Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

ha valaki szívinfarktust akar kapni, akkor menjen 400km-t a verdával olajbetöltő sapka nélkül... :(

Elfelejtettem visszatenni...de hogy nem volt neki szaga????

Meg valamiért rángat ez a rohadék, füstöl, és nincs benne erő......felgyújtom. :(((((((

Az komoly...nincs fénykép a motortérről? :huh:

Link to comment
Megosztás:

ha valaki szívinfarktust akar kapni, akkor menjen 400km-t a verdával olajbetöltő sapka nélkül... :(

Elfelejtettem visszatenni...de hogy nem volt neki szaga????

Meg valamiért rángat ez a rohadék, füstöl, és nincs benne erő......felgyújtom. :(((((((

Nekem csak ferdén sikerült visszatennem, de az is szép munkát végzett a motortérben.

A vezérlés nem ugrott 1-2 fogat véletlenül?

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak ferdén sikerült visszatennem, de az is szép munkát végzett a motortérben.

A vezérlés nem ugrott 1-2 fogat véletlenül?

Nem lehet hogy annyi olajat nyomott ki hogy azért volt gyenge a tőkék sem működtek rendesen? Amúgy nekem a cégesen az elhalálozás előtt tuti ugrott már a szíj, gyenge volt és melegedett ész nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Hát, jó olajos lett a motortér, majd elpárolog, ha lesz energiám, lemosom valahol. :)

Az elejétől fogva ilyen mióta összeraktam, azóta cseréltem porlasztócsúcsokat is, most porlaszt szépen, annyi csak a különbség, hogy nem annyira füstöl. De így is eléggé.

Viszont csörög a motor, meg nagyon gyenge szerintem. Visszavéve az előtöltést meg nem indul, csak nehezen.

Egy frissen gyűrűzött motornak repülnie kéne.

Kb 3000km-et raktam bele eddig, egy gramm olaj nem fogyott, leszámítva a sapka nélküli mászkálást. :)

Már csak arra tudok tippelni, az adagoló a szar.

Vagy nem túl nyerő ez a kadett adagoló, semmi hidegindító alkalmatosság nincs rajta, lehet, az 1.6 kadettét kellett volna rátenni, az kézzel buzerálható.

Link to comment
Megosztás:

Hát, jó olajos lett a motortér, majd elpárolog, ha lesz energiám, lemosom valahol. :)

Az elejétől fogva ilyen mióta összeraktam, azóta cseréltem porlasztócsúcsokat is, most porlaszt szépen, annyi csak a különbség, hogy nem annyira füstöl. De így is eléggé.

Viszont csörög a motor, meg nagyon gyenge szerintem. Visszavéve az előtöltést meg nem indul, csak nehezen.

Egy frissen gyűrűzött motornak repülnie kéne.

Kb 3000km-et raktam bele eddig, egy gramm olaj nem fogyott, leszámítva a sapka nélküli mászkálást. :)

Már csak arra tudok tippelni, az adagoló a szar.

Vagy nem túl nyerő ez a kadett adagoló, semmi hidegindító alkalmatosság nincs rajta, lehet, az 1.6 kadettét kellett volna rátenni, az kézzel buzerálható.

A vezérlést azért meg kéne nézni.

Link to comment
Megosztás:

ha valaki szívinfarktust akar kapni, akkor menjen 400km-t a verdával olajbetöltő sapka nélkül... :(

Elfelejtettem visszatenni...de hogy nem volt neki szaga????

Meg valamiért rángat ez a rohadék, füstöl, és nincs benne erő......felgyújtom. :(((((((

Jól jártál....

Viszont mi a hétvégén leteszteltük a gépet így adagoló csere után. Elmentünk Szilvásváradra majdnem 500 kilométer volt az egész oda vissza és tökéletesen üzemelt a gép.

Igaz kicsit utána kellet tölteni az olajnak de semmi gond nem volt,pedig félve vágtam neki mivel a turbónak kissé lóg a tengelye,de úgy voltam vele majd haza húz valaki ha baj lesz:)

Link to comment
Megosztás:

Egen, lehet a vezérléssel valamit elb...tam. Néztem valahol, a dízel még úgy is elindul, ha 180 fokkal el van rakva az adagoló.

Na ja, tegnap én is úgy vágtam neki a 400km-nek, hogy nem volt üzemanyag, gps lemerülve, pótkerék, emelő nélkül...hihi...izgalomnak kell lenni. :)

A legtutibb berendezés az Opelokon az üzemanyagjelző, mind halálpontosan mér, jó sok tartalékkal. Emiatt térek mindig vissza az Opelhez...bezzeg a többi verdán ez...rettenet.

Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon vezérlés gyanús, tesó autóján 1 fogat ugrott el, indulni indult nem volt gond, pedig hidegek voltak, de füstölt, semmi erő nem volt benne, helyre lett rakva, azóta király.

Ez nem ugrott el biztos, a feszítőt nagyon megnéztem, hogy kell megcsinálni, páran itt rontják el, szerintem eleve sz.rul raktam össze.

Az a baj, nem a jelre kellett rakni az adagolót, hanem pont a jel másik oldalára. Kb ott hugyozott az adagoló. Hidegen ez is pöcröff, csak gyenge....nem tudom hogy a bánatba kellene jobban belőni, stroboszkóppal, lehet, el kéne vinni egy szerelőhöz már végre. :-)))

Link to comment
Megosztás:

Ez nem ugrott el biztos, a feszítőt nagyon megnéztem, hogy kell megcsinálni, páran itt rontják el, szerintem eleve sz.rul raktam össze.

Az a baj, nem a jelre kellett rakni az adagolót, hanem pont a jel másik oldalára. Kb ott hugyozott az adagoló. Hidegen ez is pöcröff, csak gyenge....nem tudom hogy a bánatba kellene jobban belőni, stroboszkóppal, lehet, el kéne vinni egy szerelőhöz már végre. :-)))

jaja, vidd el pikk pakk belövi neked szerintem és ilyenért nem kérnek el sokat. Felénk a vezérlés csere munkadíj 8ezerből megáll.

Link to comment
Megosztás:

fantasztikus tudományos felfedezésre jutottam, ha visszább veszem az előtöltést, akkor nem csörög a motor, meg nem füstöl, és még megy is.

Csak télen nem tudom mit fogok csinálni, mert hogy kinyírom az önindítót, az fix. Most még így elindul, de az a hidegindító bizbasz nagyon hiányzik.

Hiába adok rá áramot, sz.rik a fejemre.

Link to comment
Megosztás:

fantasztikus tudományos felfedezésre jutottam, ha visszább veszem az előtöltést, akkor nem csörög a motor, meg nem füstöl, és még megy is.

Csak télen nem tudom mit fogok csinálni, mert hogy kinyírom az önindítót, az fix. Most még így elindul, de az a hidegindító bizbasz nagyon hiányzik.

Hiába adok rá áramot, sz.rik a fejemre.

Na ezaz, és visszavett előtöltésnél az elő és az utóizzításnak is nagyobb szerepe van. Nálam az egyik motoron visszább van véve, de előizzítás nélkül nem indul el ebben a 20 fok környéki időben se, nameg ha az utóizzítás ki van kapcsolva, akkor elindulás után elkezd fuldokolni, és le is áll.

A másik motor jóval kopogósabb, annak lényegében nem kell utóizzítás.

Link to comment
Megosztás:

fantasztikus tudományos felfedezésre jutottam, ha visszább veszem az előtöltést, akkor nem csörög a motor, meg nem füstöl, és még megy is.

Csak télen nem tudom mit fogok csinálni, mert hogy kinyírom az önindítót, az fix. Most még így elindul, de az a hidegindító bizbasz nagyon hiányzik.

Hiába adok rá áramot, sz.rik a fejemre.

Amúgy mennyivel állítottad arrébb az adagolót, hogy a motor járása finomodott, de még nem füstöl?

Kb egy fognyival, ha a vezérműszíjon mérnéd? Vagy az már sok lenne?

Link to comment
Megosztás:

Amúgy mennyivel állítottad arrébb az adagolót, hogy a motor járása finomodott, de még nem füstöl?

Kb egy fognyival, ha a vezérműszíjon mérnéd? Vagy az már sok lenne?

A porlasztók szívattak meg, mert ezelőtt is szórakoztam az előtöltéssel, akkor csak azt vettem észre, hogy kopog mindenképp a motor, a különbség csak annyi volt, hogy könnyebben, vagy nehezebben indult.

Szerencsére a komámnál pont volt egy porlasztóvizsgáló cucc, és megnézve mind a 4 porlasztót, mindegyik vacak volt. A porlasztócsúcsok valami kínai bigyók voltak, nem is emlékszem a nevükre.

Tegnap meg már elkezdtem azon aggódni, hogy nagy előtöltéssel nem célszerű huzamosabb ideig járatni egy motort, mert kifing...

Lesz ami lesz, gondoltam, visszavettem az előtöltést, és lám jó lett. Találomra, ez a GM motor 17DR, itt plusz minusz kb 2 fogat lehet állítani a 3 csavarral.

A Kadettal is szórakoztam anno, csak elfelejtettem...úgy volt, hogy indítás után ha épp dadog a motor, akkor kicsit nagyobb előtöltést kell neki adni, és akkor jó. Illetve alapjáraton vízszintes úton el kell vinnie a verdát 3. fokozatban.

Aztán ez a gyűrűzés is csak annyit számít, hogy zabálja-e az olajat, vagy nem, mert sok változás nincs a két állapot között, gondolom benzineseknél számít.

A hidegindításnál egyedül. De láttam már olyan 123-as mercit, amiben hengerenként 14-15 körül volt a kompresszió, aztán indult úgy is.

Link to comment
Megosztás:

A porlasztók szívattak meg, mert ezelőtt is szórakoztam az előtöltéssel, akkor csak azt vettem észre, hogy kopog mindenképp a motor, a különbség csak annyi volt, hogy könnyebben, vagy nehezebben indult.

Szerencsére a komámnál pont volt egy porlasztóvizsgáló cucc, és megnézve mind a 4 porlasztót, mindegyik vacak volt. A porlasztócsúcsok valami kínai bigyók voltak, nem is emlékszem a nevükre.

Tegnap meg már elkezdtem azon aggódni, hogy nagy előtöltéssel nem célszerű huzamosabb ideig járatni egy motort, mert kifing...

Lesz ami lesz, gondoltam, visszavettem az előtöltést, és lám jó lett. Találomra, ez a GM motor 17DR, itt plusz minusz kb 2 fogat lehet állítani a 3 csavarral.

A Kadettal is szórakoztam anno, csak elfelejtettem...úgy volt, hogy indítás után ha épp dadog a motor, akkor kicsit nagyobb előtöltést kell neki adni, és akkor jó. Illetve alapjáraton vízszintes úton el kell vinnie a verdát 3. fokozatban.

Aztán ez a gyűrűzés is csak annyit számít, hogy zabálja-e az olajat, vagy nem, mert sok változás nincs a két állapot között, gondolom benzineseknél számít.

A hidegindításnál egyedül. De láttam már olyan 123-as mercit, amiben hengerenként 14-15 körül volt a kompresszió, aztán indult úgy is.

Nekem Isuzu van, annál sajnos jóval macerásabb állítani az előtöltést, mert az adagoló hátul van a motor mögött. Mehezem hozzáférhető. Arra gondoltam, hogy majd vezérműszíj cserekor próbaképp megpróbálom elrakni egy foggal az adagolót, és megnézni, mit lép erre. Viszont attól félek, ez már túl sok lenne, mert 1 fog az adagoló keréken mérve kb 8 mm, ez a feleakkora főtengely szíjkeréken mérve már 16 mm, ha jól számolok...

Egyébként nagy utótöltéssel sem szabad járatni a motort, mert elhúzódik az egés, és eléghetnek a kipuffogószelepek. De ez nagyobb füstöléssel is párosul, amíg nem füstöl, addig nincs gond.

Itt az előkamrás gépeknél nagyon sok múlik az izzításon, már ami a hidegindítást, illetve a hidegindítás utáni pár percet illeti.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Isuzu van, annál sajnos jóval macerásabb állítani az előtöltést, mert az adagoló hátul van a motor mögött. Mehezem hozzáférhető. Arra gondoltam, hogy majd vezérműszíj cserekor próbaképp megpróbálom elrakni egy foggal az adagolót, és megnézni, mit lép erre. Viszont attól félek, ez már túl sok lenne, mert 1 fog az adagoló keréken mérve kb 8 mm, ez a feleakkora főtengely szíjkeréken mérve már 16 mm, ha jól számolok...

Egyébként nagy utótöltéssel sem szabad járatni a motort, mert elhúzódik az egés, és eléghetnek a kipuffogószelepek. De ez nagyobb füstöléssel is párosul, amíg nem füstöl, addig nincs gond.

Itt az előkamrás gépeknél nagyon sok múlik az izzításon, már ami a hidegindítást, illetve a hidegindítás utáni pár percet illeti.

Csak melyik irányba rakod el az adagolót?

Meg miért?

Én azért voltam kénytelen szórakozni evvel, mert szar volt az önindítóm, és úgy akartam, hogy pöcre induljon a motor. Csak hát más előtöltést kíván az indítási, meg mást az üzemi hőfokon menő motor.

Ez a Bosch adagoló elég vacakra sikeredett, elektromos hidegindítóval, ami a háznyomáson változtat, és úgy ad rá előtöltést. Csak hát ha már 25 éves az adagoló, amin már kissé kivannak a tömítések...úgy nehezen tartja a nyomást.

Csak most meg szerezni egy 1.6-os Kadett adagolót....jajjj

Unom már nagyon.

Link to comment
Megosztás:

Csak melyik irányba rakod el az adagolót?

Meg miért?

Én azért voltam kénytelen szórakozni evvel, mert szar volt az önindítóm, és úgy akartam, hogy pöcre induljon a motor. Csak hát más előtöltést kíván az indítási, meg mást az üzemi hőfokon menő motor.

Ez a Bosch adagoló elég vacakra sikeredett, elektromos hidegindítóval, ami a háznyomáson változtat, és úgy ad rá előtöltést. Csak hát ha már 25 éves az adagoló, amin már kissé kivannak a tömítések...úgy nehezen tartja a nyomást.

Csak most meg szerezni egy 1.6-os Kadett adagolót....jajjj

Unom már nagyon.

Csak ötletelek egyelőre, két B vekim van Isuzu motorral, egyik donor, ennek szépen jár a motorja lágyan. A rendszámos viszont amit használok, keményen kopogósan. Ennél kellene szerintem előtöltést állítani, és itt gondolkodom, hogy egy foggal elrakom az adagolót, hogy később adja az anyagot. Lényegében álló főtengely és álló vezértengely mellett egy foggal előre fordítom az adagolót. És ugye ezt egy pillanat alatt vissza is tudom állítani az eredeti állapotra, hisz megvannak a jelek, hogy minek hol kell lennie. Míg ha megpiszkálom az adagolót, és fordítok rajta, és netán túl kicsire veszem az előtöltést, akkor lehet szopkodni, hogy visszállítsam az eredeti állapotra.

Annyi tartozik hozzá a történethez, hogy az isuzu blokkon hátul van az adagoló nehezen hozzáférhető helyen (elélenbben a német motorral). A motor felőli rögzítőcsavarhoz egyszerűen nem lehet hozzáférni, talán csak aknáról valami jó hosszú dugókulccsal.

Aztán lehet, hogy hülye gondolat, de majd megmondjátok. Szervizbe feleslegesen viszem, mikor hengerfej javítás miatt le volt bontva a fél motor, akkor ellenőrizték, szerintük jelen van. Arra meg nem érnek rá, hogy ott szórakozzanak, és állítgassák, amíg nem lesz lágy a motor járása, induljon is hidegen melegen, és ne is füstöljön.

Link to comment
Megosztás:

Hát, esetemből tanulva először a porlasztókat kellene megnézni, hogy hogyan nyom, meg milyet.

Ha erre nincs mód, akkor kiszedni a lágyan járó motorból a porlasztókat, és utána megnézni, mennyire kopog. Ha igen, akkor visszább az előtöltést. De nem kell 1 fog, itt már milliméterek számítanak, mindig csak keveseket állítgatni, és hallgatózni.

Bár ha tényleg szívás hozzáférni, az gáz, előző verdám egy 405 pözsó volt, bőr nem maradt a kezemen, amikor a vezérlést maceráltam.

Múltkor vettem 3 darab porlasztócsúcsot, mert csak ennyi volt a inak, aki adta, érződik is a motoron, hogy egy még nem jó. Már nem füstöl, meg most nem csörög, de bizonyos fordulaton motorféknél úgy rángat, hogy leesik a fejem kb.

Csak szétcsavarni a porlasztóházakat mindenképp egy jól rögzített satu kell, aztán nem is kell elvileg a csúcsokat cserélni, van valami trükkje, hogy kell megcsiszolni őket, csak még nem sikerült kiszednem a delikvensekből, hogyan. :-)


Link to comment
Megosztás:

Hát, esetemből tanulva először a porlasztókat kellene megnézni, hogy hogyan nyom, meg milyet.

Ha erre nincs mód, akkor kiszedni a lágyan járó motorból a porlasztókat, és utána megnézni, mennyire kopog. Ha igen, akkor visszább az előtöltést. De nem kell 1 fog, itt már milliméterek számítanak, mindig csak keveseket állítgatni, és hallgatózni.

Bár ha tényleg szívás hozzáférni, az gáz, előző verdám egy 405 pözsó volt, bőr nem maradt a kezemen, amikor a vezérlést maceráltam.

Múltkor vettem 3 darab porlasztócsúcsot, mert csak ennyi volt a ######inak, aki adta, érződik is a motoron, hogy egy még nem jó. Már nem füstöl, meg most nem csörög, de bizonyos fordulaton motorféknél úgy rángat, hogy leesik a fejem kb.

Csak szétcsavarni a porlasztóházakat mindenképp egy jól rögzített satu kell, aztán nem is kell elvileg a csúcsokat cserélni, van valami trükkje, hogy kell megcsiszolni őket, csak még nem sikerült kiszednem a delikvensekből, hogyan. :-)

A porlasztók biztos, hogy jók, lettek nézve a hengerfej javításkor. Csak az adagolóhoz nem nyúltak, meg az előtöltéshez, mert igaz, hogy kicsit keményen jár a motor, de indul hidegen-melegen, ezért szerviz nem fogja piszkálni :)

Link to comment
Megosztás:

A porlasztók biztos, hogy jók, lettek nézve a hengerfej javításkor. Csak az adagolóhoz nem nyúltak, meg az előtöltéshez, mert igaz, hogy kicsit keményen jár a motor, de indul hidegen-melegen, ezért szerviz nem fogja piszkálni :)

Ha jó a hidegindító állítója az adagolón, vagy ahogy van az Isuzu-n, akkor könnyen indul, de attól még lehet 1 foggal elrakva.

Amúgy ha nagy az előtöltés, izzítók nélkül is elindul a motor, kicsit nehezebben, de elindul. De ha nem jó az előtöltés, az öreg ördögnek sem fog elindulni, csak húzásra.

(van egy komám, az még a 180 fokkal elrakott adagolós autót is elindította húzással, igaz, hogy nem indult el önindítóról, de ő elindította, hátha utána már el fog...:-) )

Link to comment
Megosztás:

...előző verdám egy 405 pözsó volt, bőr nem maradt a kezemen, amikor a vezérlést maceráltam.

És ezen miért csodálkozol? Francia!

Ott a legkissebb szereléshez is minimum félig le kell bontani a kocsit, Gyertyákat a kipufogón keresztül lehet cserélni.

A Thaliam-nál az izzócseréhez fél centi vastag, 45 centi hosszú és legalább 6 helyen ízelt ujjak kellettek. :omg: A bal első izzót kb. 30 perc alatt sikerült kivenni, majd ujjabb 30 alatt kicserélni. A jobb oldalit kb 1 óra alatt sikerült félig kipiszkálni a helyéről, majd másfél alatt vissza, mert kiszedni már nem sikerült. Mire mindennel végeztem leizzadtam, mint szexuálismunkás lány a templomban.

Ennél a traktornál ugyanaz a művelet, a csereizzók dobozának kibontásával együtt volt kb. 10 perc. A kettő együtt!

De hogy ontopik is legyek, kistraktorom nemrég járt dokibácsinál és kapott új olajat. Finom 10W40-es Total-t. A járása érezhetően simább, a tőkék hidegen sem panaszkodnak.

Sajnos úgy néz ki muszáj lesz elmenni adagolóshoz, mert csöpög a szentem. A fene enné meg, valamelyik tömítés, vagy cső ereszt. Ha már ott van megnyomatom a csúcsokat is, bár nem kormol jobban, mint amennyire egy dízelnek illik. Csak szeretnék tisztában lenni az állapotával.

Van valami jó abban, hogy kijött a jóidő. A haldokló akkum így kap még néhány hónap próbaidőt. Télen már 0 fok körül is úgy ment ki belőle a töltés, mint pénz a brifkómból hónap elején. Most, hogy 20onfokok vannak még szépen tud indítani. Viszont megint sikít a generátortárcsa, szóval nem úszom meg a cserét. ;)

Link to comment
Megosztás:

Érdekes kreálmányok azok a francia autók, a motorjuk úgy van megcsinálva, hogy úgy néz ki, kibírja még az 5. világháborút is, csak olyan agyament megoldások vannak rajta, hogy amiatt megy tönkre.

Az Opelénál lényegesen masszívabb motor, de még a negyedéig sem tart időben, amit kibír szerintem.

Aztán ez csak a motor.....de a többi...

A kaszni a pözsónál olyan, mintha celofánból lenne, a hátsó torziós rugós futómű egy katasztrófa, a váltó recseg ropog, az elektromos rendszerben semmi sem működött, kivéve a lámpákat, úgy vannak lefényezve, hogy 1 éven belül 4 féle szürkével adták ki őket, szóval a színt kevertetni hozzá képtelenség, egy előnye volt, hogy nem esett le róla a tetőkárpit...:)

És még marha drága hozzá minden, de legalább tanulnék az esetből, mert ez volt a 4. francia autóm, de mindig reménykedik az ember, hátha....

Csak Opelt, németet(kivéve Fordot)



Link to comment
Megosztás:

Ha jó a hidegindító állítója az adagolón, vagy ahogy van az Isuzu-n, akkor könnyen indul, de attól még lehet 1 foggal elrakva.

Amúgy ha nagy az előtöltés, izzítók nélkül is elindul a motor, kicsit nehezebben, de elindul. De ha nem jó az előtöltés, az öreg ördögnek sem fog elindulni, csak húzásra.

(van egy komám, az még a 180 fokkal elrakott adagolós autót is elindította húzással, igaz, hogy nem indult el önindítóról, de ő elindította, hátha utána már el fog...:-) )

Az Isuzu motoron annyi a hidegindító állító cucc, hogy ráhúz egy bimetalos patron a gázra egy picit, megemeli a fordulatot 2-300 percenkénti fordulattal. Szóval nem az a klasszikus előtöltés állító, mint ami a német motoron van. Az indításba olyan sokat nem is szól bele, annyi értelme van, hogy amíg hideg a motor, kicsit emel az alapjáraton, hogy az utóizzítás megterhelő volta miatt miatt ne csökkenjen 500-ra az alapjárat.

--------------

Az izzítás nélküli indítást a kopogósabb járású motoron én is észrevettem, ha nem várom meg az izzítás végét, csak indítok, akkor hosszabb tekerésre, de elindul a motor (persze nem 0 fokban, hanem ilyenkor, nyáron)

A másik motor, ami lágyabb járású, az ördögnek sem indul el izzítás nélkül, hiába teker-teker. Ki kell várni az izzítás végét. Viszont ha kivárom az izzítás végét, akkor még a legnagyobb hidegben is pöc röf indul.

Miután elindult, és lekötöm az izzítókat, akkor elkezd fuldokolni, szóval igényli az utóizzítást is. Sőt, ha elindítás után egyből elkezdem emelni a fordulatot, akkor rúg egyet-kettőt, érezni, hogy még nem tökéletes az égés, még nincs meg a megfelelő hőfelesleg az alapjáratnál több gázolaj tökéletes elégetéséhez. Mindez annál szembetűnőbb, minél hidegebb van kint.

Számomra ebből egyértelmű, hogy aa kopogósabb járású motoron nagyobb előtöltés van beállítva, az utóbbin pedig kicsi... És utóbbi a jó beállítás, mellesleg az utóbbi motor állapotáról elég sok jót elárul, hogy kis előtöltéssel kiválóan indul (izzítással) télen is 1-2 hét állás után. A közel 300 e futott km ellenére.

Link to comment
Megosztás:

Az Isuzu motoron annyi a hidegindító állító cucc, hogy ráhúz egy bimetalos patron a gázra egy picit, megemeli a fordulatot 2-300 percenkénti fordulattal. Szóval nem az a klasszikus előtöltés állító, mint ami a német motoron van. Az indításba olyan sokat nem is szól bele, annyi értelme van, hogy amíg hideg a motor, kicsit emel az alapjáraton, hogy az utóizzítás megterhelő volta miatt miatt ne csökkenjen 500-ra az alapjárat.

--------------

Az izzítás nélküli indítást a kopogósabb járású motoron én is észrevettem, ha nem várom meg az izzítás végét, csak indítok, akkor hosszabb tekerésre, de elindul a motor (persze nem 0 fokban, hanem ilyenkor, nyáron)

A másik motor, ami lágyabb járású, az ördögnek sem indul el izzítás nélkül, hiába teker-teker. Ki kell várni az izzítás végét. Viszont ha kivárom az izzítás végét, akkor még a legnagyobb hidegben is pöc röf indul.

Miután elindult, és lekötöm az izzítókat, akkor elkezd fuldokolni, szóval igényli az utóizzítást is. Sőt, ha elindítás után egyből elkezdem emelni a fordulatot, akkor rúg egyet-kettőt, érezni, hogy még nem tökéletes az égés, még nincs meg a megfelelő hőfelesleg az alapjáratnál több gázolaj tökéletes elégetéséhez. Mindez annál szembetűnőbb, minél hidegebb van kint.

Számomra ebből egyértelmű, hogy aa kopogósabb járású motoron nagyobb előtöltés van beállítva, az utóbbin pedig kicsi... És utóbbi a jó beállítás, mellesleg az utóbbi motor állapotáról elég sok jót elárul, hogy kis előtöltéssel kiválóan indul (izzítással) télen is 1-2 hét állás után. A közel 300 e futott km ellenére.

Ja, ez a kétféle módszer van az adagolókon, nekem hogy nem megy az előtöltés állítás hidegindításnál, nyomok gázt hozzá, csak nem túl egészséges a motornak, ha nem találom el, mekkorát nyomjak rajta.

Az előtöltés hidegindításnál nagyon sokat számít, volt egy 1.8d Fordom, azon -20 fokban is kb fél főtengely fordulatra elindult a motor. Épp hogy csak fordított a főtengelyen az önindító.

Annak a motorja nagyon érzékeny volt az előtöltésre.

De nem is volt benne akkora kuplungszerkezet, mint ezekben az Opelokban, szerintem ez még egy IFA-ba is jó lenne. :)

Hát igen, sokmindennek jónak kell lenni a hidegindításhoz, a legfontosabb, hogy ne engedje vissza az anyagot az adagoló. Második az izzítók, előtöltés, porlasztócsúcsok állapota, önindító ne legyen testzárlatos, akku, legutolsó a kompresszió a motorban.

Példa volt erre a 405-ös pözsóm, kopottak voltak a gyűrűk benne, bár jobb is, hogy nem cseréltem ki, mert most avval szenvednék, és már megőrültem volna vele. Ment, mint a golyó, de evett 1 liter olajat kb 700km-en. Jól is indult hidegben is, de akkora kartergáza volt, hogy tiszta takony volt az egész motortér mindig.

Egy hatalmas előnye volt annak a pözsónak, az önindítóját kb 3 perc alatt lehetett levenni. :)

Na meg a tetőkárpit...b.zi franciáknál úgy látszik jobb ragasztó van a boltokban, mint a németeknél.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.