Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Hi All!

Egy kis segitseg kellene.

Majusban lesz ket eves a verda, 22e km van benne. Ez a masodik tele ebbol kifolyolag.

S iden el kezdett zorogni a hatulja. Szerintem nem belul, azokat mar megszoktam.

A hatso futomu felol jon erdekes zaj, rossz uton, de csak hidegben, 2 fok alatt!

En a muanyag/gumi alkatreszekre gyanakodnek. A szerviz mar 3x megnezte, nem talaltak semmit, a futomuvem hibatlan. Leutoljara (igaz, vagy 3-4 hetet vartam az alkatreszre) kicsereltek a hatso telokat. Tegnap delutan hoztam el a szervizbol.

Most, mintha kicsit jobb lenne, de azert zorog. Lassan vege a hidegnek, s benne fog maradni a hiba.

Barmi otletetek esetleg?

Link to comment
Megosztás:

kavics,

asszem, Te meglehtősen elégedetlen vagy az gépeddel. :roll:

szerintem

konstrukcióban nem zörgősebb mint más, de most nem fogok más típusokat sorolni, mert nem itt a helye :wink:

F2K!

szvsz a hátsó gumiszilentek nyöszörögnek! a megoldás egy kis wd40.

Link to comment
Megosztás:

az ajtó belül öntapadó bitu lappal ki let "béleve". (elég hosszú az ajtó)

ez gyárilag is használt technológia, pl hátul benne volt gyárilag. utánna kárpit visszadobálása előtt habosított fólia a gyárira. az összes gyári belső habbetét rögzítése megerősítve "szilóval" :D , ahogy írtad (ésszel)

még egy két saját apró ötlet és aprólékos munka

tudom, hogy nem tökéletes de nekem OK! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Habfólia 99ft/négyzetméter áron kapható.(Szőnyegboltokban)

Szalagparketta alá is ezt teszik :P

:prayer: OPEL

a habfólia alatt, ott kell madjon a gyári is! én arra ragsztottam.

nem szívja a vizet, és nem nehéz!

öntapadós bitulap meg autófestékboltokba.

na az nem ilyen olcsó :D és nem is könnyű. célszerű a vékonybbat választani, mert elég bőven!

Link to comment
Megosztás:

kavics,

asszem, Te meglehtősen elégedetlen vagy az gépeddel. :roll:

szerintem

konstrukcióban nem zörgősebb mint más, de most nem fogok más típusokat sorolni, mert nem itt a helye :wink:

F2K!

szvsz a hátsó gumiszilentek nyöszörögnek! a megoldás egy kis wd40.

lehet hogy már irtam de nagyon magasra helyezte a laguna a mércét....

csak nem szeretem ha minden nyöszörög.

amúgy hifi projekt beindul, akkor nem hallok nyöszörgést sem, meg rendesen megcsinálják az ajtót is......

Link to comment
Megosztás:

lehet hogy már irtam de nagyon magasra helyezte a laguna a mércét....

erre első gondolatom az volt, hogy almát almával!

de inkább azt mondom, ha egy kicsit foglalkozol vele, mikor csinálod a zenét és rendesen lesz beépítve, összerakva, meg fogsz lepődni.

OFF akkor már egy kategórián belül: Ren Lag hasonlítsd a Vectra C-vell!

Vagy inkább a Ren Lag -t a Toy Ave..-el, és rájössz, hogy sehol sincs a Laguna. Toy..hoz képst pláne! (belső zaj szempontjából) ON

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ezelott egy honapja vettem egy Corsat, 2001-es, 3 ajtos, 1.0 Ecotech motorral.

Most 58.000 km van benne, elvittem szervizbe ahol olajat, olajszurot, benzinszurot, levegoszurot, polen szurot csereltettem. Mann szuroket tetettem rea, meg Castrol GTX 10W-40 olajat. A szervizbe azt mondtak hogy latszik hogy ugyelve volt az autora, es nincs problema vele, csak egy kicsit kopog a kormany uresben, amit ugy ertettem hogy Corsa betegseg.

Egy par info-t szeretnek kerni toletek, hogy mire kell oda figyelni es esetleg hol lehetne a neten egy Corsa C konyvet kapni, mert az enyem nemetul van es nem sokat konyitok hozza, lehet a konyv angolul is.

Elore is koszonom!!!

Link to comment
Megosztás:

Hi!

A nickemrol csak annyit, hogy nincs koze semilyen autohoz.

A zorgesrol annyit, hogy en is a szilentekre gondolok, de a szervizben azt mondtak nincs baja.

Ez a wd40-es megoldas jo, csak kerdem en, hol is vannak ezek a szilentek? Ezek azok ami a hatso torony (van ilyen?) es a telo kozott, vagy pedig a mindefele karok es az also rogzitesi pontnal vannak? Es be tudom en ezeket fujni, amikor a kerekeket cserelem le?

Ja, muszaki analfabeta vagyok, es muszeresz :-)

A szivas az, hogy hiaba fujom be, nem tudom tesztelni mert lassan itt a meleg, es persze csak 2 fok alatt nyekereg.

A kocsirol annyit, hogy 2003. majusi, kb 1700 km volt benne, mikor vegleg hozzam kerult (a hugommal csereltem). A hugom megzuzta az elso lokharitot, mikor 1200 km volt a kocsiban. Neki ment egy beton kockanak, szerencsere tores nincs, csak karcok, miutan apam visszautotte a muanyagot. A hatso lokharitot meghuztak, es vannak a szokasos "szatyros" karistok. Most 22e km van benne.

Tuning keves van rajta: hatso szekcioban foliazott uveg, "B" corsa antenna (lelpotak az eredetit). Nyaron a gyari 155/80R13 gumi lemezen, telen 185/65R14 Toyo Snowprox gumi lemezen. Ez utóbbit hasznaltam a ket ezelotti daewoomon (nubira majd lanos). Jol birja.

A kocsi 1.0 viva, se szervo, se ablakemelo, csak egy lufi. 3 ajto. Ezust (majd keresek kepet). Nem gyári a zene sem. Csak a hangszorok, bar a hatso ki van kotve, s a kalaptarto muzsikal.

Elso utam Horvatorszag-Olaszorszag volt. benne is aludtam (186 cm, 90 kg).

Eddigi hibak: ket elso fenyszoro csere, mert a motor folyamatosan dolgozott, valtonal valami muanyag csereje (szerintem nem a rude, hanem valami kulisszae), vezeto oldali zarmotor csere, mert a masikat bizonytalanul vezerelte. Ez utobbi szerintem felesleges volt, mert az anyos oldalon tuti, hogy csak mechanikai akadas volt. Azota viszont meg a vezeto ajto is zorog.

Fogyasztasom eleg szar - nalam ugyan mindig - ugy 8 korul varosban. Nem is nyomom neki, nem is porgetem. Igaz, reggel meg sem mozdul a homero, mig beerek a melohelyemre.

Ha joban elfernenk ket gyerekkel, es lenne benne meg 100 LE, nem is akarnek mas kocsit. :-)

Ez eddig a legkisebb (mind meret, mind motor) kocsim, de azt szoktam mondani, hogy a trabi is jo auto, ha nem hagy ott sehol.

Bocsi, kicsi hosszu lett, de hat be kellett mutatkoznom/mutatnom a kocsit. :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy történetet szeretnék elmesélni hogy a bátyám hogy járt a Corsával.

2004 februárjában végre átvehette vadízsír autóját az Opel Wallistol. Haza ment vele, majd büszkén telefonállt nekem hogy megvan az új verda. Másnap reggel csörög a telefonom, a bratyóm volt az. Közölte hogy nem indul az autó, kérdezte mit csináljon. Poénbol mondtam neki hogy húzza rá a szivatót, de szegény nem vette a lapot, ezért kihivattam vele az aszisztansz szolgálatot, és egyböl indultam hozzá segíteni. Mire odaértem az aszisztansz már ott volt, kb. 30 perc elteltével megállapította hogy ez az autó valóban nem indul. Hívott egy trélert.

Bevitték Monorra az Opel szervízbe. A munkafelvételen kérdezte a munkafelvevő hogy garanciális lessz-e a javítás. A bátyám rábólintott. Ezután azt kérdezte, mennyi kilóméter van az autóba. Tesóm válaszolt:63.

A munkafelvevő ilyen fejet vágott .

Én a folytószelepre tippeltem, ugyanis a gyujtás ráadása után a folytószelep kattogott mint állat majd elhallgatott, az autó nem indult.

A szervízben is ezt a diagnózist vették fel, megrendelték az új fojtószelepet. 2 hét mire megérkezett, beszerelték, de nem javult meg az autó. Ezután egy belső autórol leszerelték, és beszerelték a betegbe, lám elindult az autó. Elindulni elindult, viszont gázadásra nem reagált.

Kiderült hogy a vezérlőelektronika mondta be az nalmast, még 1 hetet várni kellet.

Azóta tutin üzemel a kis villanyautó, egyedül a fényezésének a minőségével nem vagyok megelégedve, ugyanis 95%-ban városba használják, és körbe tiszta kavicsos szegény.

Link to comment
Megosztás:

nemsemmi kálváriát járt végig ezexerint...

szerintem a fényezés jónak mondható, legalábbis az enyémen (4 éves) vanrajta jópár karc, de polírral mindent le lehet szedni.

szerintem nem véletlenül adnak rá átrozsdásodási garanciában 12 évet (ha jól tudom)

Link to comment
Megosztás:

nemsemmi kálváriát járt végig ezexerint...

szerintem a fényezés jónak mondható, legalábbis az enyémen (4 éves) vanrajta jópár karc, de polírral mindent le lehet szedni.

szerintem nem véletlenül adnak rá átrozsdásodási garanciában 12 évet (ha jól tudom)

Nem karcos, hanem lepattogzott a festék róla. Egy rokonunknak is van egy ilyen Corsája és az is ilyen pattogzós. Mondjuk a bratyómé metálfekete, a rokonomé pedig sötét metálkék. Lehet hogy a metálfény kényesebb. Az átrozsdásodási garit pedig a horganyzott karosszériával lehet magyarázni. Hiába jön le a festék akkor sem rozsdásodik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.