Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

de mintha azt is írtad, volna, hogy 100e km felett jár.

kezdetekben is ette az olajat, vagy csak később kezdődött?

Régebben is. Mióta nálam van, ugyan annyit eszik. (2 éve van nálam)

De látom, hogy ez mindenkinél megvan.

Nem gondolnám, hogy a 100ezer km sok lenne ebben a motorban! Mármint szerintem ezeknek sokkal többet kéne bírniuk, ha nincs széthajtva és persze megfelelően van szervízelve.

Link to comment
Megosztás:

Hello

Egy '04 es 1.6 16v astrával énis betérek ide mint új tag :) nemrég volt egy kisrevízió 79ezernél olaj+szűrő, gyertya, lev.szűrő, pollenszűrő, benzinszűrő, bordásszíj+feszítő csere. Szereti nekem is az olajat fogyasztani de nem olyan vészesen 10 ezrenként 1 liter, eddig lekopogom nem volt semmi probléma vele, ate tárcsa plusz betét lett cserélve még :)Ez történt egy fél év alatt, kb 30 ezer km.

5w30 as opel olajjal feltölve elötte mobil1 5w40 es volt benne

Link to comment
Megosztás:

Üdv néked, Petiíi! Az olajfogyid elfogadható. Ha tanácsolhatom: inkább térj vissza a Mobil termékeire, persze csak ha sokáig szeretnéd még használni a gépsast! A gyári olajat meg max 10.000km-ert hagyd benne, én max 5ig hagynám.

Meglátom ebből mennyit eszik, páran mondták hogy használjak vagy legalábbis probáljam ki a prolongot hátha segít... nemtudom elválik, egy jópár évig meglesz biztos az autó, optikailag meglesz spékelve, amint látom te is rajta vagy a témán :) én most rendeltem egy csavart küszöböt, aztán jön a többi...

Link to comment
Megosztás:

Meglátom ebből mennyit eszik, páran mondták hogy használjak vagy legalábbis probáljam ki a prolongot hátha segít... nemtudom elválik, egy jópár évig meglesz biztos az autó, optikailag meglesz spékelve, amint látom te is rajta vagy a témán :) én most rendeltem egy csavart küszöböt, aztán jön a többi...

Van egy érdekes sztori a Prolongról a Totalcar oldalán-->olvasd el mielőtt döntessz! :D Sok sikert a kocsid Upate-jéhez!

Link to comment
Megosztás:

Van egy érdekes sztori a Prolongról a Totalcar oldalán-->olvasd el mielőtt döntessz! :D Sok sikert a kocsid Upate-jéhez!

Elolvastam, hát igen :) ennyit róla akkor ... Amugyse vészes az olajfogyasztás szal... amugy énse vagyok "nagy híve" ennek a tegyünk bele mindeféle adalékot mert hűdejólesz tőle... nekem is csak javasolták hogy hátha de ezekután inkább nem. :D

Link to comment
Megosztás:

Csökkent az olajfogyasztása gépnek?

Az olajfogyasztásod nem vészes, ez eléggé átlagos ezeknél a motoroknál (is).

Javaslom hogy 10e km-ként cseréld az olajat, és ha meg akarod őrizni hosszú

időre a motorod jó állapotát, akkor én is ajánlom a metabond adalékait.

Továbbá van a metabondnak jó olaja is, de akár a mobil1 is megteszi, ha azt

könnyebben beszerzed :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Most regisztráltam a fórumon, és máris segítséget szeretnék kérni! 1.6 16v x16xel motorkódú motorom rakoncátlankodik. Hidegen tökéletesen működik, de ahogy bemelegszik nem megy csak 3 henger (alapjáraton megy mind a 4). Néha dob egy sárga lámpát valami egr visszavezető jelet olvasnak ki belőle. EGR szelep volna a baja? Attól megy csak 3 henger? Köszönöm előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Most regisztráltam a fórumon, és máris segítséget szeretnék kérni! 1.6 16v x16xel motorkódú motorom rakoncátlankodik. Hidegen tökéletesen működik, de ahogy bemelegszik nem megy csak 3 henger (alapjáraton megy mind a 4). Néha dob egy sárga lámpát valami egr visszavezető jelet olvasnak ki belőle. EGR szelep volna a baja? Attól megy csak 3 henger? Köszönöm előre is a válaszokat!

Szerintem kérdésedben a válasz :D :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Most regisztráltam a fórumon, és máris segítséget szeretnék kérni! 1.6 16v x16xel motorkódú motorom rakoncátlankodik. Hidegen tökéletesen működik, de ahogy bemelegszik nem megy csak 3 henger (alapjáraton megy mind a 4). Néha dob egy sárga lámpát valami egr visszavezető jelet olvasnak ki belőle. EGR szelep volna a baja? Attól megy csak 3 henger? Köszönöm előre is a válaszokat!

Le kell zárni egy lemezzel, és ha utána nincs hiba, akkor az a megoldás :D

Link to comment
Megosztás:

Le kell zárni egy lemezzel, és ha utána nincs hiba, akkor az a megoldás :D

Még egy hülye kérdés! Az EGR szelep a szívótorok alatt van egy elektromos csati megy rá? Elég furcsának találom, hogy az egr-től nem megy minden henger, de megpróbálom lezárni.

Link to comment
Megosztás:

Még egy hülye kérdés! Az EGR szelep a szívótorok alatt van egy elektromos csati megy rá? Elég furcsának találom, hogy az egr-től nem megy minden henger, de megpróbálom lezárni.

kb 5 cm átmérőjű hengeres cucc, 5 pólusú csati megy rá. Két torx csavar fogja a szívósorra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Lecseréltem a shell 5w40 olajat Mobol 10W 40-re. Kb2000km mentem egy csepp olaj sem fogyott. szimeringeknél (váltó-motor közti is.) olaj folyás megszünt.

Az olaj szine még mindigsötétbarna (de már feketés). Ezt nem hittem volna hogy ennyit jelent egy "jó" olaj cseréje. Köszi a tippet.

De most van egy másik problémám. A olajbetöltö sapkán tiszta sárgás dzsuva van kb 1 cm vastagon. ez miért van? olaj cserénél teljesen ki volt tisztitva az olaj tér olajal öblittetem kiaz elözöt. kimostam a szelepfedelet is akkor is volt már dzsuva benne. A kocsival kb naponta 10-15 km megyek. szinte fel sem melegszik lehet hogy ettöl van? Mit csináljak. Köszi

Link to comment
Megosztás:

ha a víz nem fogy a kiegyenlítőből, akkor mindössze a rövidtávos használattól van az ott. Iktass be olykor valami kiégető kúrát, mondjuk 2-3 havonta egy 100 km egyhuzamban utat.

köszi kiprobálom husvétkor. MINDENKINEK KELLEMES HÚSVÉTOT :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy amióta megvettem az autót azóta 3x csínálta már, hogy ráadttam a gyújtást és egy kis nyek aztán semmi, majd megint ráadttam de akkor már enniyse történt. Mitől lehet ez? Egy szomszédom azt mondta (miután bebikáztuk az autót), hogy lehetséges az, hogy nincs rendesen töltésem. Egyébként a 3 nem elindulás között mindig eltelt kb. 1 hét. Az időjárás befolyásolhat egyébkét a motor indítását? Teszem azt párás idő miatt mondjuk.

Előre is köszi a válaszokért!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy amióta megvettem az autót azóta 3x csínálta már, hogy ráadttam a gyújtást és egy kis nyek aztán semmi, majd megint ráadttam de akkor már enniyse történt. Mitől lehet ez? Egy szomszédom azt mondta (miután bebikáztuk az autót), hogy lehetséges az, hogy nincs rendesen töltésem. Egyébként a 3 nem elindulás között mindig eltelt kb. 1 hét. Az időjárás befolyásolhat egyébkét a motor indítását? Teszem azt párás idő miatt mondjuk.

Előre is köszi a válaszokért!

Próbáld meg tartósan (2 hét) másik akksival, nézd át a vezetékek (+ - önindítóhz, generátorhoz, testkábel a kocsiszekrényhez) kontakt szempontjából....

Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg tartósan (2 hét) másik akksival, nézd át a vezetékek (+ - önindítóhz, generátorhoz, testkábel a kocsiszekrényhez) kontakt szempontjából....

Köszi. Azt nem tudom mikor lett benne cserélve aksi, de elvileg gyári van benne. Rajta van a szürke matrica a tetején az Opel jellel.

Link to comment
Megosztás:

Gyári akku a tapasztalatok szerint max 4-5 évet bír. Neked mennyi idős az?

Egyébként a tünetek alapján akku hiba. Ha nem lenne töltés, akkor hiába bikáznád

be, legközelebb sem indulna.

A kijelzője zölden világít. Egyébként az autó amit vettem 6 éves.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is zöld volt, amikor nulla szufla volt, az nem számít, dísz :D

De ha nem hiszed el, mérj rá pár nap állás után, és ha 12V alatti feszt mérsz,

akkor az akku kuka.

Rendben. Milyen aksit érdemes belevennem ha szükséges? Pl. mondjuk a Varta féle aksi? Tesco-ban láttam, mondjuk hírtelenjében soknak tünt az ára( még sose vettem egyébként azért találtam soknak). 23 ezer körül volt emlékeim szerint.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.