Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Üdv!

Nálam kb. 8 éve szívunk hasonlóval! Nekem Corsa C van, ugyanezzel a motorral, és ugyanez az évjárat.

Egyszerűen bárhová viszem, nem tudnak vele mit kezdeni.

Ez a hiba eleinte nálam is csak hidegben jelentkezett, de most már pár éve melegben is.

A kocsimat most kaptam vissza a szerelőtől, 75 ezer pénzembe került az előző oldalon leírt "aprócska" mechanikus generál, amire szintén nincs válasz, vagy ötlet, hogy mitől alakult ki.

Most ugyan mechanikusan jó, de az indítás egy rémálom! Már félve ülök be a kocsiba, hogy indul vagy nem. Visszahívtam a szerelőt, másnap, hogy megzakkant a motor, olvasson már egy hibakódot, és hát a szokásos hiba. P0303. Hármas henger rakoncátlankodik.

Trafó rendben, gyertyák újak (gyárival ugyanezt csinálta), befecskendező szelepeket kiszedtem, leteszteltem, hibátlanok és tiszták, szenzorok, forgójeladók kiszedve, megmérve, tesztelve, mind normális értékű illetve üzemképes, akksi hibátlan, nem rég cserélve vadiújra, és a 3 hengerből egy szívat rendesen.

Már egy fél órás leállás után is vagy 20 percig kínlódik a motor két hengerrel, már ha egyáltalán sikerül beindítani.

Ha magától rendbejön, a franc tudja mitől, akkor olyan mint a műszer, semmi gond, gyönyörűen megy.

Menet közben még soha semmi gond nem volt, akkor nem vacakol.

De az indításnál szinte mindig kifekszik, már az őrületbe kerget.

Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy motorvezérlő gond lesz, mert ezeknél ez elég gyakori, és pár éve itt a fórumon is ezt mondták a szakik, ugyanis konkrétan három ugyanilyen Corsát kapott valamelyik szervíz, mindnél ezzel volt bibi, de más szerelők is egymástól függetlenül erre tippelnek.

Egy újnak az ára meg kész horror, akkor inkább kitolom valamelyik szakadékhoz a kocsit, osztan letaszajtom, ha nagyon bepöccenek. :D

Viccet félretéve, azért már kb. a nyolcadik éve szívok vele, lassan begolyózok. Ennyit meg nem ér.

Kiolvastam én is a hibakódot. Egyetlen kódocska rosszalkodik benne. P0170 Gyenge a keverék.

Átnéztem az összes benzinvezetéket meg mindent nem szív e falsot valahol nem találtam semmit.

Mondtak olyat is hogy a légtömeg mérő.

Az első lambda lenne a ludas? Megpróbáltam kiszedni a kiszedővel de úgy bele van gyógyulva hogy inkább beleszakadna de akkor sem jön ki. Meg kellene egy bontottat szerezni hátha ez a gond. Ha mégsem akkor olyan nagy összeget nem bukik az ember. Fogalmam sincs mi legyen. De már én is kezdek begolyózni.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Na, most nálam is érdekesen megy a benzinszivattyú. Gyakorlatilag ugye a gyújtás rákapcsolása után elindul a szivattyú, és ha nem indítózok, akkor pár másodperc után leáll. Ez az alaphelyzet.

De ezt minden gyújtásrákapcsolásnál meg kell csinálnia? Pontosabban ha egymás után többször gyújtásra kapcsolok, de sohasem indítózok, akkor is mindig mennie kell pár másodpercig? Mert ugye nyomásmérő nincs, de az ECU szoftveresen tilthatja a benzinszivattyú működtetését, ha nincs indítva a motor? Mondjuk úgy 4-5 gyújtásra kapcsolás után?

Mert a Corsámban ez így működik most, de a Fiatban akárhányszor rákapcsolok, mindig megy a szivattyú.

Persze ettől függetlenül az is előfordult már többször, hogy 1-2 napos állás után már az első gyújtásra kapcsolásnál sem indult a szivattyú.

Most egy kis kört mentem a kocsival, mert ismét szelephimba leugrásom volt, de a szerelőnek már nem is szóltam, inkább én a helyére tettem.

Szóval miután nagy nehezen beindult a német csoda, elindultam, és egy pár percig rángatott a kocsi, vagyis be-be fulladt, mintha nem lenne benzin, vagy megfelelő gyújtás.

Áhhhh.....végem van ezzel a kocsival!

Szóval a szivattyúnak mindig kéne menni a fent vázolt esetben is?

Link to comment
Megosztás:

Azt a mindenit, de leült ez a topic. Régen azért nagyobb volt itt a forgalom. Ilyen sok gazdag embert.....senkinek sincs már Corsa-ja? :D

Dehogy nincs Corsa:-)

Többek között nekem is..

Október óta.

Van is pár apróság bajom vele.

Balos kanyarnál valami ütemes kattogás hallatszik hátulról..

Nem volt így valaki?

Nem kerékcsapágy, már néztem.. előbb-utóbb megtalálom:-)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

2001 évjáratú 1.2 motor vezérműlánc cseréjével kapcsolatosan szeretnék érdeklődni, hogy a gyári ajánláson kívül (150e km v 10 év) van-e mérhető, adott érték a nyúlásra vonatkozóan, amikor már kellene cserélni? Egyáltalán mérhető e valahogyan a nyúlás? Mert igazából szépen megy, nincs csak a szokásos "láncos" hangja(nincs traktorhang) a motornak. 140 e km van benne, hosszú távon használom.

Ati

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2001 évjáratú 1.2 motor vezérműlánc cseréjével kapcsolatosan szeretnék érdeklődni, hogy a gyári ajánláson kívül (150e km v 10 év) van-e mérhető, adott érték a nyúlásra vonatkozóan, amikor már kellene cserélni? Egyáltalán mérhető e valahogyan a nyúlás? Mert igazából szépen megy, nincs csak a szokásos "láncos" hangja(nincs traktorhang) a motornak. 140 e km van benne, hosszú távon használom.

Ati

Az enyém is 2001-es évjáratú, de csak 112 ezer van benne.

Azt mondják, amíg különösebben nincs hangja, nem kell vele foglalkozni.

Max. vízpumpa csere.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Jelenleg 10w-40-es m.olajat használok (2001 1.2l corsa). Voltam nemrég gumisnál, és azt tanácsolták, hogy a következő olajcserénél használjak GM-LL-A-025 specifikációnak dexos2-nek megfelelő motorolajat, 5w 40-est vagy 5w 30-ast. Jelenlegivel is van egy kis olajfogyasztása, de ha a javasolt olajokra váltanék, nem lenne belőle gondom? Nem lenne hangosabb a motorja, vagy nem nőne meg az olajfogyasztása? 2001-es corsám, ezeket az előírásokat 2003-ban vezették be, és a könyvében előírt olajok közt szerepel a 10w -40-es olaj. Érdemes váltanom vagy maradjak a 10w40-nél?

Köszi,

Ati

Link to comment
Megosztás:

T corsac-s!

"... érdemes ..."

Igen.

GM dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Módosítva : mantec
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Most regisztráltam mert egy kis segítségre lenne szükségem.

Röviden a történet: Egyik barátomnak van egy 2003as opel comboja akinek szeretnék segíteni autó diagnosztika ügybe. Nekem ugyan másik autóm van de annak a diagnosztikájába eléggé otthon vagyok és van egy ELM327es (can vonalról kiszedve a butítás hogy minden menjen vele) és egy VAG-COM 409.1es KKL interfészem (szabadon módosítható a K-vonal hisz nálam nem csak az OBD 7es lába van használatba)

A kérdésem az lenne hogy milyen protokollt használ a combo? Mert ha can-bus (ISO 15765) vagy ISO 9141/14230 esetleg mindkettő mint az én autóm akkor megvan hozzá a kábelem. És ha VAG-COM kábel kell hozzá akkor az OBD2es csatlakozó lábkiosztását meg tudná valaki mondani?

Link to comment
Megosztás:

T corsac-s!

"... érdemes ..."

Igen.

GM dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu

Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 castrolmintabolt.hu

Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu

Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu

Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu

Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu

Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu

Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu

Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu

Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu

Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu

Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu

Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Köszönöm! Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy egy 10w 40-es olajjal 140e km-t futott autóba ha beletöltöm a pl. 5w 30-at vagy a 0w 30-at, mert az teljesíti a dexos2-t, akkor nem-e nőne meg az olajfogyasztása? Mert akkor felesleges lenne váltani sztem.

Link to comment
Megosztás:

T corsac-s!

"... olajfogyasztás ..."

Az olajfogyasztás csökkenését az olajcserétől ne várd.

Értem! Tovább feszegetve a témát, akkor a 10w 40-es olajat lecserélve 5 w 30-as vagy 0w 30-as olajra, milyen változást tapasztalhatnék, az olaj fogyasztását is beleértve?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy pár óra állás után mikor indítani szeretnék, nehezen indul, de beindul, viszont a fordulatszámmérő nem mutat semmit, és a sárga kis villáskulcsos lámpa is kigyullad. Leállítom, majd újraindítom és pöcre indul, a villáskulcsos kis lámpa is kialszik. A gyertyákban 40 ekm van esetleg cseréljem ki, vagy mi lehet ennek az oka?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Lenne egy problémám Corsa C (Z10XEP)-vel kapcsolatosan. Story: a sárga villáskulcs korábban elkezdett égni a műszerfalon. Szakszervízben vizsgáztattam az autót, ott kiolvasták a hibát és közölték, hogy a szívósorban van egy szenzor, ami elromlott, külön cserélni nem lehet, közölték, hogy a szívósor ára 420 ezer körül mozog...

Az autó eközben semmit sem produkált, megy, normálisan fogyaszt, tehát semmi.

Később szerelőmhőz elvittem, ott azt olvasták ki, hogy a pillangószeleppel van a hiba, bontottra kicserélték, a villáskulcs kialudt, majd kb. 1,5 hónap elteltével ismét felvillant. Az autó továbbra sem mutat semmi különöset menet közben.

Kivillogtatva az 560-as hibakódot írta ki (visszatettem a "régi" pillangószelepet, azzal is az 560-as hibakód jött elő).

Aztán egy ELM 327-es OBD 2-es kiolvasóval a kód törlésre került, a sárga villáskulcs néhány másodpercre kialudt, majd ismét felvillant. Ezek után viszont a kivillogtatással már csak kétszer villan a jel, valószínűleg a hibakód: 2.

Kérlek tisztelettel Titeket, hogy amennyiben lenne esetleg valami ötlet ezzel kapcsolatosan, írátok meg!

Előre is köszönöm.

üdv ics

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.