Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Szia!

Az ac relé az aksi elött van felakasztva a "tűzfalra", ez Corsa A-ban.

Párszór baszakodtunk vele, de most autó villamoságisnál van a kocsi 3hónapja szopat a kicsike.

Hát én már nem tudok mire gondolni :D

A műszaki problémás topikban leírtam hogy mi a baj, nem sok tipp jött rá, aztán az astra topikban írtak egy pár dolgot azokat megpróbálom. Már busszal fogok járni, mert kezd balesetveszélyessé válni a dolog. Egyre gyakrabban áll le. Kereszteződésben, előzéskor, nagy forgalomban. Amikor ráadom a gyújtást kattan a relé, meg ha sokáig indítózok mintha akkor is kattogna. Csak nemtudom hogy az kattog e.

Link to comment
Megosztás:

Hát én már nem tudok mire gondolni :D

A műszaki problémás topikban leírtam hogy mi a baj, nem sok tipp jött rá, aztán az astra topikban írtak egy pár dolgot azokat megpróbálom. Már busszal fogok járni, mert kezd balesetveszélyessé válni a dolog. Egyre gyakrabban áll le. Kereszteződésben, előzéskor, nagy forgalomban. Amikor ráadom a gyújtást kattan a relé, meg ha sokáig indítózok mintha akkor is kattogna. Csak nemtudom hogy az kattog e.

Üdv!

A másik klubban, a mienk ugyan ezt csinálja, volt cserélgetős fázis fórumra írogatós, majd "szerelőlén" kicseréltünk minden gyújtással kapcsolatos dolgot (mert benzin van de szikra nem jön a trafoból) egy donor autóból abban minden alkatrészünk szuperált, most autó villamoságisnál van. Olyan érzés mintha itt senki nem szerelné az 1,2-s corsát mindenkinek gsi-je van. :lol:((

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A másik klubban, a mienk ugyan ezt csinálja, volt cserélgetős fázis fórumra írogatós, majd "szerelőlén" kicseréltünk minden gyújtással kapcsolatos dolgot (mert benzin van de szikra nem jön a trafoból) egy donor autóból abban minden alkatrészünk szuperált, most autó villamoságisnál van. Olyan érzés mintha itt senki nem szerelné az 1,2-s corsát mindenkinek gsi-je van. :D((

Hát nekem sokszor segítettek a srácok ezzel nincs bajom, csak rohattul idegesít, hogy mi van vele. Két hetet kéne kibírnia, mert már megvan az utódja, csak forgalombahelyezés alatt áll. Lehet ez meg behiztizett, mert le lesz cserélve??? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Marhaság, nekem is 1.2-esem van, csak azér' nem írok erre semmit mert nekem ismeretlen a probléma, az enyém megy szépen egyelőre...

Szia!

Nem akartam senkit megbántani, csak párhuzamot vontam a bmw tds fóummal én a sajátomon majdnem mindent az ő segítségükkel megcsináltam otthon és rengeteg rajzon leírást kaptam tőlük. tényleg sorry.

Link to comment
Megosztás:

Olyan érzés mintha itt senki nem szerelné az 1,2-s corsát mindenkinek gsi-je van. :D((

Nekem 12ST van, de mivel az elektromosság kimerül a világítás/gyújtásban, nem tudok mit írni.Persze jó lenne egy gyári A2 GSi! :lol:

Amúgy meg megy/fékez/teszi a dolgát, karbis a lelkem! :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olyan érzés mintha itt senki nem szerelné az 1,2-s corsát mindenkinek gsi-je van. :D((

Azért ez kicsit más. Aki BMW TDS fórumon mozog, annak valószínűleg BMW TDS-e is van, amiből nincs túlzottan sok változat. Ellenben itt az Opelfórum viszonylag kevés A Corsás van. Akinek A Corsája van, annak pedig vagy mint téliautó, amit nem használ túl sokat, vagy mint játszósautó, nem gyári motorral, de nagyon kevés a mindennapi használatban lévő, gyárias Corsa tulajdonos nálunk. Én pl. lehet meg tudnám oldani a problémád, de nem távdiagnosztikával, hanem ha itt lenne előttem az autó és átnézhetném. Ez a találgatós módszer nálam már nem játszik, mert nem akarok senkit felesleges költségekbe verni, mert mire eltalálom, hogy mi lehet az, lehet már a fél motort kicserélted. Apró tipp, elég olcsóak már ezek a kis motorok, lehet nem ártana beállítani a garázsba egy ilyent bontásra, akkor olcsón lenne minden alkatrészed hozzá, a generátortól kezdve, a hengerfejen át, a motorelektronikáig. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Beszereztünk egy 1,2 A Corsat, gyárilag 4 seb váltóval van szerelve.

A kérdés az lenne, hogy ha én most ráraknám a régebbről megmaradt F13-as váltómat, az ugye megy simán, csak azt nem tusom, hogy az F10-es és az F13-as váltó nyeles tengelye egyforma-e, illetve, amikor régen az E Kadettomba raktunk 5 seb váltót, akkor nekem ott a váltó kulisszát is cserélni kellett, mivel az 5-ös fokozatot nem lehetett kapcsolni. Ez a kulissza dolog a Corsánál is így van?

Köszönöm a segítséget előre is!

Üdv.: GyG

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elkészült öcsém corsaja nem rángat nem áll le, és még be is indul amikor mi akarjuk.

IGAZ többe kerűlt a leves mint a hús DE megtanultam soha ne álj neki megfelelő ismeretek nélkűl cserélgetni a kizárásos hibakeresés szerencse nélkűl drága mulatság.

Gyujtáselosztóban "hal"jeledó stekerében az egyik vezeték bizonytalanúl érintkezett és ..........

Most minden rendben.

Ennek ellenére maradok a forum látogatója és a három honapos hétvégi programokból hátha tudok valakinek segíteni.

Üdv Pali.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Beszereztünk egy 1,2 A Corsat, gyárilag 4 seb váltóval van szerelve.

A kérdés az lenne, hogy ha én most ráraknám a régebbről megmaradt F13-as váltómat, az ugye megy simán, csak azt nem tusom, hogy az F10-es és az F13-as váltó nyeles tengelye egyforma-e, illetve, amikor régen az E Kadettomba raktunk 5 seb váltót, akkor nekem ott a váltó kulisszát is cserélni kellett, mivel az 5-ös fokozatot nem lehetett kapcsolni. Ez a kulissza dolog a Corsánál is így van?

Köszönöm a segítséget előre is!

Üdv.: GyG

Ki kell vágni fűrésszel egy darabot abból a műanyagból, ami a kulisszán belül támaszkodik, hogy ne menjen ki 5-ig a váltókar. Igazából ennyi, a nyelestengely elvileg ugyanaz kell, hogy legyen.

Sziasztok!

Elkészült öcsém corsaja nem rángat nem áll le, és még be is indul amikor mi akarjuk.

IGAZ többe kerűlt a leves mint a hús DE megtanultam soha ne álj neki megfelelő ismeretek nélkűl cserélgetni a kizárásos hibakeresés szerencse nélkűl drága mulatság.

Gyujtáselosztóban "hal"jeledó stekerében az egyik vezeték bizonytalanúl érintkezett és ..........

Most minden rendben.

Ennek ellenére maradok a forum látogatója és a három honapos hétvégi programokból hátha tudok valakinek segíteni.

Üdv Pali.

Ez diagnosztikai műszeren kb. 2 perc alatt kiderült volna. A mai világban már rég nem éri meg a cserélgetős módszer, főleg ha nincs mindened otthon polcon.

Link to comment
Megosztás:

Ki kell vágni fűrésszel egy darabot abból a műanyagból, ami a kulisszán belül támaszkodik, hogy ne menjen ki 5-ig a váltókar. Igazából ennyi, a nyelestengely elvileg ugyanaz kell, hogy legyen.

Ez diagnosztikai műszeren kb. 2 perc alatt kiderült volna. A mai világban már rég nem éri meg a cserélgetős módszer, főleg ha nincs mindened otthon polcon.

Nekünk azt mondták hogy ezt a korosztályt még nem lehet diagolni 1992-es. :D))

Link to comment
Megosztás:

Ha ez egy szerelő volt, akkor nagyon érthet hozzá... :D

Félre vezetésre tök jó volt egy diag párezer és tudod a hiba forrását hát ő 20.000-ért megtalálta és megjavította. (bmw-re 6000ft volt és kicseréltem a hibás alkatrészeket és mulodik :lol:)

Spongyát rá nem akarok tovább nyavajogni inkább új ismereteket szerezni amit késöbb kamatoztathatok.

Üdv Mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

Welcome! :D

Jól fog kinézni a 16"-os felnikkel :lol:

http://img.carstyling.hu/usercars/00/03/27..._1298476431.jpg

Kva jól néz ki pedig nem vagyok A corsa fan de nagyon tetszik, nekem a b jobban bejön de ez nagyon szép! A hátsó felni meg áhh nagyon szép nekem a b corsamra az alessio monza tetszik nagyon feketébe ez az álmom valahonnan szeretnék szerezni, de nagyon messze van és felrakás nélkül nem fog venni semmit nem bízok én már senkibe...

IMG_0708.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszi a dícsérő szavakat! Sok sikert a felni vadászathoz, de sztem a B corsádnak valami 14-es 7,5-8 collos RC CUP felni se állna rosszul

Kva jól néz ki pedig nem vagyok A corsa fan de nagyon tetszik, nekem a b jobban bejön de ez nagyon szép! A hátsó felni meg áhh nagyon szép nekem a b corsamra az alessio monza tetszik nagyon feketébe ez az álmom valahonnan szeretnék szerezni, de nagyon messze van és felrakás nélkül nem fog venni semmit nem bízok én már senkibe...

http://i51.photobucket.com/albums/f370/bob...23/IMG_0708.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.