Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

  • 4 months later...
Oké, túlvagyok a légzsákon -> T30 torx kulcs volt a megoldás.

Most már csak a kormányt kéne lehúznom...

Valaki javasolta, hogy szedjem ki a szélvédőt és akkor páros lábbal le tudom rúgni a kormányt a tengelyről ;)

Az is megoldás, ha kikötöd egy arra alkalmas dologhoz (pl. egy fához, vagy oszlophoz) a kormánynál fogva, nyitott hátsó ajtón keresztül az autót, majd finoman elindulsz. :rolleyes:

Láttam már ilyen módszerrel történő kormány levételt. <_< :D

Link to comment
Megosztás:

Most már csak a kormányt kéne lehúznom...

Valaki javasolta, hogy szedjem ki a szélvédőt és akkor páros lábbal le tudom rúgni a kormányt a tengelyről :rolleyes:

Azért azt nem kell, de tény hogy iszonyat nehezen jön le bizonyos esetekben. Az enyémmel anno 10-20 percet küzdöttünk, de meg sem mozdult. Haverom hívott valakit aki állítólag sok ilyet csinált már, ő is feladta 10 perc múlva, majd még 10 percet szenvedtünk de lejött.

Link to comment
Megosztás:

Azért azt nem kell, de tény hogy iszonyat nehezen jön le bizonyos esetekben. Az enyémmel anno 10-20 percet küzdöttünk, de meg sem mozdult. Haverom hívott valakit aki állítólag sok ilyet csinált már, ő is feladta 10 perc múlva, majd még 10 percet szenvedtünk de lejött.

Ennél sokkal gyorsabb volt az Anti féle módszer... ;) :rolleyes: <_<

Link to comment
Megosztás:

Az is megoldás, ha kikötöd egy arra alkalmas dologhoz (pl. egy fához, vagy oszlophoz) a kormánynál fogva, nyitott hátsó ajtón keresztül az autót, majd finoman elindulsz. :rolleyes:

Láttam már ilyen módszerrel történő kormány levételt. <_< :D

Ennél sokkal gyorsabb volt az Anti féle módszer... :lol: :P :lol:

csak nem ő csinálta úgy? ;)

amúgy javaslom, ha kézi erővel próbálja valaki levenni, hogy az anyát ne csavarja le teljesen, ha nem akarja saját magát arcon csapni egy kormánnyal.

Link to comment
Megosztás:

A pécsi szerelőm egy perc alatt lekapta.

Az ő módszere az volt, hogy lelazította a csavart (nem szed le teljesen, mert tényleg arcbaépülős történet lesz),

majd egy istentelen nagyon ráb@szott két tenyérrel a kormányra, ami mindjárt le is ugrott az eredeti helyéről,

és így csavar leszedése után már levehető volt :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Itt aztán vannak ötletek! Hiába, találékony nép ez a magyar!

Nem semmi az ablakkiszedős :rolleyes: módszer se, de ez a fához kötözős :P :lol: :lol: <_< ! Ennél már csak az lehetne jobb, ha a kormányoszlopot (rúdat) kellene a motortér felől kihúzni a kormányból, nyilván a motortér teljes kiszerelése után :D .

Ui: Ezt a kikötözős módszert megnéztem volna! Az elindulás hogy történt? Mert a vezetőülésben ülni nem lehetett túl biztonságos ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem árt összejelölni mielőtt leszedi az ember,én ezt elfelejtettem,nagy sz.pás volt visszarakni úgy,hogy ne legyen ferde...

Jaja, összejelöltem, aztán persze visszarakáskor a fene se figyelte...

Szedhettem szét megint.

Már rutinos vagyok kormány szétszedésből :rolleyes:

A hibakód törlésére nincs más mód a szervízes-drága-műszeres megoldáson kívül?

Link to comment
Megosztás:

Jaja, összejelöltem, aztán persze visszarakáskor a fene se figyelte...

Szedhettem szét megint.

Már rutinos vagyok kormány szétszedésből :rolleyes:

A hibakód törlésére nincs más mód a szervízes-drága-műszeres megoldáson kívül?

Hosszabb áramszünetnél, ill. min. 20 indítás után a tárolt hibakód törlődik.Ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

A pécsi szerelőm egy perc alatt lekapta.

Az ő módszere az volt, hogy lelazította a csavart (nem szed le teljesen, mert tényleg arcbaépülős történet lesz),

majd egy istentelen nagyon ráb@szott két tenyérrel a kormányra, ami mindjárt le is ugrott az eredeti helyéről,

és így csavar leszedése után már levehető volt <_<

A kormánybőrözős srác is hasonló módszert alkalmazott, ő sem szarozott vele sokáig.

Anti módszere meg tuti egyedi... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Az lenne a kérdésem a cartársakhoz, hogy van-e valakinek fényképe olyan C14NZ motoros Astra motorteréről, amiben van szervókormány, mégpedig a hagyományos ékszíjas fajta. Láttam néhány képet, bár csak távolit, amin úgy látszik, hogy a szervószivattyú elég magasan van a blokk első oldalán, és az ékszíj 3szög alakban fut a generátor, a szervószivattyú és a főtengely tárcsája között. Így lehet ez, vagy rosszul láttam? <_<

Az a gyanúm támadt, hogy amit én láttam a képeken, az a hosszbordás szíjas verzió lehet, és C14NZ nem is létezett hagyományos ékszíjas kivitelben szervóval. Ezt alátámasztja az is, hogy motortípus alapján nem találtam egyik üzletben sem ékszíjat a szervó hajtásához, se olyan hosszút, ami esetleg a fentebb írt 3szög alakzatú megoldáshoz kellhetne. Úgyhogy, ha belehekkelem a szervót a kocsiba, az egyedi megoldás lesz :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem a cartársakhoz, hogy van-e valakinek fényképe olyan C14NZ motoros Astra motorteréről, amiben van szervókormány, mégpedig a hagyományos ékszíjas fajta. Láttam néhány képet, bár csak távolit, amin úgy látszik, hogy a szervószivattyú elég magasan van a blokk első oldalán, és az ékszíj 3szög alakban fut a generátor, a szervószivattyú és a főtengely tárcsája között. Így lehet ez, vagy rosszul láttam? <_<

Az a gyanúm támadt, hogy amit én láttam a képeken, az a hosszbordás szíjas verzió lehet, és C14NZ nem is létezett hagyományos ékszíjas kivitelben szervóval. Ezt alátámasztja az is, hogy motortípus alapján nem találtam egyik üzletben sem ékszíjat a szervó hajtásához, se olyan hosszút, ami esetleg a fentebb írt 3szög alakzatú megoldáshoz kellhetne. Úgyhogy, ha belehekkelem a szervót a kocsiba, az egyedi megoldás lesz :rolleyes:

Keresd meg ez ügyben Udit pü-ben!

Neki C14NZ-re van szervó utólag felrakva!

Link to comment
Megosztás:

Jobban járnál a hosszbordás szíjas megoldással....

A fene tudja, cserélhetném a generátort a tartókonzollal, a szíjtárcsát a főtengelyen, kellene egy feszítőgörgő is... ennyit nem ér az egész. Többe kerülne, mint a szervócucc volt. Inkább megpróbálom ezt beleapplikálni. Ellesem a dieselből a technikát. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
A fene tudja, cserélhetném a generátort a tartókonzollal, a szíjtárcsát a főtengelyen, kellene egy feszítőgörgő is... ennyit nem ér az egész. Többe kerülne, mint a szervócucc volt. Inkább megpróbálom ezt beleapplikálni. Ellesem a dieselből a technikát. :)

Meg motortartó bakot is cserélhetsz.

Amúgy a sima ékszijashoz is cserélni kell a főtengőn a tárcsát, mert ahogy én emlékszem ott 2db szij van. Van a hagyományos a generátornak, és egy a szervónak. Bár én c18nz-n láttam. Én kicseréltem mindent ahogy kell, hosszbordásra.(bár az utolsó csavarig még a szijat is megkaptam egy 20-asért, csak olajat kellett venni bele)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.