Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Váltóoalajt az sem fog melegíteni,de én nem vesződnék ezzel.Soha senki nem fogja megfizetni és nem fogod örökké a gépet használni.

Persze nem fogja a váltóolajat melegíteni, de a főtengelyt említetted, ami belecsap az olajba, azt hittem arra az olajra gondolsz. Ahhoz azért közelebb van a víz. Ki kéne próbálni. Nem olyan sok az a 10-20 ezer forint egy autónál.

Link to comment
Megosztás:

Persze nem fogja a váltóolajat melegíteni, de a főtengelyt említetted, ami belecsap az olajba, azt hittem arra az olajra gondolsz. Ahhoz azért közelebb van a víz. Ki kéne próbálni. Nem olyan sok az a 10-20 ezer forint egy autónál.

10-20EFt?

Egy fűtőszálat kell elhelyezni a víz vagy olajtérben.

Hol láttál az astrán olyan helyet,ahol ez könnyen kivitelezhető? B)

Link to comment
Megosztás:

Thuby akar ilyent cserélni. Mi pénz, mi szívás ez?

Bár mikor elhoztam műszaki után Bélától a kocsit az a tologatós izé a tetején gyanúsan fényes volt, újnak tűnt nagyon. Lehet hogy kicserélte azt is, csak elfelejtette felszámolni... ;)

Nekem meg ott a váltóházon vannak azok a kis beugrások, a legalsóban gyűlik az olaj. Arra gondoltam, kiszívom fecskendővel, és visszanyomom, akkor nem fogy el. :blush: A multkor is el akartam kérni az asszonytól az egyik tepsijét, hogy berakjam a karter alá, ugyanezért, de amikor megtudta, hogy mire kell nem adta oda. B)

Link to comment
Megosztás:

Thuby akar ilyent cserélni. Mi pénz, mi szívás ez?

Bár mikor elhoztam műszaki után Bélától a kocsit az a tologatós izé a tetején gyanúsan fényes volt, újnak tűnt nagyon. Lehet hogy kicserélte azt is, csak elfelejtette felszámolni... B)

Csak a szimeringet, és a stiftet kell megvenni. A szerelés megvan fél óra alatt.

Link to comment
Megosztás:

amikor kiemeld az egészet, a kapcsoló villa könnyen kijön, visszatenni nem szívás? vagy lehet látni minek hova kell mejd vissamennie, mert gondolom szimering csere közben azért elmozdul...

Kicsit nehezen jön le a fedél, van 2 stift, ami megvezeti. A lényeg, hogy üresben legyen a váltó, akkor visszalehet rakni egy kis ügyeskedéssel.

Link to comment
Megosztás:

Ma kicseréltem a váltóolajat. Shell hajtóműolaj ment bele. A változás markáns. Sokkal könnyebb kapcsolni. Ég és föld. Boldog vagyok B)

Lassan nekem is sort kellene erre keríteni, mert gondolom az előző tulaj nem sokat foglalkozott ilyenekkel. Mekkora művelet ez? Munkában és anyagiakban?

Link to comment
Megosztás:

Helló.

A leírás és képek alapján nekimertem én is kezdeni kicserélni ezt a szimeringet mert már régóta olajozódott kívülről is a váltó.Nem nehéz csakugyan visszailleszteni a helyére. Eddig úgy tűnik,hogy nagyon megérte azt a kis ráfordítást,még az olajszintet fogom megnézni benne csak azt nem tudom,hogy a nívó nyílásig kell-e lennie az olajnak mert valahol azt olvastam,hogy az alatt 20mm-el amit egy pálcával kell ellenőrizni.Ez egy F15-ös váltó.

Link to comment
Megosztás:

Helló.

A leírás és képek alapján nekimertem én is kezdeni kicserélni ezt a szimeringet mert már régóta olajozódott kívülről is a váltó.Nem nehéz csakugyan visszailleszteni a helyére. Eddig úgy tűnik,hogy nagyon megérte azt a kis ráfordítást,még az olajszintet fogom megnézni benne csak azt nem tudom,hogy a nívó nyílásig kell-e lennie az olajnak mert valahol azt olvastam,hogy az alatt 20mm-el amit egy pálcával kell ellenőrizni.Ez egy F15-ös váltó.

Ez alapján Neked, az ellenőrzőnyílás a szint. :D

Link to comment
Megosztás:

Minap azt olvastam a Jav. Kézikönyvben, hogy a váltómű olajat nem kell cserélni, legfeljebb utántölteni, ha a szint alá csökken. Háát nem tudom... Én 222e km-rel vettem az autót, nem ismerem az előéletét, de feltételezem, hogy 15 év után nem ártana lecserélni azt az olajat. Vélemények?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.