Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Aki otthon van a szervó beszerelésben az elmondhatná hogy ha a kormányművet cserélem akkor a régi kormányösszekötők maradhatnak bent, vagy azt is ki kell cserélni? Nem akarom feleslegesen túráztatni magam :D

Állapot függő! :) Mondjuk beállítani a futóművet mindenképpen kell...

Link to comment
Megosztás:

Állapot függő! :) Mondjuk beállítani a futóművet mindenképpen kell...

az tudom :) igazából ami összekötök benne vannak azoknak nincs baja, és a gólyalábnál eléggé be vannak rohadva a csavarok, szal sztem ott nem is erőltetem majd. Mindenesetre köszi :) Szép lassú projekt... :D

Link to comment
Megosztás:

az tudom :) igazából ami összekötök benne vannak azoknak nincs baja, és a gólyalábnál eléggé be vannak rohadva a csavarok, szal sztem ott nem is erőltetem majd. Mindenesetre köszi :) Szép lassú projekt... :D

:D Mondjuk a beállítása miatt úgy is bontani kell a gömbfej csavarokat... Akkor kérd meg, hogy mindet járassák meg...

Hát igen! :) Örülj neki, hogy nem klímát raksz be! :evilgrin: Az egy kicsit több rétegű. Aztán mikor kész lesz... Jön az elégedett próba út!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

:D Mondjuk a beállítása miatt úgy is bontani kell a gömbfej csavarokat... Akkor kérd meg, hogy mindet járassák meg...

Hát igen! :) Örülj neki, hogy nem klímát raksz be! :evilgrin: Az egy kicsit több rétegű. Aztán mikor kész lesz... Jön az elégedett próba út!

Még jó hogy a klíma már benne volt De az is jó kis kihívás lenne :D

Link to comment
Megosztás:

Ha már kivetted a kormányösszekötő rudat, akkor a mindkét végén menetes száradt vedd ki járasd meg, mert a futóműves úgy is ki fogja venni megint a kormányösszekötő rudat ha nem tudja megmozdítani.

az tudom :) igazából ami összekötök benne vannak azoknak nincs baja, és a gólyalábnál eléggé be vannak rohadva a csavarok, szal sztem ott nem is erőltetem majd. Mindenesetre köszi :) Szép lassú projekt... :D

Link to comment
Megosztás:

Ha már kivetted a kormányösszekötő rudat, akkor a mindkét végén menetes száradt vedd ki járasd meg, mert a futóműves úgy is ki fogja venni megint a kormányösszekötő rudat ha nem tudja megmozdítani.

Van róla képem.... :D

1318032-20140117-lqB6Hn.jpg

Amúgy a futóműves nagyon dícsérte hogy ilyen könnyen még soha nem állította be. :P

Link to comment
Megosztás:

Ez pont kapóra jön nekem.

Én A vekimhez akartam most venni összekötő belső végébe sziilentet,(nem a gömbfej) és csak összekötővel együtt találtam.

Ez nem cserélhető? Csak egyben?

Szerintem külön is lehet venni, bár nem néztem meg jól, de gondolom kivehető a rúdból.

Link to comment
Megosztás:

Kivehető, de Én rúddal együtt láttam még csak mindenhol. Egyik barátom az A Vekihez anno nem kapott, így lett használt.

A menetes szárat Én is kivettem amikor gömbfejeket cseréltem 2 hónapja, s már olyan menetes szárakat raktam vissza amik le vannak hoganyozva. :) Futóműves nekem is mondta, hogy el van kényeztetve. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv mindenkinek. Eddig csak olvasgattam a forumot, de most akadt egy kis gondom. Egy pár honapja a családunkban szert tettünk egy Astra F-re ( 1997. X16SZR). No a problem az alábbi: szervós kormányműnél az olaj szivárog az autó homlokfalánál. Nézegettem a bontó árait és a felújítást is, és van még egy olyan hogy javító készlet.

A kérdésem, hogy a javító készlettel már találkozot-e valaki és mit takar? ez kb 8-10 ezer Ft, ezzel megyek e valamire a garázsban meg tudom e csinálni?

A felújítás kb 40-45 ezer netto plusz a posta de van rá garancia 1-2 év.

A bontoban 15-20 ezer de nem tudom mennyi ideig birja.

esetleg valakinek van e bontott amit tud hogy mennyit futott.

Röviden ennyi és üdv mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Majd ma megnézem, a homlokfalon látszik a motortérben, és belül a pedálok mögöt ahol bejön a kormányrud..

Csapágybolt, 2-300 Ft-ért tudsz venni oda szimmeringet, nekem is ott folyt, egyszerű cserélni. A pedáloknál volt olajos nekem is. Csak ahhoz ki kell szedned a kormányművet. KÉP, a bekarikázott részről, szimmeringről van szó

Módosítva : isi
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.