Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Helló !

Csak kérdezem, hogy le van-e szedve már a fej, vagy látatlanban mondtak árat? Tudod-e mik sérültek?

Üdv

Tegnap történt reggel, odavittük trélerrel, leszedték csak a "fedőt" az utcán, és láttuk a szakadt szíjat, ma faxolták faternak (az ő céges kocsija)

a listát, szerintem is minden sz@rt felszámoltak, úgy sem értünk hozzá, meg nem is láthatod amikor szerelik, ergo nemtom mi ment benne tönkre, szerintük minden persze... :x

Hová vigyem?

Ahol tényleg cak azt cserélik ki amit kell...

Link to comment
Megosztás:

Tegnap történt reggel, odavittük trélerrel, leszedték csak a "fedőt" az utcán, és láttuk a szakadt szíjat, ma faxolták faternak (az ő céges kocsija)

a listát, szerintem is minden sz@rt felszámoltak, úgy sem értünk hozzá, meg nem is láthatod amikor szerelik, ergo nemtom mi ment benne tönkre, szerintük minden persze... :x

Hová vigyem?

Ahol tényleg cak azt cserélik ki amit kell...

Sajnálom, erre nem válaszolhatok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt halottam, hogy 1.6-os motoroknak egy kicsit magasabb az olaj fogyasztása! Érdeklődnék, hogy a 1.6 Twinport motoroknál is fennáll-e ez? Esetleg ha van valakinek tapasztalat (igaz nem rég jöttek ki ezek a motorok), vagy tud róla, kérem írjon.

Válaszokat előre is köszönöm!

Xavér

NA nekem most 24.000 van benne kb. 15000 körül cseréltem benne,mint első, előrehozott olajcsere. Tegnap este néztem, azóta 1 osztást ment lejjebb az olaj, ez kb. 2 dl.

Igaz, hogy Longlife szűrőt tettem bele, állítólag a 30.000-es periódushoz ez kell. A gyári szűrő a sima, 500 ft-os volt (érdekes). 5W/40-es gyári olaj van most benne.

Link to comment
Megosztás:

NA nekem most 24.000 van benne kb. 15000 körül cseréltem benne,mint első, előrehozott olajcsere. Tegnap este néztem, azóta 1 osztást ment lejjebb az olaj, ez kb. 2 dl.

Igaz, hogy Longlife szűrőt tettem bele, állítólag a 30.000-es periódushoz ez kell. A gyári szűrő a sima, 500 ft-os volt (érdekes). 5W/40-es gyári olaj van most benne.

Ez teljesen jó olajfogyasztás! Tessék: nem is fogyaszt sokat az 1.6!

Link to comment
Megosztás:

Admin segítséget kérek......

Ezen témával kapcsoltban kapok mailt, hogy írt bele vki de amikor rákattintok a linkre ezt kapom: A téma vagy hozzászólás nem létezik gondolom, amiatt van, mert át lett buherálva..de akkor mit tegyek, hogy rendben legyen? :oops: ...egyébként másoknak sem jön rendesen a hozzászólásokkal kapcsolatos mail? :D

Link to comment
Megosztás:

Admin segítséget kérek......

Ezen témával kapcsoltban kapok mailt, hogy írt bele vki de amikor rákattintok a linkre ezt kapom: A téma vagy hozzászólás nem létezik gondolom, amiatt van, mert át lett buherálva..de akkor mit tegyek, hogy rendben legyen? :oops: ...egyébként másoknak sem jön rendesen a hozzászólásokkal kapcsolatos mail? :D

Nekem megy rendesen.... És ha megszünteted a figyelést, majd megint kéred?

Link to comment
Megosztás:

Admin segítséget kérek......

Ezen témával kapcsoltban kapok mailt, hogy írt bele vki de amikor rákattintok a linkre ezt kapom: A téma vagy hozzászólás nem létezik gondolom, amiatt van, mert át lett buherálva..de akkor mit tegyek, hogy rendben legyen? :oops: ...egyébként másoknak sem jön rendesen a hozzászólásokkal kapcsolatos mail? :D

valahogy le lehet mondani az iméleket. mond le, majd kérd ujra....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én egy 1.6 twinport motoros Astrával rendelkezem, csak az a baj, hogy 1 hete van nálam, így sajna nem tudok még tapasztalatot mondani.

Most csínálták meg a 25000-es szervízt, figyelemmel fogom kísérni és beszámolok róla :D

Íme. Mondtam, hogy szerzek 1.6 twp Astrát, hát meg is szereztem! :wink: Vagy nem ígértem ilyesmit? :roll:

Na de félre a tréfával! nyuszmusz, ha tudsz, majd számolj be a tapasztalataidról (olajfogyasztás, benzinfogyasztás, menetdinamika) a motorral kapcsolatban, rendicsek?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

hali!

mint 1.6 16v ecotec tulaj (viszonylag friss, 6500km) elgondolkoztam, hogy mivel lehetne kitolni az olajfogyasztas elindulasanak idejet. elsosorban metabond adalek-ra gondoltam. hatha kesleltetne a kopast es ezzel az olajfogyasztas novekedest.

velemeny, vagy egyeb otletek? (a jobb labat most inkabb hagyjuk :( )

Link to comment
Megosztás:

A gyári előírásnál rövidebb olajcsere periódust is meghálálja a motor.

egyelore 6700 km van benne, es 5000-nel mar csinaltam egy olajcseret. ugy gondolom, hogy 10e km-enkent jofajta valvoline 5w40 synpro-t kap majd. remelem tenyleg meghalalja :(

Link to comment
Megosztás:

vkinek van már 1.6-os XEP mocija?...egy ilyen beruházáson gondolkodom...új gép új moci... 8)

Nyuszmusz-nak van egy 2003-as külföldi származású Z16XEP-s Astrája... bár, őt mostanában nem látom itt. Illetve Xavér tervezte, hogy ilyet vesz. Őt sem tudom, mi van most vele...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.