Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sport kipufogódob és króm vég


Walcon

Recommended Posts

én ugy hallottam, hogyha kékledes ablakspricnim lesz, akkor 3 lóerővel lesz erősebb a motorom. ha kettőt teszek fel, akkor 6 lóerőm lesz?

És ha a csomagtartóba van kettő darab tarcsiba??? :roll:

:(

amugy a sportdobok szerintem önmagában semmi értelme, csak annyi hogy ######a hangja lesz :D

ha pedig hugyózós matricát teszel fel az min. 5 le...

amúgy jó dolog a sportdob... a corsának egész szép hanja lett... nekem legalábbis teccik..... hangos, de lehet vele tartósan 130 km/hval menni.... én zeust tetettem rá...

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 652
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Nos az én rendszeremet meg lehet hallgatni sokat vezetek külföldre is és telejsen csendes ..NEM padló gáznál...

Voltam vele idő/teljesítménzmérésen is. a számok nem hazudnak... az érzet megcsalhat.

A dob (teljes kipuffrendszer ) is képes javítani a teljesítményen... de nem a feldobott fentebb említett univerzális cucc. hanem a hangolt nagyon komolyan tervezett rendszerek. És igen, ha komolyan tuningolsz, akkor érezhető/mérhető különbségek születnek. De ez nem egy hátsódob-direktszűrő párostól lesznek és k.... sokba kerülnek.

Szóval ha a dob hoz 1 %ot akkor azt nem érzed. De ha módosítasz sok sok dolgon (tengely szívócső leömlő k.dob h.dob üzemanyagellátás és az EGÉSZhez hozzáidomított vezérlés) akkor nagyon is komoly eredmények születnek. De ez 6-7 számjegyű súlyos forintokba kerül... (ha valaki nagyon kiváncsi mutathatok neki Z14XE mocit hibátlan állapotban 1.8as teljesítménnyel...de eddig nem szkeneltem be a grafikont)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Új kipufogó rendszert kap a gépem.

Supersprint Gruppe A.

Állítólag kb. 30db-ot gyártottak belőle egyedi megrendelésre Németországba.

Már a hátsó dob itthon van az egyébként Olaszból érkezett úgy 1hete,a középsőrész az még németben van,majd nov.közepe körül kerül haza.(ebay-es téma)

Nem hiszem hogy télére fölkerül,majd csak tavasszal,mert a középsőrész eleje nem kompatibilis a gyári csatival.

Úgyhogy oda ki kell majd találni valamit. :roll:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új kipufogó rendszert kap a gépem.

Supersprint Gruppe A.

Állítólag kb. 30db-ot gyártottak belőle egyedi megrendelésre Németországba.

Már a hátsó dob itthon van az egyébként Olaszból érkezett úgy 1hete,a középsőrész az még németben van,majd nov.közepe körül kerül haza.(ebay-es téma)

Nem hiszem hogy télére fölkerül,majd csak tavasszal,mert a középsőrész eleje nem kompatibilis a gyári csatival.

Úgyhogy oda ki kell majd találni valamit. :roll:

Supersprint ? Az jóv márka :D :D :P

Biztos szép csendes lesz :P

Link to comment
Megosztás:

Az enyémet meg a hét végén tömjük újra, ill. kap új véget, mert már kicsit túl hangos, amikor már asszonykám simán kint van a kapunál délben mire megállok, ergo a szomszéd utcáról már hall a házban :P

Engem a szomszéd már bejelentett, mert egyik este hazamenve valamit hallottam, kicsit pörgettem 3 ezren meg vissza, de beobta, mert egyrész ismerős jött ki, másrészt alapjáraton nagyon kellemes a hangja...

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt már valami tákolmány alatta katalizátor és középdob nélkül.

Na az már zavaró volt ráadásul nem csak nagy hangja volt,hanem csúnya is.

A ######i olyan tákolást csinált hogy majdnem elsírtam magam amikor okával megnéztük a leszedésekor.

Például a vastagabb csövet(57mm)nem tudta meghajlítani a hátsóhídnál így ott vissza hegesztette a gyárit.(50mm)

Lehetett egy kis ellenállás pláne hogy mindez átmenet nélkül.

(mondjuk 1ből 2be váltáskor nyomott olyan szúrólángot hogy külső szemlélőként csak néztem mint lú a dohánba!)

Nem sokáig volt rajta azt elhihetitek.

Nem került sokba az egész így nem akartam vergődni,de akkor megfogadtam hogy a legközelebbi valami igényesebb lesz.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Láttatok-e már valahol B vekin kétoldali hátsó kipuff. aplikációt részletesen, alulról fotózva (az enyém 1.8-as), ha lehet képekkel.

Ilyet szeretnék csináltatni!

Szia!

Igazándiból szerintem majdnem mindegy hogy milyen autóra csináltatod a "duplex" hátsódobot mert én kialakításukat tekintve olyan nagy különbséget nem láttam közöttük.

A legelterjedtebb az 1dobos változat,amikor a gyári hátsódobod helyén egy speciális dob van,aminek a kimenő oldalán két cső távozik.Az 1ik a jobb a másik a bal oldalra van elvezetve.

Ilyeneket láthatsz itt is:

http://www.janokipufogo.hu/jacky4.php

És persze van olyan is hogy valahol a hátsódob előtt a kipufogócső elágazik y-ba és így két hátsódobot is kaphat a gép persze két oldalon.(feltéve ha van neki hely)

De ezt szerintem 1 valamire való kipufogós tudni fogja. :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ma uninstallálva lett az Astra középdob+sportvég combó, mert elég repedtfazék hangja volt a gépsasnak+rezonált, rázta a dolgokat.Helyette fel lett rakva egy ULTER fedőnevű sportdob, duplakocka véggel, középhangos kiszerelésben, 30e.-ért.Most már én is tudom, hogy mi az a kultúrált sportdobhang feeling.Kellemes mélymormogó hangja van, és nagyobb fordulaton sem zavaró.Élvezkedtem is vele hazáig! :P

Képeket később dobok fel! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Létezne hogy amit nálunk univerzális sport katalizátor néven árulnak és 30-tól 70eft-ig el is kérik az árát,az az USA-ban "high-flow"néven fut és mondjuk az itthoni ár töredékéért is meg lehet venni egy kis ügyeskedéssel?

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Eastern-Cat...1QQcmdZViewItem

Csak azért kérdezem mert a lassacskán hozzám kerülő középrész miatt,nekem valamit változtatnom kell a katalizátor környékén a csatlakozás mássága miatt.

A gyárit meg nem szivesen vágnám el. :roll:

warwolf!

Nem értettem egészen eddig neked 1 astra középdob volt átalakítva hátsódobnak?És a középrész az gyári?

Link to comment
Megosztás:

warwolf!

Nem értettem egészen eddig neked 1 astra középdob volt átalakítva hátsódobnak?És a középrész az gyári?

Szószerint.Mivel a hátsódob akkor ment tönkre, mikor éppen a Corsámra költöttem ingem gatyám, szal v.hogy át kellett vészelni, de ez volt az eredeti cél.Egy normális hátsódob.Most megvan.

A középdob pedig gyári középdob maradt.

Link to comment
Megosztás:

Ma uninstallálva lett az Astra középdob+sportvég combó, mert elég repedtfazék hangja volt a gépsasnak+rezonált, rázta a dolgokat.Helyette fel lett rakva egy ULTER fedőnevű sportdob, duplakocka véggel, középhangos kiszerelésben, 30e.-ért.Most már én is tudom, hogy mi az a kultúrált sportdobhang feeling.Kellemes mélymormogó hangja van, és nagyobb fordulaton sem zavaró.Élvezkedtem is vele hazáig! :P

Képeket később dobok fel! :wink:

miért pont ilyet vettél a 28millió fajta közül? :-)

kérjük a képeket!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.