Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Ha a karternél vagy a főtengelynél nyomja, biztos van olajtócsa az autó alatt, mert a kupplungházból kiszivárog a cucc. Meg kell nézni, nem kerül semmibe.

Ennél a motornál sokszor az olajpumpa felől ereszti a cuccot.

De sokszor nem lehet észrevenni, mert csak menet közben kezdi

el ereszteni, állásában nem szivárog. :lol: Mondjuk ez még a jobbik eset :lol:

Link to comment
Megosztás:

És mi van akkor, ha 10w helyett 5w -t raksz bele?

Esetleg van vmi károsodása a motornak?

Miért félszintetikust?

Én nem igazán tudok ezen eligazodni, félre ne érts, de legalább annyi érvet hallottam mellette mint ellene, szóval lehetetlen eldönteni melyik tábornak van igaza.

Sőt Opel szervizben is mondtak telejesen eltérő véleményt, pont ők is a motor illesztésére hivatkozva ajánlották hol az 5w , hol a 10w viszkozítású olajat.

De pl az autódoktor a total car -ban 10w 40 -es olajat javasol és ragaszkodik a GM Opel olajhoz, főleg az eco t. 16v motoroknál.

Amikor én ezt megnéztem kereskedésekben mindenhol meglepően (gyanúsan alacsony) áron kínálták, szerintem ennyiből nem lehet előállítani egy L olajat és még nyereség is legyen rajta.

Szóval ennyi erővel vehetnék a hiperekben árult full gagyi nóném olajat is.......

Na ennyire kell hinni az autódokinak a totalkáron. :lol: Az Opel 10W40 olajánál keresve sem találsz szarabb

minőségűt a piacon. Szerintem max fűteni jó :lol:

Amelyik motorhoz a 10W-s olajat írták elő (C-s, X-es), abba azért nem ajánlott az 5W olaj, mert az sokkal

"vékonyabb". Ezért nem alakul ki sokszor az optimális olajnyomás, a hidrotőkék is jobban eleresztik a

nyomást. Ezért is kell figyelembe venni azt a tényt, hogy nem minden esetben jobb a szintetikus olaj

a félszintetikusnál. Ez kb olyan dolog, hogy borból is van drága és nagynevű, de lehet hogy te az 500Ft-os

tokaji hárslevelűt sokkal jobban szereted. :lol:

Egyébként teljesítményszintre a mostani jó minőségű 10W-s olajok is hasonlók, mint az 5W-s olajok, tehát

nem nyersz vele semmit.

Link to comment
Megosztás:

Nem az a lényeg hogy 40 vagy 50.

Az a lényeg, hogy 10W-s legyen, félszintetikus. És nem GM/Opel. :lol:

Ha jó olajat akarsz, ajánlom figyelmedbe a metabond speed típust.

jó még a mobil1, néhány castrol, esetleg valvoline.

A metabond a speed típust csak 1990 és 2000 közötti autókhoz ajánlja. A 2000 utániakhoz a TOP olajakat mondja, bár ezek meg 5W-sek.És szerintem 2000 után is készült még sok olyan autó, amibe 10W volt az ajánlott gyárilag.

Opel 16V kolléga mindehol ott van! :lol:

Link to comment
Megosztás:

...És szerintem 2000 után is készült még sok olyan autó, amibe 10W volt az ajánlott gyárilag.

Így van, ezért nem is érdemes évjárat alapján nézni.

Az a 2000-es szám inkább általános váltás, Opeléknél is akkortájt kezdett a Z-s motor :lol:

Meg aztán ott van az a tény, hogy a Z-s motorok szoros illesztése 100000km felett már biztos

nem is olyan szoros, így inkább onnantól a 10W-s olajok az optimálisabbak bele.

Link to comment
Megosztás:

Ez kb mennyi időben vagy km-ben?

Nincs nagyon hajtva a gép, igaz reggelente indítás után azonnal indulunk.

Az segít, ha pár percig melegszik előtte?

Adalék lassíthat a dolgon?

Változó, hogy mikor murdál meg teljesen egy-egy tőke.

Elég ha fél percet járatod elindulás előtt, csak hogy biztos alakuljon

ki mindenhol a megfelelő olajnyomás.

Kezdeti stádiumban még érdemes jó adalékot használni (de nem ilyen

tömítő meg mindenféle csattogáselhárító adalékkal, hanem jófajta

felületnemesítő adalékot, mint pl a metabond), azzal talán el lehet

nyújtani ezt a dolgot. De megjavítani az sem fogja.

Link to comment
Megosztás:

Igen, félszintik.

Csodát ne várj az olajtól, rossz hidrotőkéket nem fog megjavítani :lol:

Akkor amit vettem tőled Metabondot, azt v.ki előtte jóól megvarázsolta, mert jelenleg egy feszítőgörgőcsapágy hangon kívül semmi nem jön a motorból.Pedig előtte sztem bármelyik CDTi megirigyelte volna tőlem a csattogást! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor amit vettem tőled Metabondot, azt v.ki előtte jóól megvarázsolta, mert jelenleg egy feszítőgörgőcsapágy hangon kívül semmi nem jön a motorból.Pedig előtte sztem bármelyik CDTi megirigyelte volna tőlem a csattogást! :lol:

Akkor előtte szar olaj volt benne valszeg :lol:

De öröm és boldogság, hogy megoldódott ez a dolog nálad :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretnék kérni!

A kocsim Astra G 1.6 16V 2001-es (Z16XE) és olyan hibát észlelek hogy sebességváltáskor amikor a kuplungot engedem fel az autó ránt egyet. Semmi több gázadáskor semmi probléma és megy is a kocsi. A szervízben kitisztították a fojtószelepet és a gyertyák is cserélve lettek utána egy pár napig jó is volt de megint előjött a hiba. Mi lehet a probléma? AGR szelepet januárban cserélték! Szinte csak városban használom és 90000 km van benne. Lehet hogy nem nagy hiba csak bosszantó!

Link to comment
Megosztás:

Akkor amit vettem tőled Metabondot, azt v.ki előtte jóól megvarázsolta, mert jelenleg egy feszítőgörgőcsapágy hangon kívül semmi nem jön a motorból.Pedig előtte sztem bármelyik CDTi megirigyelte volna tőlem a csattogást! :lol:

Asszem megpróbálom én is a metabondot hátha segít... :lol: egyenlőre olcsóbb mint a hidrotőke javítás....

Már csak az lenne a lényeg, hogy az is ilyen "megvarázsolt" legyen... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hétvégén nagy "öröm" ért... 3 hengeres lett a gép --> gondoltam gyertyacsere, de nem segített, így a végére kiderült a sortrafó ment gallyra.... hívtam szervizes ismerőst és azt mondta "TÍPUSHIBA".

Most legalább nem csattog a motor, mert nem megyek vele.... ja és ez az egész ~50.e Ft....

Mitől tud kimenni a sortrafó? Az is hallottam, hogy a gyertya is tönkre tudja tenni, ez igaz? Mennyit kellene neki bírni?

Link to comment
Megosztás:

Nah utánajártam:

- sortrafo 33.eFt utángyártott német, direkt opel szervizeknek (ha nem az a baj, akkor visszaveszik)

- gyertya 1200 Ft/db + 1 kulcs hozzá 750Ft....

Ennyi... :lol:

A másik dolog, hogy motorolaj csere előtt állok...próbátak rábeszélni, hogy az 5W40-essel (szintetikus)valószínűleg jobban járok, mint 10w-40-essel (félszintetikus), mivel a szomszédom motorhangja is cudar volt (kb mint az enyém) és 1000km megtétele után az 5w40-es olajtól eltűnt a hangja...neki is az mondták hidrotőke.. ő legalább boldog...

Lehet ebben igzság? Már annyi mindent irtatok a szintetikus és félszinti olajakról, hogy nem tudok dönteni......vagy kipróbálom és leírom a tapasztaltakat.. :lol: na meg a Metabond kérdés, vagy 5w40 és ha nem jön be -->10w40, vagy 10w40 megtuningolva Metabonddal....erre még alszok pár napot...

Link to comment
Megosztás:

Nah utánajártam:

- sortrafo 33.eFt utángyártott német, direkt opel szervizeknek (ha nem az a baj, akkor visszaveszik)

- gyertya 1200 Ft/db + 1 kulcs hozzá 750Ft....

Ennyi... :lol:

A másik dolog, hogy motorolaj csere előtt állok...próbátak rábeszélni, hogy az 5W40-essel (szintetikus)valószínűleg jobban járok, mint 10w-40-essel (félszintetikus), mivel a szomszédom motorhangja is cudar volt (kb mint az enyém) és 1000km megtétele után az 5w40-es olajtól eltűnt a hangja...neki is az mondták hidrotőke.. ő legalább boldog...

Lehet ebben igzság? Már annyi mindent irtatok a szintetikus és félszinti olajakról, hogy nem tudok dönteni......vagy kipróbálom és leírom a tapasztaltakat.. :lol: na meg a Metabond kérdés, vagy 5w40 és ha nem jön be -->10w40, vagy 10w40 megtuningolva Metabonddal....erre még alszok pár napot...

ne vegyél bele utángyártottat...

nem éri meg az a párezer forint....

láttam már lyukas dugattyút, meg kicsapott computert utángyártott gyujtáshid miatt...

olyan 40 a gyári.

Link to comment
Megosztás:

46.e Ft a gyári, amin opel emblémás csomagolás van...

Az opelnél dolgozó szerelő is azt mondta, hogy csak utángyártottat szoktak bele tenni ők is.... ezt a fajtát is szállítják az Opelhez...

Több boltban is kérdeztem, az árak +- 3e Ft körül mozogtak, csak itt 1év garancia (persze, ha szakszervíz teszi bele) és ha nem az a baja, akkor visszavihetem,míg másholt azt mondták nem veszik vissza....:lol:

Holnap d.u. kiderül milyen lesz..

Jah GM DELPHI a jelenlegi típus és erre mondják, hogy típushibás...a bontó ezt a fajtát 20.eFt-ért ide adta volna...

Link to comment
Megosztás:

46.e Ft a gyári, amin opel emblémás csomagolás van...

Az opelnél dolgozó szerelő is azt mondta, hogy csak utángyártottat szoktak bele tenni ők is.... ezt a fajtát is szállítják az Opelhez...

Több boltban is kérdeztem, az árak +- 3e Ft körül mozogtak, csak itt 1év garancia (persze, ha szakszervíz teszi bele) és ha nem az a baja, akkor visszavihetem,míg másholt azt mondták nem veszik vissza....:lol:

Holnap d.u. kiderül milyen lesz..

Jah GM DELPHI a jelenlegi típus és erre mondják, hogy típushibás...a bontó ezt a fajtát 20.eFt-ért ide adta volna...

Az én gépemen, amikor 2003 ban megvettem és átnézettem, azt mondták már túl van egy trafó cserén, de mintha az enyémben is Delphi lenne, immáron 4.éve hogy hajtom, de szerencsére semmi gond...hacsak nem attól csinálja hidegen indításnál amit Gabi-nak is írtam...de gondolom ennek ahhoz semmi köze.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem mindenképpen próbáld meg a 10W40 speed metabond olajat, és ha gondolod, adalékolhatod metabond

adalékkal is (Gold vagy C típus). 5W-s olajtól biztosan nem fog megoldódni a problémád.

Szia!

Mostanában szinte minden nap használom az autómat, de elég rövid távokat megyek vele (napi 10-12km).

Több helyről is hallottam, hogy nem túl jó a motornak, ha sokat rövid távon használjuk, a kopás a motorban az átlagos felé nőhet.

Állítólag ezeket a motorokat nem szabad "melegíteni" (üresben járatni), hanem indítás után azonnal indulni kell vele, hogy motor menet közben fokozatosan vehesse fel az üzemi hőmérsékletet.

Javasolnak ilyenkor vmi. komolyabb felületnemesítő anyagot (pl. Metabond) használatát, mivel ez beépül a fémbe és egy filmréteget képez annak felületén, növelve a fajlagos felületet, csökkentve a súrlódást és ezáltal a motor kopását is. :lol:

Mi erről a véleményed?? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.