Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

milyen ET számú felni jó akkor c corsára?

én má kicsit össze vagyok kavarodva :oops:

megnéztem a gyári kínálatot

6 széles a 15-ös felni is ET49-el!!!

6,5 széles nincs a gyári kínálatba 14 illetve 15 inchbe

a fentlévő 5" széles 13as ET43

ezt már nemtudom megfejteni... szerintem 6,5 széles ET45 belső pereme nagyon közel kerül hátul a gátlóhoz

itt:

http://www.aez-wheels.com/cgi-bin/evoweb.d...rm=web_frameset

ET38-at adnak

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most készülök Corsát venni és egy ismerős Opel kereskedő ajánlott nekem egy 3 és fél éves Opel Corsa "C" Vivát, 1,2-es motorral 75 lovasan, szervóval, el. ablakkal, kp-i zárral tehát ezekkel az alapvivás dolgokkal és engem az egyetlen dolog ami zavar az a 70.000 futott km.... Kérdésem hogy mennyire kell nekem ettől félnem, mert azt mondta a csákó hogy ez egy Corsának meg sem kottyan és női tulaja volt.... (ez persze lehet jó is meg rossz is)

Megköszönném a segítséget és a jótanácsokat!

Csááá

Link to comment
Megosztás:

Nagyon jó az 1.2-es corsa, és szerintem sem sok a 70e, már ha annyi. Kérdés, hogy hogyan használták... Nekünk 2db 1.2-es van, és nincs velük semmi baj.

Mondjuk 15ezrenként olajcsere (gyári ajánlás 30, vagy 1 év). Normális használattal 6 literig le lehet vinni a fogyasztását, nekem volt már 9-10 liter is.

Jó kis autó, de mindenképpen nézzétek meg szakszervízben. Szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Igazából egy egy szakszervízes kereskedés Pécsett, tehát még csak nem is PEsten volt használva a kocsi és a tulaj apám cimborájának a nagy haverja és ő ajánlotta nekünk ezt a kocsit tehát elvileg megbízható...

Szal ti is aszondjátok hogy nem sok a km? 1.650.000-et kér érte de még nem a végleges ár :)

Link to comment
Megosztás:

Igazából egy egy szakszervízes kereskedés Pécsett, tehát még csak nem is PEsten volt használva a kocsi és a tulaj apám cimborájának a nagy haverja és ő ajánlotta nekünk ezt a kocsit tehát elvileg megbízható...

Szal ti is aszondjátok hogy nem sok a km? 1.650.000-et kér érte de még nem a végleges ár :)

Kérdezd csak meg Uhuhut ezzel kapcsolatban! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most készülök Corsát venni és egy ismerős Opel kereskedő ajánlott nekem egy 3 és fél éves Opel Corsa "C" Vivát, 1,2-es motorral 75 lovasan, szervóval, el. ablakkal, kp-i zárral tehát ezekkel az alapvivás dolgokkal és engem az egyetlen dolog ami zavar az a 70.000 futott km.... Kérdésem hogy mennyire kell nekem ettől félnem, mert azt mondta a csákó hogy ez egy Corsának meg sem kottyan és női tulaja volt.... (ez persze lehet jó is meg rossz is)

Megköszönném a segítséget és a jótanácsokat!

Csááá

az enyém 4 éves, és 66000 km-el vettem. reális, ha van hozzá szervízkönyv... (főleg ha túl van a 60000-es nagyszervízen)

Link to comment
Megosztás:

Igazából egy egy szakszervízes kereskedés Pécsett, tehát még csak nem is PEsten volt használva a kocsi és a tulaj apám cimborájának a nagy haverja és ő ajánlotta nekünk ezt a kocsit tehát elvileg megbízható...

Szal ti is aszondjátok hogy nem sok a km? 1.650.000-et kér érte de még nem a végleges ár :)

az enyém is ennyiért volt kitéve alkudj! (nekem sikerült 50000ret)

csak ebbe nincs el. ablak. na mindegy majd lesz!

vagy most lesz esedékes a vizsgája is, akkor csináljákj meg rá. szvsz. reális az ár. ha első tulajos.

Link to comment
Megosztás:

szervíkönyv téma.

lehet hogy már kérdeztem, de szerintetek érdemes márkaszervízbe vinnem a kicsikét? 25000-ret mondtak egy sima (Győrben)olajcserére+átvizsgálásra. főleg hogy van lehetőségem anyagárban megcsináltatni a dolgot.

egy pecsét ér ennyit (hosszútávra vettem, nem nagyon akarom eladni mostanában)

Link to comment
Megosztás:

meg egy shima szervízben megvan az eélye, hogy nem törik össze :wink:

(tuom rossz vicc volt, de asszem aktuális..)

olvastam a témát ez mondjuk elég kiakasztó...

én abban bízok meg amit én csinálok (monjuk olajcserét már nem ) vagy ha ott vagyok amikor csinálják.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem érdemes márkaszervízbe hordani, megnyugtató a tudat hogy probléma esetén nem tud eltűnni a felelős. Ha meg garis még akkor pláne.

4 éves, már nem garis....

csak ez az összeg kicsit mellbe vágott., göleg ha kikalkulálom mennyi lenne az egész (természetesen gyári olajjal) anyagárban

Link to comment
Megosztás:

Viszont itt (elvileg) nem csak egy olajcseréről van szó, hanem át is nézik a gépet, és feltárhatnak olyan kezdődő betegségeket amit most még occsón lehet orvosolni, később meg sok pénz.

Ha meg tudod oldani az olajcserét házilag úgy hogy az jó legyen akkor csináld, de átnézetni megéri bevinni. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Viszont itt (elvileg) nem csak egy olajcseréről van szó, hanem át is nézik a gépet, és feltárhatnak olyan kezdődő betegségeket amit most még occsón lehet orvosolni, később meg sok pénz.

Ha meg tudod oldani az olajcserét házilag úgy hogy az jó legyen akkor csináld, de átnézetni megéri bevinni. Szerintem.

nem házilag.... műhelyben autószerelővel. azé nem akarok mindenen spórolni..... ennyire nem vagyok skót....

meg vagyok győzve.....

meg abban a márkakereskedésben még megbízok mert ott vettem..

nemazért vettem drága kocsit hogy spóroljak rajta, csak szeretem úgy érezni, hogy nem vernek át.....

ezért inkább mindennek megpróbálok utánajárni...

Link to comment
Megosztás:

Hellosztok!

A multkor elvittem szervizbe a kocsit a váltó miatt. 1-2 es nem veszi be.Típushiba ugy tudom.

A kocsim másfél éves. A szervízben közölték, hogy a váltót nem javítják garanciában, mert csak 1 év a teljes garancia és utánna még 1 év a fő alkatrészekre. Igaz ez??? Tényleg lehetséges ez??? :?:

Mert szerintem ez egy eleve olyan hiba, ami rossz alkatrész használata miatt alakult ki.minden ismerősömnél akinek corsa c-je van, kijött ez a hiba pár hónap múlva! Új kocsinál!!!

Számomra furcsa, hogy nem garanciában csinálják meg.Hísz ezért talán más kocsinál visszahívást is tettek volna. Ugy tudom valami műanyagott kellett kicserélni fémre , és minden probléma megoldódik.Kicsit csalodtam az Opelban, pedig a Corsa nagyon tetszik....

Bár lehet, hogy csak a szalonnal van a baj.... :?: :)

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.