Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

volt egy öreg, aki azt hitte váltani se kell....

és csak egyest meg kettest haznált automatája volt :(

a lükit megmutatták neki azt tudta, de csak egy kettő

és mivel 2be simán elindult, igy fel se tünt, mert 50et megy kettőbe is kénylemesen :P

na meg a roma 1200ese 1,2,3,4,raketta :cry: :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

valaki cserélte már a váltóba az olajat???

nem az első embertől hallom, hogy csak a Gm gyri olajat szabad önteni bele, mert más olajoktol megszólala a váltó....

én csak gabit tudom, hogy neki bevált, de őneki versenyotoja van, és olyan váltója is hozzá sper meg stb

ha valaki cserélte már akár metára akár másra az irjon már tapasztalatot véleményt stb

köszi üdv

Link to comment
Megosztás:

valaki cserélte már a váltóba az olajat???

nem az első embertől hallom, hogy csak a Gm gyri olajat szabad önteni bele, mert más olajoktol megszólala a váltó....

én csak gabit tudom, hogy neki bevált, de őneki versenyotoja van, és olyan váltója is hozzá sper meg stb

ha valaki cserélte már akár metára akár másra az irjon már tapasztalatot véleményt stb

köszi üdv

Én már cseréltem. Gyári GM olajat vettem bele, 80W-s viszkozitásút. Nem mondanám, hogy nagyon csendes a váltóm, bár lehet, hogy csak a féltengelyek kihajtásánál adta már meg magát a csapágy, vagy magát az egyik féltengelyt hallom, olyan érdekes szakaszosan súrlódó hangja van, ha lassan gurulok, nagyobb sebességnél ez fütyülésbe megy át. Tavasszal lehet szétkapjuk az egészet, a kuplung kinyimócsapágya is hangos már úgyis, meg néha mintha nem emelne ki a kuplung, főleg 2-esbe váltáskor néha reccsen egy csúnyát.

Link to comment
Megosztás:

valaki cserélte már a váltóba az olajat???

nem az első embertől hallom, hogy csak a Gm gyri olajat szabad önteni bele, mert más olajoktol megszólala a váltó....

én csak gabit tudom, hogy neki bevált, de őneki versenyotoja van, és olyan váltója is hozzá sper meg stb

ha valaki cserélte már akár metára akár másra az irjon már tapasztalatot véleményt stb

köszi üdv

Én is cseréltem már, azt nem tudom, hogy attól-e, de az utóbbi időben hidegen kicsit nehezen veszi a 2-est, fel is, meg le is, úgy mint FPepe cartársnak. Ja meta GL 4-et tettem bele, egy kicsit túl is öntöttem, mert úgy vettem észre, mintha folyna a féltengelynél (szimmering). :(

Link to comment
Megosztás:

Mehet bele a GL4, meg akár a GT adalék is.

Nekem GL5 van benne, adalék nélkül, de csak a sperr miatt.

A könnyező féltengelyszimmringet tessék cserélni! A gyári 1500/db körüli áron van!

Hamar elereszti ám észrevétlenül a váltóból az olajat, aztán lehet váltót cserélni...

Link to comment
Megosztás:

Mehet bele a GL4, meg akár a GT adalék is.

Nekem GL5 van benne, adalék nélkül, de csak a sperr miatt.

A könnyező féltengelyszimmringet tessék cserélni! A gyári 1500/db körüli áron van!

Hamar elereszti ám észrevétlenül a váltóból az olajat, aztán lehet váltót cserélni...

Nem az 1500 izgat,cserélném én,ha nem lenne ilyen qrva hideg, meg nem esne a hó. (Jó-jó az már elállt)

Kicsit nehézkes az ucán féltengely szimmeringet cserélni, karácsony előtt meg nincs pénzem szerelőre. :(

Link to comment
Megosztás:

Nem az 1500 izgat,cserélném én,ha nem lenne ilyen qrva hideg, meg nem esne a hó. (Jó-jó az már elállt)

Kicsit nehézkes az ucán féltengely szimmeringet cserélni, karácsony előtt meg nincs pénzem szerelőre. :(

Hát ezt a dolgot átérzem, de attól még a váltód nem fogja túlélni a telet, ha a szimmering elereszti a fél

olajat a váltóból (többet nem nagyon tud, mert így is nagy része olajszint felett van, de a difi kiveri rajta

az olaj nagy részét, ami már nagy károkhoz vezethet a nyelestengely és csoporttengely csapágyaknál

főleg). Szóval érdemes lesz karácsony után sürgősre tervezni, ha tényleg olajos a féltengelyszáraknál a

váltó.

Link to comment
Megosztás:

Hát ezt a dolgot átérzem, de attól még a váltód nem fogja túlélni a telet, ha a szimmering elereszti a fél

olajat a váltóból (többet nem nagyon tud, mert így is nagy része olajszint felett van, de a difi kiveri rajta

az olaj nagy részét, ami már nagy károkhoz vezethet a nyelestengely és csoporttengely csapágyaknál

főleg). Szóval érdemes lesz karácsony után sürgősre tervezni, ha tényleg olajos a féltengelyszáraknál a

váltó.

Amikor a múltkor cseréltem benne az olajat akkor vettem észre, hogy olyan olajsár szerű van a tengelyek körül. Sztem annyira nem vészes (mert nem látok alatta tócsát, tudom, hogy a váltóból inkább menet közben folyik el az olaj) de azért ki fogom cserélni, csak nem most. Addig marad a nívó ellenőrzés, úgy hetente.

Link to comment
Megosztás:

Gábor, lenne hozzád egy váltóval kapcsolatos kérdésem: az enyémben most F13 van. Jó helyette az F15 is? Múltkor írtad, hogy nem sok különbség van köztük. Csak kíváncsiságból.

Igen, kompatibilis :(

Arra viszont figyelni kell, hogy nem mindegyik váltó jó mindegyik helyére, mert van

olyan aminek máshol van a felfogatási pontja (pl vectra-astra valamelyik nem kompatibilis).

Link to comment
Megosztás:

nincs baja, csak megvan hozzá a cucc, és ha az adalékkal jobb a kenés, akkor lehet célszerű hamarabb kicserélni, mert akkor addig se kopik olyan mértékben mint sima olajjal

6 éves 70 E van benne

nyárra meglesz a 75 E és akkor olajcsere tömítés az olaj deklinél, lehet nem ártana szelepdeklin se, és akkor egyuttal a váltót is le lehetne tudni.

Link to comment
Megosztás:

nincs baja, csak megvan hozzá a cucc, és ha az adalékkal jobb a kenés, akkor lehet célszerű hamarabb kicserélni, mert akkor addig se kopik olyan mértékben mint sima olajjal

6 éves 70 E van benne

nyárra meglesz a 75 E és akkor olajcsere tömítés az olaj deklinél, lehet nem ártana szelepdeklin se, és akkor egyuttal a váltót is le lehetne tudni.

Ha gyári állapotban kibír 300-400ekm-et, akkor mit akarsz javítani azon? Szerintem a megbontással többet ártasz, mint az ilyen-olyan adalékkal javítasz. Nem mellesleg még pénzbe is kerül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.