Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

LOL! 100 ropiért kiszakadt hátsó futóművel? Ejj az enyém volt 130K még éppségben. Igaz nem kellett lakatolni meg motor és optikai tuning sem volt rajta, csak AC pumpa cserélve. Később nyírtunk bele Faterral egy kalaptartót bútorlapból (amiben a 2x13 cm ALPINE hangszóró van), meg a termosztát is meg volt halva. A matricázást már én csináltam de az óccsó volt. ;) Ha patentra össze lenne rakva, tuninggal akkor biztos hogy 350 Ezer alatt nem adnám senkinek. De szerintem el sem adnám :D ...szeretem ;)

más, központozó gyürü: Nem haszontalan apróság. Használatának mellőzése és a cartársak tanácsainak nem megfogadása nem csak dobolást eredményezhet fékezéskor, de szép lassan a tengelyek és a csapágyak, a futóműrendszer látja kárát. Apám a 2-es Swift-jére savállóból esztergáltatott gyürüket :P ...pontosabban velem, amíg a New Holland -nál dolgoztam Tótvázsonyban -_-

Hmm.. ez a Főnix Hadművelet képekben ez egész zsír volt. Hol ez az autószerelő? ;)

Link to comment
Megosztás:

Kicsit OFF bocsi, de nem tudom, hogy hol lehetne megkérdezni.

Szal az lenne a kérdésem, hogy az mennyire megoldható, hogy ha veszek egy kocsit azt az én nevemre iratom, de anyukám lenne az üzembentartó és az ő nevére menne a biztosítás, mert így sokkal olcsóbb? Mert ugye akkor elvileg majd ha át akarom kötni az én nevemre akkor nem kéne mégéegyszer átiratási díjat kicsengetni. Jól gondolom, hogy ez így működhet?

Mégegyszer bocsi az OFFért.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit OFF bocsi, de nem tudom, hogy hol lehetne megkérdezni.

Szal az lenne a kérdésem, hogy az mennyire megoldható, hogy ha veszek egy kocsit azt az én nevemre iratom, de anyukám lenne az üzembentartó és az ő nevére menne a biztosítás, mert így sokkal olcsóbb? Mert ugye akkor elvileg majd ha át akarom kötni az én nevemre akkor nem kéne mégéegyszer átiratási díjat kicsengetni. Jól gondolom, hogy ez így működhet?

Mégegyszer bocsi az OFFért.

jól gondolod, a törzskönyv így már a te nevedre jön, vizsont nem gyűlik a bonuszod

Link to comment
Megosztás:

Hali Srácok! <_<

Bocsi, hogy el vagyok tűnve a fórumról mostanság,csak sűrű volt a program mostanában!!!!!!

Remélem mindenki jól van és mindenki szereti továbbra is a kis Corsa-ját!!!!!

Én alig várom, hogy az enyémet átalakítsuk és bele tegyünk egy 1.6GSi mocit!!!!! :lol:

Nem régen szereztem egy garnitúra ülést fekete/szürke huzattal,nagyon szépek!!!

Link to comment
Megosztás:

Szép a kis piroska! <_<

---

Ezt nézzétek: most jött le a gyártósorról!

http://www.hasznaltauto.hu/2936133_opel_corsa_1991 :lol:

Szerk.: még tartozok egy beszámolóval a kereszttartóval kapcsolatban. Kész lett, már több, mint egy hete. Végül 45-ben állt meg, 15 a kereszttartó, plusz 30 a munkadíj. A terpesztés megszűnt szerencsére. Ellenben ritka szarul tette vissza, vagy az utángyártott volt gagyi, mert most kb. 2 centivel lentebb került a lökös, így a hűtőmaszk és közte van egy hézag. Majd ha lesz időm, variálok valamit a lököst tartó fémlapokkal, hogy visszakerüljön minden a helyére. Mivel a csóka kiszedte a futóművet, és természetesen szarul tette vissza a kormánycsuklót, így elvittem a futóműveshez, hogy lője be, mert nem volt kedvem legózni (egy szervízben dolgoznak, gondolom így csinálják egymásnak a kuncsaftokat). Belőtte, ott hagytam 5 rugót. Most már csak alufelni kellene nyári gumikkal, és remélem megállunk (mármint a ráköltéssel).

Link to comment
Megosztás:

Kicsit OFF bocsi, de nem tudom, hogy hol lehetne megkérdezni.

Szal az lenne a kérdésem, hogy az mennyire megoldható, hogy ha veszek egy kocsit azt az én nevemre iratom, de anyukám lenne az üzembentartó és az ő nevére menne a biztosítás, mert így sokkal olcsóbb? Mert ugye akkor elvileg majd ha át akarom kötni az én nevemre akkor nem kéne mégéegyszer átiratási díjat kicsengetni. Jól gondolom, hogy ez így működhet?

Mégegyszer bocsi az OFFért.

Épp most találtam ezt a totalcaron:

2009. január 23-tól alkalmazandó új szabály, hogy gépjárműre, pótkocsira vonatkozó haszonélvezet, használat, illetve üzemben tartói jog megszerzése esetén a tulajdonszerzési illetékek 25%-ának megfelelő illetéket kell fizetni. Magyarán az üzemben tartó is fizet illetéket, a tulajdonost érintő illeték negyedét (a köbcentinkénti összegek nem változtak). A módosítás kizárja a kétszeres illetékfizetést is, így ha valaki tulajdonjogot szerez, és egyidejűleg üzemben tartói jog is bejegyzésre kerül, akkor a tulajdonjogszerzés alapján fizetendő illeték összegéből le kell vonni a vagyoni értékű jog megszerzéséért fizetendő illetéket.

2009 városi legendái

Link to comment
Megosztás:

Ma megint kib@sztam magammal, vagy a Corsa velem. Mivel már eléggé beérett a nyári gumi, ezért az utóbbi 2 hétben csak netet böngésztem. Rá is akadtam egy jó felni-gumi párosra, ma el is mentem érte, fel is próbáltam, el is hoztam. Itthon felrakom, mindenhol kafa, megyek egy kört, kifordulok az utcából, erre fel hátul beleér a sárvédőbe. Any@'d. 12:00-ra viszem a bádogoshoz, csináljon vele valamit.

A felni különben nagyon kafa, 95%-os Fulda Carat Progresso gumikkal (185/60/14, még szőrős), a felni nem különben. Itt egy piccsőr: itten-e! A legjobb az egészben, hogy 50e Ft. volt!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.