Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Én ilyen löttyöt anno a 120-as Skodámba öntöttem. Annál világított alapjáraton az olajnyomás lámpa, de ilyen rossz hangja azért nem volt. Az a lötty ilyen sűrű mézszerű anyag volt, amit meleg motornál kellett az olajhöz önteni. Ártani nem ártott neki, de jobb sem lett.

Én is a 120-as Skodámba öntöttem anno.(finis volt a neve)

Mostmár sokkal jobb anyagokat árulnak ilyen célra.(már akinek kell)

Link to comment
Megosztás:

Ez milyen má :)

Igencsak tákolmány jellegűnek tűnik :)

Én egy olyan Corsát láttam régebben a használtautón, aminél a fékrásegítő devander elé volt beszuszakolva a cooler. Persze azon a helyen túl sok értelme nincsen, mert épp az a lényege, hogy menetszél állandóan hűtse.

Amit még offolni szoktak az Isuzu motorokon, az a szívókönyök felső része. És motor másik oldalára egy direktszűrőt helyeznek el, amiből direktben megy a levegő a turbóba. Ami szerintem szintén nagy hiba, mert annak a kétkamrás szívótoroknak pont az a lényege, hogy a rajta átármaló levegő folyamatosan hűtse, hidegen tartsa. Meg lehet nézni, hogy járó motornál hideg az a nagy alumínium tömb. Ezáltal a motorba beszívott levegő még kevésbé melegszik fel a szívótorok miatt.

Link to comment
Megosztás:

Ha hajtókar csapágyas lenne akkor alapjáraton világítana az olajnyomás lámpa.

+ ilyen kopogós hangja lenne

Milyen viszkozítású olaj van a motorban?(pl.10w40 ,15w40)

Hali!

Hát igazából alapjáraton világított az olaj nyomás lámpa,de mondta egy autószerelő mester hogy ha nagyobb alapjáratot adok neki akor már nem világít.

Így be állítottam 1300ra az alapjáratot.

A hangja meg kopogós mert diesel.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Hát igazából alapjáraton világított az olaj nyomás lámpa,de mondta egy autószerelő mester hogy ha nagyobb alapjáratot adok neki akor már nem világít.

Így be állítottam 1300ra az alapjáratot.

A hangja meg kopogós mert diesel.

10w40 opel(Adolf)olaj van benne.

Link to comment
Megosztás:

Igencsak tákolmány jellegűnek tűnik :)

Én egy olyan Corsát láttam régebben a használtautón, aminél a fékrásegítő devander elé volt beszuszakolva a cooler. Persze azon a helyen túl sok értelme nincsen, mert épp az a lényege, hogy menetszél állandóan hűtse.

Amit még offolni szoktak az Isuzu motorokon, az a szívókönyök felső része. És motor másik oldalára egy direktszűrőt helyeznek el, amiből direktben megy a levegő a turbóba. Ami szerintem szintén nagy hiba, mert annak a kétkamrás szívótoroknak pont az a lényege, hogy a rajta átármaló levegő folyamatosan hűtse, hidegen tartsa. Meg lehet nézni, hogy járó motornál hideg az a nagy alumínium tömb. Ezáltal a motorba beszívott levegő még kevésbé melegszik fel a szívótorok miatt.

Már akinek, nekem ott a légszűrő :D

Na egy ilyen már nem rossz:

dervtdvan.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Hát igazából alapjáraton világított az olaj nyomás lámpa,de mondta egy autószerelő mester hogy ha nagyobb alapjáratot adok neki akor már nem világít.

Így be állítottam 1300ra az alapjáratot.

A hangja meg kopogós mert diesel.

Esetleg próbáld meg ezt vagy a 15w40 estleg a 20W50 -es olajat.

http://www.automax-online.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=28&flypage=flypage.tpl&product_id=342&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1

Ha nem segít egyik sem akkor egy új csapágysor.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezt a cooler huto projektet atteszem nyarra most inkabb az 1.7 valto erdekel, nem rossz az 1.5 valto de nem passzol a motorhoz . 4000-es fordulatnal csak 150 volt a sebesseg, szerintem ez kicsit keves. Voltam szervizbe az oninditoban most mar 4 db kefe van teszi a dolgat, de a hideg alapjaratot egyszeruen nem sikerul beallitani az embernek pedig allitolag 20 evet volt az opelnel. A tunet az hogy egy konnyu inditas utan alacsony marad a fordulat es razkodik a motor aztan kesobb par perc utan fokozatosan el kezdi emelni a fordulatot. Pont forditva kellene hogy mukodjon.

Link to comment
Megosztás:

Ezt a cooler huto projektet atteszem nyarra most inkabb az 1.7 valto erdekel, nem rossz az 1.5 valto de nem passzol a motorhoz . 4000-es fordulatnal csak 150 volt a sebesseg, szerintem ez kicsit keves. Voltam szervizbe az oninditoban most mar 4 db kefe van teszi a dolgat, de a hideg alapjaratot egyszeruen nem sikerul beallitani az embernek pedig allitolag 20 evet volt az opelnel. A tunet az hogy egy konnyu inditas utan alacsony marad a fordulat es razkodik a motor aztan kesobb par perc utan fokozatosan el kezdi emelni a fordulatot. Pont forditva kellene hogy mukodjon.

Tesóm b vekii-e is ilyen, bár az nem rázkódik, mert ahhoz elég magas azért. Az enyém meg, ahogy elindítom rá pár másodperce már emeli is (nekem 1400 a hideg üzem :D :D, meleg az 950-1000 körül). Tekerd beljebb a tűzfal felőli csavart, legalább nem fog rázkódni.

Link to comment
Megosztás:

Ezt a cooler huto projektet atteszem nyarra most inkabb az 1.7 valto erdekel, nem rossz az 1.5 valto de nem passzol a motorhoz . 4000-es fordulatnal csak 150 volt a sebesseg, szerintem ez kicsit keves. Voltam szervizbe az oninditoban most mar 4 db kefe van teszi a dolgat, de a hideg alapjaratot egyszeruen nem sikerul beallitani az embernek pedig allitolag 20 evet volt az opelnel. A tunet az hogy egy konnyu inditas utan alacsony marad a fordulat es razkodik a motor aztan kesobb par perc utan fokozatosan el kezdi emelni a fordulatot. Pont forditva kellene hogy mukodjon.

Pedig igazán nem kell hozzá atomfizikus tudás. Egy csavart kell csavargatni a megfelelő irányba, és ha jó, akkor lekontrázni anyával.

Amúgy nálam is valahogy így működött, hogy később (kb fél perc) kezdte emelni a fordulatot. Illetve ha nyomtam egy kis gázt, akkor azonnal a magasabb fordulatszámra ugrott. Ez azért van, mert a kis hőtágulós-bimetalos mechanika nem bírja megnyomni a gázkart annyira, amennyire kellene a gázkar rugójának ellenében. Gondolom a már elfáradt az idők során. Viszont ha rálépsz a gázra, azzal az adagoló gázkarját elmozdítod. Ekkor "utánállít" a bimetalos mechanika, ha elengeded a gázt, akkor nem az eredeti nulla helyzetébe kerül vissza, hanem kicsit emelve rajta (gázt adva).

De később beállítottam úgy, hogy a fordulat mindig állandó legyen. Hidegen-melegen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Túl sok eredményt ne várjál tőle.

Ezek a folyékony gyógykészítmények nem foganmk segíteni, ha csapágyas a motor, vagy kopott az olajszivattyú. A lekopott fémet nem fogja visszaépíteni ilyen lötty.

Hát szerintem meg fog javulni a motor!Utána néztem és sokan jó tapasztalattal írnak róla.

Link to comment
Megosztás:

Igencsak tákolmány jellegűnek tűnik :)

Én egy olyan Corsát láttam régebben a használtautón, aminél a fékrásegítő devander elé volt beszuszakolva a cooler. Persze azon a helyen túl sok értelme nincsen, mert épp az a lényege, hogy menetszél állandóan hűtse.

Amit még offolni szoktak az Isuzu motorokon, az a szívókönyök felső része. És motor másik oldalára egy direktszűrőt helyeznek el, amiből direktben megy a levegő a turbóba. Ami szerintem szintén nagy hiba, mert annak a kétkamrás szívótoroknak pont az a lényege, hogy a rajta átármaló levegő folyamatosan hűtse, hidegen tartsa. Meg lehet nézni, hogy járó motornál hideg az a nagy alumínium tömb. Ezáltal a motorba beszívott levegő még kevésbé melegszik fel a szívótorok miatt.

Nem kókányékat akarom védeni, de (persze a motorháztető megnyitásával) van ilyen gyári megoldás is (bár nem tudom, hogy mennyire hatékony):

http://aprod.hu/hirdetes/mazda-323-1-7-td-isuzu-ID1tXGB.html

...és ez is a mi motorunk, csak Mazdában ;-), nagy élmény lehet ennek a motorterében szerelgetni :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Pedig igazán nem kell hozzá atomfizikus tudás. Egy csavart kell csavargatni a megfelelő irányba, és ha jó, akkor lekontrázni anyával.

Amúgy nálam is valahogy így működött, hogy később (kb fél perc) kezdte emelni a fordulatot. Illetve ha nyomtam egy kis gázt, akkor azonnal a magasabb fordulatszámra ugrott. Ez azért van, mert a kis hőtágulós-bimetalos mechanika nem bírja megnyomni a gázkart annyira, amennyire kellene a gázkar rugójának ellenében. Gondolom a már elfáradt az idők során. Viszont ha rálépsz a gázra, azzal az adagoló gázkarját elmozdítod. Ekkor "utánállít" a bimetalos mechanika, ha elengeded a gázt, akkor nem az eredeti nulla helyzetébe kerül vissza, hanem kicsit emelve rajta (gázt adva).

De később beállítottam úgy, hogy a fordulat mindig állandó legyen. Hidegen-melegen.

Ezt a kis hőtágulós-bimetallos mechanikát nem lehet cserélni ? ha le kell bontani hozzá az adagolót akkor marad a csavargatás :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt a kis hőtágulós-bimetallos mechanikát nem lehet cserélni ? ha le kell bontani hozzá az adagolót akkor marad a csavargatás :)

Ennél a cooler teljesen máshol van, mint az opelekben, direktben megy rá a menetszél hideg levegője, meg ugye a beszívott levegő is jóval kevesebb utat tesz meg, mert mindent úgy rendeztek el, hogy az áramlás útja a lehető legrövidebb legyen :)

Pl nálam a klímahűtő mögött van cooler, nyáron pl "sokat" érhet :)

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem meg fog javulni a motor!Utána néztem és sokan jó tapasztalattal írnak róla.

Szerintem is fog javulni .Ha csak nincs nagy mechanikai kopás.(de akkor is jobb lesz mint most)

Minden esetre olcsóbb kipróbálni mint motort fel újítani (ha nincs rá pénz,vagy másra kell)

Az ismeretségi körömben már többen használták.(jó eredménnyel)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem is fog javulni .Ha csak nincs nagy mechanikai kopás.(de akkor is jobb lesz mint most)

Minden esetre olcsóbb kipróbálni mint motort fel újítani (ha nincs rá pénz,vagy másra kell)

Az ismeretségi körömben már többen használták.(jó eredménnyel)

Mondjuk nem is értem, miért vannayk motorfelújító műhelyek, ha ilyen csoda löttyökkel meg lehet oldani mindent :)

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk nem is értem, miért vannayk motorfelújító műhelyek, ha ilyen csoda löttyökkel meg lehet oldani mindent :)

Mert nekik is meg kell élni .

A motorfelújító műhelyeket ne féltsd van elég munkájuk . :icon1: (30000km-es olaj csere periódus)

+ az olcsó regenerált olajok.

Link to comment
Megosztás:

Mert nekik is meg kell élni .

A motorfelújító műhelyeket ne féltsd van elég munkájuk . :icon1: (30000km-es olaj csere periódus)

+ az olcsó regenerált olajok.

Nem féltem én, pont arra próbálok utalni, hogy van elég munkájuk. Viszont ha ezek a "fém visszaépítő" csoda löttyök hatásosak lennének, akkor nem vinne motort senki a felújító műhelyekbe.

Link to comment
Megosztás:

Nem féltem én, pont arra próbálok utalni, hogy van elég munkájuk. Viszont ha ezek a "fém visszaépítő" csoda löttyök hatásosak lennének, akkor nem vinne motort senki a felújító műhelyekbe.

Ez nem építi vissza a fémet.

Ez csak az olajat teszi sűrűbbé.

Így még x ezer km-ert meglehet tenni a járművel.(persze állapot függő hogy melyik mennyit bír még)

Link to comment
Megosztás:

Ez nem építi vissza a fémet.

Ez csak az olajat teszi sűrűbbé.

Így még x ezer km-ert meglehet tenni a járművel.(persze állapot függő hogy melyik mennyit bír még)

A sűrűbb olaj meg kárt tesz ott, ahol mondjuk nincs még gond... Így lehet, hogy a végén még drágább lesz a javítás.

Link to comment
Megosztás:

A sűrűbb olaj meg kárt tesz ott, ahol mondjuk nincs még gond... Így lehet, hogy a végén még drágább lesz a javítás.

Mindenki döntse el mit tart célravezetőnek a problémája megoldására.(mennyi pénze van rá)

Én csak javaslatokat adok a felelősség azé aki megvalósítja.(meg csinálja, csináltatja)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.