Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

ez kellemetlen.... van akik nem szeretik a garanciális dolgokat.

tégy panaszt az opel ügyfélszolgálatánál.

ha akarod, megadom az elérhetőségüket, és azt a dokumentum számot ami alapján ki kell cserélniük dijmentesen a váltórudazatot.

Hosszú és tanulságos történet kerekedett ki a dologból.

A lényeg: váltórudazat kicserélve - Szegeden, az Ügyfélszolgálatnak írt levélen még gondolkodom, lehet, hogy Ők is tanulnának ezt-azt belőle.

Köszi az infókat.

Link to comment
Megosztás:

Hosszú és tanulságos történet kerekedett ki a dologból.

A lényeg: váltórudazat kicserélve - Szegeden, az Ügyfélszolgálatnak írt levélen még gondolkodom, lehet, hogy Ők is tanulnának ezt-azt belőle.

Köszi az infókat.

Ha van bővebb infód és kedved leírni, akkor szerintem megoszthatnád velünk, biztos tanulságos lenne. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Én is bejelentkeztem A 2. éves szervizre,Debrecenbe :!: Október 6-ra.Telefonban elsoroltam a váltórudazatos problemost!Nagyon pozitivan álltak a kérdéshez,nem tiltakoztak a garancia ellen sem! :( Kíváncsian várom mi lesz amikor megyek,remélem nem felejtik el addigra! :wink:

Csak azt felejtettem el megkérdezni,hogy mennyibe is kerül ez nekem,mondjuk az első éves is kijött 20 rongyból. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában nem nagyon jártam ere, ezért kíváncsian olvastam a hozzászólásokat. Örülök, hogy végre sikerült megtudnom, hogy új alkatrész van a váltóban. Egy gonddal kevesebb. :(

Most már belehajtottam ~5000 km-t a kocsiba. Eddig minden rendben volt (még szép, így is kell lennie), de van egy dolog, ami szemet szúrt.

Nemrég vettem észre, hogy talán kicsit lágyabban és lejjebb fog a fék, mint új korában (egyébként a fékhatás teljesen rendben). Ez normális jelenség egy új autónál, vagy nézessem meg valami szakival?

Link to comment
Megosztás:

Lehet nem idevág, de érdeklődnék afelől hogy a C Corsára mekkora felni passzol alapból, és hogy 13"os téligumi rápasszol-e, vagy csak 14"es?

és mi a gyári gumimérete?

13as felnivel is arultak/jak. mondjuk a normal meret a 175/65 r14 asszem 49es ETju felnin.

Link to comment
Megosztás:

Hello All !

Na, nagynehezen sikerült bekötnöm az utolag beszerelt első ködfényszorót.Az összes kábel hijányzott az autóból.....

Hát nem kis mutatvány volt.

A rajz ha érdekel valakit: www.csarsz.atw.hu/corsa/villrajz.pdf

Hello Csarsz! Vetél gyárit? Vagy utolag otthon furtad ki a helyet? Én is szeretnék már venni egyet, de sajnos nálam sincs kábelezve.
Link to comment
Megosztás:

Hello!

Vettem gyárit mindenből...

Kapcsolót,ködfényszórót,Lökösbe valo rácsot amiben a lámpa helye van.

Nekem sem volt benne semmi kábel.Ha nem vagy ismeretes a villamosságban, nem ajánlom sajátkezüleg beszerelni.(Sarukat beszerezni sem 1szerű,nem a mindennapos csatik vannak)

Lámpától a reléig még hagyjám,de a modulba belekötni az nem semmi.Szijjel kel bombázni egész dobozt a modulét.A visszajelzőről nem is beszélve.(Mé kell ennyifajta féle müszert meg kábelköteget csinálni?)

Asszem, sőt tudom van itten oan tag is, aki szervízben dolgozik.Kérd ki az Ő véleményét is.Ha sok bosszuságtól akarod megkimélni magad akkor vidd szakemberhez.Én csak azért is csináltam meg mert(nehogy már kifogjon rajtam) akaratos vagyok és vill.szer. a szakmám. 8)

Hát talán ennyi :(

Link to comment
Megosztás:

34 a két lámpa, 6 a két rács,17 a kapcsoló,a relét ajándékba kaptam a zopel szalonban. Megkell jegyeznem nagyon kézségesek voltak.A saruk kb párszáz

(sanax 540,- receptre) :(

vezeték volt, meg szerszám is.Kell még műanyagragasztópisztoly is a rácsotberagasztani.

Link to comment
Megosztás:

Én is bejelentkeztem A 2. éves szervizre,Debrecenbe :!: Október 6-ra.Telefonban elsoroltam a váltórudazatos problemost!Nagyon pozitivan álltak a kérdéshez,nem tiltakoztak a garancia ellen sem! :( Kíváncsian várom mi lesz amikor megyek,remélem nem felejtik el addigra! :wink:

Csak azt felejtettem el megkérdezni,hogy mennyibe is kerül ez nekem,mondjuk az első éves is kijött 20 rongyból. :D

Holnap viszem a gépet szervizbe,mondom felhívom előtte mégegyszer telcsin,hogy tisztázzuka váltórudazatos témát.Mostmár azt mondták ,hogy az Opel nem szereti mindig garanciában cserélgetni az alkatrészeket. :shock: De a szervizes azt mondta,hogy keressem őt és próbálja elintézni ,hogy gariban meglegyen a csere! :?: :? A 2 éves szervízre 30-35 ezer magyar pénzt mondtak.Kezdek egyre inkább aggódni :? ,mert mi van ha mégsem sikerül elintézni a garit. :? Mi lesz ebből? :?:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tényleg corsás betegség a kipuffogó csonk törése, repedése? Ez kb mennyi km után jelentkezhet? vagy csak inkább az 1.0 -es motorokra jellemző....?

Nekem a rudazatot szintén gariba cserélték, igaz még a két éven belül.De a Danubiában azt mondták, hogy 3 év a rudazatra a gari. Én oda vittem és elég jol meg vagyok elégedve velük. üdv

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tényleg corsás betegség a kipuffogó csonk törése, repedése? Ez kb mennyi km után jelentkezhet? vagy csak inkább az 1.0 -es motorokra jellemző....?

1.4- es nyolcvan x ezer után hibátlan ilyen szempontból.. vagyis inkább minden szempontból... 8)

Corsás szériabetegség (vagy inkább opeles) hogy nem tudnak rendes váltót csinálni...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tényleg corsás betegség a kipuffogó csonk törése, repedése? Ez kb mennyi km után jelentkezhet? vagy csak inkább az 1.0 -es motorokra jellemző....?

Nekem a rudazatot szintén gariba cserélték, igaz még a két éven belül.De a Danubiában azt mondták, hogy 3 év a rudazatra a gari. Én oda vittem és elég jol meg vagyok elégedve velük. üdv

:supz:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,megjöttem a szervizelésből(meg a szabiról).Csupa jót tudok mondani,kicserélték a rudazatot gariban....hamar...kedvesen...és kicsi pénz volt a szervizköltség.Egy tizessel kevesebb mint amit előre mondtak.Úgyhogy meg vagyok elégedve :D .Avicc az,hogy ez volt okt. 6.án és 11-én meg jött egy ajánlott levél,hogy vigyem be ismét a kocsit vezérműlánc cserére,gondolom ti is kaptatok ilyet,mert irták a Corsát,Astrát,Merivát is,hogy csere lesz nehogy ugorjon,ha megnyulik vagy ilyesmi. :(

Link to comment
Megosztás:

Nekem még nem küldtek értesítőt.

Tudom, hogy valamely évjárat és gyártási ciklusba esők kerülnek bele. Írtam a Gombosnak, de csesztek válaszolni...

(A kereskedő srácnak és a központi címükre is írtam.)

1.0 2003 év végi Twinport.

Z10XEP19CK1627

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Az enyém is 2003-as, bár még nem twinportos.eddig nekem sem jött semmi levél. Szerintetek kell majd lánccserére vinni a kocsit? Mert a könyvében nem találtam meg hogy mikor. Most tartok 110 ezernél. Bár lehet, hogy jobb lenne eladni nert ugy mondták ismerősök, hogy lassan katalizátort is s persze vele együt lamda szondát is cserélni kell... Meg ha ugye a lánc is, akkor az már majdnem 200-250 ezer körül van.. :(

Ennyi pénzt meg utoljára kocsi vásárlásnál láttam.. :shock:

Link to comment
Megosztás:

annak cserélik, aki benne van az alvázszámlistába.

ez aszt jelenti, hogy van aki as és cserélni kell, és van aki as és nem kell cserélni. attól függ hogy milyen lánc lett belerakva....

ezt az opel dönti el.

akinek kell annak az értékesitő márkakereskedés küldött levelet ugy áprilisba.

ha nem kaptál, akkor már nagyvalószinüséggel nem is fogsz....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.