Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Levente

Recommended Posts

  • 1 month later...
Nem, a lambda szondából csak gyárit érdemes venni.

Kicseréltem gyárira (BOSH -18.000 volt). Eltelt már nem kevés idő és km, de nem megy 10-nél lejjebb a fogyasztásom...

Próbáltam finoman tojáson lépkedve és normál tempóval ahogy szeretek haladni :-) és mindkét üzemmódban 10 l eszik...

Ilyen árak mellett ez egy kicsit sz*r... 7 km-re van a melóhelyem és nem városba megyek hanem külső úton.

Van ötletetek ? (olajcserém nem volt még de nem hiszem hogy ezen múlik)

Mit nézzek meg / állítsak ?

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem gyárira (BOSH -18.000 volt). Eltelt már nem kevés idő és km, de nem megy 10-nél lejjebb a fogyasztásom...

Próbáltam finoman tojáson lépkedve és normál tempóval ahogy szeretek haladni :-) és mindkét üzemmódban 10 l eszik...

Ilyen árak mellett ez egy kicsit sz*r... 7 km-re van a melóhelyem és nem városba megyek hanem külső úton.

Van ötletetek ? (olajcserém nem volt még de nem hiszem hogy ezen múlik)

Mit nézzek meg / állítsak ?

Mekkora motor is van benne?

Amúgy 7km-nél még nem lesz a normál értéken a fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Motorhőfok jeladója esetleg?

ki tudom mérni? ha igen hogyan ?

a műszerfalon látom hogy megy fel a vízhőfok ha sokat mászkálok városban...

gondolkodom másik autóra váltáson pedig tényleg nagyon szeretem. Most kasztniztam ki fullra. megcsinálva minden rajta csak hazsnálni kell. festése lesz most hétvégén, de a fogyasztása miatt inkább valami 1.0-s suzuki vagy kis cc-s autó. de ezt meg nem tudom eladni normál áron ... :-((((

Max marad a buszozás, de az meg olyan "fura"....

Link to comment
Megosztás:

erre van a dízel power:D:D 4,5-5.5 lityi:D 17es kerekekkel is csak 5,5:D

És lép akkorát mint egy nagyblokkos benyás? :D

Amúgy sokat játszok a gondolattal, hogy mi lett volna anno, ha megveszem azt a törött '95-ös Isuzu Tádé CDX-et.

Lenne előnye (fogyasztás) is hátránya is (menetteljesítmény :P )

Link to comment
Megosztás:

És lép akkorát mint egy nagyblokkos benyás? :D

Amúgy sokat játszok a gondolattal, hogy mi lett volna anno, ha megveszem azt a törött '95-ös Isuzu Tádé CDX-et.

Lenne előnye (fogyasztás) is hátránya is (menetteljesítmény :P )

nem lép akkorát, de most a fogyiról beszéltünk és panaszkodott, hogy sokat eszik erre jó megoldás. Nemsokára nekem is lesz egy nagyblokkos benyás, de nem azért veszem meg én legalábbis, hogy a fogyasztását nézzem:D, arra marad a dezső és hidd el 1,2 baros nyomással meg adagoló módosítással meglepően jól ráncigál, jó a 130-150 lovasakat nem fogom meg, de....:)harcolok:D akkor veszek egy golf 3 1.9 tdi-t havernak olyan van kicsit meg tuningolva az szerintem simán megfogja a 136 lovasat :P , mert így kb. annyi ló az is és hát a nyomaték..... finom:D meg már vitt is pár karikát hihetetlen mit lép a gép.

Link to comment
Megosztás:

ki tudom mérni? ha igen hogyan ?

a műszerfalon látom hogy megy fel a vízhőfok ha sokat mászkálok városban...

gondolkodom másik autóra váltáson pedig tényleg nagyon szeretem. Most kasztniztam ki fullra. megcsinálva minden rajta csak hazsnálni kell. festése lesz most hétvégén, de a fogyasztása miatt inkább valami 1.0-s suzuki vagy kis cc-s autó. de ezt meg nem tudom eladni normál áron ... :-((((

Max marad a buszozás, de az meg olyan "fura"....

Kár lenne eladni, most hogy már a kasztnizás is kész.

Ellenállást tudsz mérni, csak az értékeket nem tudom, hogy mettől meddig jó. :D

Link to comment
Megosztás:

nem lép akkorát, de most a fogyiról beszéltünk és panaszkodott, hogy sokat eszik erre jó megoldás. Nemsokára nekem is lesz egy nagyblokkos benyás, de nem azért veszem meg én legalábbis, hogy a fogyasztását nézzem:D, arra marad a dezső és hidd el 1,2 baros nyomással meg adagoló módosítással meglepően jól ráncigál, jó a 130-150 lovasakat nem fogom meg, de....:)harcolok:D akkor veszek egy golf 3 1.9 tdi-t havernak olyan van kicsit meg tuningolva az szerintem simán megfogja a 136 lovasat :D , mert így kb. annyi ló az is és hát a nyomaték..... finom:D meg már vitt is pár karikát hihetetlen mit lép a gép.

:P

Az már szent igaz, hogy a nyomatékból gyorsulunk és e Dezsőből mindig könnyebb előcsikarni, főleg a ha turbós :P

Nah de elvagyok én a mostani konfiggal :D Szégyent még nem hozott rám :D

Link to comment
Megosztás:

Kapok a haveromtól egy majdnem új hőgombát próbának... Megnézem mi lesz...

Diesel motort be lehet építeni hivatalosan ? Pl 1.7 d / td astra moci vagy az isuzu vectra mocit?

Mert azt mondták hoyg műszakiztassam le benzinessel és cssaak dobjak bele egy diesel motort, de a rendőr nem hülye. hallja ha megállok hogy nem benzines...

Link to comment
Megosztás:

Kapok a haveromtól egy majdnem új hőgombát próbának... Megnézem mi lesz...

Diesel motort be lehet építeni hivatalosan ? Pl 1.7 d / td astra moci vagy az isuzu vectra mocit?

Mert azt mondták hogy műszakiztassam le benzinessel és cssaak dobjak bele egy diesel motort, de a rendőr nem hülye. hallja ha megállok hogy nem benzines...

Hát azért ezt szerintem nem nagyon kellene megjátszani :P

Hivatalosan ebben az országban sajnos semmi ilyesmit nem ér meg végigjárni, mert anyagi csőd. Érdekes más országokban (pl. Lengyelország), ez sokkal humánusabban működik. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Tegnap Zalalövőre mentem(tőlem 115km). 4személy, tankba 30liter benzin. Siettünk odafele és volt benne sok előzgetés meg gyorsítás 5-6ezerig pörgetés, de volt benne 3-4esbe araszolás is, falukba visszakapcsolgatás. Hazafele 15km en keresztül 130as tempó, utána 100-110 végig. Átlag fogyi: 6,6liter/100km Ez szerintem nagyon jó! ;)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap Zalalövőre mentem(tőlem 115km). 4személy, tankba 30liter benzin. Siettünk odafele és volt benne sok előzgetés meg gyorsítás 5-6ezerig pörgetés, de volt benne 3-4esbe araszolás is, falukba visszakapcsolgatás. Hazafele 15km en keresztül 130as tempó, utána 100-110 végig. Átlag fogyi: 6,6liter/100km Ez szerintem nagyon jó! ;)

Ezt hogy számoltad (teletanktól teletankig vagy BC)?

Link to comment
Megosztás:

A hőgomba cseréje elmaradt mert nem találta meg, de észrevettek egy problémát.

15-20 km városon kívűl és nem megy a kék fölé sokkal a vizhőfok. (70 fok kb?) ha megállok lámpánál akkor araszolgat felfelé, de mihelyst elindulok megint vissza megy.

Skoda Fabiaval járt így a kolega 1 hete és termosztátot cserélt. Megjön a fizu akkor én is ezzel kezdem.

Viszont problémám, hogy lehet külön is kapni "betétet" és házzal egybe is, és főként csak az utóbbit tartják a boltok.

Néztem róla fotókat és úgy néz ki, mintha a helyére illesztés után a házban egy peremet rásajtolnának. Ez oldható valamennyire vagy tényleg csak házzal együtt érdemes cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez egy kicsit kevésnek tűnik... ;) Az enyémnél 7,5-8 körül lenne reális így.

Ilyen felhasználás mellett nekem is. Nekem akkor volt 6,5 amikor 2500km-t mentem egyszerre és ésszel (igaz agyig rakva és klímával).

A BC nálam nem mér hej'de pontosan, szóval nálam a pontos (km csalás levonva) fogyit a teletanktól teletankig ugyanott ugyanúgy megtankolva adja.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen felhasználás mellett nekem is. Nekem akkor volt 6,5 amikor 2500km-t mentem egyszerre és ésszel (igaz agyig rakva és klímával).

A BC nálam nem mér hej'de pontosan, szóval nálam a pontos (km csalás levonva) fogyit a teletanktól teletankig ugyanott ugyanúgy megtankolva adja.

Km órám felfele 3mat csal. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.