Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Egyesbe berak, ráindítt, beugrál. Gyorsíttasz, visszengeded a gázt, és amikor úgy érzed, már nem húz, de még nem is motorfékez akkor áttolod kettőbe. És így tovább. Nem nehéz, csak sokat kell gyakorolni. :P Az a baj a kuplungbowden cserével, hogy én pölö csak a pedál kiszedése után tudtam cserélni, mert abban a lyukban ahova be van akasztva a vége van a rugó vége is, és nem engedni kiakasztani a pöcköt. Tehát először a pedált szereltem le, kivettem a rugót, és csak utánna tudtam kiakasztani a végét. Ez meg olyan háttal-behasalás a lábtérbe móka, közben szétvégja a gerinced a küszöb. Már ha érthető voltam. :lol:

Simán a rugót kell kiakasztani lentről, aztán elengedi fentről is :P beakasztani a bowdent, majd a fenti rugót, és csak ezután a lentit... rém egyszerű ;) Viszont az a gerinctörős téma az nagyon gáz, én 1 napig éreztem utánna... ;)

És menni is lehet vele, habár nekem csak nagy recsegés közepette volt hajlandó váltani... (150 Km-t mentem így vele egyszer, ráadásul éjjel, dombos vidéken. ;) Mit ne mondjak... Emlékezetes volt! :)

Link to comment
Megosztás:

Egyesbe berak, ráindítt, beugrál. ...

Ezt az alsó rakparton, sőt budapesten sem ajánlom.

3XXXforint reális egy bowdenért, 10 perc a csere egy káromkodós cigiszünettel.

váltót a lefogazott kerekek és szinkronok miatt drágább és nehezebb cserélni.

sőt az önindító sem olcsó

ha nagyon nem bírsz vele, arra kerülök 06 70 huszonnyolc hatvanhét 314

Link to comment
Megosztás:

Simán a rugót kell kiakasztani lentről, aztán elengedi fentről is :P beakasztani a bowdent, majd a fenti rugót, és csak ezután a lentit... rém egyszerű ;) Viszont az a gerinctörős téma az nagyon gáz, én 1 napig éreztem utánna... ;)

És menni is lehet vele, habár nekem csak nagy recsegés közepette volt hajlandó váltani... (150 Km-t mentem így vele egyszer, ráadásul éjjel, dombos vidéken. ;) Mit ne mondjak... Emlékezetes volt! :lol:

Jó hát mindenhez én sem érthetek.... csak a féltengelyhez, meg az átmenő csavarhoz. :P

Ezt az alsó rakparton, sőt budapesten sem ajánlom.

3XXXforint reális egy bowdenért, 10 perc a csere egy káromkodós cigiszünettel.

váltót a lefogazott kerekek és szinkronok miatt drágább és nehezebb cserélni.

sőt az önindító sem olcsó

ha nagyon nem bírsz vele, arra kerülök 06 70 huszonnyolc hatvanhét 314

Nem is úgy értettem, hogy csak így jöhet haza, csak úgy megemlítettem, vagy végszükség, vagy mittudomén. :) Az ember jó ha tudja ha tudja ilyen lehetőség is van. :cry:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Van egy 1.8 16V C18XEL (ha ez számít) F astrám és újabban elég nehezen lehet betenni sebességbe. Annyira taposni kell a kuplungot, hogy lassan már egy vájat képződik a pedál mögött :lol:.

Nem tudja valaki hogy mitől lehet ez, és hogyan lehet orvosolni (és mennyi pénzből)?

Kuplungszerkezet???

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,

Márk

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Van egy 1.8 16V C18XEL (ha ez számít) F astrám és újabban elég nehezen lehet betenni sebességbe. Annyira taposni kell a kuplungot, hogy lassan már egy vájat képződik a pedál mögött :).

Nem tudja valaki hogy mitől lehet ez, és hogyan lehet orvosolni (és mennyi pénzből)?

Kuplungszerkezet???

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,

Márk

Inkább kinyúlhatott a bowdened. A motortérben a váltón, ahol kapcsólódik a kuplung bowdened ott van egy kis tekerős csavar. Azon tekerj beljebb. Akkor majd hamarabb fog kiemelni aztán elvileg megjavul. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vagy úgy jár mint Zoller (vagy én), és egyszercsak elszakad... :lol: De ne legyen igazam... ;)

Tudodmit? Egyszer az életben önző leszek, és nekem legyen igazam. Akkor megússza 5 hideg sörrel a tanácsért és nem kell x ezret kiadni a bowdenre meg a szerelőre ;)

szerk.: Talán kapsz két üveggel :)

Link to comment
Megosztás:

Inkább kinyúlhatott a bowdened. A motortérben a váltón, ahol kapcsólódik a kuplung bowdened ott van egy kis tekerős csavar. Azon tekerj beljebb. Akkor majd hamarabb fog kiemelni aztán elvileg megjavul. :lol:

vááá köszi!

Azt hiszem tudom melyikről van szó!!!!

Akár most is kimehetek meghúzni? sokat kell rajta tekerni? hogy állítsam be hogy ideális legyen?

Link to comment
Megosztás:

Tudodmit? Egyszer az életben önző leszek, és nekem legyen igazam. Akkor megússza 5 hideg sörrel a tanácsért és nem kell x ezret kiadni a bowdenre meg a szerelőre ;)

Persze, inkább neked legyen igazad! :P

Az az első lépés, utánállít, és ha javul, akkor örül! ;)

(én csak arra az esetre írtam, ha már sokszor eljátszotta ezt... Gyanítom, hogy már próbálgatta, vagy nem? :) nah mindegy.)

vááá köszi!

Azt hiszem tudom melyikről van szó!!!!

Akár most is kimehetek meghúzni? sokat kell rajta tekerni? hogy állítsam be hogy ideális legyen?

Szerk.: ezek szerint még nem tekergette.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

vááá köszi!

Azt hiszem tudom melyikről van szó!!!!

Akár most is kimehetek meghúzni? sokat kell rajta tekerni? hogy állítsam be hogy ideális legyen?

Fogsz egy mérőszalagot, megméred a kormánykerék és a kuplungpedál távolságát padlóig nyomott állapotban, ebből kivonsz 130mm-t, és úgy állítod be a csavarral a bowdent, hogy felengedett pedállal ezt az értéket mérd. Ez a hivatalos.

Link to comment
Megosztás:

ja meg eléggé húz balra, ... a nyomás jó mind a négy gumiban...

Futóműveállítást kell ilyenkor csinálni? vagy mit?

És nem utolsósorban mennyibe kerül? :lol:

Futóműállítás nem sok (max 4-5000), de előtte érdemes ellenőriztetni a talpasokat, kormányösszekötőket... Mióta cserélte őket, azóta szépen tartja az úton magát :)

Link to comment
Megosztás:

vááá köszi!

Azt hiszem tudom melyikről van szó!!!!

Akár most is kimehetek meghúzni? sokat kell rajta tekerni? hogy állítsam be hogy ideális legyen?

Hát nagyon egyszerű Első sorban ajánlanék 3 fordulatot. Aztán kocsi indít és kinyomod a kuplungot, oszt megpróbálod berakni sebességbe. Ha nem megy tekersz még befelé ha megy akkor meg örülsz. Jah nem felejtsd el megjelölni, hogy hol állt eredetileg a csavar, mert ha netán mégse jönne be akkor illik visszaállítani, nehogy szakadjon. Ha sikerült beállítani akkor kicsit tekerj visszább, annak függvényében, hogy kb a pedál teljes útjának a felétől felfelé kezdjen el fogni.

Link to comment
Megosztás:

Egyesbe berak, ráindítt, beugrál. Gyorsíttasz, visszengeded a gázt, és amikor úgy érzed, már nem húz, de még nem is motorfékez akkor áttolod kettőbe. És így tovább. Nem nehéz, csak sokat kell gyakorolni. :) Az a baj a kuplungbowden cserével, hogy én pölö csak a pedál kiszedése után tudtam cserélni, mert abban a lyukban ahova be van akasztva a vége van a rugó vége is, és nem engedni kiakasztani a pöcköt. Tehát először a pedált szereltem le, kivettem a rugót, és csak utánna tudtam kiakasztani a végét. Ez meg olyan háttal-behasalás a lábtérbe móka, közben szétvégja a gerinced a küszöb. Már ha érthető voltam. :lol:

Hi,

kösz:-) Legnagyobb meglepetésemre összeraktam, a pedálnál szakadt el, simán kivettem a pözköt, csak az úja volt nehéz először behúzni a pedál 'nutjába' és beakasztani. Most megy a gép, d mintha megint kicsit nyúlna, még utána kell állítanom. Leht nem jól illeszkedik a pedálnál?

Link to comment
Megosztás:

Ezt az alsó rakparton, sőt budapesten sem ajánlom.

3XXXforint reális egy bowdenért, 10 perc a csere egy káromkodós cigiszünettel.

váltót a lefogazott kerekek és szinkronok miatt drágább és nehezebb cserélni.

sőt az önindító sem olcsó

ha nagyon nem bírsz vele, arra kerülök 06 70 huszonnyolc hatvanhét 314

Szia Egykuty!

Nagyon szépen köszönöm, pont elindultam munkából, mire írtad a fentieket. Sikerült megcsinálnom végül, kb 20 perc. de még nem túl pontos a váltó.

Mégegyszer kösz a segítséget!

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Hi,

kösz:-) Legnagyobb meglepetésemre összeraktam, a pedálnál szakadt el, simán kivettem a pöcköt, csak az újat volt nehéz először behúzni a pedál 'nutjába' és beakasztani. Most megy a gép, de mintha megint kicsit nyúlna, még utána kell állítanom. Lehet nem jól illeszkedik a pedálnál?

A váltón bement a helyére a bowden műanyag része? Arra is ügyelni kell ... :)

A pedálnál ha beakasztottad, az első feszítésnél a helyére ugrik. :lol: (nekem legalábbis így volt)

Az után állítás ilyenkor természetes, ki kell tapasztalni, mennyire kell megfeszíteni, hogy pont jó legyen. ;)

Link to comment
Megosztás:

A váltón bement a helyére a bowden műanyag része? Arra is ügyelni kell ... :)

A pedálnál ha beakasztottad, az első feszítésnél a helyére ugrik. :lol: (nekem legalábbis így volt)

Az után állítás ilyenkor természetes, ki kell tapasztalni, mennyire kell megfeszíteni, hogy pont jó legyen. ;)

igen, a váltónál bement a helyére a műanyag. Azért holnap lecsekkolom mégegyszer.

@ Dáwidnak lógok egy jófajta hideg sörrel, jött segíteni, csak mpont befejeztem addigra:-)

Link to comment
Megosztás:

igen, a váltónál bement a helyére a műanyag. Azért holnap lecsekkolom mégegyszer.

@ Dáwidnak lógok egy jófajta hideg sörrel, jött segíteni, csak mpont befejeztem addigra:-)

Hát igen. Ilyen jó vagyok. Már attól megjavul valami ha csak elindulok felé :) ;)

Örülök hogy sikerült, :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha már sok lett rajta tekerve és kopott a kuplung akkor inkább csere.

nos, kimente, húztam azon a csavaron (ez a váltórudazat egyébként?) és sokkal jobb lett, de lehet még kell rajta holnap húznom, nem igazán lehet hozzáférni.

De eléggé könnyen ment a húzás, elég sokat tudtam rajta tekerni csak simán az ujjammal is, aztán persze kellett a fogó is. Jól ki lehet nyúlva...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.