Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Meg motortartó bakot is cserélhetsz.

Amúgy a sima ékszijashoz is cserélni kell a főtengőn a tárcsát, mert ahogy én emlékszem ott 2db szij van. Van a hagyományos a generátornak, és egy a szervónak. Bár én c18nz-n láttam. Én kicseréltem mindent ahogy kell, hosszbordásra.(bár az utolsó csavarig még a szijat is megkaptam egy 20-asért, csak olajat kellett venni bele)

A dupla pályás szíjtárcsa megvan a főtengelyre, azt elkértem.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
T. Urak!

Tud valaki Győrben, vagy a környékén (Öttevény és Gyarmat kivételével) bontót, ahol szervóhoz tudok cuccokat venni?

Gyarmaton 30K egy kormánymű B) , 10K a szivattyú. Ehhez képest itt 15-ért láttam a kormányművet. :)

A Te autódban hosszbordás szíj van, vagy a hagyományos ékszíj? Keresd Powerup-ot, Ő győri, sztem tud segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Ja igen, a generátort ékszíj hajtja.

Sanyi oan vagy... :)

Ebből, meg a motortipusból arra következtetek, hogy a hagyományos ékszíjas a gép. Ez esetben át kell alakítanod a szervóhoz hosszbordás szíjasra a hajtást: cserélni kell a generátort a tartókonzoljával, a főtengelyen a szíjtárcsát, kell egy feszítő a hosszbordás szíjhoz, és a szervócuccok. Nem kis meló, de kivitelezhető. Udi végigcsinálta, tőle kaphatsz első kézből tapasztalatokat. De ha ezt a topicot végigolvasod, mindent megtalálsz a témával kapcsolatban :)

Johnny: ezt már vártam Tőled B)

Link to comment
Megosztás:

Sanyi oan vagy... B)

Ebből, meg a motortipusból arra következtetek, hogy a hagyományos ékszíjas a gép. Ez esetben át kell alakítanod a szervóhoz hosszbordás szíjasra a hajtást: cserélni kell a generátort a tartókonzoljával, a főtengelyen a szíjtárcsát, kell egy feszítő a hosszbordás szíjhoz, és a szervócuccok. Nem kis meló, de kivitelezhető. Udi végigcsinálta, tőle kaphatsz első kézből tapasztalatokat. :omg:

Johnny: ezt már vártam Tőled :)

Az a baj, hogy úgy jobban fájna, mintha az ékszíjas megoldást választanám.

Gyarmaton az ékszíjas cuccra mondtak 45-50K-t. :)

Link to comment
Megosztás:

Namost az a helyzet hogy ez motortípus függő (és hogy ne legyen egyszerű, még évjárat is).

Sajna csak általánosságokban tudok beszélni mert az Astrát nem ismerem, de vannak olyan motorral szerelt autók, amit hagyományos ékszíjjal szereltek, másokat meg hosszbordás szíjjal, néha ez változott évjárat esetén is (jellemzően egyszer ha jól tudom: általában a korábbi évjáratok ékszíjasak, a fiatalabbak meg hosszbordás szíjjal vannak szerelve), valamint atól függően is, hogy volt-e benne szervo avagy sem. Nekem a Cali például hagyományos ékszíjas és szervo is van benne, de neked nem biztos hogy jó az én cuccom, mert más a motorkódod. Úgyhogy bontott alkatrész vásárlásakor nem csak azt kell nézni hogy szervó legyen, hanem az is fontos hogy milyen motorkódú autóhoz. És így már előfordulhat az is amit FPepe mondott, azazhogy ha C14NZ-be szervót akarsz, akkor át kell alakítani az egész szíjhajtást generátorostól-mindenestől.

Link to comment
Megosztás:

Namost az a helyzet hogy ez motortípus függő (és hogy ne legyen egyszerű, még évjárat is).

Sajna csak általánosságokban tudok beszélni mert az Astrát nem ismerem, de vannak olyan motorral szerelt autók, amit hagyományos ékszíjjal szereltek, másokat meg hosszbordás szíjjal, néha ez változott évjárat esetén is (jellemzően egyszer ha jól tudom: általában a korábbi évjáratok ékszíjasak, a fiatalabbak meg hosszbordás szíjjal vannak szerelve), valamint atól függően is, hogy volt-e benne szervo avagy sem. Nekem a Cali például hagyományos ékszíjas és szervo is van benne, de neked nem biztos hogy jó az én cuccom, mert más a motorkódod. Úgyhogy bontott alkatrész vásárlásakor nem csak azt kell nézni hogy szervó legyen, hanem az is fontos hogy milyen motorkódú autóhoz. És így már előfordulhat az is amit FPepe mondott, azazhogy ha C14NZ-be szervót akarsz, akkor át kell alakítani az egész szíjhajtást generátorostól-mindenestől.

Herr Etzold azt írja hogy 1.6-ig ékszíjjal van hajtva. Csak azt nem, hogy melyik évjáratig. :)

Link to comment
Megosztás:

És a tied hogy áll Pepe? Összehoztad már?

Egyelőre nem, még nem jöttem rá, hogy lehetne a motorra rögzíteni a szivattyút. A szerelő srác meg, akivel együtt csinálnám nagyon elfoglalt mostanában.

C14NZ-re is lehet hoszbordás verziót is rakni de kell hozzá egy kis átalakítás a feszítőnél.

Tudsz valami tippet a nem hosszbordás szíjas verzióra, hogyan van rögzítve a blokkon a szivattyú? Olyat még sose láttam C14NZ motoron.

Link to comment
Megosztás:

Olcsóbban is ki lehet fogni, nekem anno 20 eFt volt a generátorral együtt.

- kormánymű 5 eFt

- szervószivattyú 8 eFt

- generátor 5 eFt

- csövek, ékszíjtárcsa stb. 2 eFt

Utánna azért kellett egy feszítő görgőt venni + 7200 Ft kiadás ami nem volt betervezve...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.