Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Hát igazábl én úgy tudom, hogy a fehér habos trutyit a sok rövidtáv okozza. ;)

Apukámnak is Corsája van, csak 1.0 motorral. Évek óta még a városból se nagyon ment ki vele, tehát közel folyamatosan hideg motorral jár, és nincs lerakódás sehol.

Valami más is kell még oda.

topyjo

Link to comment
Megosztás:

Hengerfejtömítés cserélve, de évek óta fennálló probléma, ennyi idő alatt semmi más hengerfejre utaló jelenség nem lépett fel. Egyszerűbb dolgokkal kezdenénk, a hengerfejet csak utolsó lépésnek hagynánk.

Naponta megy az autó 8km-t reggel, és ugyanannyit délután. Női sofőr, nincs hajtás, pörgetés.

topyjo

Menjetek el vele kirándulni vagy 100-200km-t. Ha megszűnik, lehet örülni, ha nem tovább nyomozni. (ártani nem árt neki a hosszú út, legalább a lerakódások is kiégnek)

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Menjetek el vele kirándulni vagy 100-200km-t. Ha megszűnik, lehet örülni, ha nem tovább nyomozni. (ártani nem árt neki a hosszú út, legalább a lerakódások is kiégnek)

Üdv

nekem is jelen van a dolog...

de nem izgat ,pedig kapott az arcára 200km pályát ..abból 50km 5000felett ;)

a trutyi megmaradt..

és nekem tuti nem hengerfejes a szekér... ez ilyen időbe ilyen..

jah

és 1500km futott olaj van benne GM Dexos2

Link to comment
Megosztás:

nekem is jelen van a dolog...

de nem izgat ,pedig kapott az arcára 200km pályát ..abból 50km 5000felett ;)

a trutyi megmaradt..

és nekem tuti nem hengerfejes a szekér... ez ilyen időbe ilyen..

jah

és 1500km futott olaj van benne GM Dexos2

Vized nem fogy?

Légnedvesség nem okozhat ilyen nagyságú lerakódást.

Tegnap kivették a gyertyákat, és 4-ből három vizes volt. Lehetséges, hogy egyszerre 3 hengernél ég át a pakolás?

topyjo

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A nyáron vettem egy 2004-es Corsa C-t, és szeretnék ködfényszórót felszerelni. Mindent be is szereztem hozzá: kapcsoló, műanyag rács, ködfényszóró stb.

De a beszerelésnél problémába ütköztem, a műanyag rács tökéletesen illeszkedik a helyére, de a lámpa valahogy nem passzol a helyére (kb 2cm hely marad a lámpa és a rács között). Nyomoztam egy kicsit és arra jutottam, hogy a régebbi típushoz való (00-03) ködfényszórót kaptam. Ezt már vissza is vittem, de nem tudtak helyette újabbat hozni.

Tudnátok segíteni abban, hogy hol lehetne ilyet beszerezni. A net-en én még nem találtam...

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A nyáron vettem egy 2004-es Corsa C-t, és szeretnék ködfényszórót felszerelni. Mindent be is szereztem hozzá: kapcsoló, műanyag rács, ködfényszóró stb.

De a beszerelésnél problémába ütköztem, a műanyag rács tökéletesen illeszkedik a helyére, de a lámpa valahogy nem passzol a helyére (kb 2cm hely marad a lámpa és a rács között). Nyomoztam egy kicsit és arra jutottam, hogy a régebbi típushoz való (00-03) ködfényszórót kaptam. Ezt már vissza is vittem, de nem tudtak helyette újabbat hozni.

Tudnátok segíteni abban, hogy hol lehetne ilyet beszerezni. A net-en én még nem találtam...

Előre is köszi.

Szia!

Kérdezd meg itt, hátha be tudják szerezni (igaz az árlistába nekik is csak 03.09-ig van)

http://www.alkatresz.eu/info/index.php?i=K...p;m=&catf=1

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A nyáron vettem egy 2004-es Corsa C-t, és szeretnék ködfényszórót felszerelni. Mindent be is szereztem hozzá: kapcsoló, műanyag rács, ködfényszóró stb.

De a beszerelésnél problémába ütköztem, a műanyag rács tökéletesen illeszkedik a helyére, de a lámpa valahogy nem passzol a helyére (kb 2cm hely marad a lámpa és a rács között). Nyomoztam egy kicsit és arra jutottam, hogy a régebbi típushoz való (00-03) ködfényszórót kaptam. Ezt már vissza is vittem, de nem tudtak helyette újabbat hozni.

Tudnátok segíteni abban, hogy hol lehetne ilyet beszerezni. A net-en én még nem találtam...

Előre is köszi.

Hello!Nekem is c corsám van 2006-os és énis gondolkoztam már ködfényszórón.Azt áruld el nekem,hogy miután kicserélted a kapcsolót a vezetékelése?kész van? vagy meddig kell visszahúzni a lámpáktól,a biztosíték tábláig?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Valaki szedte már ki a középkonzolt?

Kialudt a műszerfalvilágítás a fűtés tekerőgombjai mögött, ennek kéne nekiállnom, ha tudnám a módját... :lol: Ez még a régi, 1DIN-es fejegységgel szerelt, ha ez számít valamit (nem tudom a rádiót ki kell-e szedni hozzá).

Mivel erre nem nagyon akart válasz jönni, időm meg volt bőven, úgyhogy nekiálltam megkendácsolni magam.

Biztonság kedvéért azért bekészítettem a Haynes leírását, nagyon jól benne van a középkonzol kiszedése, csak épp azt nem írták le hogy ha csak izzót akarsz cserélni a fűtés kezelőszervei mögött, akkor neki ne állj kibontani az egészet mert felesleges. Mivel én ezt nem tudtam, így kiszedtem az egészet aztán meg vissza is raktam, de most már legalább tudom hogy hogy néz ki a hátulja :) Meg hogy mekkora sz.pás visszarakni mert csak egy kezem fér be oda és látni is csak tükörből lehet valamicskét (bár a Haynes is azzal kezdi hogy szedjem ki a kesztyűtartót a jobb hozzáférés érdekében, de én csakazértis inkább megszívattam magam... ;) ).

Részletesebben, hátha másnak is segít később (hangsúlyozom ez a fűtés kezelőszerveinek kiszerelése, csak izzócseréhez nem kell ezt mindet megcsinálni):

1., Rádió ki. Asszem ez evidens, nem szükséges bővebb leírás Természetesen ki kell szedni a beszerelőkeretet is.

2., Rádió körüli tartókeret a polccal együtt (már ha nem gyári vagy 1DIN-es rádiód van, asszem 2003 előtt). Ez alul és felül van bepattintva, keskeny lapos csavarhúzóval aláfeszítve kijön, de óvatosan mert a rögzítőfülek nagyon könnyen törnek.

3., Ha kint van a tartókeret, akkor a már látszik a fűtéskonzol tetején két apró csavar, ezeket T20-as torx kulccsal lehet kicsavarni. Íme a csavarok:

Bal oldali csavar:

406384-20111211-fUa4Q9.jpg

Kicsavarva:

406382-20111211-dHEKAI.jpg

Jobb oldali csavar:

406385-20111211-JzSezV.jpg

Kint:

406383-20111211-ljpNO4.jpg

4.,Ha ez megvolt akkor le kell venni a fűtés tekerőgombjai körüli műanyag elemet (amire a piktogrammok vannak festve), ez szintén körben aláfeszítve keskeny csavarhúzóvar kivitelezhető, a bal felső saroknál kezdjük. A tekerőgombokat nem kell levenni hozzá! Ha lent van ez a látvány fogad:

406379-20111211-ghmYKY.jpg

5.,Most húzzuk le a két szélső tekerőgombot. Simán, erőltetés nélkül lejön a tengelyről, de jegyezzük meg hogy milyen állásban állt, mert kétféleképpen lehet felrakni 180° különbséggel, és nem volna jó ha összerakás után csutka hidegre állítva a fűtést, dőlne a meleg a műszerfalból. :)

Ezt kell látnunk utána:

406380-20111211-Tere5Z.jpg

6., Izzócseréhez a középső tekerőgomb mögött levő U-alakú fehér műanyagot kell elmozdítani. Azért írom hogy elmozdítani, mert kivenni nem tudtam, ahhoz le kéne szedni a középső tekerőgombot is, de az nekem nem akart engedni még közepesen nagy erőkifejtésre sem, nagyobb erővel meg nem mertem próbálkozni. Ellenben ezt az U alakú műanyagot két pöcök tartja kétoldalt, ezekről simán lehúzva lebillenthető magunk felé, így szabaddá válik a két rizsszem izzó:

406381-20111211-YWOHBh.jpg

7., Az izzó simán előrefelé kihúzhatók a helyükről, csere után összeszerelés fordított sorrendben.

8., Aki a komplett fűtésszabályzó egységet ki akarja szedni, az ezek után még húzza ki a bowdent a jobb oldali tekerőgomb hátuljáról (simán a végét összenyomva kihúzható), illetve pattintsa le a rugót a hideg/meleg levegő tekerőgombjának végéről (simán lehúzható hátrafelé), valamint pattintsa ki a bowdenház rögzítőkapcsát a fűtéskonzol hátuljából (felfelé). Ezen a képen a tükörben valamennyire látszik ez utóbbi:

406377-20111211-X499w3.jpg

9., Ezután már csak az elektromos csatlakozót kell lehúzni, majd körben aláfeszítve kijön a fűtéskonzol a helyéről. Összeszerelés itt is fordított sorrendben, nőgyógyász kéz előny de nem feltétel, péklapát tenyerűek legfeljebb kiszedik a kesztyűtartót is. :P

Hát ennyi lenne, ha a tisztelt moderátorok érdemesnek találják a leírást, akkor mehet a GYIK-ba is (van ilyen egyáltalán a C Corsás fórumban?)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv,

nem akarnék zavarni, csak beszaladtam ide hozzátok egy percre, egyik barátom kérdését tolmácsolva, háromajtós C Corsa 1.2-je van, és az a jelenség jött elő pár hónapja nála, hogy a kormányt tekerve egyik irányba könnyedén, normálisan tekerhető, a másik irányba meg elég nehézkesen fordítható. Kérdésem az lenne, hogy merre induljunk a probléma keresése közben? Esetleg valakinek van-e ilyen jellegű tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

nem akarnék zavarni, csak beszaladtam ide hozzátok egy percre, egyik barátom kérdését tolmácsolva, háromajtós C Corsa 1.2-je van, és az a jelenség jött elő pár hónapja nála, hogy a kormányt tekerve egyik irányba könnyedén, normálisan tekerhető, a másik irányba meg elég nehézkesen fordítható. Kérdésem az lenne, hogy merre induljunk a probléma keresése közben? Esetleg valakinek van-e ilyen jellegű tapasztalata?

nézetek rá az olajszintre

más ötletem nincs :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziassztok. Valaki esetleg nem tudna segiteni nekem 1 kis alkatrész beszerzésben?

Kormányműpersely kellene a Corsámhoz, de sajnos nem találok sehol.

Elöre is köszönöm!!

Hálám örökké üldözni fog :lol:

a márkaszervizekben lehet kapni felujitó készletet a corsa c kormánymühöz....

bár én nem nyulnék hozzá....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.