Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Ahogyan a te módszeredet nézem, az egyém rusztikusabb,de már sikerült így is kicserélni egy párat!

A satu is elég jó prés lehet,ha elég nagy, meg kreatív az ember! :lol:

A cserével nincs is gond, de nekem kellett már szerelő által beépített új csapágyat 1500km-el később cserélnem, mert ők is azt a kalapácsos, satus módszert alkalmazták.

Ugyanolyan csapágy utána évekig bírta, amikor mi cseréltük ki préssel.

Link to comment
Megosztás:

A cserével nincs is gond, de nekem kellett már szerelő által beépített új csapágyat 1500km-el később cserélnem, mert ők is azt a kalapácsos, satus módszert alkalmazták.

Ugyanolyan csapágy utána évekig bírta, amikor mi cseréltük ki préssel.

Hát igen sok féle képpen be lehet ütni,vagy nyomni a csapágyat!!! :lol:

De aki nem kókány, és tisztában van azzal,hogy mit lehet és mit nem csinálni egy csapággyal az tudja,hogy hogyan rakja be.......... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikerült vennem újonnan ajtóteleszkópot így köszönöm, de már nincs rá szükségem!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a 175/70 R13-as gumikat fel lehet-e rakni a gyári felnire? Nem kell hozzá átalakítani semmit?

Köszönöm!

Inkább a max. 165-ösre tippelnék gyári felninél, de rá van írva szerintem, hogy mekkora (hány X 13?), abból meg lehet mondani, hogy rámegy e a 175 is, elképzelhető.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként ezt írják a gyári méretekre:

http://kepfeltoltes.hu/090911/26447989_www...ltoltes.hu_.jpg

Képpel nem idézünk, levéve linkre... Anti

Köszi Stefan! Ezt jó tudni... De az 1.0 -ás Corsa -val mentem már 150-nel is és nem leejtőn. Gondolom régi mért és bevált adatok ezek, nem is kötekedésnek szántam. Sztem gyárilag "elb***ták az autómat :lol: . Amúgy ha valakit érdekel, van egy eladó fehér A Corsa motorháztetőm, kicsit huplis az eleje, de nem rozsdás.

Link to comment
Megosztás:

Köszi Stefan! Ezt jó tudni... De az 1.0 -ás Corsa -val mentem már 150-nel is és nem leejtőn. Gondolom régi mért és bevált adatok ezek, nem is kötekedésnek szántam. Sztem gyárilag "elb***ták az autómat :lol: . Amúgy ha valakit érdekel, van egy eladó fehér A Corsa motorháztetőm, kicsit huplis az eleje, de nem rozsdás.

Szia!

1. Ne idézz képpel, mert megharapnak az okosok :lol:

2. A 150-et a te órád mutatta, lehet, hogy az igazából 140 sem volt, mert általában mind fölé mér, bár lehet, hogy tényleg gyártási hibás :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

1. Ne idézz képpel, mert megharapnak az okosok :lol:

2. A 150-et a te órád mutatta, lehet, hogy az igazából 140 sem volt, mert általában mind fölé mér, bár lehet, hogy tényleg gyártási hibás :lol:

Igen, az óra is csal felfelé (gyárilag) és gondolom nem óra szerint nézték a gyárban.

A másik meg, hogy ez a gyári meghatározás gondolom arra vonatkozik, ami még egészséges neki :P :lol:

Na, http://www.youtube.com/watch?v=XThYhIVozoQ. Főleg balos kanyarokban :lol:

Link to comment
Megosztás:

Okés, SORRY a képes idézésért... Ma Székesfehérvárról hazafelé a 8-ason 160-nal téptünk, persze belsősávban mert a külső életveszélyes a "teknők" miatt amit a nehéz teherautók alakítottak ki évek alatt. Jah és közben Nightwish, Tankcsapda és egyéb szép zenék ordítottak a kalaptartóból :lol: . Ööö... Itt Veszprémben van jó pár A Corsa-s és próbálunk mi is valamiféle kis klikket kialakítani, hisz nem mindegyikünk tud annyira elszakadni és őszintén irtóznak a Budapesti útviszonyoktól és útminőségtől :lol: . Nekünk ez jutott :lol: De... HAJRÁ KARTÁRSAK :lol: !!!

Link to comment
Megosztás:

Elég sz@r minőség, de jól látom hogy SAAB V6 van írva a motortakaróra? De most mér'? Ez könnyebben belemegy mint az X30XE?

Szerintem tök ugyanaz, max az lehet, hogy mivel a szívósor fordítva áll, így egyzserűbb volt elhelyezni a cuccokat.

Szerezzen már nekünk valaki egy jó kasznit, akkor mi is építenénk egy iylent! :lol:

Már itt van minden, elvileg ezen a héten csináltuk volna, de közben eladták a kiszemelt kasztnit... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem tök ugyanaz, max az lehet, hogy mivel a szívósor fordítva áll, így egyzserűbb volt elhelyezni a cuccokat.

Szerezzen már nekünk valaki egy jó kasznit, akkor mi is építenénk egy iylent! :lol:

Már itt van minden, elvileg ezen a héten csináltuk volna, de közben eladták a kiszemelt kasztnit... :lol:

VR6? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Már itt van minden, elvileg ezen a héten csináltuk volna, de közben eladták a kiszemelt kasztnit... :lol:

Csőtöltésen árulnak egy 1.2S-t....kispézé'! :D

Adsz egyet, azt is simán befaragom! :D :lol:

Gyere má át kisit a kmét témába, mert igensokan boldogszülinapot kívántak neked! :lol: :lol: Utána vissza jöhetsz! :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.