Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Szerintem nem kéne ilyennel kísérletezni, nem véletlenül raktak oda stiftet és nem kerül nagy összegbe a cseréje. :huh:

Persze, én csak elméleti síkon gondoltam a csavarra, mondjuk vész esetére. Ha a stift eltörik mert annyira elkopik, nem tudsz továbbmenni a kocsival, egy csavar meg csak elfér a csomitartóban.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az van a versenyautóban, mert sokszor szedjük szét :huh:

Teljesen frankó így is, autó élettartamig biztosan bírja :)

és fel lett fúrva 8asraa másik vége is?

egyébként abszolút nem is tudom, hogy most hogy néz ki az enyém, de a szimering cserénél biztos ki kell venni az it úgyhogy akkor kap egy fúrást, meg egy 8 as csavart :D

Link to comment
Megosztás:

az lesz az

enyém olyan

Szia!

Az enyém is ablaktalan és én is szimering és kinyomócsapágy (előző tulaj csak a kuplung szerkezetet cserélte :huh:) csere előtt vagyok. Egyenlőre erőt és tapasztalatot gyűjtök hozzá.

A közlekedő edényem Hollandiából való 96-os 3 ajtós és valószínűleg motorcserés volt mert a motorszámom csak X17DTL a váltót meg még nem bírtam beazonosítani az ismert azonosítók hiánya miatt.

Kíváncsi lennék a váltó kiszerelési tapasztalatokra.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az enyém is ablaktalan és én is szimering és kinyomócsapágy (előző tulaj csak a kuplung szerkezetet cserélte :huh:) csere előtt vagyok. Egyenlőre erőt és tapasztalatot gyűjtök hozzá.

A közlekedő edényem Hollandiából való 96-os 3 ajtós és valószínűleg motorcserés volt mert a motorszámom csak X17DTL a váltót meg még nem bírtam beazonosítani az ismert azonosítók hiánya miatt.

Kíváncsi lennék a váltó kiszerelési tapasztalatokra.

Ha van aknád és szerszámod,nem nagy kunszt levenni a váltót!

Link to comment
Megosztás:

Ha van aknád és szerszámod,nem nagy kunszt levenni a váltót!

nem csak rá kell szánnia magát.

féltengelyek ki

baloldalon talpas le aztán már a bölcső van hátra, és a váltót kell lekötni mindennel, de egyenlőre én se kezdtem hozzá...

tudom tudom fejben szerelés rulez :huh:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, erőt gyűjtök!

A váltót még mindig nem sikerült beazonosítanom.

A váltóház fedelén ez a számsor van: GM 90446059 0081226 P626-5

az oldalán: A16263W3.55 (a W-t csak saccolom).

Ha valaki tudna segíteni a beazonosításban megköszönném.

Az epc nem ismeri a kódot de az autóm benne van alvázszám alapján.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, erőt gyűjtök!

A váltót még mindig nem sikerült beazonosítanom.

A váltóház fedelén ez a számsor van: GM 90446059 0081226 P628-5

az oldalán: A16263W3.55 (a W-t csak saccolom).

Ha valaki tudna segíteni a beazonosításban megköszönném.

Az epc nem ismeri a kódot de az autóm benne van alvázszám alapján.

Milyen autón van?

Hogy F mennyi azt abból lehetne megtudni, de egyébként W-s és 3.55-ös vég van rajta. :huh:

Innen talán jobban boldogulsz:

http://www.opel-infos.de/getriebe/gf5.html

Link to comment
Megosztás:

Igazából egyenlőre mindegy, mert valószínűleg csak a kuplung lessz a hibás (zörög de csak üresben és felengedett állapotban).

Nem szeretnék úgy járni, hogy szétdöntöm és csak utána kezdek el rohangálni alkatrészért ezért szeretném előre tudni, hogy mivel is állok szemben.

Sajnos az akna nem saját ezért nem is állhatok rajta hetekig.

Ui: nem is értem miért problémázik itt mindenki az olajcserén, nekem megoldotta az autó kb. 180.000 km-nél lelazultak a teknő csavarok és elfolyt az olaj.

A gyári ajánlás szerint nem kell cserélni de ajánlott 200.000 km-enként. Váltó alján burkolat le, olaj ki, új tömítés vissza, olaj be. Cirka negyed óra.

Link to comment
Megosztás:

Igazából egyenlőre mindegy, mert valószínűleg csak a kuplung lessz a hibás (zörög de csak üresben és felengedett állapotban).

Nem szeretnék úgy járni, hogy szétdöntöm és csak utána kezdek el rohangálni alkatrészért ezért szeretném előre tudni, hogy mivel is állok szemben.

Sajnos az akna nem saját ezért nem is állhatok rajta hetekig.

Az még lehet nyelestengely csapágy is.

Link to comment
Megosztás:

3.94-es tengelyáttételezésű F13-as váltót raknánk egy C14SE Astrába, amibe gyárilag szintén F13-as váltó van, de 4.18-as tengelyáttételezésű. Mindkettő W-s, tehát hosszabb. A kérdésem, hogy mehet-e rá?

Fontos lenne!

Persze, csak így szarabb lesz a gyorsulása.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.