Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok! Kadett GSI digit km-óráját, ami ugye teljesen digitális, bele lehet kötni az én 1.5 TD-m be?

Ha igen, lenne valaki, aki tud ebben segíteni?

köszönet :rolleyes:

Be lehet kötni, de a fordulatszámlálónak kelleni fog egy jelátalakító. Különben Én be tudom kötni.

Link to comment
Megosztás:

Megoldódtak a tegnapi gondjaim. Már csak annyi zavar, hogy a jobb első kerék hamarabb besatuzik mint a bal, az eredeti fékkel is így volt. Erre valakinek valami ötlet? Köszi

Menj el vele fékpadra, akkor látni fogod, hogy tényleg féloldalasan fog, vagy valami más mitt satuz az egyik oldala.

Link to comment
Megosztás:

Ha senkinek nem kell, akkor én szívesen átveszem! :rolleyes:

Átveheted, de hol és mikor, nekem se benzinem se lóvém elmenni akármerre is... ma ezért taxizok városon belül (lökős és hűtőmaszk nélkül, ami vicces mert drakster kinézete van így a kis Corsa-nak)

Link to comment
Megosztás:

valaki megtudná mondani, ha a piros korzám alját lökös vonaláig lefújom feketére, akkor azt be kell jegyeztetni a forgalmiba?

Elvileg nem kell, pár hónapja műszakiztattunk egy autót, ami gyárilag kék, a motorháztető fehér és a díszcsíkig is fehér volt az oldala. Nem sumák műszaki volt.... Ha jól tudom valamilyen százalékos adat van megadva az alapszínnek.

Link to comment
Megosztás:

valaki megtudná mondani, ha a piros korzám alját lökös vonaláig lefújom feketére, akkor azt be kell jegyeztetni a forgalmiba?

Nyugodtan fújd le,nem te vagy az első,aki lefújja így,sőtt merciken régen gyárilag volt is abban a vonalban az autó színétől eltérő műanyag borítás... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Első hozzászólásom a fórumon ezért gondoltam írok egy sort magamról is:

Schiszi a becenevem, kb 1 éve boldog tulaja vagyok egy fehér (hátsó íveknél kicsit barna) A Corsának (3 ajtó, City, C12NZ, 4seb. 211e. km)!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek!

Adott a fenti autó, egymással - valszeg - összefüggő hibajelenségekkel:

Hiba1: néha (meleg napokon, évente 2-3x) a motor menet közben erőtlen lesz, majd le is áll. Kb. 20-30mp után újra is tudom indítani, addig csak önindítózok de nem röffen be. AC pumpa megy a hangja alapján.

Hiba2: kb 1 hete kis gázon nem gyorsít az autó (megtorpan, majd 1-2mp után elkezd húzni). Gyakorlatilag ha elveszem a gázt 2., 3., 4. seb.fokozatban akkor olyan erős a motorfék mintha az üzemi féket enyhén használnám... Korábban hidegben, aut.szivatóval 2. fokozatban simán haladt az autó 15-20km/h-val. Most meg lassul, majd bedadog és meg is állna ha nem kuplungolok ki...

Volt már valakinek hasonló problémája? Mivel oldotta meg?

Köszönöm, Krisztián

Link to comment
Megosztás:

Kedves Schiszi ! Nehogy azt hidd, hogy én vagyok itt az okos...:D még csak nem is benzines az autóm, de a bátyámnak van egy Corsa B 1000 ECO (bocsi motorkódot nem tudok). Hasonló volt a hibajelenség, persze pont akkor kezdődött, amikor nálam volt az autó egy hónapig...Nos az a Corsa nem évente, hanem hetente 2x állt le. Motorhiba lámpa kigyullad...leállt, utána úgyanígy nem akart eindulni, sok kellemetlen percet okozott nekem. 3 szerelőnél voltam, mire megállapították, hogy EGR szelep, ami ugye nagy fordulaton visszavezeti a kipuf gázt a motorba és ott rakódott le a benzinsár.

Ja és még egy kérdés: szerelőnél még nem voltál? Szerintem vele nézesd meg.

Remélem tudtam segíteni. üdv: kisMikola :)

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz tipp, de EGR csak az X-es motoroktól van tudtommal. A C12NZ-ben még nincs ilyesmi (van ugyan egy aktív szenes cumó, de az szerintem kevés eséllyel okoz ilyen gondokat és annak más feladata van).

Motorhiba jelző világít (meg nézd meg, hogy egyáltalán világít az izzója, amikor csak a gyújtást adod rá!)? Ha nem, akkor első körben nézz rá az akksinál a testkábelre, nincs e kicsúszva a saruból (nem csak az akksin lévő, hanem főleg a kasztni felöli oldal), aztán járó motornál érdemes lenne megmozgatni a kábeleket, reléket (biztosíték tábla alatt), nem e valami kontakthiba.

Gyertyákra, gyertyakábelekre is érdemes ránézni (járó motornál ne ijedj meg, mert rázhat :D ).

Egy benzinszűrőcsere sem árthat (ez viszonylag kis összeg és ártani nem árt, ha már régen volt cserélve), de lehet, hogy maga a benzinszivattyú kezdi megadni magát (ez elég ritka, de nekem C14NZ-nél volt ilyen és tele volt dzsuvával, emiatt nem kapott elég benzint a motor -szerencsére a kipucolás után jó lett és nem kellett másikat szerezni).

Más ötletem hirtelen nincs.

Link to comment
Megosztás:

Nem igazán, mert ez MAP-szenzoros és még érzékenyebb erre, mint egy légtömegmérős. :)

Sziasztok!

Köszi a gyors reagálást és a tippeket. Motorkontroll lámpa működik, mert gyújtásnál ég, utána kialszik és nem is gyullad fel... A motorvezérlő kapcsolási rajza alapján tényleg nincs EGR szelep (egyel kevesebb hibalehetőség).

A konkakthibáknak és vákuumcsöveknek utánajároj! Még1x köszi. Ha lesz fejlemény jelentkezem, ha nem akkor is! :D

ÜDv. Krisztián

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.