Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Eddig Én is ezt a Motipot használtam, de idén, most ezzel tisztítottam:

70922_nagyarufoto.jpg

würth-ös bár nem annyira olcsó, de itt nincs olyan, hogy befolyik valahova és ráadásúl jól is végzi a dolgát!

egy kis apróság, hogy hogy dolgozik..:

1. pollenszűrő ki (ezt külön nem írja de csak így van értelme szerintem)

2. belső levegő keringetésre kapcsolod a szellőző rendszert

3. ablakokat felhúzod

4. ventifokozat mondjuk 2-esre

5. benyomod a spray szórófejét,

6. a kocsiból kiszállni

7. a spray beakadt szórófeje kb 5 percig nyomja a légtérbe a fertőtlenítő anyagot

8. kb 15 percig hagyod bezárva az autót

9. az idő letelte után ajtót ablakot kinyitni és kiszellőztetni!

10. élvezni a kocsi üde friss illatát! :blink: B)

Link to comment
Megosztás:

1. pollenszűrő ki (ezt külön nem írja de csak így van értelme szerintem)

2. belső levegő keringetésre kapcsolod a szellőző rendszert

Bocsi, de ez a kettő együtt már üti egymást... belső keringéskor a pollenszűrőn nem megy át semmi. elvileg.

Amúgy kb. mibe kerül ez a "klíma fertőtlenítő"? Mert engem is érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, de ez a kettő együtt már üti egymást... belső keringéskor a pollenszűrőn nem megy át semmi. elvileg.

Amúgy kb. mibe kerül ez a "klíma fertőtlenítő"? Mert engem is érdekelne.

Ezzel nem értek egyet legalábbis az Én rendszeremben (Delphi) előbb van a venti+ a külső/belső levegő csappanytyú és csak utánna a pollenszűrő! De szerintem minden G-nél így van! :D :blink:

Sajnos nem tudom pontosan, de valahol 2500 körűl (Én ajándékba kaptam 1db-ot B) )

ITT találtam a neten is:

Üdv

Qpack

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő próbléma megondásában kérem a segítségeteket: 1.4-es G Astrám klímaberendezése egyik napról a másik megadta magát. Eddigi vizsgálódásaim alapján arra jutottam, hogy a klímakompresszor kuplungja nem kap feszültséget. Kapcsolási rajz alapján két dologra tippelek. Egyik a reléje, másik egy elektronikus egység amit a rajz motorhűtésmodulnak jelöl. Tudnátok-e segíteni abban, hogy hol találom ezeket az eszközöket, mert a kocsi leírása ezt nem jelzi.Bármilyen egyéb segítséget szívesen fogadok.

Köszi:

Bara

Szevasztok!

Ugyanez a jelenség nálam is, kíváncsi lennék nálad mi lett a vége?Ma voltam egy klímásnál, nem találta meg a hibát,nyomáskapcsoló jó,biztosíték jó, relét nem találta, csak annyit, hogy a kompresszor nem kap feszültséget .Egyébként ez egy Z12-es motor(2002-es)

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Ugyanez a jelenség nálam is, kíváncsi lennék nálad mi lett a vége?Ma voltam egy klímásnál, nem találta meg a hibát,nyomáskapcsoló jó,biztosíték jó, relét nem találta, csak annyit, hogy a kompresszor nem kap feszültséget .Egyébként ez egy Z12-es motor(2002-es)

Előre is köszi!

lehet, hogy nálad is van egy "jegesedés gátló" az elpárologtatónál ez egy hőmérsékletre kapcsoló apróság, ami megszakítja a kört, így a kulung nem húz be. Ezt megtalálod elvileg a kesztyűtartó mögött a pllenszűrő után. Ott kell lenni egy kijövő vezetékpárnak stekkerezve. Ezt elvileg elég rövidre zárni, mármint az elmenő vezetéket és akkor kiderűl.! :blink: Természetesen azért kérdezz meg mást is, nálam így derűlt ki mi a gond!

:D Persze mindent csak saját felelősségre! B)

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérek.......

Nem kapcsol be a klimám. Hiába nyomom a klima gombot be-ki, a motor ford.szám. változása mellett nem csinál semmit, nem hallom a klima kuplungot.

Kérdés: mit csináljak? Mit nézzek meg?

Előre is köszi...

Üdv. Ulof

Astra G 1.7DTI (2003)

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérek.......

Nem kapcsol be a klimám. Hiába nyomom a klima gombot be-ki, a motor ford.szám. változása mellett nem csinál semmit, nem hallom a klima kuplungot.

Kérdés: mit csináljak? Mit nézzek meg?

Előre is köszi...

Üdv. Ulof

Astra G 1.7DTI (2003)

A kis lámpa felvillan? (mármint a gombon)

Link to comment
Megosztás:

Igen a lámpa világít ( a gombon)

Hát, max annyit tehetsz, hogy az összes csatlakozót széthúzod, összedugod, bár úgy tűnik, elektomos részről rendben van a dolog. Lehet, hogy elment a gáz, ezért a kompresszor nem fejt ki különösebb ellenállást. Bár a kupplungjának elvileg akkor is be kéne húzni. Na mindegy, klímát otthon szerelni nemigen lehet... asszem marad a szakszervíz... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Hát, max annyit tehetsz, hogy az összes csatlakozót széthúzod, összedugod, bár úgy tűnik, elektomos részről rendben van a dolog. Lehet, hogy elment a gáz, ezért a kompresszor nem fejt ki különösebb ellenállást. Bár a kupplungjának elvileg akkor is be kéne húzni. Na mindegy, klímát otthon szerelni nemigen lehet... asszem marad a szakszervíz... :blink:

Sziasztok!

Pénteken viszem hasonló témában az enyémet szakszervízbe(Z1.2-es, lsd korábbi levelem, 18.o. alja), már megnézték TECH2-vel, a hiba:"klíma relé feszültség magas", minden esetre a maszek klímás nem tudta hol a relé(ill.nem találta),ha vki tudja, lécci tegye közkinccsé.Egyébként a klímás szerint a hűtésmodul lesz szar,az meg sok píz...A jelenség ua.:gomb benyom és csak a mot.fordszám emelkedik, de a kompresszor(tengelykapcsolója) nem kap feszültséget.Gáz van benne, esetleg ajánlom a klímás tagot,mert nekem eddig nem kért semmit,de végignézte az összes biztosítékot meg a gázt is csekkolta, hogy van-e benne.

Ma van(volt) péntek, okulásra a sorstársaknak:a klíma kapcsoló(középkonzol,3-as nyomógomb egység,belső keringtető-klíma-hátsó ablak)volt rossz, ebben van a relé ami elszállt úgy, hogy vhol még egy vezeték is megszakadt a kábelkötegben,ezt foltozni a kapcsolót cserélni kellett, így baráti alapon 30forint volt....és akkor még nem írtam a 80e km alatt szétrohadt hátsó kipufogóról(18ezer).

Nekem ez a sokadik opelom, de most döntöttem: legközelebb TOYOTA (bocs!)

Link to comment
Megosztás:

Lassan indul a klíma szezon! Kellene egy korrekt, megbízható, olcsó ( nem raboló ) klímás nekem is. Ha valaki tud ilyen írjon! Köszi.

Nekem tavaly töltötték+festették+olajozták és remekül működött. Télen is használtam és rendben volt.

Ma délelőtt is akartam kicsit-nagyon hűteni ( sütötte a gépet a nap vagy 2 órán keresztül és 30fok volt benne) de elég langyi volt a befújt levegő.

Szóval kéne egy jó- klímás!

Off

Link to comment
Megosztás:

Lassan indul a klíma szezon! Kellene egy korrekt, megbízható, olcsó ( nem raboló ) klímás nekem is. Ha valaki tud ilyen írjon! Köszi.

Nekem tavaly töltötték+festették+olajozták és remekül működött. Télen is használtam és rendben volt.

Ma délelőtt is akartam kicsit-nagyon hűteni ( sütötte a gépet a nap vagy 2 órán keresztül és 30fok volt benne) de elég langyi volt a befújt levegő.

Szóval kéne egy jó- klímás!

Off

pucold le a "külső" egységet slaggal óvatosan, ha egyszer festették, akkor nézd körbe nem e látod valamerre, valmelyik csatlakozónál vagy tömítésnél a festék anyagot kiszivárogni. Ha ilyet nem látsza kkor nincs is szivárgásod, csak törelmetlen voltál, mert ha felmelegszik az autó, akkor mire a levegő csatorna is visszahűlik az sok idő! Ha indítod a klímát, akkor indul a ventije, amia hűtőjén van elől? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Hello, nos errol jut eszembe hogy biza az en ventilatorom nem indul el ha bekapcsolom a klimat... (igaz nem is hut) kedden megyek a klimashoz, de en azt hittem hogy csak klimafeltoltes kell neki... A venti mindig kell mukodjon vagy ez is olyan hogy csak bizonyos korulmenyek kozt kapcsol be?

Udv

Kobak

Link to comment
Megosztás:

Hello, nos errol jut eszembe hogy biza az en ventilatorom nem indul el ha bekapcsolom a klimat... (igaz nem is hut) kedden megyek a klimashoz, de en azt hittem hogy csak klimafeltoltes kell neki... A venti mindig kell mukodjon vagy ez is olyan hogy csak bizonyos korulmenyek kozt kapcsol be?

Udv

Kobak

Szerintem mindíg mennie kell csak ha nagyobb a rendszer nyomása, akkor magasabb fordulaton! :)

Link to comment
Megosztás:

Hali

Tudnátok segíteni? Nem tudom milyen tipusu klíma van a verdába. A pollenszűrő fedelét, asszem hat kis patent tartja ha ez segít. A baj az, hogy három féle szűrőt lehet kapni /Bárdi/ 1-2centi eltéréssel, és sohase a megfelelőt kapom, rendszeresen gyűrödik.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hali

Tudnátok segíteni? Nem tudom milyen tipusu klíma van a verdába. A pollenszűrő fedelét, asszem hat kis patent tartja ha ez segít. A baj az, hogy három féle szűrőt lehet kapni /Bárdi/ 1-2centi eltéréssel, és sohase a megfelelőt kapom, rendszeresen gyűrödik.

Köszi

Szia! A te fűtésrendszered "A" tipusú BEHR rendszer, mivel a DELPHI-nél a pollenszűrő ajtót 2 csavar és két rögzítő kengyel tartja. Mindjárt megnézem neked, hogy mi a rendelési száma a pollenszűrőnek ami a BEHR-es rendszerbe kell.
Link to comment
Megosztás:

Hali

Tudnátok segíteni? Nem tudom milyen tipusu klíma van a verdába. A pollenszűrő fedelét, asszem hat kis patent tartja ha ez segít. A baj az, hogy három féle szűrőt lehet kapni /Bárdi/ 1-2centi eltéréssel, és sohase a megfelelőt kapom, rendszeresen gyűrödik.

Köszi

Úgy tudom 2 féle van és a ventillátorház "tejében" különböznek pl. a delphinek szögeletes a másiknak "gömbölyű" a teteje.

A pollenszűrőt pedig nem olyan egyszerű berakni, szerintem Én is írtam, hogy hosszú idő után nekem is idén sikerűlt normálisan. Szóval a pontos infóhoz csinálj képet róla és rakd be! :)

szerk: kicsit megkéstem, mert telefonáltam... :)

Link to comment
Megosztás:

BEHR-es A tipusú rendszerhez kétfajta gyári (GM) pollenszűrő kapható normál (1#93182436, 6808611), és aktív szenes (09118699). A normál k.b. 3EFt, az aktív szenes k.b. 6EFT-ba kerül. Nekem is ilyen fűtésem van, és már volt benne mind a két fajta gyári szűrő, és nem gyűrődött össze egyik se. Csere előtt takarítsd ki a szűrő helyét! Amúgy az utángyártott Bárdi-s mennyibe kerül?

Link to comment
Megosztás:

BEHR-es A tipusú rendszerhez kétfajta gyári (GM) pollenszűrő kapható normál (1#93182436, 6808611), és aktív szenes (09118699). A normál k.b. 3EFt, az aktív szenes k.b. 6EFT-ba kerül. Nekem is ilyen fűtésem van, és már volt benne mind a két fajta gyári szűrő, és nem gyűrődött össze egyik se. Csere előtt takarítsd ki a szűrő helyét! Amúgy az utángyártott Bárdi-s mennyibe kerül?

Ez érdekes, nekem azt mondták hivatalos márkakreskedésben, hogy a G-hez, nincs aktívszenes pollenszűrő. Akkor csaka Behr-hez van vagy nincs vagy van a Delphihez is? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.