Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Sziasztok! Valaki megtudná mondani, hogy ha a sima 2 küllős kormányt le szeretném cserélni (mert nem tetszik) egy légzsákos 4 küllősre(a légzsák része nem érdekel csak a kormány kinézete és, hogy a kürt szóljon), akkor simán kitudom cserélni? esetleg ha valakinek van valami leírása a kormánycseréről megköszönném ha megosztaná velem! Üdv!

Vegyél egy Calibra kormányt, légzsák nélkülik. Simán a helyére ficcen.

Link to comment
Megosztás:

Nálam a kék belső világításra is megjegyzést tettek. Nyilván nem volt retorzió, csak jelezte a fickó.

Nekem is beszólt. Aztán mondtam neki, hogy kapcsoljon egy helyzetjelzőt, meg húzza ki a világításkapcsolót. 5 másodperc csönd... "ezt nem láttam..." :lol: A rázópad csak ez után jöt :D :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is beszólt. Aztán mondtam neki, hogy kapcsoljon egy helyzetjelzőt, meg húzza ki a világításkapcsolót. 5 másodperc csönd... "ezt nem láttam..." :lol: A rázópad csak ez után jöt :D :D

Nekem az egyik akkor kapcsolgatta a lámpát amikor emelték fel a kocsit a másik mögötte állt és felfele nézett...akkor villant be hogy benne hagytam a ledet a rendszámtábla világításban...majd kibacta a szemét de nem szólt.... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok itt,de lenne egy kérdésem.:Astra 1.7D ékszijas szervószivattyú ereszti az olajat,berreg zúg,szóval mindenféle hangja van,darabos a kormányzás. Az autó az unokaöcsémé,de én javitom és használom mostanában,eddig mindig bő háromnegyedig töltötte a tartályt,most a szintjelző aljánál van,éppen beleér az olajba látni a lemezt és a csavar tetejét az alján,viszont így nem ad semilyen hangot,jónak tünik. Meddig kel lennie? A többlet olaj is lehet gond?

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Hát valószínűleg akkor egy másik görgő kell, ami a szervo szivattyú és a motor tömb között lesz.

Itt kábé látszik, hogy hova kell essen a feszítőgörgő:

http://www.partsbase.org/media/images/opel/59159736e77f2a7302022e76d61352a4.png

Vagy ezen a képen:

http://www.partsbase.org/media/images/opel/ed5ad2cd0b5402582d7eddc072d00364.png

Lehet, hogy a feszítőd alatt van valami kiegészítő közbetét.

Amit ha leszerelsz, akkor a feszítő átmehet a másik helyre.

Na csináltam képet a szervó szivattyú helyén lévő görgőről.

http://kepfeltoltes.hu/view/141013/20141011_151644_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ide fel tudom tenni ennek a helyére a szivattyút, vagy kell még valami hozzá? Meg amit megfigyeltem, hogy ez a görgő kisebb átmérőjű, mint a szervószivattyún lévő szíjtárcsa, ezért nem tudom, hogy esetleg kell cserélni főtengely, meg generátor szíjtárcsát is, vagy pont úgy fog állni minden, hogy jó lesz?

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem eléggé úgy néz ki mint egy szervós bak, bár látni kéne más szögből is.

Itt mindegy mi hogyan áll, a tárcsa átmérő legfeljebb a szíj hosszát befolyásolja, tehát valszeg kell majd egy más méretű szíj.

Viszont szervó pumpából volt minimum 3 féle, és nem feltétlen egyforma a bakjuk.

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem eléggé úgy néz ki mint egy szervós bak, bár látni kéne más szögből is.

Itt mindegy mi hogyan áll, a tárcsa átmérő legfeljebb a szíj hosszát befolyásolja, tehát valszeg kell majd egy más méretű szíj.

Viszont szervó pumpából volt minimum 3 féle, és nem feltétlen egyforma a bakjuk.

Na az frankó. Ez elvileg X16XEL motorról való szervó szett, csak bak nincs hozzá. Nem tudom meg merjem-e venni látatlanba.

Link to comment
Megosztás:

Na az frankó. Ez elvileg X16XEL motorról való szervó szett, csak bak nincs hozzá. Nem tudom meg merjem-e venni látatlanba.

Sajna az, ahogy láttam, csak amolyan vezetőgörgő. De a felfogató csavarjai olyanok, hogy a helyükre felmegy a szervó szivattyú.

A szíjkerék méreteken ne aggódj, sztem.

Bár még kell egy feszítő is, ami szivattyú mellett kap helyet, a generátor irányába.

Link to comment
Megosztás:

Sajna az, ahogy láttam, csak amolyan vezetőgörgő. De a felfogató csavarjai olyanok, hogy a helyükre felmegy a szervó szivattyú.

A szíjkerék méreteken ne aggódj, sztem.

Bár még kell egy feszítő is, ami szivattyú mellett kap helyet, a generátor irányába.

A feszítő is ott van, csak nem tudtam lefényképezni, mert nem férek hozzá. Szóval akkor elvileg felrakható a szivattyú ennek a görgőnek a helyére azzal a 2 csavarral. Ez az ami érdekelt.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Kis segítség kéne. Vettem egy 91es sedan f astrát, egyetlen gondom vele, hogy a kormányon csúszkál a "gumi" borítás. Van erre valami megoldás vagy cseréljem le inkább a kormányt? Teljesen fapados modell, se szervó se légzsák nincs. Milyen kormányt ajánlotok/keressek? Mennyibe kerül, van e esetleg valakinek ilyen a III. kerület közelében?

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem!

A nem szervós kormányműben van egy kis műanyag biszgerentyű, ami a két nagy csavar között van.

Ennek kopása miatt elkezd kopogni a kormánymű.

Van ilyen a szervósban is?

Mert amit beszereltem, abban nem volt. Igaz, akkor nem tulajdonítottam neki jelentőséget... de kitudja... :D

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem!

A nem szervós kormányműben van egy kis műanyag biszgerentyű, ami a két nagy csavar között van.

Ennek kopása miatt elkezd kopogni a kormánymű.

Van ilyen a szervósban is?

Mert amit beszereltem, abban nem volt. Igaz, akkor nem tulajdonítottam neki jelentőséget... de kitudja... :D

nem műanyag és van, sőt ugyanaz

nem volt? ez ami középen van?

http://taylor.hu/astra/kormany/IMG_0013.JPG

kéne lennie, rakd át a régiből

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.