félúton állt, majd még 30 liter ment bele a töltőpisztoly kattanásáig,aztán már csak csepegtetni lehetett. Beállt a mutató 25 és 50 liter között félúton,ami kb 37,5 lehet.Most akkor pontatlan a visszajelző a műszerfalon,és valójában megvan benne az 50 liter?Vagy az üzemanyagtartályban az úszó szórakozik?Az is igaz, hogy az autó nem az enyém,és ez még sohasem volt teli tankolva.Tankolás óta mentem vele kb 100km-t, de a mutató ugyanott áll.Ilyenkor mi van?

Link to comment
Megosztás:

57 perce, Zámbi írta:

Tisztelt Fórumozók!

Adott egy 2001-s Opel Astra F Classic 1.4 /X14NZ/. Külföldi útra készülök, és gondoltam teli tankolom. A üzemanyag visszajelző a piros jelzés,és a 25 liter között félúton állt, majd még 30 liter ment bele a töltőpisztoly kattanásáig,aztán már csak csepegtetni lehetett. Beállt a mutató 25 és 50 liter között félúton,ami kb 37,5 lehet.Most akkor pontatlan a visszajelző a műszerfalon,és valójában megvan benne az 50 liter?Vagy az üzemanyagtartályban az úszó szórakozik?Az is igaz, hogy az autó nem az enyém,és ez még sohasem volt teli tankolva.Tankolás óta mentem vele kb 100km-t, de a mutató ugyanott áll.Ilyenkor mi van?

Az is lehet, hogy csak az úszó szórakozik, de hasonló problémát mutat az, ha korábban az üzemanyagtartályt összerántotta az AC rossz szellőztetés miatt. Ha kiveszed a betöltő kupakot és nem szusszan, akkor elvileg jó. Keress először kontakthibát, de ha pl a motorhőfok kijelzés is problémás, akkor viszont a műszeregységgel van gond.

Link to comment
Megosztás:

daykillernek!

Bocs hogy igy írok,de nem tudok még eligazodni.

Sziasztok. Én Géza vagyok,és kellene egy kis segítség. Hátha...nekem van egy omega 2.5 dti,,motorkód Y25DT.

Az egyik kérdésem az hogyan lehetne tutira ellenőrizni a termosztátot,hogy jól működik e? Eddig még azt sem sikerült kitalálni,,külső segítséggel sem,hogy egyáltalán hol van! Ugye ebben a típusban van egy kiegészítő kályha( Hidronic D3wz)  aminek csövei melegek már indítás után pár perccel,de azt megint nem tudom hogy attól hogy 18 fokban is működik e,vagy attól hogy a termosztát folyamatosan nyitva van e! Azt sikerült kitalálnom,hogy 8 fok alatt működik,és elvileg egészen 86 fokig segít melegíteni! DE ez valóban jó? plusz üzem anyag,és elvileg egy ekkora motor sok hőt termel,jó dolog az ha még egy kályha is segít,,nem lesz abból túlmelegedés!? és itt jön képbe a termosztát,,ha jól zár,és nyit,akkor elvileg hamar bemelegszik a motor,szerintem csak télen kellhet a kályha,,de valamiért úgy érzem hogy nem 8,,hanem még 18 fokban is melegít..

Tehát, hogy tudnám a kályhát ellenőrizni?

A termosztátot ?

Hol a termosztát?

Van aki azt mondja a motor bal oldalán,ha szembe állok vele,,van egy robbantott ábrám,ahol előre jelöli! De akárhonnan nézem is,sem elöl,sem oldalt nem látom sehol!!

 

Fontos volna ha tudnál mondani valami okosat,mert télre feltétlen szeretném ha jól,és hamar elérné az üzemi hőfokot,mind a termosztát és a kályha segítségével, De nem azon az áron,hogy nyáron meg beforrjon nekem vagy mert túl fűt a kályha,vagy termosztát hiba miatt. Eddig még nem hallottam hogy forogna a venti,pedig eddig a legmagasabb hőmérséklet amit az órán láttam 90 fok volt. 

Fedkomp:

Az én autómban gyárilag nincs fedkomp,sőt még sajnos a kormánynál előkészítés sincs,legalábbis én nem láttam semmit! Szerinted,ha csak a fogyasztásra,és üzemanyagra vonatkozó adatokat szeretném tudni,arra esetleg átalakítható e?Ha igen,mi kell hozzá? azt tudom hogy olyan kijelző,és az ablaktörlő kapcsoló,amin komputer nyomógomb is van..

 

 

Módosítva : Opel Omega Y25DT
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 11. at 0:38, daykiller írta:

Az is lehet, hogy csak az úszó szórakozik, de hasonló problémát mutat az, ha korábban az üzemanyagtartályt összerántotta az AC rossz szellőztetés miatt. Ha kiveszed a betöltő kupakot és nem szusszan, akkor elvileg jó. Keress először kontakthibát, de ha pl a motorhőfok kijelzés is problémás, akkor viszont a műszeregységgel van gond.

Nekem volt egy mondeom,annak az volt a baja,hogy kb 10-15 liternél le volt kopva az érintkező a úszó csúszó jeladójáról,,magyarul egy bizonyos részen rossz jeleket adott! ha nem nagy gáz kiszerelni,próbáld meg,nézz rá..

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 16. at 14:23, Opel Omega Y25DT írta:

Hol a termosztát?

Van aki azt mondja a motor bal oldalán,ha szembe állok vele,,van egy robbantott ábrám,ahol előre jelöli! De akárhonnan nézem is,sem elöl,sem oldalt nem látom sehol!!

 

Így néz ki a termosztátház kívülről:

https://autoalkatreszed.hu/alkatresz/opel/omega-b-25-26-27-/16254/termosztát/1.html

Valahol pedig a motor elülső részénél kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Szeretném a segitségeteket kérni. Van egy 96-os évjáratú 1.4 16v X14XE motorkódú f astrám és azt a hibát produkálja, hogy amint bemelegszik a motor akkor félig lenyomott gázpedál állásnál elkezd dadogni fulladni a motor és szinte elkezd motorfékezni, de ha felengedem a gázpedált és újra lenyomom akkor egy pár másodpercig megint jól működik és ismét elkezd dadogni fulladni. Ha széthúzom a lambdaszonda vezetékét akkor vészprogramon tökéletesen működik az autó. Már kicseréltem a benzinszűrőt, üzemanyagszivattyút, lambdaszondát, kitisztitottuk az injektrocsúcsokat meg kis is próbáltuk másikkal de ugyan úgy csinálja ezt a hibát. Ki lett olvasva az agya de ott nem ir semmi hibát, de a lambdaszonda érték nem nagyon változik és olyan értékeket mutat mintha motorfékezésnél is nyomná a benzint a motorba. Akkor kezdődött ez az egész amikor generátor hiba miatt lemerült menet közbe az aksim, otthagytam szerelőnél megcsinálták a generátort és azóta ilyen. Én vezérlőegység hibára tippelek csak sajna még nem találtam cseredarabot, hogy leteszteljem. Van aki találkozott már ilyen hibával? Segitségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

tök új vagyok itt. A segítségetekben reménykedem. :-)

Egy c14nz Astráról van szó. A hibajelenség a következő: Hidegen (vagy sok órányi) állás után a nem jelentkezik semmi probléma. Viszont, ha leállítom, és nem sokkal késöbb újra beindítom, akkor kb. 1 percen belül leáll a motor. Ha éppen halad az autó, akkor jó eséllyel kuplunggal újra tud indulni. Ha leáll, akkor azonnal nem is lehet újraindítani, az önindító csak teker, de nincs hatása. Újabb kb. egy perc után viszont pöccre indul a motor.

Hibakód nincs.

Van esetleg valakinek ötlete?

A következő dolgok voltak cserélve: transzformátor, benzinszűrő, elosztófedél.

Nagyon köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

32 perce, blaszlo írta:

Sziasztok,

tök új vagyok itt. A segítségetekben reménykedem. :-)

Egy c14nz Astráról van szó. A hibajelenség a következő: Hidegen (vagy sok órányi) állás után a nem jelentkezik semmi probléma. Viszont, ha leállítom, és nem sokkal késöbb újra beindítom, akkor kb. 1 percen belül leáll a motor. Ha éppen halad az autó, akkor jó eséllyel kuplunggal újra tud indulni. Ha leáll, akkor azonnal nem is lehet újraindítani, az önindító csak teker, de nincs hatása. Újabb kb. egy perc után viszont pöccre indul a motor.

Hibakód nincs.

Van esetleg valakinek ötlete?

A következő dolgok voltak cserélve: transzformátor, benzinszűrő, elosztófedél.

Nagyon köszönöm előre is!

Üdv, több minden is lehet mondjuk a gyujtás elektronika a trafó alatti gyujtásmodul is tud hasonló hibát produkálni, de lehet akár egy kontaktos csati is. Az lenne a jó ha tudnál kölcsön alkatrészeket szerezni, ugyanilyen motoros autóból, de van olyan bontós is aki visszaveszi az alkatrészt ha mégsem az volt a hibás.

Link to comment
Megosztás:

21 perce, zotya975 írta:

Üdv, több minden is lehet mondjuk a gyujtás elektronika a trafó alatti gyujtásmodul is tud hasonló hibát produkálni, de lehet akár egy kontaktos csati is. Az lenne a jó ha tudnál kölcsön alkatrészeket szerezni, ugyanilyen motoros autóból, de van olyan bontós is aki visszaveszi az alkatrészt ha mégsem az volt a hibás.

Nekem egyszer az egyik autóm produkált hasonló tüneteket. a Benzin pumpa volt rossz! kellene mérni egy nyomást a benzin rendszerben,. én mikor megnyomtam a kis szelepet,épp csak bugyogott belőle! a csere szivattyúval spriccelt mint az állat... de ez is csak egy ötlet, egy kb 10 éves autóban ha nem volt szivattyú cserélve lehet időszerü!A szivattyú tud alkalmankénti hibákat is okozni,és nekem a mondeom,igencsak érzékeny volt a benzin nyomásra!

Link to comment
Megosztás:

7 órája, blaszlo írta:

Sziasztok,

tök új vagyok itt. A segítségetekben reménykedem. :-)

Egy c14nz Astráról van szó. A hibajelenség a következő: Hidegen (vagy sok órányi) állás után a nem jelentkezik semmi probléma. Viszont, ha leállítom, és nem sokkal késöbb újra beindítom, akkor kb. 1 percen belül leáll a motor. Ha éppen halad az autó, akkor jó eséllyel kuplunggal újra tud indulni. Ha leáll, akkor azonnal nem is lehet újraindítani, az önindító csak teker, de nincs hatása. Újabb kb. egy perc után viszont pöccre indul a motor.

Hibakód nincs.

Van esetleg valakinek ötlete?

A következő dolgok voltak cserélve: transzformátor, benzinszűrő, elosztófedél.

Nagyon köszönöm előre is!

Amikor leállás után csak teker az önindító, akkor nézd meg, hogy van-e szikra, ha nincs, akkor érdemes a gyújtás modul felé nézelődni. Ha nem kap jelet az ECU a gyújtásmodultól akkor lekapcsoja a benzinpumpát is, mert azt hiszi áll a motor.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Pingvin írta:

Amikor leállás után csak teker az önindító, akkor nézd meg, hogy van-e szikra, ha nincs, akkor érdemes a gyújtás modul felé nézelődni. Ha nem kap jelet az ECU a gyújtásmodultól akkor lekapcsoja a benzinpumpát is, mert azt hiszi áll a motor.

Szuper, köszönöm! Ezt kipróbálom!

Link to comment
Megosztás:

Na tegnap belém állt a frász.

Posta előtt, csekk után beülök a taliskába. Indítok, elindul, majd ezzel a lendülettel le is állt.

Jópár perces keresés után kiderült, üzemanyag szivattyú nem búg...

Kocogtatás után elindult, és azóta is megy. De ezek szerint néznem kell egy szivattyút, mert bármikor bemondhatja az unalmast...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, pszilaj írta:

Na tegnap belém állt a frász.

Posta előtt, csekk után beülök a taliskába. Indítok, elindul, majd ezzel a lendülettel le is állt.

Jópár perces keresés után kiderült, üzemanyag szivattyú nem búg...

Kocogtatás után elindult, és azóta is megy. De ezek szerint néznem kell egy szivattyút, mert bármikor bemondhatja az unalmast...

Kontakthiba is lehet még a csatijánál...járó motornál mozgasd meg, ha leáll, akkor csak hajtani kell kicsit a lábakon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Egy kis jo hir: kicsereltem a lambdaszondat es vegre megszunt az alapjarat ingadozasa.  A motor hangaja is megvaltozott, olyan igazi opeles lett :). Ezen kivul erzesre jobban is megy az auto, kesobb kell felvaltani, szoval ajanlom gyanu eseten a cseret. Marka: delphi. Meleg motornal szedtem ki a regi szondat, 22- es csillaggal, + erokar. Az ujat is jol ra kellett huni (35 nm), valamint adtam neki hoallo zsirt. 

X14nz

Udv

update: ma dombon folfele megint ingadozott az alapjarat, szoval nem tokelete...

Módosítva : szilvand
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Segítségetekre lenne szükségem!

Adott egy c20xe (Rotoros, Motronic 2.5)  motor a köv. a probléma! Fogyasztása átlag 10,5L Amióta elhoztam a kipuff szerelőtől! Előtte 7,5L volt és semmi baj nem volt vele! Azóta minden vissza lett állítva eredeti állapotra fogyasztás továbbra se csökkent! Már alapból hidegen is nagyon sokat ad neki Feketék a gyertyák benne! Hibakód nincs! Melegen kis gázra fullad ugye mert sokat kap!

Amit már Cseréltem: -Két vezetékes vízhőfokjeladó, ECU, GázpedálPoti, Lambda szonda új 15.000km lehet benne! Alapjáraton 1,4L-1,6L változik! Alapjárat kb 1000 

Mielőtt beindítottam próbaképpen lehúztam a légtömegmérőt ekkor lement 1,2L Így ezek alapján légtömegmérőre tippelek! 

 

Köszönöm szépen előre is!

 

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Imike20 írta:

Sziasztok! Segítségetekre lenne szükségem!

Adott egy c20xe (Rotoros, Motronic 2.5)  motor a köv. a probléma! Fogyasztása átlag 10,5L Amióta elhoztam a kipuff szerelőtől! Előtte 7,5L volt és semmi baj nem volt vele! Azóta minden vissza lett állítva eredeti állapotra fogyasztás továbbra se csökkent! Már alapból hidegen is nagyon sokat ad neki Feketék a gyertyák benne! Hibakód nincs! Melegen kis gázra fullad ugye mert sokat kap!

Amit már Cseréltem: -Két vezetékes vízhőfokjeladó, ECU, GázpedálPoti, Lambda szonda új 15.000km lehet benne! Alapjáraton 1,4L-1,6L változik! Alapjárat kb 1000 

Mielőtt beindítottam próbaképpen lehúztam a légtömegmérőt ekkor lement 1,2L Így ezek alapján légtömegmérőre tippelek! 

 

Köszönöm szépen előre is!

 

 

Merre laksz? Próbára tudok kölcsön adni.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.