Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Hali!!!

Itt nálunk 1000 Ft/tárcsa a szabályozás. Most valahol láttam 3-4 ezer/pár az új ára. Itt nem nagyon éri meg a szabályozás, de egy ritka kocsinál ahol a tárcsa több 10 ezer , azért ott már gondolkodik az ember. Amúgy semmi gond a szabályzott tárcsákkal, a főiskolán is tanultunk róla, csak szakszerűen legyen csinálva és ne menjen a min. alá.

erről beszélek én is, meg opel-hoz elég fillére az alkatrész.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

van egy corsa b , c12nz 8v autóm.elszakadt a vezérműszíjam.azt hallottam hogy ennél a motornál ilyenkor nem ferdülnek el a szelepek.

lehetséges ez?

Elviekben lehetséges..., de nagy tételben nem fogadnék rá a kaszinóban.

Ez a legegyszerűbb kis motor, nem tart semeddig lekapni a hengerfejet, aztán belenézni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

van egy corsa b , c12nz 8v autóm.elszakadt a vezérműszíjam.azt hallottam hogy ennél a motornál ilyenkor nem ferdülnek el a szelepek.

lehetséges ez?

Sajnos elgörbül ,nekem 2 hónapja volt szakadás.

8 szelep csere+8szelepszár szimering+16szelepék+tömítések+szíj

Ez a minimum.

Én azért cseréltem ki minden szelepet mert biztosra mentem

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok még a fórumon, örülök h rátaláltam mert már így is sokat segített.

A problémám a következő:

Adott egy Corsa B 1.2 16v 2000es kisautóm. Van benne minden központi zár, riasztó indításgátló, már így vettem. Eddig semmi gond nem volt vele hálisten, múlthéten indultam volna vele melóba nyitni akarom és nem működött a riasztó, nyomkodom, semmi. Kinyitottam kulccsal, központi zárt kinyitotta riasztó nem szólalt meg, viszont az autó sem indult el....

Betoltuk az udvarra fater próbálta indítgatni akkor már szólt a riasztó is, kikapcsolni nem lehetett, egyáltalán nem érzékelte a távirányítót. Jött a szerelő ismerős, hozott másik elemet próbálgatja semmi. Mondja új riasztó kell bele, 23e körül van beszereléssel. Ez így karácsony után pont jól esett, mondom kössz.

Most ott tartok hogy kibányásztam a riasztót (Caesar CT-205u), szétszedtem kicsit furcsa szaga van, aznap a kocsi egész nap kint állt az esőben, lehet vhol beázott és az kiütötte. Most hiába teszem vissza már be se riaszt, sőt a piros led se világít, viszont a központi zárat ki-be kapcsolgatja. A kocsi ugyan úgy nem indul, azóta az aksi is lemerült, próbáltuk bikázni, semmi.

Azt megtudja-e nekem mondani valaki h ha kiszedem a riasztót akkor az indítás gátlót hogyan tudom kikapcsolni, vagy függetlené tenni a riasztótól, vagy az ac pumpát blokkolja ilyenkor? Olvastam valahol h két vezetéket meg kell cserélni, de ettől okosabb nem lettem. Hol és mit?

Egyenlőre ellenék riasztó nélkül csak menjen a kocsi.

Előre is köszönöm ha tud valaki segíteni.

üdv

czell

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Futómű felújítás előtt állok és lenne 1 pár kérdésem. Az autómba mikor 4en beülünk eléggé leül és amúgy is elég érdekes hangokat ad ki magából :rolleyes: (Mármint a futómű felől érkezik a nesz) Nem tudom milyen márkát érdemes beszerelni/rendelni hozzá.

Kb mekkora összegbe kerül egy teljes felujítás (első-hátsó). Ilyenkor rugókat is szoktak cserélni vagy csak lengéscsillapítókat ? (Bárdinál néztem rugókat és elég húzos áruk van.)

Aki esetleg az utóbbi időben esett át ehhez hasonló felujításon az adhatna egy-két tippet hogy mit érdemes venni.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Futómű felújítás előtt állok és lenne 1 pár kérdésem. Az autómba mikor 4en beülünk eléggé leül és amúgy is elég érdekes hangokat ad ki magából :blink: (Mármint a futómű felől érkezik a nesz) Nem tudom milyen márkát érdemes beszerelni/rendelni hozzá.

Kb mekkora összegbe kerül egy teljes felujítás (első-hátsó). Ilyenkor rugókat is szoktak cserélni vagy csak lengéscsillapítókat ? (Bárdinál néztem rugókat és elég húzos áruk van.)

Aki esetleg az utóbbi időben esett át ehhez hasonló felujításon az adhatna egy-két tippet hogy mit érdemes venni.

Köszi

Nekem nyáron volt cserélve elöl hátul kb 30e volt,rugó nem volt cserélve és magnetti marelli van benne.

Azóta elég stabil a szekér :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Futómű felújítás előtt állok és lenne 1 pár kérdésem. Az autómba mikor 4en beülünk eléggé leül és amúgy is elég érdekes hangokat ad ki magából :rolleyes: (Mármint a futómű felől érkezik a nesz) Nem tudom milyen márkát érdemes beszerelni/rendelni hozzá.

Kb mekkora összegbe kerül egy teljes felujítás (első-hátsó). Ilyenkor rugókat is szoktak cserélni vagy csak lengéscsillapítókat ? (Bárdinál néztem rugókat és elég húzos áruk van.)

Aki esetleg az utóbbi időben esett át ehhez hasonló felujításon az adhatna egy-két tippet hogy mit érdemes venni.

Köszi

Hali!

A futómű felújítást meg is csinálom neked,ha szeretnéd,ha egyeztetni tudunk időpontot!

Nagyjából a Bárdis alkatrészárban megcsinálom szereléssel együtt! persze attól is függ,hogy mennyi mindent kell csinálni!

Én leginkább megnézném az autót vmikor Januárban és megmondom,hogy mi az ami cserés és akkor számolunk egy összeget, ez semmibe nem kerül....

Mert a futómű az eléggé összetett dolog! Ha leül azon egy erősebb rugó segíthet, vaqy egy légrugó a hátuljába,nekem az van benne,nagyon jó dolog,ha 4-5en megyünk,akkor felfújom, ha meg csak ketten utazunk vele,akkor lejjebb engedem egy kicsit,hogya ne legyen kemény a hátulja!Ez kb 18e ,de biztos megoldás 5 személlyel sem fog leülni! Ha egy erősebb rugót teszel hátra attól nagyon kemény lesz az autó,nem lesz kényelmes, a légrugót meg csak leereszted!

Ha találkozunk,akkor megmutatom az enyémet! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem nyáron volt cserélve elöl hátul kb 30e volt,rugó nem volt cserélve és magnetti marelli van benne.

Azóta elég stabil a szekér :rolleyes:

Nekem új lengéscsillapítók kerültek bele (Kadetté ráadásul... belemegy) meg Calibra rugók hozzá, és itt sincs gond a stabilitással. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek. 2001-s Corsa C, Isuzu dieselem van. Hátha előfordult már vkinél ez a probléma. Ha gyorsítok,tehát folyamatosan majdnem teljes gáznál olyat csinál, mintha hullámzana a turbó, mintha visszavenném a gázt, majd újra rányomnám, pedig folyamatosan nyomom. A szervizben csak bután néznek.Rárakták a tech2-t felvették.Látszik szépen a hullám vonal a túrbónyomásnál.Fogalmuk sincs mi csinálhatja. Néha olyan hibát ir be a computer, hogy kevés a légtömegmérő feszültség. Állítólag akkor nem a légtömegmérő által adott jellel számol a comuter, hanem középértéken, viszon akkor ugy érzem nem hullámzik. A légtömegmérőt próbáltuk kicserélni, de nem oldódott meg a dolog.Az újjal is ugyanaz volt.

Esetleg ötlete vkinek?Köszönettel.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek. 2001-s Corsa C, Isuzu dieselem van. Hátha előfordult már vkinél ez a probléma. Ha gyorsítok,tehát folyamatosan majdnem teljes gáznál olyat csinál, mintha hullámzana a turbó, mintha visszavenném a gázt, majd újra rányomnám, pedig folyamatosan nyomom. A szervizben csak bután néznek.Rárakták a tech2-t felvették.Látszik szépen a hullám vonal a túrbónyomásnál.Fogalmuk sincs mi csinálhatja. Néha olyan hibát ir be a computer, hogy kevés a légtömegmérő feszültség. Állítólag akkor nem a légtömegmérő által adott jellel számol a comuter, hanem középértéken, viszon akkor ugy érzem nem hullámzik. A légtömegmérőt próbáltuk kicserélni, de nem oldódott meg a dolog.Az újjal is ugyanaz volt.

Esetleg ötlete vkinek?Köszönettel.

Vákumcsőrendszert nézd át,nem-e valamelyik lyukas valahol.

Link to comment
Megosztás:

Vákumcsőrendszert nézd át,nem-e valamelyik lyukas valahol.

Állitólag nem lyukas sehol, vákummérő órával nézték. Annyit mondott még a szerelő, hogy a turbón van vmi szabályzó, ami nehezen működik.Állitólag megjáratta.Nem változott semmi. Annyt csinált még, hogy vákum szabályzást lekötötte a turbóról, ledugaszolt. Igy állitólag nem szabályoz le a turbónyomás.Kipróbáltuk igy nem volt hullámzás, viszont 10 mp múlva teljes rendszerhibát irt ki a computer.Állitólag azért, mert fullon nyomott a turbó folyamatosan. Eddig jutott. Annyit mondott még, nem tudja mi van,egyenként ki kéne cserélni a szabályzókat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.