Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Sziasztok!

Több kérdésem is lenne, az egyik hogy az autóm fordulatszáma ingadozik, picit kileng a mutató, mit csináljak vele? mi lehet az oka?A másik pedig hogy gázadásnál rángat az autó kb 2500 as fordulaton 2es fokozatban. Ma tisztítottam rajta egy két dolgot fojtószelep, meg azt hiszem kartel gáz csövet, de nem igazán múltak el a hibák, talán csak egy kicsit mérséklődtek.

Válaszotokat előre is köszi!Üdv,

alapjárati mocinál is kitakarítottál? egyébként az hogy picit kileng azu normális...enél a atípusnál nincs úgy belassítva...itt egyből látsz minden reakciót...

Link to comment
Megosztás:

Több kérdésem is lenne, az egyik hogy az autóm fordulatszáma ingadozik, picit kileng a mutató, mit csináljak vele? mi lehet az oka?A másik pedig hogy gázadásnál rángat az autó kb 2500 as fordulaton 2es fokozatban. Ma tisztítottam rajta egy két dolgot fojtószelep, meg azt hiszem kartel gáz csövet, de nem igazán múltak el a hibák, talán csak egy kicsit mérséklődtek.

Válaszotokat előre is köszi!Üdv,

pl lambdaszonda is tud ilyen jelenséget produkálni, ha haldoklik már. vagy ha esetleg még gyújtókábeles verzió, akkor a

kábelek is lehetnek szarok, ill a gyertyák. de lehet agr szelep hiba is, ha nem zár rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Kipucolás, ha az nem segít hosszú távon, akkor csere.

Le is lehet zárni, de akkor számítani kell további hibakódokra, viszont legalább nem maradsz ott vele az út szélén.

Egy vékony lemezzel (pl sörösdoboz <_< ) tudod lezárni. Hibakódot generálhat utána hosszabb motorfék üzemben, de ez

nem befolyásolja a működést, nem áll vészprogramra az ecu. csatikat vissza kell dugni rendesen.

Ajánlott vezérléscserével együtt, nem mindig bírnak ki két vezérléscsere időszakot.

Az aluminiumot sajnos oldják a kipufogó gázokban levő anyagok és egyidő után átég a lemez a motornak a keletkező aluoxid káros. Inkább rozsdamentest javaslok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az aluminiumot sajnos oldják a kipufogó gázokban levő anyagok és egyidő után átég a lemez a motornak a keletkező aluoxid káros. Inkább rozsdamentest javaslok. <_<

AGR lezárásra Lecso cartárs képpel is illusztrálta a megoldást az Astra-G dízel topicban. Nekünk, G-seknek csak ez jöhet szóba, F Astránál vannak olyan AGR-ek, amiknek nem mozog ki a szelepe a felfüggesztés síkjából, azok alá valóban jó lehet a vékony lemez.

Link to comment
Megosztás:

Az aluminiumot sajnos oldják a kipufogó gázokban levő anyagok és egyidő után átég a lemez a motornak a keletkező aluoxid káros. Inkább rozsdamentest javaslok. <_<

Köszi a válaszokat!

Tegnap szétszedtem, viszont nem volt még dolgom ilyenhez, hogy tudom kipucolni rendesen az AGR-t? A szelepet nem tudom járatni...simán nyomjam bele a wd 40 et?Bár kb. 10 hónapja cseréltettem ki egy újra! ill van egy gépkönyvem, de az alapjárati motort nem mutatja egyértelmüen, azt hol találom?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

Tegnap szétszedtem, viszont nem volt még dolgom ilyenhez, hogy tudom kipucolni rendesen az AGR-t? A szelepet nem tudom járatni...simán nyomjam bele a wd 40 et?Bár kb. 10 hónapja cseréltettem ki egy újra! ill van egy gépkönyvem, de az alapjárati motort nem mutatja egyértelmüen, azt hol találom?

szívótorok tűzfal felőli oldalán...müanyag házas, megy kábel csatlakozás is...kis torx csavarokkal van rögzítve, ha jól emlékszem 2db-al, de ahogy húzod ki, van a nyakán egy tömítő karika is...nem egyszerű megsérteni, de meglehet...figyelve vigyázva...de ne parázz miatta, ha nem vagy fakezű nem teszed tönkre.. <_< ha kint van a gödrét is tisztísd ki..

Link to comment
Megosztás:

Tegnap szétszedtem, viszont nem volt még dolgom ilyenhez, hogy tudom kipucolni rendesen az AGR-t? A szelepet nem tudom járatni...simán nyomjam bele a wd 40 et?Bár kb. 10 hónapja cseréltettem ki egy újra! ill van egy gépkönyvem, de az alapjárati motort nem mutatja egyértelmüen, azt hol találom?

WD40-ezés az egyenes út a kigyilkolásához lezárás nélkül. ugyanis megköti a kormot, és még jobban koptatja a tengelyt.

nitrohigítóban vagy birgéciolban ill. féktisztítóval kell kiáztatni, kitisztítani. Száradás után lehet visszarakni.

Link to comment
Megosztás:

Kitisztítottam mindent csilli villi, de mostmár leállogat menet közbe mikor leesik a fordulat, alapjárati motort nem találom :lol: 2003as z16 xe a motorkod, és nem egyezik a gépkönyvemmel egykét dolog. továbbra is rángat szerintem az lambda szonda lesz.

Link to comment
Megosztás:

Kitisztítottam mindent csilli villi, de mostmár leállogat menet közbe mikor leesik a fordulat, alapjárati motort nem találom :lol: 2003as z16 xe a motorkod, és nem egyezik a gépkönyvemmel egykét dolog. továbbra is rángat szerintem az lambda szonda lesz.

kicsit halványak az emlékeim, de nálad szerintem az elektromos folytószelep szabályozza az alapjáratot is...

lambdát ki lehet méretni arra alkalmas helyen (pl bosch szervíz, szkóppal).

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
kicsit halványak az emlékeim, de nálad szerintem az elektromos folytószelep szabályozza az alapjáratot is...

lambdát ki lehet méretni arra alkalmas helyen (pl bosch szervíz, szkóppal).

És miért állhat le a motor szerinted menet közbe ha leveszem a lábam a gázról és benyomom a kuplungot?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ha felkapcsolom a tompított fényszorót akkor a középső kijelző (rádió, óra stb) és a fedélzeti computer fénye szinte elalszik, nappal szinte nem is látható már. Szerintetek mi lehet a gond?

(astra g 1.6 16v, 1999)

köszi

tekerd fel a potmétert. (tompított kapcsolón a jobb oldali a műszerfalvilágításé)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Generál <_< Az elég kemény volna. Menni megy rendesen szépen gyorsul a fogyasztásom se túl magas és a hangja is "normális". Ha megyek vele nem vehető észre a füst csak az indulásoknál.

Generál az nem túl drasztikus? Bár biztos nem árt de a jelen anyagi körülményeim csak a legfontosabb dolgokat engedi. Vezérmű, szelepek+tőmítések...

Link to comment
Megosztás:

Hello ISTENEK!

Kérdés: Indoláskor úgy füstölök mint egy trabant. Kékes a füst. Húzni "húz" ahogyan egy 8 éves... És megette az olajamat 3 HÉT ALATT!!!! É szelepszálszimeringre gondolok... Szerintetek?

Köszönet a segítségért.

Nem érzem magaménak a megszólítást, mégis válaszolok... :)

3 hét alatt mennyit mentél? mert ha napi 500-at gurulsz az kellemes 7.5ekm úgy pedig egyáltalán nem sok...szóval relatív..nem így mérjük...írj km-t! <_<

Link to comment
Megosztás:

3500km-t tettem bele olajcsere óta. 3 liter ment el. Az nem túl jó arány <_<

Vezetési élményem nem lett rosszabb mert szépen megy csak ha elindulok a pirosnál a mögöttem álló köhincsél rendesen a kék fütben. Aztán ha belelendülök nincs füst. :)

Link to comment
Megosztás:

3500km-t tettem bele olajcsere óta. 3 liter ment el. Az nem túl jó arány <_<

Vezetési élményem nem lett rosszabb mert szépen megy csak ha elindulok a pirosnál a mögöttem álló köhincsél rendesen a kék fütben. Aztán ha belelendülök nincs füst. :)

akkor javaslott, amiot opel16v írt! bár ezek alapján simán azt mondanám, hoghy sajnos tényleg gerál következik...mennyi van a mociban? milyen olaj van benne(ez is sokat befolyásolhat!)?

Link to comment
Megosztás:

Mindig is ez az olaj volt benne?

óh jajj... Apa! Kezdődik...! <_<

ÉN a Hondámba is opel olajat raktam.

5400 km alatt nem fogyott el, pedig a turbosok enni szokták, és úgy,

hogy a hétvégén a Zágráb és a tengerpart közötti 130 km es autópályaszakaszt 170 - 190 es tempoban tettem meg...

szóval opel olaj....

és az asszonyam régi fehér astra gépe 2004 től a fateromék cégéjé volt , ami autókölcsönző. csak opel olajat használak. 100E km nél sem ette.

szóval az olaj szar vagy akinek eszi annak a motorja van szétcsapva?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.