Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Üdv Urak!

Kis segítség kéne. Vettem egy 91es sedan f astrát, egyetlen gondom vele, hogy a kormányon csúszkál a "gumi" borítás. Van erre valami megoldás vagy cseréljem le inkább a kormányt? Teljesen fapados modell, se szervó se légzsák nincs. Milyen kormányt ajánlotok/keressek? Mennyibe kerül, van e esetleg valakinek ilyen a III. kerület közelében?

Szerintem cseréld le egyszerűbb mint ragasztgatni. Ugyanolyan kormány a legegyszerűbb választás, ha lufisat teszel be akkor annak működnie is kell. Vagy pölö corsa 3 küllös.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Még mindig szervónál vagyok elakadva. Lenne most egy komplett szett C18XE-ről. Azért lenne ez jó vétel, mert nemrég bontották le és megvan mindene az utolsó csavarig. Kérdés, hogy ez jó lehet nekem az X14XE-re? Ránézésre pont ugyan olyannak tűnik. A bakja ha nem stimmel az nem gond, mert elvileg az enyémen már a szervós bak van fent és megvan a helye a szivattyúnak, csak nem tudom, hogy más eltérés lehet-e még? Gondolok itt a kormányműre, meg a csövek hosszára, kialakítására, meg ilyesmire.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Még mindig szervónál vagyok elakadva. Lenne most egy komplett szett C18XE-ről. Azért lenne ez jó vétel, mert nemrég bontották le és megvan mindene az utolsó csavarig. Kérdés, hogy ez jó lehet nekem az X14XE-re? Ránézésre pont ugyan olyannak tűnik. A bakja ha nem stimmel az nem gond, mert elvileg az enyémen már a szervós bak van fent és megvan a helye a szivattyúnak, csak nem tudom, hogy más eltérés lehet-e még? Gondolok itt a kormányműre, meg a csövek hosszára, kialakítására, meg ilyesmire.

Itt összehasonlíthatod őket, hogy mennyire térnek el...

http://www.partsbase.org/opel/astra-f-1992-1998-12-steering/

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Elvileg a szivattyú rész stimmel, ha jól látom, de a csöveknél van eltérés. Aki esetleg jobban ért ehhez, vagy szerelt már ilyet, az légyszi segítsen már, hogy jó lesz-e ez az enyémbe! Köszi!

Itt van néhány kép az említett szettről: http://www53.zippyshare.com/v/90082329/file.html

Hátha így könnyebben tudna valaki segíteni...

Link to comment
Megosztás:

Itt van néhány kép az említett szettről: http://www53.zippyshare.com/v/90082329/file.html

Hátha így könnyebben tudna valaki segíteni...

Szerintem simán bemegy.

A kormánymű mindegyben ugyanolyan. A csövek is gyanúgy mennek, az alváznál, az aksinál...

Csak a szivattyútartó bakban lehet eltérés...

Azt ugye tudod, hogy a szervóolaj hűtőcsőve a vízhűtő kivétele nélkül nem fog bemenni a helyére?

Mert, hogy a hűtő előtt fut... ;-)

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

Szerintem simán bemegy.

A kormánymű mindegyben ugyanolyan. A csövek is gyanúgy mennek, az alváznál, az aksinál...

Csak a szivattyútartó bakban lehet eltérés...

Azt ugye tudod, hogy a szervóolaj hűtőcsőve a vízhűtő kivétele nélkül nem fog bemenni a helyére?

Mert, hogy a hűtő előtt fut... ;-)

Na ezt jó hogy mondod! Pl ilyen infók hasznosak nagyon, ezért is kérdezősködöm. De nekem még ott a klímahűtő is a vízhűtő előtt. Ott a klíma hűtő elé kell tenni, vagy hogy? Asszem örülni fog a szerelőm, lesz káromkodás. :)

Link to comment
Megosztás:

Na ezt jó hogy mondod! Pl ilyen infók hasznosak nagyon, ezért is kérdezősködöm. De nekem még ott a klímahűtő is a vízhűtő előtt. Ott a klíma hűtő elé kell tenni, vagy hogy? Asszem örülni fog a szerelőm, lesz káromkodás. :)

Igen, a klímahűtő előtt van a hűtőmaszk magasságában. Legalábbis nekem így van.

Link to comment
Megosztás:

Az megvan hogy a főtengely szíjtárcsát is cserélni kell hosszbordásra? (6pk) Az meg nem jó, csak kisblokkról. Illetve a generátorét is.

Gyárilag hosszbordás szíjjal van szerelve az autóm, X14XE mind ilyen. Még a bak is szervós, csak valószínűleg annó amikor újonnan vették szervó nélkül kérték és azért hiányzik a szervó.

Link to comment
Megosztás:

Igen, a klímahűtő előtt van a hűtőmaszk magasságában. Legalábbis nekem így van.

Azt nem tudom, hogy a maszk magasságában van-e.

Ott a rövid kanyarcsöves van, mint az enyém. A képen a 22-es.

Halasi úr pedig egy hosszúcövest vett, ami elvileg alul menne. A képen a 8-as.

78769fdd8084fd54ebdafb0ac17a47cf.png

A hűtőnél alul van is neki kialakítva hely. :-)

Sajna nem láttam még hogyan van elhelyezve. De adja majd magát.

Le kell venni a lököst aztán majd látszik... :-D

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom, hogy a maszk magasságában van-e.

Ott a rövid kanyarcsöves van, mint az enyém. A képen a 22-es.

Halasi úr pedig egy hosszúcövest vett, ami elvileg alul menne. A képen a 8-as.

A hűtőnél alul van is neki kialakítva hely. :-)

Sajna nem láttam még hogyan van elhelyezve. De adja majd magát.

Le kell venni a lököst aztán majd látszik... :-D

Na most néztem meg egy ugyanilyet, mint az enyém csak ez gyárilag szervós és klímás. Ebben ha jól láttam, akkor az 1-es képen lévő csövezés van és nem a hűtő előtt hanem mögött, a motortér felől a ventillátor alatt van a cső felfogatva. Nem tudom ezt a kanyargós csövet is fellehet-e oda tenni? Mert ha igen, akkor nem kell kiszedni a hűtőt sem.

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Na most néztem meg egy ugyanilyet, mint az enyém csak ez gyárilag szervós és klímás. Ebben ha jól láttam, akkor az 1-es képen lévő csövezés van és nem a hűtő előtt hanem mögött, a motortér felől a ventillátor alatt van a cső felfogatva. Nem tudom ezt a kanyargós csövet is fellehet-e oda tenni? Mert ha igen, akkor nem kell kiszedni a hűtőt sem.

Ha jól megnézed, akkor az 1-es helyére esélyed nincs rakni a 8-as csövet, mert a hajtás kb 8-10 centit nyom a hűtő felé, amivel szépen elé fog kerülni...

Ha szerencséd van, akkor elég felemelni a hűtőket és alácsúszik...

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A mai napon jártam szervizben a járgánnyal (X14NZ, 2002 Classic Start, 5 ajtós) az első futómű felől érkező rossz úton való erőteljesen hallható kopogás miatt.

Legnagyobb meglepetésemre nem a futómű elemeinek volt/van baja, hanem a kormánymű kopog. <_< A szerelőm elmondása szerint a "perselyben kopog a kormánymű", ha jól értelmeztem, vagyis meg van kopva már. Fel lehet újítani, de állítólag nem okoz nagyobb gondot, használhatom még így bőven.

Kérdésem, hogy van-e valakinek ezzel tapasztalata? Érdemes felújítani, vagy csere? Tényleg "elmehetek vele 1 millió kilómétert" még így, vagy inkább cseréljük, újítsuk fel?

Másik kérdésem, hogy elmondásuk alapján 30+ ezer lenne a felújítás. Érdemes akkor már komplett szervósításban gondolkoznom? Olvastam a leírást a GY.I.K-ben erről, de lenne kérdésem: Mi a buktató, ha szervósítok? Mire érdemes figyelni? Bontott kormányműről/szervórl hogyan állapítható meg, hogy az tényleg rendben van, és nem ugyanúgy ki van kopva, mint a saját?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Az miért lehet hogy elnehezült a szervóm? A jelenség tapasztalása után lecseréltem az olajat benne (Dexron II), ahogyan kell, de a jelenség megmaradt. Reggeli induláskor egy darabig jó, de 5 km után újra nehéz tekerni. :( Azt tudni kell hogy a kormánymű a bal gumiharangnál már nagyon rég óta ereszti minimálisan az olajat (csak csöpög nagyon ritkán), emiatt az előző tulaj tett bele sűrűbb olajat ami nem belevaló, de a szervohatással nem volt gond soha sem. (amint hozzám került a gép tettem bele jó olajat és 1 évig nem volt baj a kormánnyal). A szervószivattyút vagy a kormányművet cseréljem ki? Mi lehet a valószínűbb ok?

Egyébként ez egy C18NZ A Vectra, azért ide írtam mert többen vagytok Astrások, és a kormánymű megegyezik, valamint a Veki részlegen nincs kormánymű topik szóval elnézést. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az miért lehet hogy elnehezült a szervóm? A jelenség tapasztalása után lecseréltem az olajat benne (Dexron II), ahogyan kell, de a jelenség megmaradt. Reggeli induláskor egy darabig jó, de 5 km után újra nehéz tekerni. :( Azt tudni kell hogy a kormánymű a bal gumiharangnál már nagyon rég óta ereszti minimálisan az olajat (csak csöpög nagyon ritkán), emiatt az előző tulaj tett bele sűrűbb olajat ami nem belevaló, de a szervohatással nem volt gond soha sem. (amint hozzám került a gép tettem bele jó olajat és 1 évig nem volt baj a kormánnyal). A szervószivattyút vagy a kormányművet cseréljem ki? Mi lehet a valószínűbb ok?

Egyébként ez egy C18NZ A Vectra, azért ide írtam mert többen vagytok Astrások, és a kormánymű megegyezik, valamint a Veki részlegen nincs kormánymű topik szóval elnézést. :D

Végállásoknál sziszeg? Általában ha nincs olajnyomás, akkor nehéz a kormány.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.