Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Nézd meg a viszkozitását, a gyári asszem 80W90-es.

Én is 80W90-esre emlékszem gyári adatként. Én mol nem tudom milyet láttam, 80W90-eset, 1490-ért tuskóban. De nem vettem meg inkább, mert gondoltam a fórumra, hogy gyári GM-et ajánlott opel16v (asszem). Vagy ne hallgassak rá és vegyem meg? Mert szerintem nincs sok már benne. Megkérdeztem előző tulajt tegnap és úgy tudja, hogy körülbelül minimum 1,5 éve volt váltóolaj cserélve.

Link to comment
Megosztás:

Nekem annyi különbség, hogy melegen már mikromilliméter pontosan kapcsol. Najó, van mikor nem, de általában lehet kapcsolni. De a kettes kezd egyre sűrűbben kétkuplungos lenni.

Hidegben (nem hidegen) nekem is katasztrofális a kettes, bár elég ritka szerencsére. De főleg mikor harmadikból váltok vissza. Ilyenkor én nem kuplungolok újra, hátrahúzom 4.-be, aztán 3 és simán bemegy 2-be. Egy pillanat alatt megeszi így. Nem kell újrakuplungolni sem, igaz, hogy az nem is igen szokott segíteni.

Szerelő szerint valószínű, hogy sz@r a kettes szinkronja, s nem áll meg mindig. Legalábbis valami ilyesmire emlékszem abból, amit magyarázott B)

Link to comment
Megosztás:

Szerelő szerint

????Neked van még külön szerelőd is?B) Nekem meg a 3-as katasztrófális amikor felváltok, de akkor jobban, ha gyorsak akarok váltani. Ha szép lassan nyomom a kart, akkor nem annyira vészes. Melegben nincs gond vele. Gondolom a gumialkatrészek is keménykednek hidegben. Meg a multkor megkentem a váltórudat a kardánbox alatt, nem tudom milyen zsír volt.

Link to comment
Megosztás:

Én is 80W90-esre emlékszem gyári adatként. Én mol nem tudom milyet láttam, 80W90-eset, 1490-ért tuskóban. De nem vettem meg inkább, mert gondoltam a fórumra, hogy gyári GM-et ajánlott opel16v (asszem). Vagy ne hallgassak rá és vegyem meg? Mert szerintem nincs sok már benne. Megkérdeztem előző tulajt tegnap és úgy tudja, hogy körülbelül minimum 1,5 éve volt váltóolaj cserélve.

Mol-t azért neeee, a gyári se kerül többe, inkább azt. Egyébként a váltóolajat nem kell olyan sűrűn cserélni, igazából egyáltalán nem kéne a gyár szerint, de az is igaz, hogy valszeg nem 15 évre gondoltak.

Link to comment
Megosztás:

????Neked van még külön szerelőd is?B) Nekem meg a 3-as katasztrófális amikor felváltok, de akkor jobban, ha gyorsak akarok váltani. Ha szép lassan nyomom a kart, akkor nem annyira vészes. Melegben nincs gond vele. Gondolom a gumialkatrészek is keménykednek hidegben. Meg a multkor megkentem a váltórudat a kardánbox alatt, nem tudom milyen zsír volt.

Ne panaszkodj, neked is van szerelőd ;) Meg ugye Karcsi előtt is voltak gondjaim :D

Meg vannak ugye olyan problémák, aminek nem túl szerencsés házilag nekiállni az udvaron, meg olyan is jöhet, amit a Mesternek fel se merek majd vetni... Főtengelycsapágyazni se nagyon szeretne szerintem. Igaz, én se.

Béla amúgy rendes srác, nagyon korrekt, tapasztalt. Nem is dolgozik drágán. Nyáron is vagy két órát küzdöttek valamivel öccsével ketten, szanaszét égette magát a kipufogómmal, szétzúzta a kezeit, szemébe ment az olaj, aztán egy ötszázast akart kérni. Hát mondom, normális vagy? :blush:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. az mért van hogy 2 est kicsit hézkesen veszi? lehet ráférne egy olaj csere, meg bezsírozgatni a rudazatot, mert nemhiszem hogy látott zsírt az elmul 5 éveben, csak megynyugtatás képpen mi lehet az oka?

köszi a válszt!!

Pár hozzászólással ezelőtt írtuk le többen is a problémáink a 2. fokozatba váltással. Az enyém a szerelő szerint szinkronos, bár nyáron tökéletes volt, inkább hidegebb időben szórakozik. Én egy hónapja, mikor légzsákot kötöttem, végigzsíroztam ott mindent, de nekem a legkisebb mértékben sem lett jobb.

Link to comment
Megosztás:

erre ti kigúnyoltok, hogy váltáskor. Szép kis társaság.... B)

Majd mindjárt dobok pzst is! :blush: Viccvót! :D

Olajcser gyárira,stiftcsere és jobb lesz,de hidegben akkor is akadni fog picit.Ez természetes.

Én a váltó miatt nem aggódnék,de képzeld el,mit kap a többi cucc,amikor a főtengely belecsap abba a dermedt olajba! ;)

Link to comment
Megosztás:

Majd mindjárt dobok pzst is! ;) Viccvót! :blush:

Olajcser gyárira,stiftcsere és jobb lesz,de hidegben akkor is akadni fog picit.Ez természetes.

Én a váltó miatt nem aggódnék,de képzeld el,mit kap a többi cucc,amikor a főtengely belecsap abba a dermedt olajba! B)

Reggel volt téma a vízfűtés, szerintem az is segít közvetve , hogy hamarabb melegedjen sz olaj. Hihetetlen mennyire észrevenni amikor reggel a hideg motorral indulok. Fűtött garázsom biztos nem lesz, előbb utóbb be kell szerelnem vmit.

Link to comment
Megosztás:

Reggel volt téma a vízfűtés, szerintem az is segít közvetve , hogy hamarabb melegedjen sz olaj. Hihetetlen mennyire észrevenni amikor reggel a hideg motorral indulok. Fűtött garázsom biztos nem lesz, előbb utóbb be kell szerelnem vmit.

Váltóoalajt az sem fog melegíteni,de én nem vesződnék ezzel.Soha senki nem fogja megfizetni és nem fogod örökké a gépet használni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.