Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Ma megint kib@sztam magammal, vagy a Corsa velem. Mivel már eléggé beérett a nyári gumi, ezért az utóbbi 2 hétben csak netet böngésztem. Rá is akadtam egy jó felni-gumi párosra, ma el is mentem érte, fel is próbáltam, el is hoztam. Itthon felrakom, mindenhol kafa, megyek egy kört, kifordulok az utcából, erre fel hátul beleér a sárvédőbe. Any@'d. 12:00-ra viszem a bádogoshoz, csináljon vele valamit.

A felni különben nagyon kafa, 95%-os Fulda Carat Progresso gumikkal (185/60/14, még szőrős), a felni nem különben. Itt egy piccsőr: itten-e! A legjobb az egészben, hogy 50e Ft. volt!

Olyan kép nincs, amin az autón van már fent a cucc? <_<

Peremezve lesz a sárvédő?

Link to comment
Megosztás:

Olyan kép nincs, amin az autón van már fent a cucc? <_<

Peremezve lesz a sárvédő?

Olyan egyelőre nincs, mert a telefonomra rágurultam véletlen a curzucskóval, és megadta magát. Így jár az, aki a légszűrőn tartja a telefont. És egyelőre nem is lesz, mert

- nincs mivel;

- mocskos az ótó. Ill. csak poros, de a feketén úgy néz ki, hogy ihajjj.

Ha azt, hogy kalapáccsal a peremet "lesimította", peremezésnek hívják, akkor igen. Vmelyik nap majd a kis hézagot kitöltöm valamilyen cuccal (szilikon?), hogy az oda felvert sár ne kezdje csócsálni a sárvédőt!

Link to comment
Megosztás:

Melyikőtök parkolt szabálytalanul? :lol:

2 hete lett kész a corsa (mármint a kereszttartó), és azt vettem észre, hogy kevesebbet eszik! <_< Eddig egy tank benzinnel (átlag 33 liter) ~400 km-t mentem. Pont akkor tankoltam (34 l.), amikor elhoztam, és már 480 km-t tettem meg (ebből 300 km. városi forgalom), és még van egy teljes rublika, plusz még 2 strigula! Ez szerintem olyan 550 km. lesz a végére. Ezt eddig csak egyszer tudtam produkálni, szilveszterkor, amikor mentem egy BP-Mosonszolnok-Sopron-BP körutat, félig pályán (BP-Győr-BP), félig főúton, csurig pakolva. Könnyebb lett a lábam, a nyári idő miatt eszik kevesebbet, vagy a terpesztés miatt akkora ellenállása lehetett a kerekeknek, hogy ennyire erőlködött a motor? Nem tudom, de minden esetre, örülök neki, csak kicsit furcsa ez az egész.

---

Ma mentem egy jó nagy kört az új gumikkal, és hát érezhetően jobb, mint a téli. Mily meglepő! Ezerszer csendesebb, és jobban is tapad (ezt a körforgalomnál veszem észre elsősorban, aki járt már Szigetszentmiklóson, az tudja, hogy kb. 5 körforgó van a városon belül, olyan arányban, hogy 2 50 m-en belül, 4 meg egy utcában). Nagyon faß@. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most elrohantam lemosni a corzucskót. Csináltam pár fotót is!

(a szemfülesek észrevehetik az egyik képen a fényszóró sarkában az Insignia "bumerángot") <_< A képen látható antenna (a nagyobbik) nem az autó tartozéka!

muhahaha013.jpg

muhahaha015.jpg

Észrevételeiket a képek minőségével kapcsolatosan elküldhetik a nemerdekel@leßarom.hu-ra! :lol:

Link to comment
Megosztás:

,,Május 1-én készült kép... <_< :lol: "

Persze akkor kell ilyeneket csinálni Taszáron, amikor már nem lakom ott igaz? :@ Sebaj, valszeg most 1 hónapig szophatok uncsibratyesznál, mert csak a sima meló mellett tudjuk megcsinálni az autót. Valszeg a jobb első futómű kompletten cserés, a kasztni kalapálva, az alsó kereszttartó kihuzatva (normálisan helyrehozva), zárhíd, homlokfal (facelift), sárvédők, motorháztető cserélve. És még sok alkatrész nincs meg, plusz sztem van még amiről nem tudunk. De ha bratyesz össze akarja gányolni, akkor megölöm. Vizsgára csináljuk az autót mert lejár a műszakija és amúgy sem lehet vele közlekedni ha baleset vagy életveszélyes, mert szarul van megcsinálva. Fater mondta: ha kész lesz, eladhatod, hogy öregapádnak meg nekem ki tudd fizetni a lógásaidat. (Mindkettőnek megmondtam hogy az apja ######át azt), nah elkapott a gépszíj.... bocsika. Majd megpróbálok felrakni képeket a javításról

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Nekem is van egy Opel Corsa A típúsú kocsim(ez az első, úgymond tanuló kocsim), és az lenne a kérdésem, hogy a 15" felni 195/45 vagy /50-es gumikkal befér-e?

A kocsim története pedig így néz ki: -6 éve vette muterom(1992-es 1.2i - 45ps), s most h meglett a jogsim, megvettem tőle, jutányos áron, ő meg vett helyett Astra F-et(Búgó taxit) <_<, a corsa a fényezése nem a legjobb, piros volt de mostanra már annyira kifakult, hogy rózsaszín :lol: de sebaj, már ott figyel a festék a csomagtartóban :lol:

semmi tuning nincsen még rajta, eddig a motornak meg a kaszninak a helyreálításába öltem a pénzt :lol:

Ami "tuningnak" nevezhető benne, az a krómozott szőnyeg a lábnál, egy neoncső, meg egy mélyláda erősítővel, s mindennel ami kell hozzá :lol:

mellesleg megjegyezném, hogy a család opel őrült, van 3 corsa A, 1 corsa B és egy Astra F.

de a kérdésemre vissza térve, befér a felni szerintetek, az ET-t nem tudom pontossan, de állítólag befér, mert unokatesóm corsa A-án volt fent, ugyan az szinte mint az enyém, csak az 5 ajtós, meg a belseje régebbi, vagy újabb, nem tudom, melyik melyik :lol:

azt tudom, h mind 2 az újabb elejű(nem a sárga indexes, hanem, a fehér)

A felni, amit vettem, csak még unokatesómék garázsába van, úgy néz ki, mint Csücsöké (http://img4.imageshack.us/img4/3391/autec144x1002.jpg) csak 15"

szval a kérdésre visszatérve 195/45R15? :-)

Link to comment
Megosztás:

195/45R15? :-)

Üdv! Láttam már nem 1 A Corsan ebben a felállásban, csak nem tudom, hogy azok peremezettek e, vagy sem! De ez a páros amúgy kerületre pont akkora, mint pl. a 175/70R13, tehát úgy jó. A sárvédővel lehet, hogy össze fog veszni, nem tudom, de én már a 185-el megszívtam, igaz a felni 35-ös ET.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem. Amennyiben beszerelek egy gyári gsi óracsoportot, akkor abban is lesz olajnyomás kontrollámpa, vagy csak az olajnyomás mutató, ugyanis nem szándékozom egyenlőre olajnyomás mérőt venni.

Másik: Vajon az én joy felszereltségű autóm csatlakozója megfelel e a gsi órának, vagy át kell kötnöm?

Segítségetek előre is köszönöm!

Üdv mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sztem lesz kontrolllámpa is, legalábbis nekem eddig minden autómban volt amelyikben vaolt külön olajnyomás mérő műszer.

Az hogy a fordulatszámmérő be van-e vezetékelve ill.hogy az útjeladó jó-e a fordulatszámmérős műszerhez (gondolom erre utaltál amikor azt kérdezted hogy a Joy felszereltségű autó csatija megfelel-e az új műszernek), az meg nem a felszereltségtől függ szvsz, hanem a motorvariációtól illetve az évjárattól.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.