Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

azok rendben vannak, pont év elején lett cserélve vizsga miatt. sztem holanp vissza teszem a téliket, úgy is külön felnin vannak, és megyek egy próba kört, meglátjuk h mi lesz

igazából tényleg az a helyzet, hogy ilyen jelenséggel még nem találkoztam/találkoztunk, mert ezt az autót édesapámtól örököltem, szóval 1. tulajok vagyunk,

de kicsit értetlenül állunk a dolog előtt

Link to comment
Megosztás:

Heló!

Olyan gondom van, hogy a kormány kerekemnél valami kotyog-rotyog. Csak rosszabb minőségű mondjuk földúton érzem, de akkor nagyon.

Valaki említett nekem valami kerámia betétet vagy hüvelyt a kormányoszlopon ami kikophat. Tudja valaki hol van ez, vagy esetleg mi okozhat ilyen hibát?

Link to comment
Megosztás:

Heló!

Olyan gondom van, hogy a kormány kerekemnél valami kotyog-rotyog. Csak rosszabb minőségű mondjuk földúton érzem, de akkor nagyon.

Valaki említett nekem valami kerámia betétet vagy hüvelyt a kormányoszlopon ami kikophat. Tudja valaki hol van ez, vagy esetleg mi okozhat ilyen hibát?

Igazából nem kerámia hanem egy fehér műanyag betét, ami kicsúszik a helyéről, a pedálokhoz behasalva és felnézve látni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Van nekem egy c14nz (1993)-as f-astrám,olyan kérdésem lenne hozzátok,hogy lehet-e "szervósitani" a gépet és ha igen pontossan milyen évjáratú astráé megy bele,mert olvastam egy pár helyen,hogy az évjárata sem mindegy a leendő donornak.A másik kérdésem az lenne,mert ugye ha belemegy a szervó hosszbordás főtengely ékszíjtárcsa +generátor ékszíjtárcsa is szükséges,A cimbimnek van egy 1994-es corsája (x14xe-szervó,klima) abból esetleg felszerelhető-e a generátor egyben,vagy csak a tárcsa használható?Esetleg a szervó szivattyú passzolhat-e az enyémbe?Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Van nekem egy c14nz (1993)-as f-astrám,olyan kérdésem lenne hozzátok,hogy lehet-e "szervósitani" a gépet és ha igen pontossan milyen évjáratú astráé megy bele,mert olvastam egy pár helyen,hogy az évjárata sem mindegy a leendő donornak.A másik kérdésem az lenne,mert ugye ha belemegy a szervó hosszbordás főtengely ékszíjtárcsa +generátor ékszíjtárcsa is szükséges,A cimbimnek van egy 1994-es corsája (x14xe-szervó,klima) abból esetleg felszerelhető-e a generátor egyben,vagy csak a tárcsa használható?Esetleg a szervó szivattyú passzolhat-e az enyémbe?Válaszotokat előre is köszönöm!

Légy szíves lapozz vissza, csak egy, vagyis egyetlen oldalt!

És ugyan ezt a témát megtalálod ott is!

Ezzel a két hsz-szel kezdődött:

Srácok, hogyan tudhatom meg azt, hogy egy c16nz-ből bontott szervós kormánymű jó-e az én x14nz-mbe? Mit kell kérdezni az eladótól? (majd 100km-re van a cucc, csak akkor mennék el érte ha tuti)

Maga a kormány mű ugyanaz.

a szervószivattyú szokott más lenni, hosszbordás ékszíjjas, ill másik fajta. És azok felfogatása.

Nekem egy A vekiből lett átoperálva, csak másik cső szettet kellett vennem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Próbáltam keresni, de nem leltem rá választ. Szerintetek milyen márkájú utángyártott alkatrész érdemes venni? Most konkrétan trapéz gömbfej kéne 1-4eHUFig van vagy 5 fajta. 5let? 1-2ezer különbség nem érdekel, meg az "ennek már mindegy" sem. Köszi

Ha van 1-4eig, akkor a legolcsóbbat zárd ki, és mivel 1-2e már mind1, azt veszed amelyiket akarod. <_< Am lemförder.

Link to comment
Megosztás:

Ha van 1-4eig, akkor a legolcsóbbat zárd ki, és mivel 1-2e már mind1, azt veszed amelyiket akarod. <_< Am lemförder.

Hát pont ez az, de melyiket? Lehet kb ugyanannyi, de mondjuk szarabb, vagy nem? Ilyenek vannak: HansP, Optima, Timken, Torpan, AET, "Spanyol", Meyle, Oscap, "noname". Talán Meyle...

Link to comment
Megosztás:

Hali

olvastam a fórum elején hogy befeketetid az olaj, nálam is ez van, elég az olajcsere vagy valami gebasz van?

szerintetek tudok a kocsiba tenni G-s vagy H-s astra kormányt?

'96os X16XEL, sedan, nagykormányos..... szervós, egy légzsákos

Annyi jó kormányt lehet beletenni, miért pont ezek kellenek neked? :D :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Kerestem, de nem leltem választ. Szervóolaj mennyisége érdekelne, ami egy csont száraz rendszerbe megy. A tartály kb 0,5l-es lehet, 1liter még bele megy a csövekbe, a pumpába és a kormányműbe szerintetek? :goofy:

Sztem 1L-ből fel lehet tölteni a rendszert, de csak tipp.

Link to comment
Megosztás:

Milyen izzók ezek? Vagy milyen ledek? Nekem most minden kék, de lecserélném egy ilyen jégfehér színre, főleg akkor a mérőegységen a pirosak is látszódnának :)

Led szalaggal csináljuk Janival karöltve. Nem csak a TID-em jégfehér, hanem a belső világításom, az egész műszerfal, kapcsolókkal, fűtéskonzollal, együtt. Nézz bele a galériámba, van még kép. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.