Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Ezt figyeljétek!

2008-ban volt adagoló javítás aztán porlasztó csere azután előtöltés állítás és aksi csere (november). És tegnap izzító csere. Namármost, ma reggel 3izzítás, és kb 2perc köszörülés, és alig kapta el. Mondjuk nem tudom hogyan működik a gázolaj szűrőnél a melegítő, de még spuri is van benne. Kb 30ml-hez 12liter gázolaj. Ezt a nemindulást játsza amióta olyan -2 van. Nem is értem. Hétfőn megyek és megkérdezem az adagolóst, hogy mi fene van, mert hogy ennek nem így kellene működnie az fix.

Valakitől ötlet.

Ja, az előtöltés után, igencsak kellett, még olyan +10 foknál is izzítani. Előtte soha. Pedig 4éve nálam a kocsi.

Üdv: Miki

Akkor rosszul állították be az előtöltést.

Link to comment
Megosztás:

hali

nekem az alpesi nem vált be... avval is szarul indul, az hogy a 2. hengerben 16os a kompresszió az lehúzza az egész indulási folyamatot...

a szűrő fűtése sztem nem hat ki a hidegindításra.

Olyan szinten szerintem közrejátszik, hogy a melegebb ü.anyag könyebben robban be. Meg gondolom a szűrő egy gyenge láncszem a rendszerben a dermedés szempontjából.

Link to comment
Megosztás:

Olyan szinten szerintem közrejátszik, hogy a melegebb ü.anyag könyebben robban be. Meg gondolom a szűrő egy gyenge láncszem a rendszerben a dermedés szempontjából.

Én nem akarok beleszólni, de szerintem a ü.anyag fűtésnek semmi köze a hidegindításhoz. Mert 2-3 ízzítás után nemigen hiszem, hogy felmelegíti a szűrőben + az adagolóhoz menő csőben a gázolajat! Nekem mikor farsot szívott, leszedtem az adagolótol a csövet és raktam az adagolóra egy másikat, amit beleraktam egy 5l-es flakon gázolajba. Nagyon lassan szívja a gázolajat. Ha fel is fűtené, akkor kellene egy kisidő, mire odaér a meleg gázolaj. + szerintem nem gyengén kéne fűtenie ahoz, hogy az indítózás alatt felfűtse a gázolajat! Ez csak az én véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Én nem akarok beleszólni, de szerintem a ü.anyag fűtésnek semmi köze a hidegindításhoz. Mert 2-3 ízzítás után nemigen hiszem, hogy felmelegíti a szűrőben + az adagolóhoz menő csőben a gázolajat! Nekem mikor farsot szívott, leszedtem az adagolótol a csövet és raktam az adagolóra egy másikat, amit beleraktam egy 5l-es flakon gázolajba. Nagyon lassan szívja a gázolajat. Ha fel is fűtené, akkor kellene egy kisidő, mire odaér a meleg gázolaj. + szerintem nem gyengén kéne fűtenie ahoz, hogy az indítózás alatt felfűtse a gázolajat! Ez csak az én véleményem.

de valamiért csak fűti a szűrőt. Miért tenné, ha nem azért, hogy könnyebben induljon?

Link to comment
Megosztás:

Ez csak egy kósza feltételezés volt! B) néztem már a szűrőt indítás után és akkor még nem volt langyos. Majd később, ha már járt a motor egy ideje.

Na megnéztem a kézikönyvet, azért fűti a szűrőt, mert az adalékok ellenére besűrüsödik a dízelolaj nagy hidegben, és csökken, vagy megszűnik a szűrő áteresztése. Végülis a hidegindításhoz közvetlenül nincs köze.

Link to comment
Megosztás:

Le tudnátok írni picit bôvebben, hogyan is müködik az ü.a. szürô fütés...lécci lécci B)

A szűrőben van egy hőgomba, hasonló mint a hűtőventié a hűtőben, azzal figyeli a szűrőben a gázolaj hőmérsékletét, és +6C alatt bekapcsolja a fűtést (+16C felett meg ki). Hogy maga a fűtés hogy néz ki benne, azt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Ez a dolog engem is érdekel.

És ha az a fűtés elromlik ?

Honnan lehet tudni, hogy megy-e, fűt-e?

Hidegben fogsz egy multimétert, beindítod az autót, és rámérsz a szűrőre menő elektromos csatlakozásokra, a vastagabb vezetékek a fűtésé (barna, piros-sárga). Ha a fűtőszál épségére vagy kíváncsi, akkor meg lehúzod a csatiját, és ellenállást mérsz rajta (mármint a szűrő felőli oldalon, nem a vezetékeken), ha nem végtelent mérsz, akkor nem szakadt B)

Utánanéztem: +6C alatt bekapcsol, +16C-nál kikapcsol.

Link to comment
Megosztás:

Nem elég, hogy drága a gázolaj, hidegben pedig nehezen indul a verda, még ez is:

Szmogriadó!

"Egészségügyi szakemberek régóta sürgették, hogy a levegőminőségre és a szmogriadóra vonatkozó mérések körét terjesszék ki levegőben szálló porszemcsék mennyiségére is. A legkisebb, mikroszkopikus porszemcsékre tapadva rengeteg káros anyag jut a tüdőbe, és ragad meg ott tartósan. A helyzeten sokat rontott a dízelautók rohamos elterjedése is. "

Link to comment
Megosztás:

Nem elég, hogy drága a gázolaj, hidegben pedig nehezen indul a verda, még ez is:

Szmogriadó!

"Egészségügyi szakemberek régóta sürgették, hogy a levegőminőségre és a szmogriadóra vonatkozó mérések körét terjesszék ki levegőben szálló porszemcsék mennyiségére is. A legkisebb, mikroszkopikus porszemcsékre tapadva rengeteg káros anyag jut a tüdőbe, és ragad meg ott tartósan. A helyzeten sokat rontott a dízelautók rohamos elterjedése is. "

Bizony! Ezek szerint Budapest megérett az olympia megrendezésére. B)

Link to comment
Megosztás:

Ez mekkora f@szság. Inkább fejeznék be az M0-t, és az átmenő forgalmat tiltsák ki teljesen, súlykorlátozással.

Az emnullán nincs korlátozás!

Nomármost ha megnézed a főfalut egy hétköznapon, nem kell a városban a kamionokra fogni a smogot. Van bőven diziles SUV meg nem SUV is, és csak úgy dőőől belőlük a korom! Mondjuk például a Kossuth Lajos utca, Rákóczi út teljes hosszában kétszer 2-3 sávban egész nap állnak az autók és mindegyik fűt rendesen. B)

No a kíííváló BKV-s buszainkról még nem is beszéltem akkor! Mögötte haladva símán füstmérgezést lehet kapni.

Link to comment
Megosztás:

Az emnullán nincs korlátozás!

Nomármost ha megnézed a főfalut egy hétköznapon, nem kell a városban a kamionokra fogni a smogot. Van bőven diziles SUV meg nem SUV is, és csak úgy dőőől belőlük a korom! Mondjuk például a Kossuth Lajos utca, Rákóczi út teljes hosszában kétszer 2-3 sávban egész nap állnak az autók és mindegyik fűt rendesen. ;)

No a kíííváló BKV-s buszainkról még nem is beszéltem akkor! Mögötte haladva símán füstmérgezést lehet kapni.

Teljesen igazad van. Ettől függetlenül vhol el kell kezdeni a korlátozást, de nem a személyautóknál. A terepjárok meg tuti nem valók a naffaluba, azok is eltűnhetnek. A buszok állapota alapján meg nem lenne tömegközlekedés. B)

ui. Még szerencse, hogy nem ott lakom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.