Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Sziasztok!

Magasan fog a kuplungom.

Esetleg lehet még állítani vagy mehetek cserélni az egészet 80 rugóért?

Üdv

Beni

80 rugó?

Ismerősöm most cseréltette, én szereztem neki a cuccokat, az egész volt neki aszongya szerelés 8 ezer, tárcsa+szerkezet+kinyomócsapágy 14 ezer.(némi utánajárással, nem boltból...)

Bár ha nem csúszik még, szerintem hagyd a bánatba.

Link to comment
Megosztás:

80 rugó?

Ismerősöm most cseréltette, én szereztem neki a cuccokat, az egész volt neki aszongya szerelés 8 ezer, tárcsa+szerkezet+kinyomócsapágy 14 ezer.(némi utánajárással, nem boltból...)

Bár ha nem csúszik még, szerintem hagyd a bánatba.

Én kb 25-ért vettem Sachsot számlával, boltból. Szerelés kb 10 volt, ha jól emléxem. :D

80 rugó egyébként simán lehet egy H Astra kuplung, de F-be sokkal olcsóbb...

Link to comment
Megosztás:

Én kb 25-ért vettem Sachsot számlával, boltból. Szerelés kb 10 volt, ha jól emléxem. :D

80 rugó egyébként simán lehet egy H Astra kuplung, de F-be sokkal olcsóbb...

Én a vateráról kukáztam, 10-ért adta a mókus a szerkezetet, meg a tárcsát együtt. :icon4: Sachs volt az is.

Bár ilyenből simán jó a bontott is, csak meg kell jól nézni. Mondjuk ez csak az én hülyeségem, mert nagyon utálok költeni az autóra...80 rongyot egy kuplungcseréért....pffffff.......előbb gyújtanám fel az egészet.

Link to comment
Megosztás:

Én kb 25-ért vettem Sachsot számlával, boltból. Szerelés kb 10 volt, ha jól emléxem. :icon4:

80 rugó egyébként simán lehet egy H Astra kuplung, de F-be sokkal olcsóbb...

Nekem 40-be volt a szett az isuzuhoz. Szettbe olcsóbb volt, mint egyenként lett volna. Ki érti ezt? :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Fent a szuszogón, egy műanyag kupak alatt van a lyuk.

Ördögi...Köszönöm.

üdv.

érdeklődnék hogy valaki használ e ilyet vagy régebb használt-e? és mi a véleménye róla.

http://hirdetotabla.duen.hu/alkatre_z/egye...hiftervlttrvidt

És ez,jó ez? :)

Azért annyira nem kell kalimpálni a sebességek közt asszem.

Próbáltál már Zuk-on sebességet keresni? :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

ahogy nézem a videón ha a calibranak és az astrana egyforma a váltó akkor rövidül mindkét irányba. engem néha az zavar hogy mikor rakom be 5-be legtöbbször elérem az anyósülésen ülő lábát. és azt se bánnám ha nem kellene akkorát mozdítani váltáskor.

Link to comment
Megosztás:

ahogy nézem a videón ha a calibranak és az astrana egyforma a váltó akkor rövidül mindkét irányba. engem néha az zavar hogy mikor rakom be 5-be legtöbbször elérem az anyósülésen ülő lábát. és azt se bánnám ha nem kellene akkorát mozdítani váltáskor.

Állítólag jó.

Én is vettem ilyet, és szépen is néz ki, még beszerelési útmutató is van hozzá. Mégsincs beszerelve mert, a szerelők nem vállalták (kettőt is kérdeztem). Azt mondták, hogy el fog törni a kiszedéskor egy-két műanyag patent, amit törötten nem lehet visszatenni, pótolni meg nehéz. Nekem nincsenek ilyen tartalék alkatrészeim sajna, ezért a beépítés még várat magára.

Amúgy is kell majd valamit csinálni a váltó rudazat mechanikájával, mert lötyög össze-vissza a kar és a motortérben is lóg minden. Kézzel mozgatva is iszonyú holtjátéka van az alkatrészeknek, pont most nézegettem... :)

Link to comment
Megosztás:

Állítólag jó.

Én is vettem ilyet, és szépen is néz ki, még beszerelési útmutató is van hozzá. Mégsincs beszerelve mert, a szerelők nem vállalták (kettőt is kérdeztem). Azt mondták, hogy el fog törni a kiszedéskor egy-két műanyag patent, amit törötten nem lehet visszatenni, pótolni meg nehéz. Nekem nincsenek ilyen tartalék alkatrészeim sajna, ezért a beépítés még várat magára.

Amúgy is kell majd valamit csinálni a váltó rudazat mechanikájával, mert lötyög össze-vissza a kar és a motortérben is lóg minden. Kézzel mozgatva is iszonyú holtjátéka van az alkatrészeknek, pont most nézegettem... :)

Eltörik a műanyag patent... szanaszétt szedtem már többször is a váltórudazatot, mégsem tört le semmi:

292583-20110728-zaqwPP.jpg

Egyedül egy rugós stift nem jött szétt, de az nem műanyag hanem fém.

Link to comment
Megosztás:

Állítólag jó.

Én is vettem ilyet, és szépen is néz ki, még beszerelési útmutató is van hozzá. Mégsincs beszerelve mert, a szerelők nem vállalták (kettőt is kérdeztem). Azt mondták, hogy el fog törni a kiszedéskor egy-két műanyag patent, amit törötten nem lehet visszatenni, pótolni meg nehéz. Nekem nincsenek ilyen tartalék alkatrészeim sajna, ezért a beépítés még várat magára.

Amúgy is kell majd valamit csinálni a váltó rudazat mechanikájával, mert lötyög össze-vissza a kar és a motortérben is lóg minden. Kézzel mozgatva is iszonyú holtjátéka van az alkatrészeknek, pont most nézegettem... :)

Ez a szitu nállam is... :D

Link to comment
Megosztás:

Egyedül egy rugós stift nem jött szét, de az nem műanyag hanem fém.

Pont azt kell levenni ahhoz, hogy a rövidítőt be tudd tenni. :)

Oldalirányban NEM rövidít ez az eszköz, ahhoz a Dogeba által mutatott 2. képen levő 19-es számú alkatrészt is rövidebbre kell cserélni.

(ha ez fémrúd közepű, akkor könnyen megoldható, a műanyag változatnál nem kivitelezhető) :D

Link to comment
Megosztás:

Pont azt kell levenni ahhoz, hogy a rövidítőt be tudd tenni. :)

Oldalirányban NEM rövidít ez az eszköz, ahhoz a Dogeba által mutatott 2. képen levő 19-es számú alkatrészt is rövidebbre kell cserélni.

(ha ez fémrúd közepű, akkor könnyen megoldható, a műanyag változatnál nem kivitelezhető) :D

Így van, és pont az a szívás, mert össze szokott gyógyulva lenni, és biztosítva is van alul.

Érdemes levenni hozzá a motortartó bakot, hogy ne törjön, az viszont már egy szerelőnek nem éri meg. Sok idő egy látszólag semmi munkához.

Marad az otthoni kivitelezés, csak oda kell figyelni. :D

Link to comment
Megosztás:

üdv.

érdeklődnék hogy valaki használ e ilyet vagy régebb használt-e? és mi a véleménye róla.

http://hirdetotabla.duen.hu/alkatre_z/egye...hiftervlttrvidt

Ez csak a váltó utat rövidíti, pontosabb nem lesz. Ha maga a rudazat lötyögős, akadós, szenvedős már most is, akkor olyan bőnyálas sz-pás lesz, hogy sírva fakadsz. Előbb pontos lötyögésmentes váltót csinálj, aztán rövidíts, ha jót akarsz magadnak :)

Link to comment
Megosztás:

Heló kis segitség kellene astra f 1.4 8v szembenállva az autóval a lendkerék nél jobbra van egy taakaró lemez és onnan folyik ki a váltó olajam levettem a lemezt ott csak a kuplungot látni ésonnan folyik kifelé! Ha telejse ifogy a váltó olajam azt hallani a váltón? Ott valami szimering engedheti vagy mi a fene? Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Heló kis segitség kellene astra f 1.4 8v szembenállva az autóval a lendkerék nél jobbra van egy taakaró lemez és onnan folyik ki a váltó olajam levettem a lemezt ott csak a kuplungot látni ésonnan folyik kifelé! Ha telejse ifogy a váltó olajam azt hallani a váltón? Ott valami szimering engedheti vagy mi a fene? Köszönöm

Zajosabb a váltó ha már nincs benne olaj, valszeg a szimering ereszt, elég gáz cserélni nem tudom egyátalán lehet-e motor( vagy váltó) kiszedés nélkül. Mondjuk szerintem a mocit könnyebb kikapni, legalábbis én ezt tervezem. Tuti váltóólaj?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.