Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok !

Sokat hallottam és olvastam arról, hogy Corsa C típusbetegség a váltókulissza- és a kormánymű-meghibásodás . Az én kocsim még csak 1,5 éves és 16500 km van benne, de érdekelne, hogy mikor és milyen eséllyel, gyakorisággal jön elő ez a két probléma és ti cserétettétek-e ezeket és mikor ?

Érdemes-e a 2. évi garanciális szerviz idején mindkettőt cseréltetnem és hajlandóak-e

mindkettőt különösebb hepciáskodás nélkül kicserélni az Opel márkaszervizek ?

Link to comment
Megosztás:

kopkorop a kormánymű nálam még bírja :)

érdekes, hogy 70.000 kmnél kikopik a vízpumpa de ez legyen a legnagyopbb probléma ;)

Uhuhu! mikor kell cserélni a léncot hivatalosan? 100.000 km vagy 120.000 km? vagy kell -e egyáltalán a karbantartási genyőce szerint cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Következő a problémája egy ismerősöm C Corsájának(1.2 16v. 75le. 2001-es).

A motorjának semmi bja,indul,szépen jár,nem fullad szóval tökre semmi hibára utaló jel, viszont állandóan világít a hibára utaló jel .Kiolvasásra a 170-es hibakódot írja ami :üzemanyag korrekciós hiba. Már váltott benzint,benzinkutat,olajat,gyertyát cseréltettek vele a szervízben,de a hiba mindig viszajön kb 50-100 km után.Mit lehetne elkövetni még vele?Ötletek,vélemények??

Link to comment
Megosztás:

kopkorop a kormánymű nálam még bírja :)

érdekes, hogy 70.000 kmnél kikopik a vízpumpa de ez legyen a legnagyopbb probléma ;)

Uhuhu! mikor kell cserélni a léncot hivatalosan? 100.000 km vagy 120.000 km? vagy kell -e egyáltalán a karbantartási genyőce szerint cserélni?

a láncot sose kell cseerélni hivatalosan.

Következő a problémája egy ismerősöm C Corsájának(1.2 16v. 75le. 2001-es).

A motorjának semmi bja,indul,szépen jár,nem fullad szóval tökre semmi hibára utaló jel, viszont állandóan világít a hibára utaló jel .Kiolvasásra a 170-es hibakódot írja ami :üzemanyag korrekciós hiba. Már váltott benzint,benzinkutat,olajat,gyertyát cseréltettek vele a szervízben,de a hiba mindig viszajön kb 50-100 km után.Mit lehetne elkövetni még vele?Ötletek,vélemények??

azt a hibakódot nagyon nagyon sokminden okozhatja:

légtömegmérő

lamdaszondák mert ugye 2 db van

üzemanyagtank szellőztetés,

kipufogógáz visszavezetés

folytószelepház

szivóoldalon dugulás

stb....

szóval az egy igen szivatós hibakód....

Link to comment
Megosztás:

Abban a 4 lyukban van 4db belső imbuszos(remélemjólírtam) hernyócsavar.Azokat kell kitekerni, és utána dugni bele a szöget, villát, ácskapcsot, ilyesmit. Amitől kijön. Amivel...........kijön!

Azok a csavarok sok esetben hiányoznak, amúgy csak lopásgátló funkciót látnak el. Ha kiszedted őket, akkor 4 "alkalmas valamit" beledugsz a lyukakba, ekkor a magnót bent tartó füleket benyomod (ezért kell kb akkora szöget használni, mit a lyuk) és lazán kihúzhatod a magnót a tokból.

Bocsi, a válasz kicsit késve jött, de törve nem! :)

Link to comment
Megosztás:

Kedves Klubtársak!

Egy nyugdíjas barátom Corsa B autójába van riasztó, de nincs indítás gátló. Nos, ezt szeretné, most beépítetni. Úgy mondják, és magam is ezt tapasztaltam, hogy egy kapcsoló már megoldja a problémát, ha az jó helyen van elrejtve.

Olyan, megoldást kellene választania ami megbízható, de viszonylag elfogadható árú. Mert bizony nyugdíjasként már nem igen lesz másik autója. Nagy szívfájdalma lenne, meg egetverő disznóságnak is tartaná, ha a gonoszok, a sátán megszállottjai megfosztanák Tőle.

A megbízható szervizre is kérnék javaslatokat.

Előre is köszönöm a javaslatokat.

Módosítva : ember2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap volt 16db hidrotőke cserélve a Corsámban. A csörgő hang el is tűnt, de maradt valamiféle kopogás. A szerelő azt ajánlotta, hogy menjek el egy Opel szervizbe és nézessem meg a gyújtást, mert szerinte azzal lesz gond. Kérdés: Van ilyen, hogy "elmászik" a gyújtás? Vagy csak egy jeladó vacakolhat? Valami tipp, amit meg lehetne nézni a szerviz előtt? Amúgy mindenképp el akartam vinni az autót egy műszeres diagnosztikára, csak az messze van. Bízok benne, hogy van valami "otthon" is ellenőrizhető tippetek, ami talán segíthet a hiba behatárolásában.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Klubtársak!

Egy nyugdíjas barátom Corsa B autójába van riasztó, de nincs indítás gátló. Nos, ezt szeretné, most beépítetni. Úgy mondják, és magam is ezt tapasztaltam, hogy egy kapcsoló már megoldja a problémát, ha az jó helyen van elrejtve.

Olyan, megoldást kellene választania ami megbízható, de viszonylag elfogadható árú. Mert bizony nyugdíjasként már nem igen lesz másik autója. Nagy szívfájdalma lenne, meg egetverő disznóságnak is tartaná, ha a gonoszok, a sátán megszállottjai megfosztanák Tőle.

A megbízható szervizre is kérnék javaslatokat.

Előre is köszönöm a javaslatokat.

Tegnap beszélgettem erről Szabot-tal... szerintem tudunk segíteni... itt régiónkon belül! :)

Ha tudnánk az úrral beszélni, hogy mi lenne neki a legjobb, akkor szerintem rövid időn belül megoldjuk az "indítás gátló"-t! ;)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap beszélgettem erről Szabot-tal... szerintem tudunk segíteni... itt régiónkon belül! :)

Ha tudnánk az úrral beszélni, hogy mi lenne neki a legjobb, akkor szerintem rövid időn belül megoldjuk az "indítás gátló"-t! ;)

OK. Köszönöm. Csak közvetlen telefon, vagy e-mail cím kellene. Az enyém: kas.janos@t-online.hu

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Üdv!

Több probléma is született a kisautommal. Ha valaki találkozott ilyennel kérlek szóljon és hallgatom/olvasom...(Corsa C GSI erősebb motorral mint a gyári 1.8as)

- a szakaszos törlés az ablaktörlőben bénázik. van hogy nincs egyáltalán, van hogy kettőket töröl, és van hogy normálisan müködik. kicseréltük a kart, hátha az volt kontakthibás de ugyan az maradt... egy szervízben az ablaktörlőmotorról beszéltek. A normál és a gyors törlés tökéletesen müxik.

- a duda hol működik hol nem... semmi összefüggést nem találtam a müködés jósága/rosszasága és az autó egyéb állapota között.

- Ha lendületesebben akarok váltani recseg ropog a 2es 3as. szóval nem akarok. Ezt is meg kellene nézni, hogy csak sima opeles betegség, vagy javítható.

- ráadásul ha meghajtom akkor égett szag jön... mint ha a kuplung szag lenne... szóval kellene egy erősebb kuplung. tudtok valami jót ajánlani? erősebbet mint a gyári.

- jobb oldali tükrömet a motor csak jobbra és lefelé képes mozgatni. fel és balra nem.

Hirtelen "csak" ennyi... Meg igazából lehet kellene egy olyan szerelő aki NAGYON ért hozzá, mert lehet más baja is lehet. pl a futóművet a lengéscsillapítókat is meg kellene nézni milyen állapotúak... szilentek stb... de én nem vagyok szerelő, bár imádom az autóm. Igaz elméletben mindenhez értek.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Több probléma is született a kisautommal. Ha valaki találkozott ilyennel kérlek szóljon és hallgatom/olvasom...(Corsa C GSI erősebb motorral mint a gyári 1.8as)

- a szakaszos törlés az ablaktörlőben bénázik. van hogy nincs egyáltalán, van hogy kettőket töröl, és van hogy normálisan müködik. kicseréltük a kart, hátha az volt kontakthibás de ugyan az maradt... egy szervízben az ablaktörlőmotorról beszéltek. A normál és a gyors törlés tökéletesen müxik.

- a duda hol működik hol nem... semmi összefüggést nem találtam a müködés jósága/rosszasága és az autó egyéb állapota között.

- Ha lendületesebben akarok váltani recseg ropog a 2es 3as. szóval nem akarok. Ezt is meg kellene nézni, hogy csak sima opeles betegség, vagy javítható.

- ráadásul ha meghajtom akkor égett szag jön... mint ha a kuplung szag lenne... szóval kellene egy erősebb kuplung. tudtok valami jót ajánlani? erősebbet mint a gyári.

- jobb oldali tükrömet a motor csak jobbra és lefelé képes mozgatni. fel és balra nem.

Hirtelen "csak" ennyi... Meg igazából lehet kellene egy olyan szerelő aki NAGYON ért hozzá, mert lehet más baja is lehet. pl a futóművet a lengéscsillapítókat is meg kellene nézni milyen állapotúak... szilentek stb... de én nem vagyok szerelő, bár imádom az autóm. Igaz elméletben mindenhez értek.

Pár dolgot azért lehet, hogy te is meg tudsz nézni...

- Általában, gondolom a Corsánál is, az ablaktörlő szakaszos üzemét egy jeladó szabályozza - olyan, mint egy sima relé, és a kapcsolótáblában ül. Szerintem inkább az a baj, mint a motor....

- Asszem a váltó recsegés tip. Opel hiba, de talán a bowden pontos beállításával lehet rajta javítani.... (lehet, hogy meg is nyúlt már a bowden?)

- A Corsában valszeg még nem automatikus a kuplung utánállítás, lehet, hogy csak kopott, és kicsit mindig elemel, ezért nagyobb nyomatéknál megcsúszik - próbáltatok állítani rajta? (remélem nem pihenteted a lábad a kuplungon, mint a feleségem.... :huh: )

- A jobb oldali tükör egyik vezetéke szakadt. Ezért nem megy, csak egy irányba.... Általában három vezeték megy be, az egyik a motorok közös pontja, a másik kettő pedig a motorok másik pólusára megy. Valószínűleg a közös vezetékkel lesz gond. Persze lehet a kapcsoló is hibás....

Link to comment
Megosztás:

- Általában, gondolom a Corsánál is, az ablaktörlő szakaszos üzemét egy jeladó szabályozza - olyan, mint egy sima relé, és a kapcsolótáblában ül. Szerintem inkább az a baj, mint a motor....
az a relé a motorba van asszem :huh:

- A Corsában valszeg még nem automatikus a kuplung utánállítás, lehet, hogy csak kopott, és kicsit mindig elemel, ezért nagyobb nyomatéknál megcsúszik - próbáltatok állítani rajta? (remélem nem pihenteted a lábad a kuplungon, mint a feleségem.... )

Az összes hidraulikus kuplung automata beállitásos. azaz Ha ez egy Corsa C akkor biza autómata!

Asszem a váltó recsegés tip. Opel hiba, de talán a bowden pontos beállításával lehet rajta javítani.... (lehet, hogy meg is nyúlt már a bowden?)

A Corsák rudazatosak, nem bowdenesek. de ez szerintem tökmindegy, ha recseg a váltó belül, akkor az váltóhiba, és nem rudazat.

de az is lehet hogy ez összefügg a kuplung csuszással, mert csuszik, és nem emel ki rendesen egyidőben.... pl.

Link to comment
Megosztás:

az a relé a motorba van asszem :lol:

Az összes hidraulikus kuplung automata beállitásos. azaz Ha ez egy Corsa C akkor biza autómata!

A Corsák rudazatosak, nem bowdenesek. de ez szerintem tökmindegy, ha recseg a váltó belül, akkor az váltóhiba, és nem rudazat.

de az is lehet hogy ez összefügg a kuplung csuszással, mert csuszik, és nem emel ki rendesen egyidőben.... pl.

Ha a jeladó a motorban van az pech....

Már hidraulikus kuplung van a Corsában? Dejó! :)

Bocs, ha sületlenségeket írok, buheramájszter lévén sajna csak általános tapasztalataim vannak, hasonló autókkal - csak azt írtam, amit gondoltam, én is megnéznék előszörre.... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Elsőként is köszönöm az eddigi segítséget.

- a szakaszos törlés az ablaktörlőben bénázik....

Mivel az a relé a motorban van akkor mégis csak a motort kell cserélni ugye?

- Váltó+kuplung...

Akkor ugye egy kulungcsere indul. Mármint tárcsák. Kérdés az hogy erősebb tárcsákat (szerkezetet), mint a gyári ki gyárt? Ha emlékem nem csal valaki Sachs-ot ajánlott...(remlélem jól írtam)

Ha a kuplung ok, de még mindíg recseg akkor váltó csere???

Urak én nem értek hozzá, de ha a váltó szar, akkor milyen váltót kell keressek? mit lehet feltenni egy C Corsába az 1.8as motorhoz (Z18XE) Melyik az ami esetleg erősebb mint a gyári? (Őszintén mondom, ezek az F16 F20 stb. nekem nem mond sokat. Ha valaki tud egy linket ahol ezt valaki kifejti, megköszönném, mert azt sem tudom most mim van, és azt végképp nem hogy mit tudnék hozzátetetni.)

- jobb oldali tükrömet...

Akkor szét kellene szedni apró darabokra...vagyis inkább:

1. a kpacsoló jó kell legyen, mert ugye a bal oldalit hibátlanul mozgatja, és ugyan az a billenőgomb mozgatja mind a kettőt.

2. Leszedem a tükörháromszöget, és egy feszmérővel belemérek. Gondolom hasonló kell legyen a jobb és baloldal. Ha ez jó akkor maga a tükör rossz.

3. lehet hogy lepattant valalmi? mert olyan 100 felett remeg a széltől a jobb tükör. Mint ha nem lenne rendesen felfogva... Szóval szét kellene szedni. Ezt hogy lehet? Addig ok hogy mondjuk leveszem. De a tükör lapot hogy lehetne leszedni magáról a szerkezetről?

Link to comment
Megosztás:

Ha uhu mester szerint ott van, akkor ott van - na de ahogy gondolkodtam, mi van akkor, ha a kapcsolókar sz@r? Mármint a szakaszos pozíciója kontakthibás.... ugye eccer megy, eccer nem... néha meg kettőt is töröl (mintha gyorsan ki-be kapcsolnád)... hmmm....

A Sachs jó minőség, gyári beszállító is (azt nem tudom, hogy az Opelnél is az-e) - biztos nem lesz rossz a kuplung. A teljesítményhez nem tudok hozzászólni, nem tudom hány extra Nm van az autóban és mennyit bír pluszban a gyári szerkezet....

A tükörnél azt nézd meg, hogy a vezetékeken hogyan változik a delej:

- a közös pontra fel/balra irányba +12V, le/jobbra irányba pedig test... (vagy fordítva, de ez végülis mindegy)

- a motorok külön pólusaira pedig megfelelően az ellenkező polaritás kell kerüljön.

Ha ugye pl. a közös pontra nem jut el a +12V, akkor max. jobbra, vagy lefelé tud mozogni a tükör, attól függően, hogy merre nyomod. Ellenkező irányba nem.

Ha pl. szakadt a közös pont, előfordulhat az is, hogy mindkét motoron átfut a delej, és csak lassan, átlósan mozog a tükör.

Amúgy a kapcsoló még lehet rossz. A kis választó kapcsoló állásától függően vezérli a bal ill. jobb oldalt, ha az a rossz, akkor csinálhat ilyet.

De egy voltmérővel hamar meglesz a hiba..... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.