Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

van ilyen "balos" csavarkihajtó is, nekem is van, de öszintén még nem használtam, szóval nemtom, mennyire hasznos

Azért vigyázni kell vele, mert a hengerfej alumínium öntvény, és ha kiszakad a menet, akkor minimum perselyezés, rosszabb esetben hengerfej kuka.

Link to comment
Megosztás:

Melyik része maradt benne? A menetnél szakadt vagy esetleg csak a vége (ami izzik) maradt benne?

A menetnél van elszakadva! Síkhoz képest még egy kicsit kilóg! Sajnos nem én téptem el! Onnan gondolom hogy nem egyforma a három kiszedett és az ami benne maradt! Törtcsavar kiszedőre én is gondoltam , csak még nem mertem megpróbálni! Egyik ismerős szerint ha látszik a gyertya vége esetleg hozzá lehet hegeszteni egy csavart?! Az eszmefuttatást köszönöm!üdv

Link to comment
Megosztás:

Azért vigyázni kell vele, mert a hengerfej alumínium öntvény, és ha kiszakad a menet, akkor minimum perselyezés, rosszabb esetben hengerfej kuka.

hát én sem mondom, hogy egy álom meló, főleg ha vmi kemély cuccot kell kiszedni, sztem nem is lehet megtartani úgy, hogy ne verje szét a menet azon részét, ami nincs takarásban

nekem a leömlőben szakdtak bele a takaró lemez csavarok azé vettem, de még nem volt hozzá érkezésem szarakodni vele

Link to comment
Megosztás:

A menetnél van elszakadva! Síkhoz képest még egy kicsit kilóg! Sajnos nem én téptem el! Onnan gondolom hogy nem egyforma a három kiszedett és az ami benne maradt! Törtcsavar kiszedőre én is gondoltam , csak még nem mertem megpróbálni! Egyik ismerős szerint ha látszik a gyertya vége esetleg hozzá lehet hegeszteni egy csavart?! Az eszmefuttatást köszönöm!üdv

hegesztés nem rossz 5let ha kilóg, csak találj vkit, aki molyolna vele, a hő ingadozás kicsit meg is lazíthatja

Link to comment
Megosztás:

A menetnél van elszakadva! Síkhoz képest még egy kicsit kilóg! Sajnos nem én téptem el! Onnan gondolom hogy nem egyforma a három kiszedett és az ami benne maradt! Törtcsavar kiszedőre én is gondoltam , csak még nem mertem megpróbálni! Egyik ismerős szerint ha látszik a gyertya vége esetleg hozzá lehet hegeszteni egy csavart?! Az eszmefuttatást köszönöm!üdv

Ha kilóg egy kicsit, az már jó jel. Hegesztéssel ne próbékozz szerintem, mert egyrészt a gyertya anyaga nem olyan, amit lehetne hegeszteni, másrészt károsodik a hengerfej ott azon a részen, és akkor biztos, hogy kuka lesz. Mint írtam alumínium öntvény. Szerintem bele kéne fúrni, és azzal a bizonyos balos csavarkihajtóval lehetne kivenni.

Nekem vezérműszíj cserekor a főtengely ékszíjtárcsa rögzítő csavar szakadt bele, pedig csak az előírt nyomatékkal húztam vissza. M8-as csavar volt. Én azt úgy szedtem ki, hogy belefúrtam M4-es fúróval, és belevertem a furatba kalapáccsal egy megfelelő átmérőjű szeget. Azt hiszem 100-as szeg volt. Azzal ki tudtam tekerni a bennszakadt csavart.

Valami ilyesmi megoldást javasok. Nemtudom, hogy becsavarásnál, vagy kiszedésnél szakadt bele a gyertya. Ha kiszedésnél az a gázosabb, mert akkor bele van gyúgyulva sajnos. Amivel még lehet próbálkozni az a fagyasztó spray. Csak arra vigyázz, nehogy elrepedjen a hengerfej. Ne meleg motornál fújd le...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is köszönöm az izzítógyertya vásárlással kapcsolatos tanácsokat!

Viszont akadt egy újabb problémám! A csodálatos előző tulaj az egyik gyertyát beszakította! Ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalat?

Házi módszer amivel kijön? Vagy szerelő aki garantáltan kiveszi hengerfej bontás nélkül?

A válaszokat előre is köszönöm!üdv

Hali! Ha kilóg a menetből 2-3mm akkor legjobb megoldás a hegesztés. Én co2 hegesztéssel csinálnám és keresnék egy akkora anyát ami belső furata rá esik az izzítógyertya bent maradt részére.Teljesen fel kell tölteni az anya furatát az ömledékkel csak vigyázni kell,hogy az anya hatlap részére már ne kerüljön hegesztés sokáig nem szabad az ívet benne tartani mert így is elolvad az anya viszont ha már nem izzik azonnal elkel kezdeni kicsavarni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekm 92-es évjáratú sima szívó diesel Astrám van. Nagyon meg vagyok vele elégedve, de lenne 1-2 kérdésem, mivel nem vagyok nagy autó szaki. Nos víz hőmérséklettel kapcsolatban, a visszajelzőnél nekem csak félig megy föl a vizem, nem éri el a 90 fökot. szeretném kérdezni, hogy ez így jó, ennek így kell lennie, vagy esetleg ennek is 90 fok lene az ideális?

Köszi!!!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekm 92-es évjáratú sima szívó diesel Astrám van. Nagyon meg vagyok vele elégedve, de lenne 1-2 kérdésem, mivel nem vagyok nagy autó szaki. Nos víz hőmérséklettel kapcsolatban, a visszajelzőnél nekem csak félig megy föl a vizem, nem éri el a 90 fökot. szeretném kérdezni, hogy ez így jó, ennek így kell lennie, vagy esetleg ennek is 90 fok lene az ideális?

Köszi!!!

Jó lenne, ha elérné, az lenne az üzemi hőfoka. A termosztát gyanús ilyenkor, ráadásul a Tiédben nem is nehéz cserélni (92 fokos kell hozzá).

Viszont az is lehet, hogy csak a műszered pontatlan.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jó lenne, ha elérné, az lenne az üzemi hőfoka. A termosztát gyanús ilyenkor, ráadásul a Tiédben nem is nehéz cserélni (92 fokos kell hozzá).

Viszont az is lehet, hogy csak a műszered pontatlan.

Hát most volt benne cserélve az is, meg át mosattam a rendszert is. Mondjuk magára a műszerre már én is gondoltam, mert ahogy észrevettem az üzemanyga jelzőm sem pontos, teli tanknál sem mutat teljes értéket. Nem tudom ez mennyire hiba lehetőség az atráknál. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

milyen termosztát került bele, és hány fokos? a qh márka és társai csak a kukába jók :D

Hát most volt benne cserélve az is, meg át mosattam a rendszert is. Mondjuk magára a műszerre már én is gondoltam, mert ahogy észrevettem az üzemanyga jelzőm sem pontos, teli tanknál sem mutat teljes értéket. Nem tudom ez mennyire hiba lehetőség az atráknál. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát most volt benne cserélve az is, meg át mosattam a rendszert is. Mondjuk magára a műszerre már én is gondoltam, mert ahogy észrevettem az üzemanyga jelzőm sem pontos, teli tanknál sem mutat teljes értéket. Nem tudom ez mennyire hiba lehetőség az atráknál. :)

A műszeregységben van egy feszültség stabilizátor biszbasz, ha már nem 100%-os akkor szokott pontatlan lenni a szintjelző-hömérő.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Lenne egy kis problémám!

Van egy Astra F 3ajtós autóm TD X17DTL motoros. Vettem bele egy fordulatmérős órát,(w=1111) és szerintem többet mutat vagy 1000-rel a fordulat mérő és a sebességet is a GPS szerint 15km/h-val több. Nem jó órát kaptam, vagy mi lehet a gond?

Köszi előre is..

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Lenne egy kis problémám!

Van egy Astra F 3ajtós autóm TD X17DTL motoros. Vettem bele egy fordulatmérős órát,(w=1111) és szerintem többet mutat vagy 1000-rel a fordulat mérő és a sebességet is a GPS szerint 15km/h-val több. Nem jó órát kaptam, vagy mi lehet a gond?

Köszi előre

Szia!

Nem akarok nagy butaságot írni, de tudomásom szerint 3 féle óra van. Nem elég a W számot egyeztetni (pl. W=1111, W=1112), hanem a kiosztást is meg kell nézni. Ha jól emlékszem akkor a 6.000-ig skálázott fordulatszámmérő a diesel, a 7.000 a benzines, a 8.000 a GT.

A sebességmérő óránál az eltérés "normális" dolog, 5-10-15 km/h eltérés lehetséges, mint ahogy azt az egyik fórumtársunk is írta. Valamennyit lehet rajta korrigálni az óra szétszerelésével és a mutató korrekciójával, de nem lesz 100%-os! (Az enyém is csal 8-10 km/h-t :icon1: )

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Lenne egy kis problémám!

Van egy Astra F 3ajtós autóm TD X17DTL motoros. Vettem bele egy fordulatmérős órát,(w=1111) és szerintem többet mutat vagy 1000-rel a fordulat mérő és a sebességet is a GPS szerint 15km/h-val több. Nem jó órát kaptam, vagy mi lehet a gond?

Köszi előre is..

Amit vettél műszeregységet, ugyanilyen motoros kocsiból származik az óra, mint a tiéd?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki rakott-e be isuzumotoros vectra-A ba diesel-elömelegitött mia tapasztalat vele?el_melegit__www.kepfeltoltes.hu_.png

Helló!

Kicsit megkésve de írok.

Nekem nem isuzu motoros a gépem hanem x17dtl mocis,kb 1 hónapja építettem be hasonló készüléket és én nagyon megvagyok vele elégedve.

Indulás előtt szoktam kb 1 órát használni és még izzitgatni sem kell tökéletesen indul,szép a hangja,elég gyorsan van fűtése a kocsinak.

Szerintem nagyon jó találmány!

Az is biztos hogy a legjobb egy fűtött garázs lenne de egyenlőre az még nem adatott meg sajnos.

Egyébként olvasgatam ezzekről a készülékekről mielőtt meg vettem és ahogy láttam azok szidják/ellenzik akik panelba,beton dzsungelben laknak és nem tudják használni :icon1:

Én ajánlani tudom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Helló!

Kicsit megkésve de írok.

Nekem nem isuzu motoros a gépem hanem x17dtl mocis,kb 1 hónapja építettem be hasonló készüléket és én nagyon megvagyok vele elégedve.

Indulás előtt szoktam kb 1 órát használni és még izzitgatni sem kell tökéletesen indul,szép a hangja,elég gyorsan van fűtése a kocsinak.

Szerintem nagyon jó találmány!

Az is biztos hogy a legjobb egy fűtött garázs lenne de egyenlőre az még nem adatott meg sajnos.

Egyébként olvasgatam ezzekről a készülékekről mielőtt meg vettem és ahogy láttam azok szidják/ellenzik akik panelba,beton dzsungelben laknak és nem tudják használni :icon1:

Én ajánlani tudom.

Karosszéria rohadás szempontjából egyébként nem előnyös a fűtött garázs. Eső után berakva az autót, a rozsdásodásnak a legjobban kedvez a meleg párás hely. Márpedig ha a csurom vizes kocsival beállsz oda, ott lesz pára meg meleg bőven :)

Link to comment
Megosztás:

Karosszéria rohadás szempontjából egyébként nem előnyös a fűtött garázs. Eső után berakva az autót, a rozsdásodásnak a legjobban kedvez a meleg párás hely. Márpedig ha a csurom vizes kocsival beállsz oda, ott lesz pára meg meleg bőven :)

Nem 30 fokra gondoltam ha nem mit tudom én ha kint van mínusz 20 akkor is bent legalább legyen plusz 10 :icon1:

Mert az se franko hogy a hó vagy ónos eső jó rá fagy a szekére. :D

Link to comment
Megosztás:

Karosszéria rohadás szempontjából egyébként nem előnyös a fűtött garázs. Eső után berakva az autót, a rozsdásodásnak a legjobban kedvez a meleg párás hely. Márpedig ha a csurom vizes kocsival beállsz oda, ott lesz pára meg meleg bőven :)

A fene tudja mi a jó...kint meg a nap szijja eső veri.... :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Helló!

Kicsit megkésve de írok.

Nekem nem isuzu motoros a gépem hanem x17dtl mocis,kb 1 hónapja építettem be hasonló készüléket és én nagyon megvagyok vele elégedve.

Indulás előtt szoktam kb 1 órát használni és még izzitgatni sem kell tökéletesen indul,szép a hangja,elég gyorsan van fűtése a kocsinak.

Szerintem nagyon jó találmány!

Az is biztos hogy a legjobb egy fűtött garázs lenne de egyenlőre az még nem adatott meg sajnos.

Egyébként olvasgatam ezzekről a készülékekről mielőtt meg vettem és ahogy láttam azok szidják/ellenzik akik panelba,beton dzsungelben laknak és nem tudják használni :icon1:

Én ajánlani tudom.

Üdv!

Én is vettem egy hasonlót (700W-os) és beszerelés előtt vagyok. Te hova tetted (rögzítetted) és melyik csöveket "csapoltad" meg? Nincs egy-két képed róla?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.